AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.058.822
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad su se pojavile prve sli/crossfire ploce, svi su bacali novce, kupovali bas te modele, hvalili se kak im ploca podrzava krosfajer i eselaj, ono, 2 graficke, jeboe, zvjerka...

 

znam barem 20 likova koji su imali takve ploce, od njih 20, samo jedan je ustvari imao 2 postene 8800-tke da to spoji, ostali su imali low end grafike, koje niti podrzavaju, niti da ih 8 komada spojis neces dobiti performanse jedne postene graficke tog doba...

 

valjda je to taj mentalitet.... 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
x360gamer kaže...
Pratim temu, sviđa mi se što je napokon AMD presisao Intel. Nisam fan ni jednih, ali volim konkurenciju i dobar omjer uloženog-dobivenog.
Jedina zamjerka trenutnim ryzenima mi je što nemaju bilo kakvu integriranu grafiku. Jedina opcija su mi, budući da ne koristim već godinama fizički GPU, ryzen 2200/2400G.
Odlični procesori, nemojte me krivo shvatiti, ali me zanima hoće li biti ikakvog pomaka u nasljednicima istih? Koliko čitam, nisu još ni najavljeni? :)

Privlači me nova generacija radi 7nm, potrošnje, hladniji su te po nekoj logici tiši onda?! Volio bih kada bi i 3***G serija bila takva, premda budući da ne igram, i 2200g bi očito bio overkill za mene - ali ta ljudska glupost i pohlepa za novim i boljim je izgleda prisutna mi trenutno :D

Ja iskreno ne kužim zašto je mana da im večina procesora nema integriranu grafičku.

Realno nikad nisam razumio Intel sa forsiranjem GPU na baš SVAKOM procesoru... Ako se ne varam izbacili su tek jedan i7 koji ju nema ove/krajem prošle godine.

 

Veliki dio CPU die spacea se troši na GPU, koji onda večina kupaca naprosto ne koristi jer imaju diskretne grafe, budimo realni. Da je i pola-pola u nekom scenariju, opet bih to razdvojio u 2 proizvoda kako je AMD to napravio.

 

Cool je u 2 scenarija - uredsko računalo gdje ne moraš brinut o grafi, stavljena je na procesor, a ne na matičnu kako se nekad radilo i super. Taj segment ionako nisu high-end procesori i AMD ih ima fino pokriven.

Workstation gdje ti treba minimum grafe i jaka procesorska snaga. Tu je ionako Threadripper trenutno THE ONE, pa ti je svejedno koja su eventualna ograničenja.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Kad su se pojavile prve sli/crossfire ploce, svi su bacali novce, kupovali bas te modele, hvalili se kak im ploca podrzava krosfajer i eselaj, ono, 2 graficke, jeboe, zvjerka...

 

znam barem 20 likova koji su imali takve ploce, od njih 20, samo jedan je ustvari imao 2 postene 8800-tke da to spoji, ostali su imali low end grafike, koje niti podrzavaju, niti da ih 8 komada spojis neces dobiti performanse jedne postene graficke tog doba...

 

valjda je to taj mentalitet.... 

velika vecina ljudi je jako losa kad je u pitanju money management, u bilo kojoj sferi zivota, a pogotovo ovdje na forumu (hardware i opravdanja zasto im "bas to treba").

bez obzira sto je nesto financijski dostupno, ne znaci da je i kupnja dobra. no ok, to je za neku drugu raspravu..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2019 10:40 (nixass).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Treba biti iskren sa sobom. Ne treba mi, ali bolje to nego birtija.

 

Tako je proćerani Stjepko rekao ženi da bira.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
6 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo mozda zanimljive vijesti..  naime NEC pravi za njemacki "zracno-svemirki" istrazivacki centar (neznam kakva je rijec na Hrvatskom nemog se sjetiti,mozda postoji neka mozda ne) HPC cluster u vrijednosti 20M eura sa 147200 jezgri epyc 7601, i sve vodeno hladnjeno.

pitanje samo koliko ovakvih ajmo reci manjih i srednjih HPC-a neki istrazivacki centri,fakulteti mozda cak vec opremljuju sa AMD epyc chipovima..ja mislim ubuduce svaki drugi minimalno

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2019 13:04 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kad fanboy popusi pricu
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Za navi se očekivalo da je nešto drugo, da radi kao zen arhitektura, više povezanih modula, a ipak će opet biti gcn arhitektura. To što svi čekaju je arcturus, koja radi na tu shemu.

To i je razočaranje, ali ne može se reći da je popušena priča, tako bi bilo da se dogodi neuspjeh s tom next gen arhitekturom
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://arstechnica.com/gadgets/2019/06/amd-says-ryzen-3000-isnt-cheaper-its-better/  slažem se s ovim da nakon izlaska 3 generacije ryzena kupovati intel nema smisla dok ne naprave nešto konkretno i bez sigurnosnih rupa zbog kojih moraš svaki dan sa strahom gledati windows update i moliti se da ti ne osakate performanse.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 2:41 (Shockwave).
 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Je osakatili su ga cak mi veci rezultat daje u CB-u nego prijasnja verzija win-a
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne brini se prika, tvoj je dovoljno star da ga ne može uništiti.

 

Ne moraš ga minjati do daljnjega, ali ako da, znaš koji je "way to go".

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
https://amp.tomshardware.com/news/pci-sig-pcie-6.0-256gbps-interface,39676.html

Evo taman krenuli na 4.0. bolje da ipak počekam. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD Ryzen X590 chipset spotted as ASMedia nets B550 and A520 orders

 

https://www.pcgamesn.com/amd/x590-chipset-asmedia-b550-a520-motherboards

 

 

 

AMD X590 High-End Ryzen 3000 Chipset To Slot Above X570 With Key Upgrades

 

https://hothardware.com/news/amd-x590-premium-ryzen-3000-zen-2-chipset-slot-above-x570

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 i ove od 200 eura ce biti sasvim oke i imas pcie 4.0 i sve lipo uz to...budimo iskreni i x370 ix470 top ploce su bile u tom price rangu od 200 eura..ove ostale treba zanemariti custom korisnik...vidi i AMD i njegovi partneri da Intela treba jedno vrime sigurno zamijeniti pa sta ce MSI i ostali ako vise niko nekupuje intelove ploce od 500+ eura  moraju se tu ugurati isto,ima istine i u tom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 11:37 (HCgamingCRO).
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Vidim dvije ploče za 1500kn. To je sasvim OK cijena, bit će 570ki i za raju.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

U prethodnih par dana sam čitao da se između X470 i X570 ploča ne očekuju razlike u performansama. 

Trebalo bi pustiti malo ovu novu tehnologiju da se "ohladi" do 2020 da se vide reviewi, poboljšanja i mane.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koštavoča po tredušama,ali gdje su i5 8400 ili i5 9400 ili nema krepalo ili otpisano.

 

 

Kaj se tiče procesora koji su još u prodaji, Ryzen 5 2600 je prešišal i stari Intelov i7 6700K.Dakle kaj se tiče kolko tolko aktualnih procesora, zelenaš je po prodajnim brojkama(trenutno 46 900) u zadnjih par godina najprodavniji procesor na Mindfactory.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=197&jumpto=5689361&sort=asc&view=flat

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-2600-6x-3-40GHz-So-AM4-BOX_1233732.html

 

Kolko bi ispala koštavoča po tredušama za dolnji Intel proc, s obzirom da još uvijek drži solidnu "Intel pokvarenu cijenu".

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Intel-Core-i7-6700K-4x-4-00GHz-So-1151-WOF_1010017.html

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 14:03 (rambox).
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Ne brini se prika, tvoj je dovoljno star da ga ne može uništiti.

 

Ne moraš ga minjati do daljnjega, ali ako da, znaš koji je "way to go".

 Ma nema potrebe za zamjenom samo bacanje para bezveze da bi se natjecao ovdje na forumu ciji je veci

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Procesori su za naše uobicajene namjene postali veliki overkill. Osim profi namjene i naravno. 

 

Ono što nam treba; su odlični monitori i jače/povoljnije grafe, a tu je glavni zastoj. :(

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...

 Vidim dvije ploče za 1500kn. To je sasvim OK cijena, bit će 570ki i za raju.

 To nikako nije ok.

 

Entry lvl za soma i pol je nešto kao 1200 eura za 2080ti kad jedna x470 Taichi košta toliko.

 

Molim lijepo.

 

Doduše treba i vidjet "perkove" i što donosi x570 kod OC-a i featura i jel li suluda kupovina pored x470.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 21:06 (DarthMarkus).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Baš me zanima ko će kupovati taj najbolji chipset.

Nekako mu ne vidim budučnost kod nas u HR.

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Procesori su za naše uobicajene namjene postali veliki overkill. Osim profi namjene i naravno. 

 

Ono što nam treba; su odlični monitori i jače/povoljnije grafe, a tu je glavni zastoj. :(

 Evo recimo vidis ovog rambox on sve zna ali koristi procesor iz davne 2008 i nema mu smrti dok sam ne otkaze dovoljno dobar da mooze po citav dan bureciti po forumu.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto na, od njegovih postova se nekad bas nadje korisnih info, može se i naučiti nešto novo i povijest.

 

Meni zna smetati njegov stil koji je pre subjektivan, po meni pretjerivanje bez rezerve sumnje. Ali dobro, na forumu smo, ipak poštujem njegovo znanje.

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ni ja ne kazem da covjek ne zna, zna puno vise od vecine nas  ali sto ti kazes  pre subjektivan sto sam ga jedno vrijeme drzao na ignore.Ne zato sto gluposti mlati, nego bas zbog  tih povjesti kad je on sta rekao nekad tamo 2015 da bi to kao npr bilo itd...

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima li neko ovu listu na engleskom jeziku. Znam da postoji ali ne mogu naci 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/10mKK6wPNyrn2uMcICM1Slz8OCc5xDB02rRpvA911usc/edit#gid=1691033858

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 22:59 (Almin94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 23:18 (vrinho).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Trazim istu tabelu koju sam linkao ali na engleskom jeziku 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ASRock X570 Taichi

 

http://www.hwbattle.com/bbs/board.php?bo_table=hottopic&wr_id=10833&ckattempt&ckattempt=1

 

Overclocking Infinity fabric frequency?

 

 

 

Ryzen 5 3600 vs 8700KGeekbench

 

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/13437018

 

Ryzen 5 3600 vs 9600K

 

 

Ako nekoga zanimaju modovi brzine i rpm chipset ventilatora na MSI pločama.

https://www.tomshw.de/2019/06/12/laut-oder-leise-amds-x570-chipsatz-kuehlung-mit-luefterkurven-und-semi-passiv-modi-im-detail-igorslab-exklusiv/

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2019 1:41 (boxer).
Moj PC  
2 0 hvala 5
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice