AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.062.271
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Ma joj fučkaš Geekbench, pa več smo videli puno konkretnije ili realne usporedbe kao Cinebench itd.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=377&jumpto=5926418&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=378&jumpto=5926647&sort=asc&view=flat

 

Ekipa je odradila i test na X570 matičnoj, i tu je latencija memorije nešto niža.Ovisi kako gdje, tu su CPU performanse još malo trunku bolje.Ukratko za sad dosta, realno sve je prilično jasno i prije 7.7 kaj u torbi nosi R5 3600.

 

https://elchapuzasinformatico.com/2019/06/amd-ryzen-5-3600-x570-review/

 

 

 

taj link od tog videa je smjesna a pogotovo lika koji ga radi jucer place na amd danas sav neki hype lik je fanboy na kvadrat 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 

 

taj link od tog videa je smjesna a pogotovo lika koji ga radi jucer place na amd danas sav neki hype lik je fanboy na kvadrat 

 Ako razumiješ irski ingliš, i ako pratiš situaciju on i još par Jutubera su sve samo ne ovo zeleno.

 

Realno na kraju dobit češ još veče CPU performanse, a Intelu če past performanse radi koš instaliranih sigurnosnih rupetina ili Windows zakrpa.Svi renomirani Jutuberi barem ovi ozbiljni, testirat če Intel sa svim instaliranim zakrpama pa da vidiš cmizdrenja.

 

Kak se ono veli, samo gledaj ko piše ili priča a ne kaj priča ili piše."Stevo od klokana", radi ovog videa i njega je par "pacijenata"smjestilo pod AMD plačenika.

 

 

Nema tu nikakvog hajpa, to su realne Zen 2 performanse i procjene=dakle Intel ajd spuštaj cijenu i7 8700K na 200$.Ako neko hoče pa nek čeka 7.7, ali tu je sve prilično jasno kao i ranije u prošlosti.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=27&jumpto=5248353&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto i ja sam nedavno uradio usporedbu sa ryzenom 2700x naravno izvor mi je bio youtube. Pa je pola foruma dobilo Šok i nevjericu da sam postao osoba non grate na forumu, zbog videa jer jbg procesor iz 2015g se posrao na giganta sa puno jezgri.Mora da me je intel dobro platio da napravim takav video iskreno da je bogdo ne bi se zalio ali nije jer nemam nikakv benefit ni od intela pa ni amd-a.

12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Eto i ja sam nedavno uradio usporedbu sa ryzenom 2700x naravno izvor mi je bio youtube. Pa je pola foruma dobilo Šok i nevjericu da sam postao osoba non grate na forumu, zbog videa jer jbg procesor iz 2015g se posrao na giganta sa puno jezgri.Mora da me je intel dobro platio da napravim takav video iskreno da je bogdo ne bi se zalio ali nije jer nemam nikakv benefit ni od intela pa ni amd-a.

A na forumu nitko nema R7 2700x pa da na napravite iste ili ti ga "realne" testove?

 

Stavi mi samo link tocno gdje si postavljao rezultate pa cu ja dok mi stigne navedeni ryzen i nabavim neku memoriju opiciti benchmarke...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 21:43 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Eto i ja sam nedavno uradio usporedbu sa ryzenom 2700x naravno izvor mi je bio youtube. Pa je pola foruma dobilo Šok i nevjericu da sam postao osoba non grate na forumu, zbog videa jer jbg procesor iz 2015g se posrao na giganta sa puno jezgri.Mora da me je intel dobro platio da napravim takav video iskreno da je bogdo ne bi se zalio ali nije jer nemam nikakv benefit ni od intela pa ni amd-a.

Ja bi ono prije nazvao isprdkom nego videom, uostalom testirao si nevazne igre u kojima intel vodi zato jer je i samo optimiziran za intela.  

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
dreadmoore kaže...

Eto i ja sam nedavno uradio usporedbu sa ryzenom 2700x naravno izvor mi je bio youtube. Pa je pola foruma dobilo Šok i nevjericu da sam postao osoba non grate na forumu, zbog videa jer jbg procesor iz 2015g se posrao na giganta sa puno jezgri.Mora da me je intel dobro platio da napravim takav video iskreno da je bogdo ne bi se zalio ali nije jer nemam nikakv benefit ni od intela pa ni amd-a.

Ja bi ono prije nazvao isprdkom nego videom, uostalom testirao si nevazne igre u kojima intel vodi zato jer je i samo optimiziran za intela.  

 Pa far cry 5 kad pokrenes igru vidis logo amd-a i ryzena sto naravno mi moze reci da je puno veci support bas za navedenog da jako nevazno

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne vrijedi logo nista, ako su developeri nedovoljno dobri da podjednako optimiziraju igru za Intel i AMD, a vjerojatno postoji i neki treci, cetvrti faktor. Far Cry je jednostavno puno bolji na Intelu.

 

 

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

i assassin's creed odyssey isto tako bas su optmizirani nema sta 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

i assassin's creed odyssey isto tako bas su optmizirani nema sta 

 Link? I jesi testirao nesto od softwerskih programa kao sto to rade neki malo bolji youtube "kanali"?

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 22:00 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

AC Odyssey je dogshit optimizacija i za Intel i za AMD..

 

hahhaajaads kaže...
The_Fichek kaže...

Sve kaj ti treba je Samsung B-Die 1200+ kn i maticna ~1000+ kn.. 

 

Btw. da se netko ne bi zaletio, ova memorija s njuske za 900kn nije B-die, nego prevara od oglasa.

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/7drdpo/is_this_corsair_vengeance_led_16gbx2_samsung_bdie/

https://www.hardwareluxx.de/community/f13/die-ultimative-hardwareluxx-samsung-8gb-b-die-liste-alle-hersteller-25-06-19-a-1161530.html

https://benzhaomin.github.io/bdiefinder/

 

Sve je vise polovnih DDR4 memorija, postenih 2x8GB se nadje za ~550kn pa i manje. Doduse, ako netko naleti na jeftiniju B-Die slobodno neka linka.

 S obzirom da se niti ram ne kvari, onda treba gledat njemce... Mindfactory 

Fala, ali ja bih link na memoriju :D Ustvari dam se kladit da high-end memorije niti ne rade na plocama ispod 1500kn tako da bi takvo ulaganje vjerojatno bilo za dzabe.

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zen je nova arhitektura, postoji tek 2 godine, a uz to je i malo kompleksnija za optimizirat pa stoga ne čudi toliko velika razlika u mnogim igrama. Pa zar nisu windowsi tek nedavno dobili optimizaciju za ryzene?? Onda znaš koliko je sati kad ona osnova, operativni sistem tek nedavno dobije optimizaciju, a di su još igre koje se štancaju kao na traci i vrijeme je novac, a ryzeni tek dobivaju značajniji udio na tržištu i bit će polako primječeniji od strane developera igara. 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...
dreadmoore kaže...

i assassin's creed odyssey isto tako bas su optmizirani nema sta 

 Link? I jesi testirao nesto od softwerskih programa kao sto to rade neki malo bolji youtube "kanali"?

 Ma nisam ali samo radio usporedbu ryzena 2700x sa gtx 1080ti i svoj i7 6700k gtx 1070 OC u assassin's creed odyssey benchmark i vidio jako zanimljive rezultate 1080p very high postavke evo ti link usporedbe 

 orginalni video od 
 i orginalni moj video sa 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ne vrijedi logo nista, ako su developeri nedovoljno dobri da podjednako optimiziraju igru za Intel i AMD, a vjerojatno postoji i neki treci, cetvrti faktor. Far Cry je jednostavno puno bolji na Intelu.

 

 

Nema treče ili četvrto, večinu igrica optimiziraš za procesore koji se najviše koriste čist logično.

 

Do nedavno to je bio Intel 4/8 kao kralj desktopa, dakle igrice su večinom koristile samo do 4 Threads ili proc od 200-350$.

 

Dalje je sve odavno jasno, situacija se okrenula na glavačke pa sad "za 100$ kupiš stari Ryzen 6/12 CPU" s kojim moš gejmat sljedečih pet godina.

 

Intel se nalazi u Ryzen Powered Zoni Sumraka, jer bedaki za 6/12 proc traže 300+$ a s tim moš samo rit obrisat.

 

Realno, sve novije ili moderne igrice to če koristit(več i sad koriste) minimalno 8 Threads.

 

Sve se naslanja na nove CPU jake konzole, u kojima više nije malecki i nebitni AMD Jaguar 8 Core CPU. Pa si ti misli, kad ubuduče sa Intel gejmerskim 6/6 procom igrica pita jel sinek a di su ti još dvije čvrge? 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 22:36 (rambox).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

hahhaajaads Malo sam potrazio:

123 eura: https://www.mindfactory.de/product_info.php/16GB-G-Skill-Trident-Z-silber-rot-DDR4-3000-DIMM-CL14-Dual-Kit_1033417.html

Ista RGB 126 eura: https://www.mindfactory.de/product_info.php/16GB-G-Skill-Trident-Z-RGB-DDR4-3000-DIMM-CL14-Dual-Kit_1138150.html

Citajuci malo newegg komentare moguce da su losije binani B-Die, iako su takvi komentari u manjini:

https://www.newegg.com/g-skill-16gb-288-pin-ddr4-sdram/p/N82E16820232487 

https://www.newegg.com/g-skill-16gb-288-pin-ddr4-sdram/p/N82E16820232201?Description=F4-3000C14D-16GTZ&cm_re=F4-3000C14D-16GTZ-_-20-232-201-_-Product

U ADMu je ova prva 1100kn, sto i nije tolko skuplje od 123 eura + nekakva dostava s trece strane (mailboxde). Doduse to je i dalje skoro 2x skuplje od Aegis 3000Mhz. Za 500kn se kupi jaca grafa..

 

rambox

Koristili se manje ili vise, svi Ryzeni su prakticki na istoj arhitekturi, isto kao zadnjih par generacija Intela. Hebiga, neke igre ne idu brute forceom, jednostavno je potrebna optimizacija. Kad got mislis da je dobro optimizirano moze jos bolje, samo je to proces, a vrijeme je novac.. Ne velim ja da je los Ryzen za gaming, nego da ne moze sve bit kolko tolko slicno optimizirano za Intel i AMD. Znaci nekim se developerima jednostavno neda optimizirat ili patchat nesto starije igre za vise od 4/8 i to ti je to. Ide na bolje u svakom slucaju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 22:50 (The_Fichek).
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 

Tnx...

 

Budem onda i ja radio benchmark igara + gameplayevi samo da mi stigne navedeni ryzen, nadam se ce kroz tjedan dana doci... Isto imam 1070 pa se tu mozemo upariti, s tim da mogu testirati i na 2 k rezi posto sam trenutno na 2 k monitoru, ali 1080p rezi...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 5:40 (Tomo53nja).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

Zen je nova arhitektura, postoji tek 2 godine, a uz to je i malo kompleksnija za optimizirat pa stoga ne čudi toliko velika razlika u mnogim igrama. Pa zar nisu windowsi tek nedavno dobili optimizaciju za ryzene?? Onda znaš koliko je sati kad ona osnova, operativni sistem tek nedavno dobije optimizaciju, a di su još igre koje se štancaju kao na traci i vrijeme je novac, a ryzeni tek dobivaju značajniji udio na tržištu i bit će polako primječeniji od strane developera igara. 

 Puno filozofije i mogao bih reći prazne priče, a stvar je zapravo jako jednostavna. Teže je optimizirati igre da one iskorištavaju veći broj jezgara, zato developeri ako ne moraju idu jednostavnijom rutom, logično.

 

Međutim čak i kod onih igara koje su optimizirane za više jezgara tipa Battlefield V na koncu presudi viša frekvencija i arhitektura koja je pogodnija za igre pa tako jedan i5 9600k bude ispred R7 2700x. "Optimizacija za Ryzena" koju ti spominješ će se dogoditi onog trena kad igre budu efektivno iskorištavale 12 threadova, a taj film nećemo gledati još duže vrijeme.

 

Windowsi su već davnih dana optimizirani za Ryzen, sada smo samo dobili fix za scheduler, a porast performansi je 0.

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...
Windowsi su već davnih dana optimizirani za Ryzen, sada smo samo dobili fix za scheduler, a porast performansi je 0.

 

 

 

 

 ali moraš dodati, da je porast preformansi u igrama 0. u radnom okruženju su pokazali dobitak, naročit o sa mnogo ccx-eva, kao threadripper. ali pošto će sada 3900 serija amda krenut u tom smjeru, scheduler je morao biti ispeglan inače bi procesori radili nikako.

 

za igre će i dalje biti najveći klok i ipc po jednoj jezgri bitniji, zašto, zato što neki kod ne možeš paralelno učitavat. zato se sad amd i intel bore s tim turbo opcijama, kako na jednu ili 2 jezgre nabit što više mhz i insturukcija, ostale su više za trivijalne poslove i samo leže.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
The_Fichek kaže...

Ne vrijedi logo nista, ako su developeri nedovoljno dobri da podjednako optimiziraju igru za Intel i AMD, a vjerojatno postoji i neki treci, cetvrti faktor. Far Cry je jednostavno puno bolji na Intelu.

 

 

Nema treče ili četvrto, večinu igrica optimiziraš za procesore koji se najviše koriste čist logično.

 

Do nedavno to je bio Intel 4/8 kao kralj desktopa, dakle igrice su večinom koristile samo do 4 Threads ili proc od 200-350$.

 

Dalje je sve odavno jasno, situacija se okrenula na glavačke pa sad "za 100$ kupiš stari Ryzen 6/12 CPU" s kojim moš gejmat sljedečih pet godina.

 

Intel se nalazi u Ryzen Powered Zoni Sumraka, jer bedaki za 6/12 proc traže 300+$ a s tim moš samo rit obrisat.

 

Realno, sve novije ili moderne igrice to če koristit(več i sad koriste) minimalno 8 Threads.

 

Sve se naslanja na nove CPU jake konzole, u kojima više nije malecki i nebitni AMD Jaguar 8 Core CPU. Pa si ti misli, kad ubuduče sa Intel gejmerskim 6/6 procom igrica pita jel sinek a di su ti još dvije čvrge? 

 dam se kladiti u 100eura da nema posta gdje ovaj decko nije spomenuo intel-a i kako je on u banani blabla..uopce nije istina..ako pratis malo svijet(ne od TV-a) onda ces vidjeti decko,da ce gosp. Trump s*****i INtel/ amd ane oni medjusobno..

jel stvarno nekontam te zakaj moras bas u svakom postu ubaciti i usporedjivati sa Intelom,kako su u banani ,zoni sumraka i neznam vise sta si jos znao napisati 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 10:29 (HCgamingCRO).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pogledajte ovo. Čovjek linkao na drugom forumu, super stvar ako želite saznati dosta toga, ako ne i sve o svim AM4 pločama uključujući i nove x570. Netko se jako potrudio.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
16 0 hvala 14
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

Pogledajte ovo. Čovjek linkao na drugom forumu, super stvar ako želite saznati dosta toga, ako ne i sve o svim AM4 pločama uključujući i nove x570. Netko se jako potrudio.

 Čovjeku svaka čast na ovome,stvarno se potrudio.Hvala i tebi što si proslijedio korisnu informaciju.

5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

precision boost 2 na 3900X sa stock hladnjakom

 

vidjet cemo kakve cemo biti srece sa silikonima, tu na forumu, i koliko ce tko biti u mogucnosti gurat jezgre do maksimuma 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
4 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...
Shockwave kaže...

Zen je nova arhitektura, postoji tek 2 godine, a uz to je i malo kompleksnija za optimizirat pa stoga ne čudi toliko velika razlika u mnogim igrama. Pa zar nisu windowsi tek nedavno dobili optimizaciju za ryzene?? Onda znaš koliko je sati kad ona osnova, operativni sistem tek nedavno dobije optimizaciju, a di su još igre koje se štancaju kao na traci i vrijeme je novac, a ryzeni tek dobivaju značajniji udio na tržištu i bit će polako primječeniji od strane developera igara. 

 Puno filozofije i mogao bih reći prazne priče, a stvar je zapravo jako jednostavna. Teže je optimizirati igre da one iskorištavaju veći broj jezgara, zato developeri ako ne moraju idu jednostavnijom rutom, logično.

 

Međutim čak i kod onih igara koje su optimizirane za više jezgara tipa Battlefield V na koncu presudi viša frekvencija i arhitektura koja je pogodnija za igre pa tako jedan i5 9600k bude ispred R7 2700x. "Optimizacija za Ryzena" koju ti spominješ će se dogoditi onog trena kad igre budu efektivno iskorištavale 12 threadova, a taj film nećemo gledati još duže vrijeme.

 

Windowsi su već davnih dana optimizirani za Ryzen, sada smo samo dobili fix za scheduler, a porast performansi je 0.

 

 

 

 

 Dobrodošao novi-stari korisniče.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...

 

 

Međutim čak i kod onih igara koje su optimizirane za više jezgara tipa Battlefield V na koncu presudi viša frekvencija i arhitektura koja je pogodnija za igre pa tako jedan i5 9600k bude ispred R7 2700x. "Optimizacija za Ryzena" koju ti spominješ će se dogoditi onog trena kad igre budu efektivno iskorištavale 12 threadova, a taj film nećemo gledati još duže vrijeme.

 

 

 

 

 Za igre koje vole jezgre rizenu ne treba brzina veča od 4.2ghz več samo brži ram, zamisli kako će radit zen 2 sa ramom na 3600-3800 mhz.Taj film čemo gledati sa zenom 2 sigurno.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...

precision boost 2 na 3900X sa stock hladnjakom

 

vidjet cemo kakve cemo biti srece sa silikonima, tu na forumu, i koliko ce tko biti u mogucnosti gurat jezgre do maksimuma 

 

4.3ghz sve jezgre unutar 105W tdp-a? Nemoguce pri nekom ozbiljnijem loadu...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 Za igre koje vole jezgre rizenu ne treba brzina veča od 4.2ghz več samo brži ram, zamisli kako će radit zen 2 sa ramom na 3600-3800 mhz.Taj film čemo gledati sa zenom 2 sigurno.

Nista vise Ryzen ne profitira od rama od Intela, stvar je jednostavna, Ryzen je cesce u cpu bottlenecku i zato cesce ima koristi pd brzeg rama. Brzina rama utjece na fps samo onda kad je cpu bottleneck...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne vjerujem da će zen2 imat bn uz veči ipc i veči takt.

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

dery

Je, budes gledao taj film, ak das 1500+kn za plocu i 1100+kn za RAMe + puno srece i igranja s postavkama. Taj film je neisplativ, kako got okrenes. To su otprilike 2x veca ulaganja na maticnu i RAMe, znaci sveukupno najmanje +1000kn naspram neke npr. X370 ili B450 ili X470 ploce oko 900kn + 3000Mhz RAMa oko 600kn. Tih 1000kn je bolje ulozit u jacu grafu ili bilosta drugo. Treba biti realan :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 17:53 (The_Fichek).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Mitohondri kaže...

precision boost 2 na 3900X sa stock hladnjakom

 

vidjet cemo kakve cemo biti srece sa silikonima, tu na forumu, i koliko ce tko biti u mogucnosti gurat jezgre do maksimuma 

 

4.3ghz sve jezgre unutar 105W tdp-a? Nemoguce pri nekom ozbiljnijem loadu...

 Jel ne diže PB2 snagu? On ide preko TDP-a, dok ima lufta u temperaturi?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Opet isto,pa TDP je samo okvirna brojka i kao takav nema direktne veze sa potrošnjom proca.

 

Eto opet ranije spomenutog primjera, dakle 8/8 95W proc vs 8/16 65W proc i kolko vuče cjeli komp+identične grafe u ovom Cinebench primjeru.Kolko če u istoj situaciji potegnut 105W/12/24 Ryzen 3000 vs 95W(u tom načinu ga niko normalan neče koristit) i9 9900K bez TDP ograničenja.Logično Ryzen če potegnut više struje, ali kad vidiš da je to 12/24 proc razliku u potrošnji moš potpuno zanemarit.

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 19:12 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
ansha kaže...
Mitohondri kaže...

precision boost 2 na 3900X sa stock hladnjakom

 

vidjet cemo kakve cemo biti srece sa silikonima, tu na forumu, i koliko ce tko biti u mogucnosti gurat jezgre do maksimuma 

 

4.3ghz sve jezgre unutar 105W tdp-a? Nemoguce pri nekom ozbiljnijem loadu...

 Jel ne diže PB2 snagu? On ide preko TDP-a, dok ima lufta u temperaturi?

To bi bio PBO - Precision Boost Overdrive

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice