AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.633
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

De vi kod svojih intel-a simulirajte 4 jezgre 4 trida speed 3.9ghz pa bacite score ovdje da vidim koliko je bolji od ryzena ili od tog i5 2500k

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
chaselol kaže...

Stavio novi bios za plocu sto je ASUS izbacio, out of the box sad memorija ide na 3ghz i jedan CB15 na 3.9ghz

 taman na razini i5 2500k 

U pravu si.

Ali onog na 5ghz 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sta nije nikako lose s obzirom da je i5 2500k na izlasku dosao preko 1.5k kn dok je ovaj dosao manje od pola tog iznosa, da nije amd jos bi nas intel muzao godinama sa 5% poboljsavnjima svake god. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...

De vi kod svojih intel-a simulirajte 4 jezgre 4 trida speed 3.9ghz pa bacite score ovdje da vidim koliko je bolji od ryzena ili od tog i5 2500k

 i5 6600k ga pomete sa 3.5ghz tako da se nema sta puno gledati tu samo te jos vise moze glava boljeti 

AMD AntiBoy
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...

De vi kod svojih intel-a simulirajte 4 jezgre 4 trida speed 3.9ghz pa bacite score ovdje da vidim koliko je bolji od ryzena ili od tog i5 2500k

Ryzeni sa smt-om pobjedjuju kovfefe lejka sa ht-om na istom taktu cinebenchu. Smt je efikasniji od ht-a...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...

Sta nije nikako lose s obzirom da je i5 2500k na izlasku dosao preko 1.5k kn dok je ovaj dosao manje od pola tog iznosa, da nije amd jos bi nas intel muzao godinama sa 5% poboljsavnjima svake god. 

 Jako dobra usporedba ako gledamo da je amd-u trebalo 10 godina da dodje na poziciju gdje je sad intel  onda opet izvuces intelov procesor iz muzeja i on ga podere 

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 18:39 (dreadmoore).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo koliko te dosao i5 6600k na datum izlaska? Intel je muzao kupce godinama i da nije izasao ryzen jos bi dobivali min poboljsanja za istu lovu, a 4/4 i 4/8 cpu bi se vukli godinama, ajde mi daj novi cpu koji ima bolji cinebench score za tu lovu. Imas jedino i3 8100 koji je sada dok su dosle jeftine ploce odlican izbor, a prije toga je bila banana jer si morao kupiti skupu plocu jer nisi imao nikakvog izbora. 

Pa i stari xeoni poderu nove intel cpu i imas ih za jako malo love za kupiti, taj 6600k je onda isto onda zesca  banana naprema x5675 ako cemo tako gledati. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 18:47 (Patrick_cro).
Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
nicky.sl kaže...
chaselol kaže...

Stavio novi bios za plocu sto je ASUS izbacio, out of the box sad memorija ide na 3ghz i jedan CB15 na 3.9ghz

 taman na razini i5 2500k 

 jos ga 5 godina stariji procesor pomete ako ga dobro naklokas

 Je offtopic, ali koja ti je to GB Jastrebovi? Ne mogu se nikako sitit, nikad čuja za njih, biće su se osnovali 1990. kad je najpotrebnije bilo, a tada sam bio mali pa se ne sjećam...

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 19:21 (mrki_tua).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Intel bully-ji i dalje gade temu sa glupim prepucavanjima ciji je procesor jaci...uglavnom ovo je postala tema za k.... Intelasi hvala vam na vrijednim i bitnim informacijama koje su vezane za ovu temu..uglavnom ovaj forum je postao troll fest odredjene ekipe kojoj se se to dopusta.
Moj PC  
14 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Najbrži kaže...
ansha kaže...

A joj  

Pa u naslovu ti stoji C16 pobogu, gledas xmp tajminge a ne spd. Spd takt ti je 2133mhz a ne 3200mhz...

 https://www.reddit.com/r/Amd/comments/62vp2g/clearing_up_any_samsung_bdie_confusion_eg_on/

Ubuduće da naučiš i ti nešto, neki modeli dolaze ili Hynix ili Samsung

Entries marked with * indicate that you may get Samsung or Hynix IC, both variants exist with the same model number.

 

Tocno, al si mogao vidjet da nema dominatora sa na toj listi. 3200mhz memorija sa sporim tajminzima 16-18-18 sasvim sigurno nece bit b-die. 

Al dobro, to je dominator pa si bar dao para ko da je b-die..

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
evincar kaže...
Intel bully-ji i dalje gade temu sa glupim prepucavanjima ciji je procesor jaci...uglavnom ovo je postala tema za k.... Intelasi hvala vam na vrijednim i bitnim informacijama koje su vezane za ovu temu..uglavnom ovaj forum je postao troll fest odredjene ekipe kojoj se se to dopusta.

Da pratis ovu temu primjetio bi da je dobar dio zagadjenja od postova kao sta je ovaj tvoj... Jedno 100 komada u zadnjih par tjedana...

 

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa htio bi da prestanu glupa prepucavanja...ali ocito nista od toga. Evo ja prestajem tj. odustajem i vise se ne oglasavam na ovoj temi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Stavio novi bios za plocu sto je ASUS izbacio, out of the box sad memorija ide na 3ghz i jedan CB15 na 3.9ghz

ajde ga stavi na 3,7 da vidimo kako se ponaša u odnosu na mojeg hasu

s ovih 8 bodova što si bolji sa 200mhz razlike mi se čini da ćeš biti slabiji

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

569 Score @3.7ghz

 

Probao sam 3200Mhz ram i radi sve bez problema 

Na proslom BIOS-u nije bilo sanse, sad vrti bez ikakvih problema.


Evo i 3.9ghz cpu i 3.2ghz ram

CPU 3.7Ghz RAM 3200Mhz CPU 3.7Ghz RAM 3200Mhz
CPU 3.9ghz ram 3.2ghz CPU 3.9ghz ram 3.2ghz
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Al dobro, to je dominator pa si bar dao para ko da je b-die..

 Imas i trident z rgb takoder hynix module...

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

569 Score @3.7ghz

 ma to je sve unutar 3% razlike, dakle tu je negdje kao haso

s tim da nemam pojma kkao bi kod hase djelovala ddr4 memorija koja je puno brža od ddr3

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

btw izasla nova verzija alata za ustimavanje memorije

 

http://www.overclock.net/forum/13-amd-general/1640919-ryzen-dram-calculator-1-1-0-beta-2-overclocking-dram-am4.html

 

ako imate ryzen procesor, ovo ce vam pomoci namjestiti frekvenciju/timinge za vas memory kit

 Moze mala pomoc u vezi ovoga.

 

Slika je dole.

Odabrana opcija Hynix MFR (ima jos i AFR, koja je tocna/razlika?).

Nakon toga kliknuo na R-XMP i dobio rezultate na slici, ali mi se cini da nisu tocni/isti kao na ovom drugom programu.

Krivo ocitanje ili ja nesto krivo razumijem?

 Rezultati za SAFE i FAST:

SAFE SAFE
FAST FAST
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 20:39 (djigibao).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...
ansha kaže...

Al dobro, to je dominator pa si bar dao para ko da je b-die..

 Imas i trident z rgb takoder hynix module...

Ajdeeee? Ma nemoguce...

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo, ako meni neko objasni ovo malo oko memorije, jer se ne razumijem previše u to...

 

Vidim ljudi se žale da im memorija ne radi na deklariranoj brzini, sretni su kad ju natjeraju da radi kako i treba itd, itd. Pa me zanima kako sam onda ja pobogu natjerao da ovaj Crucial 2400MHz CL17 radi na 3200MHz, latencije "16-17-18-36-54" na 1.35V?

 

Jel to dobro? Loše? Preveliki napon? Jel se treba brinuti o temp. memorije? Stvarno mi nije jasno, pa neka me slobodno netko prosvijetli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moje laičko misljenje jest da ti to ovisi o matičnoj ploči, znači neke deklarirane memorije sa višom frekvencijom će raditi na nižoj frekvenciji bez obzira na deklaraciju, a neke će se morat i clockat.

Samo niko ne komentira ono šta sam pitao za Ryzene, pa ću ponovit, jel istina da na 1440p memorijom tj. razlikom frekvencije sa npr. 2000 Mhz na 3200 Mhz ne dobijam ništa, 0fps u igrici?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...

Samo koliko te dosao i5 6600k na datum izlaska? Intel je muzao kupce godinama i da nije izasao ryzen jos bi dobivali min poboljsanja za istu lovu, a 4/4 i 4/8 cpu bi se vukli godinama, ajde mi daj novi cpu koji ima bolji cinebench score za tu lovu. Imas jedino i3 8100 koji je sada dok su dosle jeftine ploce odlican izbor, a prije toga je bila banana jer si morao kupiti skupu plocu jer nisi imao nikakvog izbora. 

Pa i stari xeoni poderu nove intel cpu i imas ih za jako malo love za kupiti, taj 6600k je onda isto onda zesca  banana naprema x5675 ako cemo tako gledati. 

 Ali šta meni znači toliki broj jezgri koje ne koristim? Bitno mi je kao gameru da mi procesor može izvući što veći broj fpsa iz grafičke i to je to.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Evo, ako meni neko objasni ovo malo oko memorije, jer se ne razumijem previše u to...

 

Vidim ljudi se žale da im memorija ne radi na deklariranoj brzini, sretni su kad ju natjeraju da radi kako i treba itd, itd. Pa me zanima kako sam onda ja pobogu natjerao da ovaj Crucial 2400MHz CL17 radi na 3200MHz, latencije "16-17-18-36-54" na 1.35V?

 

Jel to dobro? Loše? Preveliki napon? Jel se treba brinuti o temp. memorije? Stvarno mi nije jasno, pa neka me slobodno netko prosvijetli.

 

mrki_tua kaže...

Moje laičko misljenje jest da ti to ovisi o matičnoj ploči, znači neke deklarirane memorije sa višom frekvencijom će raditi na nižoj frekvenciji bez obzira na deklaraciju, a neke će se morat i clockat.

Samo niko ne komentira ono šta sam pitao za Ryzene, pa ću ponovit, jel istina da na 1440p memorijom tj. razlikom frekvencije sa npr. 2000 Mhz na 3200 Mhz ne dobijam ništa, 0fps u igrici?

 ovdje je sve receno oko tih problema s memorijom, pogotovo iznad 3ghz..

https://www.pcgamesn.com/amd/amd-ryzen-memory-compatibility

lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

24 may 2017

 

LOL

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

kaj lol, kao nesto se drasticno promjenilo, si to uopce procitao?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...

Moje laičko misljenje jest da ti to ovisi o matičnoj ploči, znači neke deklarirane memorije sa višom frekvencijom će raditi na nižoj frekvenciji bez obzira na deklaraciju, a neke će se morat i clockat.

Samo niko ne komentira ono šta sam pitao za Ryzene, pa ću ponovit, jel istina da na 1440p memorijom tj. razlikom frekvencije sa npr. 2000 Mhz na 3200 Mhz ne dobijam ništa, 0fps u igrici?

 Mogu ti ja odvrtiti quick test, šta želiš od igara - BF1, FC5, PUBG, Fortnite, NFS Payback?

Stjepanj kaže...

kaj lol, kao nesto se drasticno promjenilo, si to uopce procitao?

 Kao npr. na desetke novijih BIOS updateova gdje je riješen memory compatibilty, stabilnost i drugo pogotovo gdje memorije koje su trebale raditi na deklariranim brzinama [3000+] nisu uopće mogle, neki jedva uspjevali 2666/2933MHz. Stjepanj ovo je od tebe

LOL: Crobrother
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...

Moje laičko misljenje jest da ti to ovisi o matičnoj ploči, znači neke deklarirane memorije sa višom frekvencijom će raditi na nižoj frekvenciji bez obzira na deklaraciju, a neke će se morat i clockat.

Samo niko ne komentira ono šta sam pitao za Ryzene, pa ću ponovit, jel istina da na 1440p memorijom tj. razlikom frekvencije sa npr. 2000 Mhz na 3200 Mhz ne dobijam ništa, 0fps u igrici?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 21:30 (Promster).
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
Kaj se tice da sam napisao nesto lame to je za tvoju informaciju rekao covjek iz Amd-a a ne ja, prvo ispeci pa onda reci..lp

 Osjetio sam taj problem na svojoj koži, kupio Vengence 3200MHz i zbog QVL "nekompaktibilnosti" nije radilo na deklariranoj brzini te sam zamjenio za Dominatorove i rade bez problema. Najveća SPRDAČINA je što taj prvotno kupljeni RAM je po QVL kompaktibilan sa dvijema skupljim STRIX pločama, a ne radi na PRIME!

 

LOL: Crobrother
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Anandtech-ovci skuzili zasto je u njihovoj recenziji Ryzen oprao 8700K u gamingu...

 

Razlog je sta su forsali HPET u os-u, sa defaultnim windows postavkama intelu drasticno rastu rezultati u igrama...

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Otvorio link sa prethodne stranice, hvala, tu i tamo na koju milisekundu je 2-3 fps više, znači nebitna stvar...

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 22:26 (mrki_tua).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice