AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.086.168
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Fanu kaže...

 

izbjegavati asus i gigabyte

 

 

izgleda da MSI ima najbolje B450 ploce

Pretjerujes, test bez ikakvog airflow-a je nebitan jer nije realan scenarij. 

 

zasto je test bez airflowa nebitan? koliko ljudi koristi AIO umjesto air coolera (pogotovo u mATX konfama ili nekim jeftinijim kucistima sa shit airflowom)?

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2018 12:31 (Fanu).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Pa nije ni kod nas loše, najniža cijena na nabavi je 1.750 (1.400 bez PDVa), pa ako je ovih $220 bez poreza, to je tu negdje.

 

 

Ma jok nije loše, a kakve su plače kod Amera a kakve su kod nas fučkaj ga sad.Kolku plaču ima običan radnik ili blagajnica u Walmart-u, a kolko naš radnik u Konzumu ili Kauflandu razlike su prilično velike.

 

Ameri su tržište od 320milja ljudi, a Newegg cijena je maloprodajna za keš/kartice+promo kod=200dolara.

 

1750kn=277dolara

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819113428

 

Ako se vratiš na početak 2017 godine, pa ko bi to očekival ovakvu situaciju i današnje vrlo niske cijene 8/16 procesora.200dolara za 8/16 proc, koji moš solidno kloknut na 3.7ghz i to sve na defoltnom RGB CPU hladnjaku.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=247&jumpto=5355246&sort=asc&view=flat

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
dery kaže...

Razlike uz airflow je isto drastična, msi 52, giga 67. 

Nebitno, 67°C je nista za vrm....

 Bilo bi nebitno da nema ove ledene msijeve koja sije razdor i to popriličan kome je bitna temperatura.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 

zasto je test bez airflowa nebitan? koliko ljudi koristi AIO umjesto air coolera (pogotovo u mATX konfama ili nekim jeftinijim kucistima sa shit airflowom)?

Pa AIO isto stvara airflow, kao i straznji/gornji case fan koji je u neposrednoj blizini vrm sekcije. Dakle, ako imas nula airflowa - you're doing it wrong...

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zašto je bolje imati više FPS-a iako monitor može prikazati samo 60 sličica u sekundi. Kratak odgovor, manji input lag. Informativan video.

Only real programmers collect their own garbage.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2018 14:06 (hrvooje).
 
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

Zašto je bolje imati više FPS-a iako monitor može prikazati samo 60 sličica u sekundi. Kratak odgovor, manji input lag. Informativan video.

 
Nisam gledao video ali...
Refresh Rate (Hz) i Frame Rate (FPS) su dvije različite stvari. Tako da jedino što vidiš na ekranu je ghosting. Input lag je uvijek isti, bez obzira na framerate.

everyday i'm shuffling...
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Luka123 kaže...
hrvooje kaže...

Zašto je bolje imati više FPS-a iako monitor može prikazati samo 60 sličica u sekundi. Kratak odgovor, manji input lag. Informativan video.

 
Nisam gledao video ali...
Refresh Rate (Hz) i Frame Rate (FPS) su dvije različite stvari. Tako da jedino što vidiš na ekranu je ghosting. Input lag je uvijek isti, bez obzira na framerate.

 Ok super. A sad pogledaj video :)

Only real programmers collect their own garbage.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...
Luka123 kaže...
hrvooje kaže...

Zašto je bolje imati više FPS-a iako monitor može prikazati samo 60 sličica u sekundi. Kratak odgovor, manji input lag. Informativan video.

 
Nisam gledao video ali...
Refresh Rate (Hz) i Frame Rate (FPS) su dvije različite stvari. Tako da jedino što vidiš na ekranu je ghosting. Input lag je uvijek isti, bez obzira na framerate.

 Ok super. A sad pogledaj video :)

 i onda igraš igru preko neta i ping ti bude 50. to znači da maksimalno 20 FPS vidiš na ekranu. sve ostalo je interpolacija. tako da ako nemaš optiku i ping prema serveru 1-1.5ms, zaboravi sve te điđe.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...
Luka123 kaže...
hrvooje kaže...

Zašto je bolje imati više FPS-a iako monitor može prikazati samo 60 sličica u sekundi. Kratak odgovor, manji input lag. Informativan video.

 
Nisam gledao video ali...
Refresh Rate (Hz) i Frame Rate (FPS) su dvije različite stvari. Tako da jedino što vidiš na ekranu je ghosting. Input lag je uvijek isti, bez obzira na framerate.

 Ok super. A sad pogledaj video :)

 Mišaš kruške i jabuke, čovjek govori o V-Syncu koji ima buffer... 

everyday i'm shuffling...
15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ebačke kutije mile ti majke, samo radi toga zove uzmi me uzmi me.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2018 21:21 (dery).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto i okvirnih cijena, ali i očekivanih tehnikalija najnovije Ryzen ThreadRipper 2000 serije.Najskuplji 32/64 model 1800$, a 24/48 proc nosi cijenu od 1300$.

 

Novi 12/24 proc starta sa 650$, ili 150$ jefitniji od starog modela koji je u vrjeme izlaska koštal 800$.

 

Največa razlika vidi se na novim 16/32 i 12/24 modelima. Dakle za 400 ili za 300mhz viši maksimalni TurboBoost, ili preciznije vjerojatno Singlecore XFR Boost.

 

https://videocardz.com/77031/amd-ryzen-threadripper-2990wx-2970wx-2950x-and-2920x-specs-and-pricing-leaked

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.8.2018 4:18 (rambox).
Moj PC  
4 0 hvala 2
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovo je strava šta amd radi. Preuzima Hedt tržište, a 7nm se več reže dok intel sniva snove o 10nm.Šamaraju uzduž i poprijeko. Neka neka bit će prava borba.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Ovo je strava šta amd radi. Preuzima Hedt tržište, a 7nm se več reže dok intel sniva snove o 10nm.Šamaraju uzduž i poprijeko. Neka neka bit će prava borba.

 amd to može jer je manja firma pa može brže radit poslovne poteze. intel je ogroman, kod njega sve ide puno sporije. tromije.

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Luka123 kaže...

 Mišaš kruške i jabuke, čovjek govori o V-Syncu koji ima buffer... 

 Gdje je buffer kad je v-sync ugašen. Nema ga. Kao da nemaš v-sync.

 

200 fps-a na monitoru od 60Hz gdje možeš vidjeti samo 60 sličica u sekundi, sa ugašenim v-syncom ima puno manji vremenski period od trenutka akcije miša i tipkovnice, koje se kupe svake 1ms, do prikaza te akcije na ekranu, nego kad je v-sync uključen.

 

Osjećaj glađeg igranja dolazi od tog manjeg kašnjenje unosa tzv. 'input latency-ja' iako i jedan i drugi način daje 60 sličica.

Only real programmers collect their own garbage.
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Novi pokusaj oc ryzen 5 1600.

Jucer sam probao stavit ga na 3.7 bez ikakvog diranja voltaze (znaci sve na auto), temperatura nakon 35min u aidi je bila oko 78 i poceo je onaj beeping zvuk dolazit. Vjerovatno u gejmanju nebi prelazila 60ak stupnjeva, ali cisto radi sigurnosti sam ga zasad stavio na 3.6. 

Evo validacije, ostavljen je sat i pol u aidi isto tako, temperatura max 74 i zasad nikakvih problema.

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Novi pokusaj oc ryzen 5 1600.

Jucer sam probao stavit ga na 3.7 bez ikakvog diranja voltaze (znaci sve na auto), temperatura nakon 35min u aidi je bila oko 78 i poceo je onaj beeping zvuk dolazit. Vjerovatno u gejmanju nebi prelazila 60ak stupnjeva, ali cisto radi sigurnosti sam ga zasad stavio na 3.6. 

Evo validacije, ostavljen je sat i pol u aidi isto tako, temperatura max 74 i zasad nikakvih problema.

 zato na auto zar nije bolje da ti sam podesis napon jer na auto ce uvjek puno vise napona dati nego sto mu je mozda potrebno za tih 3.8ghz 

AMD AntiBoy
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Novi pokusaj oc ryzen 5 1600.

Jucer sam probao stavit ga na 3.7 bez ikakvog diranja voltaze (znaci sve na auto), temperatura nakon 35min u aidi je bila oko 78 i poceo je onaj beeping zvuk dolazit. Vjerovatno u gejmanju nebi prelazila 60ak stupnjeva, ali cisto radi sigurnosti sam ga zasad stavio na 3.6. 

Evo validacije, ostavljen je sat i pol u aidi isto tako, temperatura max 74 i zasad nikakvih problema.

 Stavi prvo na 1.28v (ak nebude crashova ili slično probaj 1.26v), ak bude crashalo stavi na 1.3v.

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ BattleNet uplay: StariGAD_HR
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Butcher kaže...
hahhaajaads kaže...

Novi pokusaj oc ryzen 5 1600.

Jucer sam probao stavit ga na 3.7 bez ikakvog diranja voltaze (znaci sve na auto), temperatura nakon 35min u aidi je bila oko 78 i poceo je onaj beeping zvuk dolazit. Vjerovatno u gejmanju nebi prelazila 60ak stupnjeva, ali cisto radi sigurnosti sam ga zasad stavio na 3.6. 

Evo validacije, ostavljen je sat i pol u aidi isto tako, temperatura max 74 i zasad nikakvih problema.

 Stavi prvo na 1.28v (ak nebude crashova ili slično probaj 1.26v), ak bude crashalo stavi na 1.3v.

 kakva je to kod tebe matematika samo da mi je znati uvjek se krece od najnizeg moguceg pa onda prema gore dodajes ako nije stabilan 

AMD AntiBoy
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

12/24 bi mogao lagano u mainstream sa tom cijenom od 650$.

 

Ako intel krene sa 9900k previsokom cijenom + z490 điberish refresh...tu već imamo hedt vs mainstream za slične novce.

 

 

Jasno je što je isplativije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 18:59 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jasno je k'o dan, ali ekipa ce i dalje forsati Intel u preporukama, mimo cijene i performansi. Kao i sada, pogotovo na Bug forumu...
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jasno je k'o dan, ali ekipa ce i dalje forsati Intel u preporukama, mimo cijene i performansi. Kao i sada, pogotovo na Bug forumu...
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Butcher kaže...
hahhaajaads kaže...

Novi pokusaj oc ryzen 5 1600.

Jucer sam probao stavit ga na 3.7 bez ikakvog diranja voltaze (znaci sve na auto), temperatura nakon 35min u aidi je bila oko 78 i poceo je onaj beeping zvuk dolazit. Vjerovatno u gejmanju nebi prelazila 60ak stupnjeva, ali cisto radi sigurnosti sam ga zasad stavio na 3.6. 

Evo validacije, ostavljen je sat i pol u aidi isto tako, temperatura max 74 i zasad nikakvih problema.

 Stavi prvo na 1.28v (ak nebude crashova ili slično probaj 1.26v), ak bude crashalo stavi na 1.3v.

 kakva je to kod tebe matematika samo da mi je znati uvjek se krece od najnizeg moguceg pa onda prema gore dodajes ako nije stabilan 

 Gledaj meni na 1700 3.8ghz radi stabilno na 1.28v pa mislim da je dobro mjesto za početi neznam kakva je situacija na na 1600. Koliko znam to je isti proc samo sa po jednu jezgru manje po clusteru.

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ BattleNet uplay: StariGAD_HR
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

12/24 bi mogao lagano u mainstream sa tom cijenom od 650$.

 

Ako intel krene sa 9900k previsokom cijenom + z490 điberish refresh...tu već imamo hedt vs mainstream za slične novce.

 

 

Jasno je što je isplativije.

 

 

Je ali ce u igrama taj isti hedt cpu uvijek biti sporiji ili u najbolju ruku jednak tom 9900K, tako da ako ces samo gejmat, nema nikakve logike uzet 12 core. Da ne pricamo da su ploce puno skuplje i da ce 9900K bit znacajno jeftiniji od 650$.

Uostalom, 1920X ryzen vec dugo kosta i manje od 650$ tako da to nije nista novo...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mad Ant kaže...
Jasno je k'o dan, ali ekipa ce i dalje forsati Intel u preporukama, mimo cijene i performansi. Kao i sada, pogotovo na Bug forumu...

Ekipa koja "radi" na temi preporuka je prilicno realna, ocito ti naginjes na jednu stranu...

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Meni tu nema nista realno ako netko pita za posao striktno, a preporuka je proc sa manje jezgri i laneova za gaming.

EDIT: bas dobro da si spomenuo naginjanje s obzirom da oni heavy naginju na Intel stranu.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 19:43 (Mad Ant).
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nešto lošiji gaming score + HEDT + 4 more cores i odličan stock cooler vs gaming koji će zavisit o max clocku...Hmmm...

 

Uvjeren sam da Intel neće oduševit cijenom, a rumor već dugo kola kako dva najslabija TR-a su i namjenjeni entusiast gamingu i da tu AMD picka na udar baš 9900k.

 

Bit će svega. 12 Core 2920X sa 3.5 GHz i 4.3 GHz boostom je mljac.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 21:54 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Nešto lošiji gaming score + HEDT + 4 more cores i odličan stock cooler vs gaming koji će zavisit o max clocku...Hmmm...

 

Uvjeren sam da Intel neće oduševit cijenom, a rumor već dugo kola kako dva najslabija TD-a su i namjenjeni entusiast gamingu i da tu AMD picka na udar baš 9900k.

 

Bit će svega. 12 Core 2920X sa 3.5 GHz i 4.3 GHz boostom je mljac.

 

 

 

 

Iz perspektive gejminga nije nikakav mljac, 8600K @5ghz ce u prosjeku bit brzi za daleko manje od pola cijene, nemoj petljat hedt u gejming jer tu nikako nema racunice, za cijenu tog rippera s plocom uzmes 8600K s plocom, coolerom i gtx 1080Ti.... 

Hedt procesori i gejming kao glavna namjena nikako ne idu skupa...

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znaci konsenzus, novi Ryzeni, pogotovo 12/24 bi trebali nadmasiti ocekivanja? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ansha, pa ni ne radim usporedbu s 8600k... j ga onda možemo i 8400 stavit u računicu i tako dalje.

 

Govorimo u budućem 9900k i njegovoj isplativosti.

 

Intel je I9 brend (dojučerašni HEDT), preselio u mainstream (izuzev x299 platforme), zašto AMD ne bi isto s entry lvl HEDT-om kompletno ? Pa već rade gaming marketing potonjem...

 

Ako misliš na idlanje dodatnih jezgri, onda možemo i 9900k otpisat i vratit se na 7700k sa masnim oc-om.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 21:55 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tesko govoriti o necemu sto nitko nije vidio i svrstavati u bilo koju kategoriju tipa "ja mislila...". Jer tako se brljalo gluposti i prije izlaska prvog Ryzena.

Ono sto je sigurno je da nece razocarati kao ni do sada.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice