AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.057.773
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
_mark0_69 kaže...

QVL lista ne igra više tako veliku ulogu jer su ispeglali biose, a još k tome uzimaš drugu generaciju proca koja ima bolji IMC.

 Ma znam sve ali nisam htio riskirati bespotrebno da nemam neke probleme i reklamacije/zamjene jer mi stroj treba pod hitno, pa sam išao na sigurnu varijantu. Usput ti Corsair LPX od 16 giga keksi 2x8 su na listi podrzanih tj QVL testiranih da rade 100% dok taj isti LPX single stick od 8 giga rama nije (drugacije oznake valjda i chipovi ko će ga znati) i radio je probleme na nekim pločama prve generacije.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Izasla druga generacija Threadrippera. Za sad je dostupna samo 32-jezgrena zvijer 2990WX, a ostali ce bit pusteni malo kasnije. Ocekivano, 32 jezgreni threadripper ima neke nedostatke zbog nacina na koji 2 od 4 jezgre pristupaju memoriji, ali nema konkurencije u ovom segmentu. Meni zanimljiviji je ipak 2950X koji je po svemu unaprijedjeni 1950X. 

 

Palac gore za AMD :D

 
6 0 hvala 1
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

dobro jel' ima kakva normalna ploča da košta manje od procesora (2600 u boxu) i bez RGB sranja i sličnih gluposti po mogućnosti novijeg čipseta?

 

TIA

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 17:38 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

dobro jel' ima kakva normalna ploča da košta manje od procesora (2600 u boxu) i bez RGB sranja i sličnih gluposti po mogućnosti x470?

 

TIA

 Imas Asus X370 Prime Pro - solidan VRM, audio, Intelova mrezna. X470 isto ima, ali navodno ima losije vrm hladenje a razlike u chipsetima su skoro nepostojece.

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

2990wx teško razočaranje...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...

2990wx teško razočaranje...

 zasto ti je razocaranje?

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

U većini benchmarka je malo bolji od ostalih, u nekima gubi od intela a u nekima je čak lošiji i od 2950x, u igrama bolji čak i buldozer, mada sumnjam da bi netko kupio takav proc da bi se igrao al ima i takvih budala  

 

Ne kažem da je loš, očekiva sam da će biti i bolji, no isplativiji je nego i9 7980x čak i kada su overclockana oba

 

Sad će bestbuy biti pojeftinjeni tr1, još da bude nešto jeftinijih ploča bilo bi super

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...

U većini benchmarka je malo bolji od ostalih, u nekima gubi od intela a u nekima je čak lošiji i od 2950x, u igrama bolji čak i buldozer, mada sumnjam da bi netko kupio takav proc da bi se igrao al ima i takvih budala  

 

Ne kažem da je loš, očekiva sam da će biti i bolji, no isplativiji je nego i9 7980x čak i kada su overclockana oba

 

Sad će bestbuy biti pojeftinjeni tr1, još da bude nešto jeftinijih ploča bilo bi super

Na temelju čega i u čemu si očekivao da će biti bolji ? za gaming ? :)

Dodana su još 2 x 2 CCX-a koji su zajedno sa poboljšanjima koja je donio refresh (Zen+) dali očekivani rezultat.

Za poslove koji trebaju što više jezgri idealno jer u jednom imaš snagu za koju su ti do sada trebala bar 2 ili 3 kompa (odlično za softver koji se plaća po broju CPU-a).

 

Impresivno je da uz relativno male napone (1.1-1.2V) i potrošnju 250W gura sve jezgre na 3.7GHz na zračnom hlađenju (der8auer ima pregledan graf kako raste potrošnja i temperature sa taktom i naponom).

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.8.2018 20:10 (Mladen).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...

U većini benchmarka je malo bolji od ostalih, u nekima gubi od intela a u nekima je čak lošiji i od 2950x, u igrama bolji čak i buldozer, mada sumnjam da bi netko kupio takav proc da bi se igrao al ima i takvih budala  

 

Ne kažem da je loš, očekiva sam da će biti i bolji, no isplativiji je nego i9 7980x čak i kada su overclockana oba

 

Sad će bestbuy biti pojeftinjeni tr1, još da bude nešto jeftinijih ploča bilo bi super

igre i adobe progami su nebitni, jer favoriziraju clock speed vise nego core count

 

koliko vidim u ostalim stvarima, koje ne trebaju AVX 512, se ponasa bas onako kako bi i trebao, mocno sa hrpom jezgri za male pare

 

jeftinij je, koliko je isplativiji, to zavisi za sta se i koliko dugo koristi

 

ali reci da je razocaravajuci, ne bih rekao, toliko jezgri za tu lovu i da je dostupno obicnim smrtnicima koji ce to znati iskoristiti, meni se cini kao pun pogodak

 

u toj sferi, je ovo odlican procesor, jer vise nismo ovisni samo i iskljucivo o intelu, a to je i vise nego dobro za sve

 

da adobe jos to poprati softverski bilo bi to odlicno

 

 

 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam reka da je razočaranje za sve, ja sam očekivao nešto bolje rezultate s 32 jezgre no i ovako je puno bolja kupovina od i9 7980x mada mu je cjenovno najbliži i9 7960x 

 

Ne može se baš reći da nisu bitni, svako će uzeti proc za ono što mu treba, a sada se može sa obe strane sve obavljat, jedini je tu problem ako netko bude htio igrat koju igru a malo je zahtjevniji pa treba uključiti opciju da se 2 ccx-a izgase, no i tada opet nije na razini 2950x, sve ostalo je ok

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vmozara kaže...

Izasla druga generacija Threadrippera. Za sad je dostupna samo 32-jezgrena zvijer 2990WX, a ostali ce bit pusteni malo kasnije. Ocekivano, 32 jezgreni threadripper ima neke nedostatke zbog nacina na koji 2 od 4 jezgre pristupaju memoriji, ali nema konkurencije u ovom segmentu. Meni zanimljiviji je ipak 16/32 2950X koji je po svemu unaprijedjeni 1950X. 

 

Palac gore za AMD :D

To je vidljivo s mjeseca, ili 400 ili za 300mhz(12/24 verzija) viši maksimalni TurboBoost, ili preciznije Singlecore XFR Boost.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=203&jumpto=5715501&sort=asc&view=flat

 

Dakle to su verzije za recimo gejming+sve ostalo, i još u startu imaš niže cijene kud češ bolje.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...

U većini benchmarka je malo bolji od ostalih,

Onaj ko kupuje taj cpu ce vjerojatno gledat samo cinebench od svih tih benchmarka, a tu je nenadjebiv bogami...

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
petarjukic kaže...

U većini benchmarka je malo bolji od ostalih,

Onaj ko kupuje taj cpu ce vjerojatno gledat samo cinebench od svih tih benchmarka, a tu je nenadjebiv bogami...

 Tako je, a za ostale aplikacije je samo zagasi pola jezgri i opet je pri vrhu. Naravno ne kao kad bi 32 jezgre radile na ful, ali jbg, zato ne košta 10000 dolara

 

A i uvijek postoje epyc i 8 kanalna memorija.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad fali sličica Boldricka i "I have a cunning plan" ... sa ovakvom mrcinom nije problem pokrenuti više aplikacija istovremeno i dodijeliti umjerenih 4 ili 8 jezgri da se ne osjećaju izgubljeno :)

 

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

nakon 5.5h jos nisam gotov :S (treba kablove jos neke prespojiti i urediti)

 

danas sam provjerio u BIOSu hoce li memorija bootat na 3200MHz i isprve je proradilo

 

btw rijec je o X370 maticnoj - flashao sam najnoviji BIOS (zbog ryzen 2 supporta) koristeci ASUS flashback (ne treba CPU u maticnoj, samo da ima struje i da je USB sa biosom ustekan) i to je proslo isprve

 

X370 Asus Crosshair VI Extreme

Ryzen 2700X

be quiet! Dark Rock Pro 4

G.Skill Trident Z 2x8GB 3200CL14

Gigabyte G1 GTX1080

Crucial MX500 500GB m.2

Crucial MX500 1TB m.2

650W Seasonic Prime Platinum

be quiet! Dark Base 700

5 x Silent Wings 3 140mm

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 8:16 (Fanu).
Moj PC  
16 0 hvala 1
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo da javim povratni info da Ryzen 5 2600 ocan na 4.1ghz radi savršeno s gtx 1080ti na 3440x1440 rezoluciji pa ako netko planira nešto slično - slobodno.

Jednostavno nema potrebe trositi dodatne pare na i5 8600k ili i7 8700k jer nebi dobili gotovo ništa.

sve igre maxam vecina njih maxane izgura 100 fpsa i to je konstanta 100 fpsa a tamo di nije npr Shadow of War grafa bude zakucana na plafon i nudi nekih 82-100 fpsa ovisi o sceni, Destiny 2 slicna shema..

Npr s GTX 1080 sam tu morao rezat detalje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 8:30 (toxic).
Moj PC  
7 0 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobro si to sad sve ukomponirao, taman rezolucija za tu karticu i taman procesor za 100 fpsa. Vrhunsko gaming iskustvo samo šteta kaj neke od najboljih igara ne izlaze za takav vrhunski stroj, nego za plastične kutijice.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Dobro si to sad sve ukomponirao, taman rezolucija za tu karticu i taman procesor za 100 fpsa. Vrhunsko gaming iskustvo samo šteta kaj neke od najboljih igara ne izlaze za takav vrhunski stroj, nego za plastične kutijice.

 Ja sam dosta impluzivna osoba (u smislu kupovina) i dosta me hajp ponese itd.. u zadnje vrijeme malo manje ali je jos tu.

Skoro sam zavrsio na Xbox One X, ps4 pro sam imao i umjesto njega nabavio Switch i nisam zazalio... a Xbox One opcenito ima vise u smislu multimedije a X verzije jer je to okrenula na novu razinu ali eto odustao sam jer sam procitao da novi Halo dolazi i na PC, navodno ce uskoro i XOne ekskluziva Sunset overdrive isto, RDR2 se sve cesce spominje za PC, Monster Hunter je izasao prije par dana za PC

Xbox One X ima i freesync shemu a vec imas par TV-a s Freesyncom nadalje Xbox One X ce uskoro dobiti i podrsku za vise HZ-a dakle moci ces igre igrati na 100hz-a npr...to su sve neke stvari tko vec nema pc gdje bi dosta puno prije uzeo XoneX nego trentutni ps4 pro...a da ne pricam kako brutalna isprebija ps4 pro u multimedijalnom dijelu sto je meni vazno.

 

Uglavnom mislim da PC nije mrtva da pace odlukom MS-a je dosta dobio.

Pa evo recimo mozete vi koji necete platiti igrati jogurt verzije Forze na PC-u i sto cete vise od toga? To je prije bilo neizvedivo..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 8:55 (toxic).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
RDR2 se sve cesce spominje za PC, Monster Hunter je izasao prije par dana za PC

 

 

 

 

 Spominjanje mi nije dovoljno za odluku o ulaganju u skupi stroj, to je podcjenjivanje i doslovno zajebavanje. Monster Hunter je kasnio na PC i opet izašao kao užasan port, bez 21:9 podrške, loša optimizacija, praktički neigriv bez gamepada, presvijetla slika...itd. Poluproizvod.

 

edit, eod od mene jer smo izvan teme.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 9:02 (XXX).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
toxic kaže...
RDR2 se sve cesce spominje za PC, Monster Hunter je izasao prije par dana za PC

 

 

 

 

 Spominjanje mi nije dovoljno za odluku o ulaganju u skupi stroj, to je podcjenjivanje i doslovno zajebavanje. Monster Hunter je kasnio na PC i opet izašao kao užasan port, bez 21:9 podrške, loša optimizacija, praktički neigriv bez gamepada, presvijetla slika...itd. Poluproizvod.

 

edit, eod od mene jer smo izvan teme.

evo i ja cu zadnju.

vecina uw supporta ti izlazi mimo onog sto je prozivodac napravio.

u pravilu su to neka sitna riktanja putem regedita, btw ak je mh poluproizvoda na pc-u sto je onda na konzolama? ovdje ima otkljucane slicice i graficke postavke a ova igra se i igra gamepadom tako bi je igrao i na konzoli zar ne? ajmo se prebacit negdje drugdje

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 9:10 (toxic).
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

malo infoa u slici

 
 

anandtech zaključak

https://www.anandtech.com/show/13124/the-amd-threadripper-2990wx-and-2950x-review/15

Only real programmers collect their own garbage.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 10:30 (hrvooje).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

 imas i na nasem pceskpert forumu takoder review i to dosta dobar

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kaj se tiče Desktop Windowsa, očekivano tu ima problema jer malo zbunjeni Windows Scheduler ima problema sa 2990WX 32/64 Thredripaner procesorom.Ali Mikrosoftiči za to več znaju, i šljakaju na tom problemu dakle nešto niže CPU performanse u određenim aplikacijama itd.

 

https://www.computerbase.de/2018-08/amd-ryzen-threadripper-2990wx-2950x-test/2/

 

"What AMD had previously not addressed much to the press, are the with the cuts (current and) potentially still associated performance losses in applications. And even with 64 threads, many programs have to be able to work around first. Here also the Scheduler of Windows is not uninvolved, so AMD. Microsoft is already working on optimizing Windows for handling more than 32 threads on Threadripper 2000"

 

Kaj se tiče testiranja na Linuxu, na njemu "zelenaš sa previše CPU jezgri nema nikakvih problema".Performanse su osjetno bolje nego na svevišnjim šminkerskim Windowsima.

 

 https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd-linux-2990wx&num=11

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad se samo sjetim clanka na bug.hr kad ce AMD konacno nestati, i onda su smrkavci branili intel i kao konkurencija uopce nije potrebna, i za primjer uzimali windows 10 kao proizvod bez konkurencije, i da `sto nam vise treba`. E pa evo ga, imamo cisti primjer, besplatni linux ima i do 2.5x bolje performanse od ´sto nam vise treba´ windowsa. 

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

nakon 5.5h jos nisam gotov :S (treba kablove jos neke prespojiti i urediti)

 

danas sam provjerio u BIOSu hoce li memorija bootat na 3200MHz i isprve je proradilo

 

btw rijec je o X370 maticnoj - flashao sam najnoviji BIOS (zbog ryzen 2 supporta) koristeci ASUS flashback (ne treba CPU u maticnoj, samo da ima struje i da je USB sa biosom ustekan) i to je proslo isprve

 

X370 Asus Crosshair VI Extreme

Ryzen 2700X

be quiet! Dark Rock Pro 4

G.Skill Trident Z 2x8GB 3200CL14

Gigabyte G1 GTX1080

Crucial MX500 500GB m.2

Crucial MX500 1TB m.2

650W Seasonic Prime Platinum

be quiet! Dark Base 700

5 x Silent Wings 3 140mm

 

 Pošalji dojmove, zanima me ta kombinacija gen1 ploča i gen2 proc.

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ BattleNet uplay: StariGAD_HR
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

dobro jel' ima kakva normalna ploča da košta manje od procesora (2600 u boxu) i bez RGB sranja i sličnih gluposti po mogućnosti novijeg čipseta?

 

TIA

 Nove ploče koje valjaju, nisu RGB božić show, nisu skuplje od 2600 proca, imaju dobre VRMs, i sve fičere koje treb 90% kupaca tj. best buy :

 

MSI b450 Tomahawk+

MSI b450 Gaming Pro Carbon+

ASrock Fatality B450 Gaming K4

 

X470 Ploče:

 

MSI x470 Gaming Pro Carbon+

MSI x470 Gaming M7

Asus Prime x470 Pro+

 

Oznaka plus ti stoji kraj ploča koje bi ja uzeo za 2600 proc da sutra uzimam ploču.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

nakon 5.5h jos nisam gotov :S (treba kablove jos neke prespojiti i urediti)

 

danas sam provjerio u BIOSu hoce li memorija bootat na 3200MHz i isprve je proradilo

 

btw rijec je o X370 maticnoj - flashao sam najnoviji BIOS (zbog ryzen 2 supporta) koristeci ASUS flashback (ne treba CPU u maticnoj, samo da ima struje i da je USB sa biosom ustekan) i to je proslo isprve

 

X370 Asus Crosshair VI Extreme

Ryzen 2700X

be quiet! Dark Rock Pro 4

G.Skill Trident Z 2x8GB 3200CL14

Gigabyte G1 GTX1080

Crucial MX500 500GB m.2

Crucial MX500 1TB m.2

650W Seasonic Prime Platinum

be quiet! Dark Base 700

5 x Silent Wings 3 140mm

 

 Lijepa zvjerčica, odlične komponente.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...

U većini benchmarka je malo bolji od ostalih, u nekima gubi od intela a u nekima je čak lošiji i od 2950x, u igrama bolji čak i buldozer, mada sumnjam da bi netko kupio takav proc da bi se igrao al ima i takvih budala  

 

Ne kažem da je loš, očekiva sam da će biti i bolji, no isplativiji je nego i9 7980x čak i kada su overclockana oba

 

Sad će bestbuy biti pojeftinjeni tr1, još da bude nešto jeftinijih ploča bilo bi super

 Promašio si poantu tog procesora, oni kojima treba takva višejezgrena zver, njima apsolutno ništa od ovog što si naveo nije bitno niti se gleda kad se kupuje proc takve klase i namjene. TR2 procovi ne da su isplativiji sve 4 varijante, nego su trenutno oficijalno pokopali Intela i u HEDT-Workstation segmentu tržišta. Isplativiji za toliko manju MSRP cijenu je understatement godine :)

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cijene prve gen threadrippera padaju, još da ima jeftinijih x399 matičnih ne bi imao i9 9900k šta tražit tu...

 

Intel je to i preduhitrio, podrška na svim njihovim chipsetima 300 serije te jako visok clock (pričam o i9) tako da nema potrebe za daljnjim overclockanjem osim ako nisi entuzijast

 

Amd ne može više niti dizati clock niti broj jezgri na trenutnom socketu (dok ne dođe zen2) tako da ili neće imat odgovor mada kažu da je 2800x spreman ili će nešto novo sa zasebnim socketom izaći

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Butcher kaže...
Fanu kaže...

nakon 5.5h jos nisam gotov :S (treba kablove jos neke prespojiti i urediti)

 

danas sam provjerio u BIOSu hoce li memorija bootat na 3200MHz i isprve je proradilo

 

btw rijec je o X370 maticnoj - flashao sam najnoviji BIOS (zbog ryzen 2 supporta) koristeci ASUS flashback (ne treba CPU u maticnoj, samo da ima struje i da je USB sa biosom ustekan) i to je proslo isprve

 

X370 Asus Crosshair VI Extreme

Ryzen 2700X

be quiet! Dark Rock Pro 4

G.Skill Trident Z 2x8GB 3200CL14

Gigabyte G1 GTX1080

Crucial MX500 500GB m.2

Crucial MX500 1TB m.2

650W Seasonic Prime Platinum

be quiet! Dark Base 700

5 x Silent Wings 3 140mm

 

 Pošalji dojmove, zanima me ta kombinacija gen1 ploča i gen2 proc.

 

sve sljaka isprve

 

maticna dolazi sa memory profilima ovisno koji ram imas (samsung b-die, single/double rank, itd)

 

loadao sam jedan od tih profila

 

btw vrhunski zajeb

ploca dolazi sa 2 m.2 slota ali ne podrzavaju oba SATA m.2 SSDove, vec je drugi slot SAMO za nvme

prilikom boota mi maticna javi da drugi m.2 drive ne radi jer je sata

 

znaci uopce nisam imao pojma za taj limit niti sam to ikad igdje procitao - ima li tko kakvu preporuku za PCIe m.2 sata adapter ?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 11:10 (Fanu).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice