AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.527
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemojte zaje... čovjeka ili bude bilo problema.

Ja osobno volim ovako skupe odabire, točka na i bi bio GSkill FlareX 3200 MHz CL14 Samsung B-die. 

A ja bih osobno uzeo i ASUS Hero VII ploču, kad se troši, da se troši do kraja. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 18:17 (Valentin17).
 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
Nisam se ja uzjebo niti 0.1%, samo kažem kako je, počeo je jučer podjebavat i pametovat i gdje god ja komentiram tu se on pojavi, lijepo te molim da prestaneš, nisi mi interesantan.

 

Ja znam gdje zivi. Hoces da mu odemo prodati ciglu?

Freak Show Inc.
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Sorry dečki što prekidam vašu raspravu, ali ako se ovo pokaže točnim, a jooj gospođooo. Bit će veselo na ljeto .

 

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jezuš kristuš Ryzen 2 modeli, a "okvirno slične informacije izgleda dolaze iz dva različita izvora informacija".

 

 

 

 

Ja sam na fotki samo dodatno plavo pofarbal dva APU modela.Vrlo zanimljivo 6/12 i 8/16 APU, a bogami niti količina CU nije zanemariva+cijena=pade sikira u med.

 

15 CU, 960 grafičkih jezgri

 

20 CU, 1280 grafičkih jezgri

 

Sasvim logično da je na klasičnom Desktopu 7nm 4/4 ili 4/8 CPU mrtav ili stvar prošlosti.

 

S obzirom da 12nm 6/12 Ryzen+(trenutno 160$) ima oznaku od 65W TDP-a, 50W TDP 6/12 7nm Ryzen 2 je potpuno očekivan.Hm 7nm 6/12 proc za 100$, ništa čudno s obzirom da su to specifične i u proizvodnji znatno jefitnije AMD CPU-CCX kombinacije.Dakle Ryzen 3 3000 serija 6/12 procesori, ili novi juriš na Desktop tržište sa dodatno poboljšanim ali i dalje vrlo jeftinim 6/12 procesorima.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=243&jumpto=5777865&sort=asc&view=flat

 

Ostale navedene 16/32 Ryzen 2 modele za sad nema potrebe komentirat.Ipak jedan kratki komentar, hm s obzirom da Intel ima i9 pa onda Ryzen 9 je opet kaj drugo nego sasvim logičan model.

 

12/24 Ryzen 2 je ipak potpuno očekivan to sigurno.Uostalom panični Intel ne peče bezveze nekakav svoj 10 Core CPU.Kome če 10 Core Intel proc konkurirat, i po kojoj cijeni to ne znaju niti tri turbo-babe vračare.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 23:33 (rambox).
Moj PC  
15 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Sorry dečki što prekidam vašu raspravu, ali ako se ovo pokaže točnim, a jooj gospođooo. Bit će veselo na ljeto .

 

Mid range Rizen 3600 8/16 core na 4.4ghz  180$  what???? Entry 6/12 na 4ghz za 100$ whaaaat????? Bude li to tako intel mora opet mijenjat ovaj sad najavljeni novi čipset ahahahah, ko more pratit ovu pošast zvanu riza.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 23:41 (dery).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Jezuš kristuš Ryzen 2 modeli,

 Bgm malo mi ovo zvuci predobro da bude istina,ovaj ryzen 5 3600 bi se prodavao onda ko lud.

 

mislim ima jos vremena do zen2,zelim AMDu da ovo postigne svakako jer bi bilo jebeno ludilo

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

3600x boost clock 4.8?!100€ 6c/12tlol

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 0:11 (Stjepanj).
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Spektakularno izgleda ovo oko CPU djela, ali na kraju ima malo i o Navi grafama. Ako je i to točno, onda nagodinu AMD nastavlja put gore . Taman mi treba jedna iz leaka RX 3080 (7nm Navi) po cijeni od 250USD a trebala bi parirati RTX 2070 i biti nešto brža od Vege 64 i GTX 1080. Pa ti bi bilo fenomenalno. Ali, stvarno, ako se ovo sa procesorima obestini, pa to će bit masakr. Baš me živo zanima hoće li to tako biti. Mada sam već sad zicer da nagodinu uzimam normalno i razumno Rayzen combo, kakav god Ryzen 2 bude, ne može bit lošiji od trenutnog Ryzen-a, a to znači sasvim sigurno bolji deal od Intel-a. Intelu može pomoći jedino da doslovno upola sreže cijene, jer nema baš tako puno Intel fanatika među normalnim ljudima i vani, kao što se čini po našem forumu, koji će i dalje plaćati takav premium za bezveze.

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Lijepo, ako ce biti istina. Sada mi jos draze sto nisam nasjeo na 6/12 hype ryzena tamo od prije skoro 2 godine, kada je cak i 2400/cas 16 memorija bila skupa. Ovaj ryzen prve generacije (4/8) kucka i vise nego dobro, a taman ce pozivjeti do ljeta.

 
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...

Lijepo, ako ce biti istina. Sada mi jos draze sto nisam nasjeo na 6/12 hype ryzena tamo od prije skoro 2 godine, kada je cak i 2400/cas 16 memorija bila skupa. Ovaj ryzen prve generacije (4/8) kucka i vise nego dobro, a taman ce pozivjeti do ljeta.

Pa zašto bi itko nasjeo ? Do tada je jedina opcija bio Intel i7-5820k za duplo veću cijenu (i skuplje, X99 ploče).

Ali, kako bi Intel fanboyi rekli, nije fer uspoređivati mainstream i HEDT platformu :) (bar kad su cijene Threadrippera 1920X i i7 u pitanju)

 

On topic ... ovo malo predobro zvuči, ali tako je bilo i u 12. mjesecu 2016. kad su rijetki vjerovali da ćemo dobiti 8/16 CPU ispod 500$.

Već se prošli mjesec moglo naći Threadrippera 1950X za ispod 600€ u sklopu BF i CM akcija, ali možda je i ovo jedan od razloga.

 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znači 2019. ću morati birati izmađu Pentagon kompa za sitne pare i PS5

 

 

Moj PC  
10 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Sasvim logično da je na klasičnom Desktopu 7nm 4/4 ili 4/8 CPU mrtav ili stvar prošlosti.

 nisi li isto pričao mjesecima za dvojezgrene procesore, da su mrtvi, stvar prošlosti, a onda je izašao athlon 200ge 

 

ne vjerujem, ali baš ne vjerujem da amd neće izbaciti i sljedeću generaciju čipove s manje od šest jezgri, pogotovo da neće izbaciti 4/8

vrlo vjerojatno da će izbaciti i čisti 4-core, pa opet i ovako nešto poput malenog athlona 2/4

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bude li tako ja prvi slažem konfu.

Ja iskreno ne očekujem tako visoke clockeve, nadam se ali ne očekujem.

Da rade i na 4.6GHZ max sa porastom broja instrukcija po clocku Intela čeka batinanje po guzi.

GO AMD :D

 
11 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gledao sam taj video u smijuljio se ko idiot 

 

Veeeeelika većina svega kaj je Jim do sad predvidio ili dobio informacije sa strane koje su se slagale s dosta drugih informacija iz drugih izvora je ispalo točno. A nakon nekog vremena se njegov naglasak niti ne primijeti 

 

Eto, ne znam. Bit će masakr ako se obistini. Al Intel je velika kompanija, preživjet će. No morat će pametnije dalje, to sigurno. Pametnije sa cijenama, novim socketima. 

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 9:56 (Apocalypso722).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jebeno to izgleda, ali ja se nebi baš previše uzbuđivao, pitanje ima li tu istine, a i release je još daleko.

 

EDIT: Ali lowkey skupljam pare za upgrade. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 10:33 (Promster).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

Sasvim logično da je na klasičnom Desktopu 7nm 4/4 ili 4/8 CPU mrtav ili stvar prošlosti.

 nisi li isto pričao mjesecima za dvojezgrene procesore, da su mrtvi, stvar prošlosti, a onda je izašao athlon 200ge 

 

ne vjerujem, ali baš ne vjerujem da amd neće izbaciti i sljedeću generaciju čipove s manje od šest jezgri, pogotovo da neće izbaciti 4/8

vrlo vjerojatno da će izbaciti i čisti 4-core, pa opet i ovako nešto poput malenog athlona 2/4

 

Ma daj pusti ga, melje gluposti. Ako 4/8 tjera BF5 bez problema zasto ne bi tjerao office/chrome jos barem 5 godina?

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Konzola bi morala biti bomba.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

 

Ma daj pusti ga, melje gluposti. Ako 4/8 tjera BF5 bez problema zasto ne bi tjerao office/chrome jos barem 5 godina?

Nema ni razloga potpuno ukidati 2/4 procesore, neka ostanu ali uz odgovarajuću cijenu. Jedan Athlon 200GE izgleda sasvim ok za office makinu, neki HTPC ili NASić :)

 

U drugoj polovici videa se spominju 3xxx Threadripperi i odmak od mainstreama, 3900X kreće sa 24/48 a 3950X bi kao trebao biti 48/96, što je malo nelogično obzirom na dosadašnji sistem označavanja.

I da bude nešto manje, opet izgleda odlično, a možda to konačno natjera developere igara da probaju naći neke nove trikova za upregnuti sve te silne jezgre.

 

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Preporodio sam se Ryzen-om 7 2700x u odnosu na FX 8350, što god kliknem odmah otvori, switch-anje otvorenih programa je brutalno brzo.

Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...

Preporodio sam se Ryzen-om 7 2700x u odnosu na FX 8350, što god kliknem odmah otvori, switch-anje otvorenih programa je brutalno brzo.

 Isplatilo se znači. Dobro šta je taj FX tako loš. Inače ovo switchanje radi savršeno i na pentiumu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 11:11 (mislioc).
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
playjob kaže...

Preporodio sam se Ryzen-om 7 2700x u odnosu na FX 8350, što god kliknem odmah otvori, switch-anje otvorenih programa je brutalno brzo.

 Isplatilo se znači.

 Kud i kamo, razlika je bila primjetna već pri paljenju računala, s FX-8350 i SSD Samsung 850 EVO 500GB se palio cca 30 sekundi, dakle od paljenja računala pa do trenutka kad mogu, npr. otvorit google chrome, sad doslovno treba 15 sekundi. Količina instaliranih podataka na SSD-u je približno ista, razlika možda 1.5GB, u odnosu na konfiguraciju s FX-8350 prije točno 7 dana.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
mislioc kaže...
playjob kaže...

Preporodio sam se Ryzen-om 7 2700x u odnosu na FX 8350, što god kliknem odmah otvori, switch-anje otvorenih programa je brutalno brzo.

 Isplatilo se znači.

 Kud i kamo, razlika je bila primjetna već pri paljenju računala, s FX-8350 i SSD Samsung 850 EVO 500GB se palio cca 30 sekundi, dakle od paljenja računala pa do trenutka kad mogu, npr. otvorit google chrome, sad doslovno treba 15 sekundi. Količina instaliranih podataka na SSD-u je približno ista, razlika možda 1.5GB, u odnosu na konfiguraciju s FX-8350 prije točno 7 dana.

 Sad kad si već sve high end kupio nema razloga da ne uzmeš Nvme SSD 500gb koji te košta oko 800-900kn.

 Nego daj ti meni reci kako rami šljakaju?

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 11:18 (mislioc).
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
playjob kaže...
mislioc kaže...
playjob kaže...

Preporodio sam se Ryzen-om 7 2700x u odnosu na FX 8350, što god kliknem odmah otvori, switch-anje otvorenih programa je brutalno brzo.

 Isplatilo se znači.

 Kud i kamo, razlika je bila primjetna već pri paljenju računala, s FX-8350 i SSD Samsung 850 EVO 500GB se palio cca 30 sekundi, dakle od paljenja računala pa do trenutka kad mogu, npr. otvorit google chrome, sad doslovno treba 15 sekundi. Količina instaliranih podataka na SSD-u je približno ista, razlika možda 1.5GB, u odnosu na konfiguraciju s FX-8350 prije točno 7 dana.

 Sad kad si već sve high end kupio nema razloga da ne uzmeš Nvme SSD 500gb koji te košta oko 800-900kn.

 Nego daj ti meni reci kako rami šljakaju?

 I to je u planu, NVMe i hladnjak neki, šta kažeš o bequiet Dark Rock Pro 4? Jel to overkill za ovaj procesor? 
Dobro rade, postavio sam D.O.C.P. u BIOS-u, a prije toga sam flash-ao BIOS na najnoviji, izašao prije tjedan dana.

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
playjob kaže...

Preporodio sam se Ryzen-om 7 2700x u odnosu na FX 8350, što god kliknem odmah otvori, switch-anje otvorenih programa je brutalno brzo.

 Isplatilo se znači. Dobro šta je taj FX tako loš. Inače ovo switchanje radi savršeno i na pentiumu.

 ne laprdaj. ja sam pred tjedan dana zamijenio i5 4460 sa r5 2600. nebo i zemlja po pitanju responsivnosti, brzine, reakcije... jos kad se sjetim da sam ono govno platio duplo u odnosu na r5...

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bitno da je moja zena sretna sta ce dobit R5 1600 od mene uskoro, a klinci kaj se dobit njen fx 6300. Cijela familija sretna, hvala amd :D.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
17 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nasljeđivanje s koljena na koljeno!

 

Vi ste 100% AMD obitelj, ili? :)

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sale_ds kaže...
Bitno da je moja zena sretna sta ce dobit R5 1600 od mene uskoro, a klinci kaj se dobit njen fx 6300. Cijela familija sretna, hvala amd :D.

 

8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ah Zen2, uskoro donosiš kolektivna samoubojstva i masovna vlastoručna brisanja profila sa bugovog foruma.

 

Par stihova za ratnike, tigriće i razne mudrace...

 

  • "Ah, čijem si se zahvalila, tašta ljudska oholosti? Sve što više stereš krila, sve ćeš paka niže pasti!"
  • "Kolo od sreće uokoli vrteći se ne pristaje: tko bi gori, eto je doli, a tko doli gori ustaje."

 

.

.

.

.

.

.

.

#YOLO
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma mi se samo volimo igrat, a posto su tri kompa sad u pitanju onda je bang for the buck the way to go. Jos kad zamijenim i tog fxa s nize rangiranim ryzenom samo bum prestekaval procesore xD.

Problem bude kad ce trebat sveukupno 5 kompova lol. Zato mi se bas svida ovih 6 jezgri za 100 baksa.. dajbog da bu to tak..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
@xxx razmisljal sam i o tome i btijem da bu tak i zavrsilo. Samo je problem u tome kaj im je pc drazi i cure vec sa 8 godina kukale kak im je glupo igrat na joystick loool...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice