AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.059.391
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima fanboya uvjek ce kupiti ne brini ti zbog toga ako nista dobijes besplatno 3 naslova koja ces igrati par sati i rec a koja glupost majko moja

AMD AntiBoy
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nonickname kaže...
Toliko su najavljivali današnju prezentaciju, a na kraju su ispali očajni, samo su predstavili novu graficku koja ce biti skuplja od rtx 2080.

 

znaci predstavili su procesor koji je performansama bolji od najjaceg intel mainstream procesora i to uz dosta manju potrosnju (i to sa early sample, sto znaci da ce performanse biti jos bolje uz manje zagrijavanje od intela 9900K) i sa novim PCIe 4.0 standardom kojeg intel nije ni spomenuo (sto znaci hrpa staza i jos vise prostora za SSDove) - i dalje je isti socket

 

u medjuvremenu intel je najavio novu generaciju procesora tek za kraj godine (ako ne bude opet delayova) sto znaci da ce ryzen pola godine imati performance lead

 

 

predstavili su graficku koja je u rangu rtx2080 a jeftinija (budimo realno tko je od vas ocekivao da ce uopce imati rtx2080 competitora? svi su ocekivali drlog od graficke)

 

i uz to sve su dali real world testove (igre+cinebench) dok intel na svojim prezentacijama daje samo grafove

 

 

super mi je kako su svi razocarani - ja sam jedino razocaran sto nema vise informacija o ryzenima, ali sam sretan sto su prikazali performanse engineering samplea sto znaci da performanse mogu ici samo gore a ne ostati iste

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 20:17 (Fanu).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 

super mi je kako su svi razocarani - ja sam jedino razocaran sto nema vise informacija o ryzenima, ali sam sretan sto su prikazali performanse engineering samplea sto znaci da performanse mogu ici samo gore a ne ostati iste

 

 S obzirom na dosadašnja iskustva sa Ryzen arhitekturom za očekivat je da će tek godinu dana nakon izlaska istinski prodihat.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Fanu kaže...

 

super mi je kako su svi razocarani - ja sam jedino razocaran sto nema vise informacija o ryzenima, ali sam sretan sto su prikazali performanse engineering samplea sto znaci da performanse mogu ici samo gore a ne ostati iste

 

 S obzirom na dosadašnja iskustva sa Ryzen arhitekturom za očekivat je da će tek godinu dana nakon izlaska istinski prodihat.

 

to je vrijedilo samo za prvu generaciju ryzena (ipak je bio rijec o novoj platformi), ryzen 2xxx od izlaska ima top performanse

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 

predstavili su graficku koja je u rangu rtx2080 a jeftinija (budimo realno tko je od vas ocekivao da ce uopce imati rtx2080 competitora? svi su ocekivali drlog od graficke)

 

 

Kak je jeftinija kad trenutno RTX 2080 košta 6000 kn a Vega 2 će koštati cc 7000 kn barem po izlasku. Opet im HBM 2 memorija diktira cijenu i još 16 gb iste od čega nema koristi u gamingu ni na 4K rezi.

RTX grafa ima još super novinu u vidu DLSS-a, tu je i RT ma koliko bio gimmick.  Da se razumijemo, obje kartice su užesno skupe sobzirom kaj PC gaming nudi...ni jednu GOTY igru zadnjih nekoliko godina.

 

Po meni, po ovoj cijeni i sobzirom na konkurenciju izdaju drlog od grafe.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
Fanu kaže...

 

predstavili su graficku koja je u rangu rtx2080 a jeftinija (budimo realno tko je od vas ocekivao da ce uopce imati rtx2080 competitora? svi su ocekivali drlog od graficke)

 

 

Kak je jeftinija kad trenutno RTX 2080 košta 6000 kn a Vega 2 će koštati cc 7000 kn barem po izlasku. Opet im HBM 2 memorija diktira cijenu i još 16 gb iste od čega nema koristi u gamingu ni na 4K rezi.

RTX grafa ima još super novinu u vidu DLSS-a, tu je i RT ma koliko bio gimmick.  Da se razumijemo, obje kartice su užesno skupe sobzirom kaj PC gaming nudi...ni jednu GOTY igru zadnjih nekoliko godina.

 

Po meni, po ovoj cijeni i sobzirom na konkurenciju izdaju drlog od grafe.

 

je da, najjeftinija rtx2080 u hrvatskoj je trenutno 6000kn - po izlasku nijedna nije bila ispod 8000kn

DLSS i RT su upravo to, samo novine koje su trenutno fail jer grafe su izasle pred nekoliko mjeseci a igara koje podrzavaju to ima par - kad to zazivi zivi bili pa vidjeli

 

bar sad AMDovci imaju high end grafu na raspolaganju umjesto mid-range 580/590 i vege 56/64

 

9 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

@Fanu Gledao sam prezentaciju, ali nisam vidio da su predstavili procesor?

Očito mi je nešto promaklo pa mi molim te reci njegovo ime?

 

Naravno da ima manju potrošnju jer je 7nm vs 14nm. 

 

Ne znam od kud ti to da će Radeon VII biti jeftinija od rtx2080, rtx2080 u americi na akciji rtx2080 zna biti po $600, na neweggu je sad po $699.

S tim da ako nvidao izbaci npr. GTX 2080 ona bi bila ispod $500...

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 20:29 (nonickname).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Bilo je jasno da nece predstavit 12 i 16 jezgrase jer bi to bilo kanibaliziranje svojih Threadrippera, zasto prodavat za 500€ kad mozes za 900€...

 

Inace, prodala se ploca i proc i stize mi Ripper ;) Sad sam amd fanboy..

Ansha, pohvale za Avantgard!

 

P.s. jel neko s foruma uzeo tvoj unikat kombo, ili?

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 20:38 (metallic).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I dalje ne kužim zakaj bi netko kupio lošiju grafu za 1000 kn više...osim ako je AMD-ovac po profesiji.

 

Kaj se proceva tiče to bi trebalo jako dobro funkcionirati...7nm u punom sjaju.

Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nonickname kaže...

@Fanu Gledao sam prezentaciju, ali nisam vidio da su predstavili procesor?

Očito mi je nešto promaklo pa mi molim te reci njegovo ime?

 

Naravno da ima manju potrošnju jer je 7nm vs 14nm. 

 

Ne znam od kud ti to da će Radeon VII biti jeftinija od rtx2080, rtx2080 u americi na akciji rtx2080 zna biti po $600, na neweggu je sad po $699.

S tim da ako nvidao izbaci npr. GTX 2080 ona bi bila ispod $500...

 

https://www.anandtech.com/show/13829/amd-ryzen-3rd-generation-zen-2-pcie-4-eight-core

tu su ti sve informacije o novom procesoru

 

ne znam hoce li biti radeon 7 jeftiniji ili ne, samo znam da krece sa istom sluzbenom cijenom kao i rtx2080 - ocekujem da ce i radeon 7 biti na akciji 4mj nakon izlaska?

 

kad nvidia izbaci gtx2080 onda cemo vidjeti koliko ce kostati

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 

ja u nekoliko igara imam 144fps lock

 Evo ti pubg ultra 1080p 2080ti 

AMD AntiBoy
Moj PC  
2 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prika, nemoj PUBG molim te, to je broken od kad znam za to...

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Fanu kaže...

 

ja u nekoliko igara imam 144fps lock

 Evo ti pubg ultra 1080p 2080ti 

 

ok i sta nisi odmah naveo da ti treba 144fps lock u pubgu (pod uvjetom da je to average framerate)

 

btw ide 2700X jos 160+MHz gore, 4025 je dosta konzervativno

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 20:39 (Fanu).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
dreadmoore kaže...
Fanu kaže...

 

ja u nekoliko igara imam 144fps lock

 Evo ti pubg ultra 1080p 2080ti 

 

ok i sta nisi odmah naveo da ti treba 144fps lock u pubgu (pod uvjetom da je to average framerate)

 

btw ide 2700X jos 160+MHz gore, 4025 je dosta konzervativno

 Da i i7 jedno 300-400mhz gore.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 20:42 (mislioc).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Fanu kaže...
dreadmoore kaže...
Fanu kaže...

 

ja u nekoliko igara imam 144fps lock

 Evo ti pubg ultra 1080p 2080ti 

 

ok i sta nisi odmah naveo da ti treba 144fps lock u pubgu (pod uvjetom da je to average framerate)

 

btw ide 2700X jos 160+MHz gore, 4025 je dosta konzervativno

 Da i i7 jedno 400-500mhz gore.

 

rasprava je bila iskljucivo o 2700x i njegovoj navodnoj nemogucnosti da postigne 144fps lock

10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Glupi AMD, opet nećemo moći jeftino kupovati Intela i Nvidiu

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

I dalje ne kužim zakaj bi netko kupio lošiju grafu za 1000 kn više...osim ako je AMD-ovac po profesiji.

 

Kaj se proceva tiče to bi trebalo jako dobro funkcionirati...7nm u punom sjaju.

 Kako 1000kn više? Gdje si ti pročitao ili skužio da je 1000kn više? Ta Radeonka 7 košta 700 dolara koja je u ranku RTX 2080 koja košta 800 dolara. Govorim naravno za Founders edition jer još uvijek ne znamo koliko će koštati ova Radeonka kod asusa,msi,gigabayte i sl... No svakako meni totalno bezveze guranje 16Gb nepotrebne memorije u grafičku karticu, znači u nekom ludilu kod nas bi mogla naći za 6000kn što je opet previše. Ne nudi ti ray tracing msm osobno mi se jebe sa ray tracing no opet drugi to tako gledaju i ne nudi ti DLSS. Umjesto da predstave kompletnu novu seriju 7nm NAVI oni su predstavili vegu 2 sa 16GB nepotrebne memorije. Ja bih bio sretan sa jednom karticom jačine gtx 1080 ili ti ga rtx 2070 po normalnoj cijeni do 4000kn... No neeee ne može brate. Ajmo staviti 16 giga memorije i jesti govna sa nepotrebim stvarima. 

9 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Po meni taj procesor je Ryzen 7 3700x koji će biti malo bolji od 2700x, ali će imati 20% veću cijenu.

Šta misliš zašto nisu još koji benchmark napravili?

Upeglali su procesor za CineBench 15, ali mislim da finalni proizvod neće imati neki značajni napredka u odnosu na 2700x...

Poznato je kako proizvođači mobitelima varaju na benchmarkima!

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 20:47 (nonickname).
 
0 7 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...
XXX kaže...

I dalje ne kužim zakaj bi netko kupio lošiju grafu za 1000 kn više...osim ako je AMD-ovac po profesiji.

 

Kaj se proceva tiče to bi trebalo jako dobro funkcionirati...7nm u punom sjaju.

 Kako 1000kn više? Gdje si ti pročitao ili skužio da je 1000kn više? Ta Radeonka 7 košta 700 dolara koja je u ranku RTX 2080 koja košta 800 dolara. Govorim naravno za Founders edition jer još uvijek ne znamo koliko će koštati ova Radeonka kod asusa,msi,gigabayte i sl... No svakako meni totalno bezveze guranje 16Gb nepotrebne memorije u grafičku karticu, znači u nekom ludilu kod nas bi mogla naći za 6000kn što je opet previše. Ne nudi ti ray tracing msm osobno mi se jebe sa ray tracing no opet drugi to tako gledaju i ne nudi ti DLSS. Umjesto da predstave kompletnu novu seriju 7nm NAVI oni su predstavili vegu 2 sa 16GB nepotrebne memorije. Ja bih bio sretan sa jednom karticom jačine gtx 1080 ili ti ga rtx 2070 po normalnoj cijeni do 4000kn... No neeee ne može brate. Ajmo staviti 16 giga memorije i jesti govna sa nepotrebim stvarima. 

 700$ kod nas cc 7000 kn po izlasku. Evo ti RTX 2060 350$ pa je sad kod nas 3500 kn za keš. RTX 2080 je kod nas 6000 kn, pal joj je cijena od izlaska.

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://twitter.com/markhachman/status/1083097464624693248

 

"Lisa Su tells us don't count on 3rd Gen Ryzen to be limited to 8 cores. That extra room will be used!"

 

Dakle sve ono što je Škot govorio je vjv točno (dakle zvalo se to R7 ili R9 po tim leakvoima, imat će više od 8c), samo što nisu još sve to revealali jer je prerano (nemaju još finalne klokove itd.), a i nigdje im se ne žuri kad je Intel nažalost u banani.

 

S obzirom da je pokazano da budući 8c mainstream Ryzen ima u najmanju ruku performanse jednog Core i9-9900K (te uz to troši skoro duplo manje struje) mislim da je početni hype koji je bio prije keynotea itekako opravdan (šteta eto samo da nisu revealali cijeli lineup sa cijenama).

Moj PC  
11 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
X-Wind kaže...

 

S obzirom da je pokazano da budući 8c mainstream Ryzen ima u najmanju ruku performanse jednog Core i9-9900K (te uz to troši skoro duplo manje struje) ....

zamisli sad G lineup. slučajno se u ponudi nađe 3600G sa 6/12 s nekih 50w tdp-a...

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zar sam samo ja koji je cuo/primjetio da ce nova generacija i dalje zadrzati AM4 socket za buducu buducu nadogradnju?

Kovačić
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
acmilan2 kaže...

Zar sam samo ja koji je cuo/primjetio da ce nova generacija i dalje zadrzati AM4 socket za buducu buducu nadogradnju?

 To se znalo od prije, do 2020 ostaje AM4.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma nije se znalo, sve su to nagađanja bila. Pa zato sam i odgađao kupnju novog računala. Pa jos smo raspravljali u drugoj temi o tome, nigdje se to nije spominjalo.

Kovačić
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Et_Tu_Brute? kaže...  

 Imas ikakav benchmark za podijeliti di se vidi da je sporija? Zašto je bitno što su stavili skuplju memoriju? Imam osjećaj da bi ti žugao da su imali duplo manje memorije i gddr6.

Btw, i nvidia i intel teško manipuliraju grafovima. Znat će se jesu li oni manipulirali kad izađu benchmarkovi, koje ako imaš, proslijedi.

Inače samo fanboyiras i lupaš u prazno.

 

Ne trebaju mi nikakvi benchmarci niti kristalne kugle, predugo pratim tehnologiju da ne bi mogao prepoznat kad se sprema jos jedan odron, ako te zanima kopaj po mojim starijim postovima - potrudio sam se detaljno elaborirat.

 

Uostalom u medjuvremenu su se na netu pojavili i ti tvoji benchmarci s performansama te potrosnjom enterprise modela VegeII (izguglaj ako te bas zanima), na te brojke dodas max 10% na konto drivera i onda definitivno znas da imas odron.

 

Edit:

Evo samo za tebe, Amd se hvali s plus 25% u odnosu na Vegu64, pa usporedi to onda s RTX2080.

Fanboy nisam, Navi ce vjerojatno bit odlican chip (dizajn financiraju Sony i Microsoft), samo Navi nece tako skoro a dotle moraju konkurirat s odronima na koje je vjerojatno bacen nemali novac. 12nm port 480-ice i 7nm port Vege im nije trebao, al jbg kad u pipelinu nisu imali nista drugo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 22:29 (Statsman).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
acmilan2 kaže...

Ma nije se znalo, sve su to nagađanja bila. Pa zato sam i odgađao kupnju novog računala. Pa jos smo raspravljali u drugoj temi o tome, nigdje se to nije spominjalo.

Nisu to bila nikakva nagadjanja kad je to sam AMD rekao. klik

Bila je jos jedna vremenska lenta di je "bolje" prikazano no ne mogu je naci.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ocekujem da ce radeon 7 sigurno biti u jeftinijim varijantama sa 8gb rama

 

i da ce ryzen sigurno biti u verziji sa 16 jezgri (na samom procesoru su ocito ostavili mjesta za dio sa jos 8 jezgri)

 

 

zadnje 2 generacije ryzena su izasle na trziste u 4mj. tako da izlazak 3xxx serije sredinom godine i nije neka odgoda - ako performansama parira 9900k i nudi uz to vise jezgri uz manju potrosnju i PCIe 4.0, to znaci da ce po prvi put nakon vise od 10g (jos od athlona 64?) AMD biti u prednosti nad intelom (bar do kraja godine kad intel planira izdati novu generaciju procesora, ne bude li opet delayova)

 

ugl, sve pohvale AMDu sto su uz znatno manji budzet i naizgled bezizlane situacije 2014. (kad su imali uzasnu ponudu procesora) uspjeli se iskopati iz groba i parirati najvecoj semi conductor firmi na svijetu koja ima prihode visestruko vece od bilo kojeg drugog proizvodjaca cipova na trzistu

 

AMD prvi sa gigahertznim procesorom, prvi sa 64 bitnim procesorom i sad ce biti prvi sa PCIe 4.0 - nadajmo se da ce i sa grafickama nesto uspjeti (ali posto im intel krade sav talent tesko)

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 22:17 (Fanu).
Moj PC  
9 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
acmilan2 kaže...

Ma nije se znalo, sve su to nagađanja bila. Pa zato sam i odgađao kupnju novog računala. Pa jos smo raspravljali u drugoj temi o tome, nigdje se to nije spominjalo.

 O čemu ti? Ovo je evo slika još iz 2017., a moguće da se 2020. konkretno još i ranije nekad spomenula. I nanovo su to potvrdili više puta u toku 2017. i 2018.

 

https://hothardware.com/news/amd-confirms-am4-socket-support-future-ryzen-processors-2020

https://www.overclock3d.net/news/cpu_mainboard/amd_reaffirms_commitment_to_am4_socket_until_2020/1

 

 

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Onda sori, imam krive informacije. Obda cu radije uzet R5 2600 umjesto R7 2700X jer neke prevelike razlike sa RTX 2080 necu imati, za godinu dana mogu mozda prodati taj 2600 za 50% nabavne cijene sto ce biti nekih 35-40% nove serije u tom rangu i opet ce biti bolje.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nonickname kaže...

Po meni taj procesor je Ryzen 7 3700x koji će biti malo bolji od 2700x, ali će imati 20% veću cijenu.

Šta misliš zašto nisu još koji benchmark napravili?

Upeglali su procesor za CineBench 15, ali mislim da finalni proizvod neće imati neki značajni napredka u odnosu na 2700x...

Poznato je kako proizvođači mobitelima varaju na benchmarkima!

Ovo zeleno je glupo do daske, pa i žabe u močvari znaju da je Ryzen od početka najači na bilo kakvom rendering poslu.Cinebench R15 test je baziran na Maxon Cinema 4D profi aplikaciji, dakle sitnih 3000$ cijena jedne licence za profi posel.

 

Mobiteli su druga priča, normalno da se vara ili preciznije daj napiši kaj moš korisno napravit sa Antutu i Geekbench mob testerima?

 

Vezano za to dolnji link, zapravo današnji pokazni Cinebench test daje malo više korisnih informacija.Na prvu loptu ok, ali kad malo bolje pogledaš detalje hm bit če vrlo zanimljivo za nekoliko mjeseci.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=286&jumpto=5830636&sort=asc&view=flat

X-Wind kaže...

https://twitter.com/markhachman/status/1083097464624693248

 

"Lisa Su tells us don't count on 3rd Gen Ryzen to be limited to 8 cores. That extra room will be used!"

 

Dakle sve ono što je Škot govorio je vjv točno (dakle zvalo se to R7 ili R9 po tim leakvoima, imat će više od 8c), samo što nisu još sve to revealali jer je prerano (nemaju još finalne klokove itd.), a i nigdje im se ne žuri kad je Intel nažalost u banani.

 

S obzirom da je pokazano da budući 8c mainstream Ryzen ima u najmanju ruku performanse jednog Core i9-9900K (te uz to troši skoro duplo manje struje) mislim da je početni hype koji je bio prije keynotea itekako opravdan (šteta eto samo da nisu revealali cijeli lineup sa cijenama).

Dobar dan i laku noč, očekivano mjesta ima(kao i kod prvih AMD Tredripper procova) samo po potrebi izbaci CPU sa više CPU jezgri.

 

Za sad je dosta uvrh glave i 8/16 Ryzen 3000, a kasnije kad zatreba brzo i lako na stol gurnu očekivani 12/24 Ryzen 3000.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=258&jumpto=5806533&sort=asc&view=flat

 

Recimo da je AMD danas pokazal AM4 12/24 Ryzen 3000, kojeg to ima smisla kad ionako nema konkurencije kod Intela.

 

AMD je danas fino ili precizno pokazal moguče buduče CPU kombinacije. Dakle samo jedna fotka 8/16 proca sve fino govori ko baba tračara.Kaj se tiče Anandtech fotke Ryzen 3000 proca, ja sam još dodatno istaknul/crveno označil mjesto za još jedan 8 Core CCX.Dakle sve se vidi, AM4 12/24 proc prema potrebi ili 16/32 kad se AMD-u čefne.

 

 

 

Uostalom izgleda da su ljudi zaboravili, pa AMD ionako ima jeftini HEDT 12/24 Treadripper proc+najeftinija TR4 matična košta 300eura.

 

https://www.amazon.com/AMD-Threadripper-24-thread-Processor-YD192XA8AEWOF/dp/B074CBJHCT

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 4:04 (rambox).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice