AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.083.701
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ukratko. Nisam puno niti ocekivao, pa me nisu niti razocarali.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da mi je kuna za svaki put kad se ovi Intelovi fanboyevi skupe na Ryzenovom threadu imao bi dovoljno love da kupim RTX2080 i da je zapalim nasred trga.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na tom testu razlika je vrlo mala, e sad koliko manji takt ima taj primjerak tj potencijala za rast. Procesori se nisu počeli jučer proizvoditi pa da ima puno potencijala za rast, ti procesori za par mjeseci izlaze van na tržište pa zbog toga ne vjerujem da će biti neka drastična razlika. AMD bi sa novom arhitekturom i duplo manjim proizvodnim procesom trebao dominirati, pogotovo na ovakvim testovima zbog superiornijeg SMT-a. Mislim da možemo biti skoro pa sigurni da će dosta kaskati u gamingu i s ovom arhitekturom, no ostaje pričekati neke novije vijesti, duboko se nadam da sam u krivu.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 2:04 (Shockwave).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
 prodala se ploca i proc

Za koliko novaca?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
neznam zasto su svi na internetu toliko uvjereni da zato jer fizicki ima mjesta za zaljepit jos jedan die s jezgrama da na malom interposeru ili kako se vec zove ima mjesta za sve potrebne kontakte i da ce moc 16jezgri na specifikaciju am4 vrma , ako se ne varam nigdi to nisu rekli.

ukratko mislim da ce zen2 am4 bit max 8 jezgri a a full zen2 s pcie4 i 12+ jezgri ce bit na drugom soketu/platformi, am5 am4+ ili tr4 ili tr4+ ili nesto deseto nije bitno. zato i nisu prestavili nego jedan cpu.
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Valjda će nakon ovoga ljudi shvatiti da je hype rijetko istinit i da ne vjeruju brojkama izvučenim iz guzice.

 

Btw, mislim da će ova Vega vjerovarno biti zanimljiva profi userima.

 

Dobro stvar je što smo ipak dobili peak u novi 3xxx proc, a loše je sve ostalo.

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 7:12 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
ansha kaže...
 prodala se ploca i proc

Za koliko novaca?

Za sve novce :) Cijena je bila fiksna.

 

Uzeo Rippera 1950x, al nije jos sastavljeno, ceka se cpu blok...

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Valentin17 kaže...
ansha kaže...
 prodala se ploca i proc

Za koliko novaca?

Za sve novce :) Cijena je bila fiksna.

 

Uzeo Rippera 1950x, al nije jos sastavljeno, ceka se cpu blok...

 

Kako to da nisi zadnju seriju uzeo?

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
neznam zasto su svi na internetu toliko uvjereni da zato jer fizicki ima mjesta za zaljepit jos jedan die s jezgrama da na malom interposeru ili kako se vec zove ima mjesta za sve potrebne kontakte i da ce moc 16jezgri na specifikaciju am4 vrma , ako se ne varam nigdi to nisu rekli.

ukratko mislim da ce zen2 am4 bit max 8 jezgri a a full zen2 s pcie4 i 12+ jezgri ce bit na drugom soketu/platformi, am5 am4+ ili tr4 ili tr4+ ili nesto deseto nije bitno. zato i nisu prestavili nego jedan cpu.

 

bit ce sigurno vise jezgri, potvrdila i Lisu Su

 

https://twitter.com/markhachman/status/1083097464624693248

 

"Lisa Su tells us don't count on 3rd Gen Ryzen to be limited to 8 cores. That extra room will be used"

 

bilo je ocito cim je uzivo prikazala procesor

 

12 i 16 core dolaze u mainstream (a ne samo HEDT i servere) - intelu ce biti veselo (pogotovo sa njihovim cijenama)

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
ansha kaže...
Valentin17 kaže...
ansha kaže...
 prodala se ploca i proc

Za koliko novaca?

Za sve novce :) Cijena je bila fiksna.

 

Uzeo Rippera 1950x, al nije jos sastavljeno, ceka se cpu blok...

 

Kako to da nisi zadnju seriju uzeo?

70-80% vise novaca za 5% vise performansi, ne hvala...

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na cemu onda sad gejmas? 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Na cemu onda sad gejmas? 

 Na virtualkama vjerovatno.

 

Tkđ prelazi Cinebench po 15 put.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Na cemu onda sad gejmas? 

A ni inace bas ne gejmam pa nije steta velika. 

 

Cekam maticnu i cpu blok, jednu sam vec vratio, Giga otpada iz izbora jer je kvaliteta izrade cista nula. Vidjet cemo sta cu iduce uzet, vjerojatno Asus ili MSI-ku.

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Facepalmam cijelo jutro.

 

Neki ventaju frustracije kaj nisu dobili nikakve konkretne informacije o SKUovima, freqvencijama, cijenama. Razočarani.

Bojim se da ste razočarali sami sebe, basically - nije bilo opravdanog razloga misliti da ćemo ih i vidjet na CESu. Prije na Computexu, što je puno bliže AMDovoj 50oj godišnjici postojanja, pa bi bilo i prikladnije da ryzen 3xxx bude onda i konačno predstavljen.

 

 

 

Neki se sprdaju sa Škotom pak.

Ne vidim zašto. Ništa bitno što je on reko nije niti potvrđeno, niti pobijeno. Kaj se tiče jegovih predviđanja i izvora, sve to još može bit točno, ili barem vrlo blizu.

Jel se on nadao da ćemo više vidjet ? Sigurno. Jel to bitno zapravo ? Ne.

 

 

A neki laprdaju o performansama. Bilo CPUa, bilo GPUa.

Bez ikakvih bitnijih informacija o performansama (ne brojevima, nego pravim real world performansama), osim onog Cinebench testa.

Jedan spominje potrošnju, jedan nedostatak RTXa, jedan raw FPS, itd.

Po pitanju RTXa - za veliku većinu ljudi RTX ko da i ne postoji. Pogotovo ne pri ovim cijenama i 50% manjim FPSom. Tako da nepostojanje RT tehnologije na Radeon VII nije niti nedostatak, in my opinion. Nego samo... meh?

Potrošnja ? Neznamo. Raw FPS ? Vidli smo 2-3 primjera. Brojke ? Bile na slajdovima. 

 

Dok se ne vide real world rezultati od reviewera, ne vidim nekog smisla ovako rano uspoređivat išta.

 

 

Apoc
Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mozda nije bitno njima ali mislim da vecini na forumu je mogli su se udostojiti i pokazati single thread score.Jer iskreno volio bi da skinu intela i spuste ih maksimalno na zemlju sto se tice 3xxx serije.A opet da su ga prestigli to bi javno pokazali, ovako samo mozemo nagadjati i tek cemo na ljeto saznati sto je tocno amd napravio.Vega ipak nije tako losa ako je rame uz rame sa rtx 2080 i ako nema nekih fitchera kao nvidia samo se nadam da ce potrosnja biti puno bolja od prethodne generacije. 

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Mozda nije bitno njima ali mislim da vecini na forumu je mogli su se udostojiti i pokazati single thread score.Jer iskreno volio bi da skinu intela i spuste ih maksimalno na zemlju sto se tice 3xxx serije.A opet da su ga prestigli to bi javno pokazali, ovako samo mozemo nagadjati i tek cemo na ljeto saznati sto je tocno amd napravio.Vega ipak nije tako losa ako je rame uz rame sa rtx 2080 i ako nema nekih fitchera kao nvidia samo se nadam da ce potrosnja biti puno bolja od prethodne generacije. 

Single thread score je nesto nizi posto ryzen ima efikasniji HT...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Pa vidiš da nemogu naštancat coffee lake-a kolika je potražnja. Svaki ozbiljan gamer koji drži do sebe uzima Intel, a šarlatani i render lajbeki Ryzen. Da ne štancaju te jezgre u nedogled nebi niti imali kaj ponudit, IPC za potpuno novu arhitekturu 0.

 

kolko trolanje

 

ako doista mislis sve ovo sto si napisao, treba te banat sa foruma jer po nicemu ne pridonosi raspravi

da nema AMDa, sad bi intelu placao 4000kn za 4c/4t i jos dodatnih 1000kn da ubace hyperthreading na te 4 jezgre

 

zen 2 nije poptuno nova arhitektura, vec nastavak zen i zen+ arhitekture koja je imala 50+% veci IPC od njihovih procesora prosle generacije - i sad su predstavili prvi procesor sa chiplet dizajnom i PCIe 4.0

 

hvalis intel koji je u zadnjih 8g jedino uspio postici 5-10% veci IPC uz 0% povecanje jezgri i minimalan broj PCIe staza, i onda kad su vidjeli da prodavanje 4 jezgrenih procesora po astronomskim cijenama vise nece prolaziti naivnim budalama iz godine u godine, su brze bolje ubacili jos 4 jezgre uz duplo vece zagrijavanje

 

eno neki dan su imali prezentaciju i svi intelovci sute o njoj - zasto? jer nisu predstavili nista konkretno (za razliku od AMDa koji se udostojio prikazati real world benchmarke i performanse u igrama) i najavili su izlazak novih procesora tek za kraj godine (ako i tad)

jel to na razini najvece semi conductor firme na svijetu kojoj se konkurencija maximalno priblizila (i uskoro ce je prestici) ? moraju lazirati svoje benchmarke hladjenjem procesora sa industrijskim chillerima i posebno izradjenim maticnima sa milijardu faza

 

toliko branis intel kao da ti placaju racune, a ne da te deru na performansama i cijenama gdje god stignu (dovoljno pogledati cijene njihove X serije procesora - da nije bilo threadrippera i tu bi derali kupce, tj i dalje deru samo ne toliko vise)

 

 

stvarno mi je fascinatno da toliki broj ljudi navija za propast AMDa i iskljucivo se svrstava u jedan ili drugi tabor (fanboyi) - umjesto da navijate za jebenu konkurenciju koja svima donosi manje cijene uz vise featura

 

svi se uzeli dizanja 9700/9900K u nebesa i njegovo IPCa a sto je najjace ima vas mozda 2-3 ovdje s tim procesorima, svi ostali na i3 i i5cama (i to starijih generacija), al da, intel je tatica - imate isti fazon razmisljanja ko i ova HDZova mladez po fejsbuku koja se kurci skupim autima koje su im tate kupili

brao

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 10:01 (Fanu).
Moj PC  
38 0 hvala 10
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

MSI-ku.

MSI MEG Creation, nemaš kaj razmišljati.

Kolegina ASUS Zenith upravo negdje putuje sa reklamacije, drugi put.

Fanu kaže...
 imate isti fazon razmisljanja ko i ova HDZova mladez po fejsbuku koja se kurci skupim autima koje su im tate kupili

Ti si gori od njih kad odgovaraš na njihove dječje provokacije.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 10:14 (Valentin17).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 Znamo da si ti AMD dionicar kako si i sam rekao, al nekad treba prepoznati ocitu zajebanciju i ne se previse ljutiti. 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Fanu kaže...

 Znamo da si ti AMD dionicar kako si i sam rekao, al nekad treba prepoznati ocitu zajebanciju i ne se previse ljutiti. 

 Al zanimljivo dere po misliocu da je Intel fanboy a njegovi postovi su full AMD pristrani.

 

Aj j ga ovo je Ryzen tema pa prolazi.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
war3_tft kaže...
Fanu kaže...

 Znamo da si ti AMD dionicar kako si i sam rekao, al nekad treba prepoznati ocitu zajebanciju i ne se previse ljutiti. 

 Al zanimljivo dere po misliocu da je Intel fanboy a njegovi postovi su full AMD pristrani.

 

Aj j ga ovo je Ryzen tema pa prolazi.

 

u trenutku kad AMD pocne derati vlastite kupce i zakidati ih za feature onda cu srati po njima (btw AMD je i vise nego u kurcu bio sa svojim potezima na GPU fronti, raznim refreshevima i laznim informacijama/uzasnim marketingom - vidjet cemo jesu li se promjenili po tom pitanju sa radeon 7) - nisam pristran AMDu vec mislim da objektivnije sagledam stvari nego ljudi koji dodju nabacivati pljuvacku samo pljuvacke radi umjesto da realno sagledaju koji su benefiti konkurencije od strane AMDa

 

isto tako se veselim sto intel ulazi na dedicated GPU trziste, jer to znaci da nvidiji vise nece prolaziti razno razna sranja

 

ne zelim uopce biti fanboy bilo koje firme - nijednoj firmi u ovom kapitalizmu nije stalo do kupaca, vec iskljucivo do profita

problem je sto neki ljudi to ne shvacaju i slijepo brane neke od najvecih firmi na svijetu

 

 

6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nego jel bilo što o Ryzenu u Playstationu 5 i next-gen gamingu?

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 

vidjet cemo jesu li se promjenili po tom pitanju sa radeon 7...

 već kod najave se vidi da se nisu ništa promijenili, cijena ista (700usd) kao 2080 uz najavu razvoja rt za neke druge grafe, dakle radeon 7 bez rt i bez dlssa s kojim 2080 ode za 30-40% iznad u perfomansama, kurčenje sa 16gb memorije od koje nema nikakve koristi za gejmanje

tri izabrane igre, od čega dvije s istim fpsom, jedna s očekivano većim fpsom na vulkanu

 

više-manje sve je jasno

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

MSI-ku.

MSI MEG Creation, nemaš kaj razmišljati.

Kolegina ASUS Zenith upravo negdje putuje sa reklamacije, drugi put.

Ma to je overkill za 16-corea, a i skupa je i gadna (manje bitno)... U igri je i Asrock, pa cemo vidjet, Taichi i Professional su hvaljene...

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Fanu kaže...

 

vidjet cemo jesu li se promjenili po tom pitanju sa radeon 7...

 već kod najave se vidi da se nisu ništa promijenili, cijena ista (700usd) kao 2080 uz najavu razvoja rt za neke druge grafe, dakle radeon 7 bez rt i bez dlssa s kojim 2080 ode za 30-40% iznad u perfomansama, kurčenje sa 16gb memorije od koje nema nikakve koristi za gejmanje

tri izabrane igre, od čega dvije s istim fpsom, jedna s očekivano većim fpsom na vulkanu

 

više-manje sve je jasno

 Pa upravo u tome i je poanta priče šta će mi 8c/16t procesor ako mi u gamingu ne znači ništa. Meni osobno bih bilo draže da je Ryzen recimo čisti osam core na 5.0ghz jednak(ili sitno brži) Intelu po single core performansama po nešto nižoj cijeni. E onda bi to bila prava konkurencija i dvojbe nebi niti bilo. Ovako je to ni sim ni tam. Dakle nude nešto što smo već odavno isprobali, nadodali su jezgre koje velika većina netreba(osim naravno u birtijaškim spikama ja streamam, rendam i neznam šta ne. Jedna je stvar jasna, a to je da je Intel ipak brži, jer da nije nebih bio skuplji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 10:55 (mislioc).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
DarthMarkus kaže...
war3_tft kaže...
Fanu kaže...

 Znamo da si ti AMD dionicar kako si i sam rekao, al nekad treba prepoznati ocitu zajebanciju i ne se previse ljutiti. 

 Al zanimljivo dere po misliocu da je Intel fanboy a njegovi postovi su full AMD pristrani.

 

Aj j ga ovo je Ryzen tema pa prolazi.

 

u trenutku kad AMD pocne derati vlastite kupce i zakidati ih za feature onda cu srati po njima (btw AMD je i vise nego u kurcu bio sa svojim potezima na GPU fronti, raznim refreshevima i laznim informacijama/uzasnim marketingom - vidjet cemo jesu li se promjenili po tom pitanju sa radeon 7) - nisam pristran AMDu vec mislim da objektivnije sagledam stvari nego ljudi koji dodju nabacivati pljuvacku samo pljuvacke radi umjesto da realno sagledaju koji su benefiti konkurencije od strane AMDa

 

 

 

 

 Pa evo, odgovorio si sam sebi.

 

Jedina istina je da nakon keynotea imamo više pitanja nego odgovora, a ne da je AMD ponudio realne testove i benchmarke.

 

Što se tiče 3xxx konkurencije 9900k - vidili smo sneak peak da je u egalu, sa puno racionalnijom potrošnjjom - al na kojoj frekvenciji i koliki je max OC, pojma nemamo...

 

Ono što je sigurno - uspjeh tog proizvoda će uvelike ovisiti o cijeni.

 

mislioc kaže...
picajzla0707 kaže...
Fanu kaže...

 

vidjet cemo jesu li se promjenili po tom pitanju sa radeon 7...

 već kod najave se vidi da se nisu ništa promijenili, cijena ista (700usd) kao 2080 uz najavu razvoja rt za neke druge grafe, dakle radeon 7 bez rt i bez dlssa s kojim 2080 ode za 30-40% iznad u perfomansama, kurčenje sa 16gb memorije od koje nema nikakve koristi za gejmanje

tri izabrane igre, od čega dvije s istim fpsom, jedna s očekivano većim fpsom na vulkanu

 

više-manje sve je jasno

 Pa upravo u tome i je poanta priče šta će mi 8c/16t procesor ako mi u gamingu ne znači ništa. Meni osobno bih bilo draže da je Ryzen recimo čisti osam core na 5.0ghz jednak(ili sitno brži) Intelu po single core performansama po nešto nižoj cijeni. E onda bi to bila prava konkurencija i dvojbe nebi niti bilo. Ovako je to ni sim ni tam.

 Ja čak ni to. 

 

Da su na 4.6/4.7 čak i sa starom Zen arhitekturom i mrvicu boljom memorijskom podrškom, nikad ne bi pogledao preskupog Intela. 

 

My 2 cents.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 10:56 (DarthMarkus).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

 Pa upravo u tome i je poanta priče šta će mi 8c/16t procesor ako mi u gamingu ne znači ništa. Meni osobno bih bilo draže da je Ryzen recimo čisti osam core na 5.0ghz jednak(ili sitno brži) Intelu po single core performansama po nešto nižoj cijeni. E onda bi to bila prava konkurencija i dvojbe nebi niti bilo. Ovako je to ni sim ni tam. Dakle nude nešto što smo već odavno isprobali, nadodali su jezgre koje velika većina netreba(osim naravno u birtijaškim spikama ja streamam, rendam i neznam šta ne. Jedna je stvar jasna, a to je da je Intel ipak brži, jer da nije nebih bio skuplji.

 a dobro, ako flopaju po pitanju grafike, na cpu dijelu su ipak daleko uspješniji

tko kaže da ti treba 8/16 procesor za gejmanje - za to imaš njihov 6/12 koji je daleko jeftiniji i sa efikasnijim ht-om od intelovog itekako je dobra opcija

osim naravno za "izabrane" high fps igrače kojima svaka picina dlaka smeta, ali takvih je vrlo malo i nebitni su

 

za grafu je pak sasvim drukčija situacija, tu su u dvije izabrane igre navodno isti kao 2080 s jednom u vulkanu bolji, no što kad uračunamo dlss i kad s tim nevidija ode za 40% gore 

čak i bez dlssa su mi sumnjive njihove brojke - amd navodi 29% veće perfomanse od stare vege i navodno iste kao 2080

no prema testu tpu na hrpi igara 2080 je oko 40% jača od vege64, pa ako je radeon 7 od vege64 jači za 29%, kako je to onda isto???

- zato su i pokazali dvije izabrane igre gdje imaju isti fps, uglavnom, njušim još jedan fail po pitanju amd grfike

1080p 1080p
2k 2k
4k 4k
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

It shows AMD's engineering sample of Zen 2, not running at full capability, is equal or faster than the 9900K core for core while using 30% less power.

The take away is that it's already 15% higher than 2700X in performance per core.

Add these two factors in: Retail sample likely clocks higher and the possibility of a 16c setup from the IO + Zen 2 package shot, and it means AMD would have the core performance lead and core count lead by far in 2019 for consumers.

 

samo je pitanje da li je 9900k tokom prezentacije bio dozvoljen stock boost na 4.6ghz - koji je inace rezultat 9900k u cinebenchu? jednak ili veci?

 

izgled da sam dobio odgovor:

 

The 9900k wouldn't draw 180W or achieve 2k points in Cinebench if it wasn't allowed to boost to it's designed all-core turbo of 4.7 GHz. The CPU was running stock configuration - not restricted to the 3.6 GHz baseclock.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 11:43 (Fanu).
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ne čudi me što nisu najavili nove procesore na CES-u, bili su na nekom grafu reklamirali ryzen (da, 2. seriju) i još par igara, čim sam vidio to zna sam da nema ništa od najave.

Za broj jezgara sumnjam da će biti 16, prije 12 ako već gledamo stari amd-ov roadmap, 48 jezgri za epic, starship je bilo kodno ime.

Ono što je upitno za mene je kako će poredati liniju procesora i hoće li uopće biti ryzen 9 linije ili maksimalno ryzen 7 linija ako već hoće malo više uzdrmati intel

Do sada je ryzen 7 bio puna 2 ccx-a a sad je pitanje hoće li to biti opet, u ovom slučaju chipleti ili će biti 12 jezgara ryzen 9 ako se izda uopće

Lisa Su je govorila nešto vezano za viši profit ali nisam to dobro pohvatao, proletio očima tako da je moguće da će ryzen 7 linija ostati na 8 jezgri
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 11:27 (petarjukic).
 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...
Ne čudi me što nisu najavili nove procesore na CES-u, bili su na nekom grafu reklamirali ryzen (da, 2. seriju) i još par igara, čim sam vidio to zna sam da nema ništa od najave.

Za broj jezgara sumnjam da će biti 16, prije 12 ako već gledamo stari amd-ov roadmap, 48 jezgri za epic, starship je bilo kodno ime.

Ono što je upitno za mene je kako će poredati liniju procesora i hoće li uopće biti ryzen 9 linije ili maksimalno ryzen 7 linija ako već hoće malo više uzdrmati intel

Do sada je ryzen 7 bio puna 2 ccx-a a sad je pitanje hoće li to biti opet, u ovom slučaju chipleti ili će biti 12 jezgara ryzen 9 ako se izda uopće

Lisa Su je govorila nešto vezano za viši profit ali nisam to dobro pohvatao, proletio očima tako da je moguće da će ryzen 7 linija ostati na 8 jezgri

 

kasnis

 

Lisa Su je potvrdila da ce biti ryzena sa vise od 8 jezgri (vrlo vjerojatno 16 jezgri jer ima mjesta na samom cipu za jos jedan cluster od 8 jezgri)

 

i ova to slika dodatno potvrdjuje:

 

https://i.redd.it/9821e2a6nj921.jpg

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice