Asus MBO za i5 2500k

poruka: 10
|
čitano: 3.228
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Asus MBO za i5 2500k

Pozdrav, planiram kupiti osnovne komponente za sklapanje konfiguracije a kako to ne činim baš često potrebna mi je pomoć u obliku savjeta, prijedloga ili samo mišljenja na osnovu iskustva o odabranim komponentama.

 

Konfa se bazira na i5 2500k ( 200€) i Sapphire HD 6850 s 1GB (130€). 

 

Memoriju sam mislio Corsair Vangeance , 2x4 GB na 1600MHz (45€)

 

OCZ -ov SSD Agility 3 sa 120 GB (130€) (koristit ću ga u kombinaciji sa starim HDD -om)  

 

OCZ -ovo ModXtreme Pro 600 W napajanje (70€) ( treba li mi 600 ili može 450/500/550 ? ) 

 

Matična mi je najveći misterij i u trgovini gdje uzimam imaju samo Asusove, na osnovu "priča" po forumu suzio sam izbor na :

 

- P8Z68-V LX (97€) ( ima i malo skuplja verzija "LE" i ne znam koja je rezlika osim što je neko spomenuo u vrsti kondenzatora !? ) 

- P8Z68-M PRO (133€) ( koja je razlika osim što je mini ATX formata i ima DisplayPort ? ) 

- P8P67-M PRO B3 (111€) ( navodno je bilo koji Z68 bolji od P67 ali treba li mi stvarno s obzirom na solidnu diskretnu graf.karticu ? ) 

 

Ukoliko je neka AsRock/Gigabyte ili neka treća puno bolja za istu ili sličnu cijenu, ne isključujem opciju kupnje matične u drugoj trgovini.. 

 

Komponente kupujem u Nizozemskoj pa ne znam koliko znači cijena i budžet ali evo čisto informativno gore nabrojane komponente su oko 700 €što i je neki limit.  ako znate za nešto bolje a u istoj klasi slobodno preporučite. 

 

Unaprijed zahvaljujem !

guri!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus MBO za i5 2500k

ja sam vlasnik i5 2500k i asus ploče, konfa je u potpisu, radi se o P8z68-V (bez ikakvih oznaka dalje)

 

le, lx, zaboravi, pa pogledaj to nema ni pasivno hlađenje na fazama (lx) nema ni sata konektore pod kutem..

 

Z chipset, pa gle što se tiče kloka fino potegne baš kao i P67...samo uz integriranu+diskretnu na z68 možeš koristiti intel quick sync tehnologiju, kad trebaš dekodirati, konvertirati video i slično...u praksi fenomenalno radi..a vrijeme konverzije filma mi se skratilo ajme...

 

ploču koju ja imam je sasvim ok izbor, nije ni jeftina a ni preskupa, nije ogoljena al nema ni sve đinđe koje vjerovatno ni nebi koristio (pri tome mislim npr pro ili deluxe verzije s kojima dobiješ prednji nastavak sa usb3.0 utorima) a previše platiš....ponovit ću i tebi, ploča je iznimno stabilna, bios bez bug-ova, stvarno ništa na njoj ne zeza..korisna je stvar što ima kod svake komponente matična ledice male, ako neka blinka crveno signalizira da je neki problem sa određenom komponentom, jako korisno ako se bilo šta dogodi da fizički vidiš koja komponenta zeza...također imam Corsair Vangeance, sasvim su uredu, no pripazi zbog hladnjaka da ti nebi smetali, jer su dosta visoki..imam blue verziju istih, tako da se estetski lijepo uklapaju sa plavim dijelovima na matičnoj..nadalje blutut integrirani meni jako dobro dođe i fino su ga riješili...

 

imaš asrock p67 fatality performance, to je neki best buy cca 1000kn, ova moja 1300kn, asrock z68 extreme 3 gen3 oko 1200kn...to bi bio neki sažetak što smo razglabali po forumu..to što bi ti uzeo z68 chipset, nebi bio zakinut za ništa, ionako integriranu jednim klikom izgaziš u biosu i ferceraš na diskretnoj ko pravi..

 

ako te još šta zanima slobodno pitaj

samo krupno, ništa sitniš
14 godina
offline
Re: Asus MBO za i5 2500k
oly570 kaže...

ja sam vlasnik i5 2500k i asus ploče, konfa je u potpisu, radi se o P8z68-V (bez ikakvih oznaka dalje)

 

le, lx, zaboravi, pa pogledaj to nema ni pasivno hlađenje na fazama (lx) nema ni sata konektore pod kutem..

 

Z chipset, pa gle što se tiče kloka fino potegne baš kao i P67...samo uz integriranu+diskretnu na z68 možeš koristiti intel quick sync tehnologiju, kad trebaš dekodirati, konvertirati video i slično...u praksi fenomenalno radi..a vrijeme konverzije filma mi se skratilo ajme...

 

ploču koju ja imam je sasvim ok izbor, nije ni jeftina a ni preskupa, nije ogoljena al nema ni sve đinđe koje vjerovatno ni nebi koristio (pri tome mislim npr pro ili deluxe verzije s kojima dobiješ prednji nastavak sa usb3.0 utorima) a previše platiš....ponovit ću i tebi, ploča je iznimno stabilna, bios bez bug-ova, stvarno ništa na njoj ne zeza..korisna je stvar što ima kod svake komponente matična ledice male, ako neka blinka crveno signalizira da je neki problem sa određenom komponentom, jako korisno ako se bilo šta dogodi da fizički vidiš koja komponenta zeza...također imam Corsair Vangeance, sasvim su uredu, no pripazi zbog hladnjaka da ti nebi smetali, jer su dosta visoki..imam blue verziju istih, tako da se estetski lijepo uklapaju sa plavim dijelovima na matičnoj..nadalje blutut integrirani meni jako dobro dođe i fino su ga riješili...

 

imaš asrock p67 fatality performance, to je neki best buy cca 1000kn, ova moja 1300kn, asrock z68 extreme 3 gen3 oko 1200kn...to bi bio neki sažetak što smo razglabali po forumu..to što bi ti uzeo z68 chipset, nebi bio zakinut za ništa, ionako integriranu jednim klikom izgaziš u biosu i ferceraš na diskretnoj ko pravi..

 

ako te još šta zanima slobodno pitaj

takodjer asus p8z68-v,gore 2600k ,odlicna mbo,stabilna,bios odlićan,sve pet,gore ripjaw x i mugen i sve stane bez problema i nista ne smeta

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean6/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D.png[/img][/url]
15 godina
offline
Re: Asus MBO za i5 2500k
oly570 kaže...

ja sam vlasnik i5 2500k i asus ploče, konfa je u potpisu, radi se o P8z68-V (bez ikakvih oznaka dalje)

 

le, lx, zaboravi, pa pogledaj to nema ni pasivno hlađenje na fazama (lx) nema ni sata konektore pod kutem..

 

Z chipset, pa gle što se tiče kloka fino potegne baš kao i P67...samo uz integriranu+diskretnu na z68 možeš koristiti intel quick sync tehnologiju, kad trebaš dekodirati, konvertirati video i slično...u praksi fenomenalno radi..a vrijeme konverzije filma mi se skratilo ajme...

 

ploču koju ja imam je sasvim ok izbor, nije ni jeftina a ni preskupa, nije ogoljena al nema ni sve đinđe koje vjerovatno ni nebi koristio (pri tome mislim npr pro ili deluxe verzije s kojima dobiješ prednji nastavak sa usb3.0 utorima) a previše platiš....ponovit ću i tebi, ploča je iznimno stabilna, bios bez bug-ova, stvarno ništa na njoj ne zeza..korisna je stvar što ima kod svake komponente matična ledice male, ako neka blinka crveno signalizira da je neki problem sa određenom komponentom, jako korisno ako se bilo šta dogodi da fizički vidiš koja komponenta zeza...također imam Corsair Vangeance, sasvim su uredu, no pripazi zbog hladnjaka da ti nebi smetali, jer su dosta visoki..imam blue verziju istih, tako da se estetski lijepo uklapaju sa plavim dijelovima na matičnoj..nadalje blutut integrirani meni jako dobro dođe i fino su ga riješili...

 

imaš asrock p67 fatality performance, to je neki best buy cca 1000kn, ova moja 1300kn, asrock z68 extreme 3 gen3 oko 1200kn...to bi bio neki sažetak što smo razglabali po forumu..to što bi ti uzeo z68 chipset, nebi bio zakinut za ništa, ionako integriranu jednim klikom izgaziš u biosu i ferceraš na diskretnoj ko pravi..

 

ako te još šta zanima slobodno pitaj

E tu sam ja ploču i tražio ( P8z68-V bez daljnjih oznaka ) ali u ovoj trgovini ne postoji. Najbliža njoj je sa gen3 oznakom ali je i 150 € pa mi se "ne sviđa" . 

Drago mi je da si spomenuo AsRock extreme3 gen3 jer sam našao dosta pohvala za tu ploču i trenutno mislim da bi mi ona bila idealno rješenje s obzirom da sam ju našao u drugoj trgovini za 120€što mi se čini OK cijenom. 

 

Također  sam i nakon članka u novom BUGu o SSDovima promjenio odluku sa Agility 3 na Vertex 3 zbog mnogo veće brzine za manju razliku u cijeni. 

 

Još mi ostaje ne jasno napajanje. U opisu grafičke (Sapphire HD 6850) stoji da zahtjeva min 500W, kao el.tehničar znam da je uvjek bolje imati "prostora" s napajanjem ali kako su oni došli do snage od 500W ? Da li su već predvidjeli neki procesor, disk i ino s max potrošnjom ili prosjek ? 

 

Također sam se počeo dvoumiti i za grafičku karticu nakon pročitanog članka o novim HD 77xx karticama. Naime HD7770 će navodno biti u rangu HD6850 ali s preporučenom cijenom od 115 €što bi značilo da bih mogao, ako se strpim dobiti bolju (ili bar samo noviju) karticu za isto ili malo manje novca ili ovu za koju sam se prvobitno odlučio za još manje novca ? Nema točan datum za plasiranje HD 77xx serije na police trgovina nego su spomenuli samo ovaj mjesec što mi i nije baš drago jer se krajem mjeseca vraćam iz EU..

guri!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus MBO za i5 2500k

računaj da će ti grafa oko 200w vući u gamingu i pod load-om...i5 ti je štedljiv procesor, tj cijela ta platforma stvarno netroši nešto pretjerano...tako da ti s tom grafom, i5, ssd-om..trebaš jednostavno i samo 450-500-550w napajanje kvalitetnijeg tipa: xfx,coolermaster,corsair i nemaš bojazni da će ti falit...

samo krupno, ništa sitniš
13 godina
offline
Re: Asus MBO za i5 2500k
oly570 kaže...

računaj da će ti grafa oko 200w vući u gamingu i pod load-om...i5 ti je štedljiv procesor, tj cijela ta platforma stvarno netroši nešto pretjerano...tako da ti s tom grafom, i5, ssd-om..trebaš jednostavno i samo 450-500-550w napajanje kvalitetnijeg tipa: xfx,coolermaster,corsair i nemaš bojazni da će ti falit...

HD 6850 u furmarku na stock naponu i frekvama vuce 127 watti,u gamingu je to osjetno manje,niti 100 watti.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Asus MBO za i5 2500k

OK i ta dilema je rješena.. još samo skontat da li da se usudim čekati HD 7770

guri!
13 godina
offline
Asus MBO za i5 2500k

Nemoj cekati.Kupi HD 6850,jako malen potrosac i super clocker cak i na stock naponu.Prakticki dobijes overclockom na stocku sitno manje perfomanse nego sto ima HD 6870.Za 1030 kuna je trenutno kartica koja najvise daje za te novce na trzistu,BEST BUY.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Asus MBO za i5 2500k

Mislim da nemam ni vremena čekati dok ju ne dostave na police..  A 6850 i jesam odabrao zbog odličnog omjera uloženo/dobijeno.. Hvala vam svima na pomoći !

guri!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus MBO za i5 2500k

moje isprike, napisao sam krivo, to je potrošnja bila za 6950...no sve u svemu...6850 ti je izvrsna grafika...kažem sa napajanjima kojim sam naveo, slobodno mirno spavaj...a ako te zasvrbi danas sutra na tom istom napajanju možeš ubost još jednu 6850 unutra u cross fire..gurat sve bez problema i tako si pojačat grafičku moč...

samo krupno, ništa sitniš
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice