Athlon II X4 740 ili Phenom II 965 BE ?

poruka: 5
|
čitano: 2.425
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Athlon II X4 740 ili Phenom II 965 BE ?

Pozdrav.

Šogoru moram odabrati komplet kantu skupa s monitorom, tipkarom itd (printer valjda neće pa njega zaboravimo).

Nije žurba ali ja proučavam gradivo, kontao sam od početka Athlon II X4 740, ali jedino zahtjevno će biti igre (ni šogor ni klinci ne znaju ništa o kompovima).

E, sad, kopka me i Phenom jer je stock to stock jači (8 MB cache prema 4 MB u Athlonu).

Overclock možda ne bi ni trebao, setovi instrukcija u oba proca će valjda biti dovoljni za idućih 4-5 godina jer se neće vrtiti specijalni softver. Samo igre i surfanje...

Kontao sam MBO i CPU za nekih 1000 - 1200 kuna, kupovina u Linksu jer šogor neće preko web shopa...

Nadogradnje kontam neće biti (za 4-5 godina nova MBO i CPU).

Jesu li stock cooleri za ove procove baš toliko bučni?

Može li Athlon 740 ići u turbo mod na svakoj FM2 matičnoj?

Svaki savjet je dobrodošao.

Hvala.

Nisam ja ništa prčk'o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Athlon II X4 740 ili Phenom II 965 BE ?

Pozdrav.

Nitko nije uskočio sa mišljenjem, savjetom...

Doduše, umjesto 740 kontam ubaciti 750K pa šta bude...

Iako kontam da je 965 BE jači.

Neće se koristiti specijalizirani softver pa bi stari Phenom valjda gurao igre nekih 4 godine...

Tko pomogne, svaka mu dala (vode iz bokala). {#}

Nisam ja ništa prčk'o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Athlon II X4 740 ili Phenom II 965 BE ?

kakve igre misli igrati? Phenoma odaberi. je, bucan je ako ste kratki s budzetom probaj naci neki jeftiniji aftersctock cooler, ima ih u linksu ili odaberi neko zatvorenije kuciste..

Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
 
1 0 hvala 1
12 godina
online
Athlon II X4 740 ili Phenom II 965 BE ?

Hvala kolega.

A nećaci sad nemaju komp, kod mene zaigraju Need for speed. Starijeg zanimaju i Sniper Elite a bude i World of tanks...

Imaju 8 i 10 godina dječaci, igre ću im ja nabavljati po "popularnoj cijeni". Ne znam šta vole djeca u toj dobi... {#}

Nisam ja ništa prčk'o.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
online
Re: Athlon II X4 740 ili Phenom II 965 BE ?

 Kombiniraj da kupiš Phenoma i nekvu sasvim prosječnu ploču te aftermarlet hladnjak. Stock je jednostavno cirkus i prebučan. Phenom ide na oko 4.0Ghz sa prosječnim hladnjacima od oko 200 do 300 kn ( na Njušci za ispod 200 kn ) i bolji je izgor za gamera od Athlona koji si spomenuo ( mada nije ni on loš kad se clocka na 4.5Ghz ). Definitivno preporučam clockanje jel to zaista nije teško do ovih nekih prosječnih taktova i samo treba imati hladnjak te solidnu ploču ( nisu potrebne ploče od 1000 kn ).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice