Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx

poruka: 116
|
čitano: 11.901
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx

Da li najnovije grafe mogu slobodno ići s core 2 duo procesorom ili bi trebao nabaviti quad

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx
joze kaže...

Da li najnovije grafe mogu slobodno ići s core 2 duo procesorom ili bi trebao nabaviti quad

i mene zanima mišljenje drugih konkretno na to pitanje Neodlučan

15 godina
protjeran
offline
Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx

Evo pogledajte moju kombinaciju ja sam mog oco na 3.2ghz s HD5770 i još nemože mi 100% iskoristit proc grafu! al kako bi moglo biti ovo je odlićno! komotno idu ove novije grafe na dualce

Slatki Car<3Slatka Carica...steam.luks@gmail.com sluki77@gmail.com mato.lukic.luks@gmail.com sunca.lukic@os.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx

Ako misliš kupovat novi proc i dvoumiš se između duo i quada, uzmi quada (nisu neke velike rezlike u cijeni).

Ako imaš duo i misliš kupovat novu radeonku, kupi radeonku, a duo probaj klokat. Ak nebudeš zadovoljan stigneš kupit quada.

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx

Mene zanima kako netko odredjuje (odnosno izracuna) da li proc moze nahraniti graficku?

 

Ajde ako se radi o extremima npr Pentium D i HD5870 ali kako kod recimo i5 750 i HD5870?

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx
AA-d00d kaže...

Mene zanima kako netko odredjuje (odnosno izracuna) da li proc moze nahraniti graficku?

 

Ajde ako se radi o extremima npr Pentium D i HD5870 ali kako kod recimo i5 750 i HD5870?

Logički, instinktivno, na temelju drugih testova sa neta, itd.

Pentium E6300 na 3.8GHz i HD5850 (ili možda HD5770), bi li to išlo nekako?

15 godina
offline
RE: Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx
BlackM kaže...

Ako misliš kupovat novi proc i dvoumiš se između duo i quada, uzmi quada (nisu neke velike rezlike u cijeni).

Ako imaš duo i misliš kupovat novu radeonku, kupi radeonku, a duo probaj klokat. Ak nebudeš zadovoljan stigneš kupit quada.

Stignem kupit? ali će brzo nestat s tržišta

http://gtabalkan.com
15 godina
protjeran
offline
RE: Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx
Penryn kaže...
AA-d00d kaže...

Mene zanima kako netko odredjuje (odnosno izracuna) da li proc moze nahraniti graficku?

 

Ajde ako se radi o extremima npr Pentium D i HD5870 ali kako kod recimo i5 750 i HD5870?

Logički, instinktivno, na temelju drugih testova sa neta, itd.

Pentium E6300 na 3.8GHz i HD5850 (ili možda HD5770), bi li to išlo nekako?

Ih još pitaš išlo bi normalno! gle moj je na 3.2 da ga kloknem još malo više onda bi bilo to to! no neću jel ću sad jedan dan uzet Zalmana 9500 pa s njim klokat ovog mog dualca!

Slatki Car<3Slatka Carica...steam.luks@gmail.com sluki77@gmail.com mato.lukic.luks@gmail.com sunca.lukic@os.t-com.hr
16 godina
offline
RE: Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx
Penryn kaže...
AA-d00d kaže...

Mene zanima kako netko odredjuje (odnosno izracuna) da li proc moze nahraniti graficku?

 

Ajde ako se radi o extremima npr Pentium D i HD5870 ali kako kod recimo i5 750 i HD5870?

Logički, instinktivno, na temelju drugih testova sa neta, itd.

Pentium E6300 na 3.8GHz i HD5850 (ili možda HD5770), bi li to išlo nekako?

mislim da ne bi trebao imat problema.. uzmi u obzir da kod igara još uvijek mhz igra neku ulogu (bar kaj se tiče razlike između c2d i c2q), tako da.. nafrlji proc najviše kolko ide stabilno, pikni 5850 i deri ko lud Osmijeh

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2010 21:39 (nixass).
15 godina
protjeran
offline
Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx

Kod mene ista situacija Jedino sam i grafičku OC-ao jučer za nekih 7% GPU clock i oko 12% memory clock. imam HD5850 i Q6600. I meme sa 800 na 1000MHz. Sa defaultnim clockovima imao sam u prosjeku niže rezultate svih testova i manji FPS u shooterima. Ako računam prema Crysis imam 8-10 fps-a više i može potegnuti obe igre na max i MSAA do nekih 35 FPS-a. I to kako su se neki pokazali bez većih framedropova. Inače postao sam prije pa sada rezultate ovdje na forum u podforum benchmark pa se zna!Namigiva

weather changes moods
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2010 13:52 (stoncin3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx
Penryn kaže...
AA-d00d kaže...

Mene zanima kako netko odredjuje (odnosno izracuna) da li proc moze nahraniti graficku?

 

Ajde ako se radi o extremima npr Pentium D i HD5870 ali kako kod recimo i5 750 i HD5870?

Logički, instinktivno, na temelju drugih testova sa neta, itd.

 

 

to je sve relativno. zato sam i pitao za neka konkretna mjerenja odnosa izmedju CPU-a i GPU-a

Every time two people have sex, an angel gets a boner
14 godina
offline
RE: Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx
AA-d00d kaže...
Penryn kaže...
AA-d00d kaže...

Mene zanima kako netko odredjuje (odnosno izracuna) da li proc moze nahraniti graficku?

 

Ajde ako se radi o extremima npr Pentium D i HD5870 ali kako kod recimo i5 750 i HD5870?

Logički, instinktivno, na temelju drugih testova sa neta, itd.

 

 

to je sve relativno. zato sam i pitao za neka konkretna mjerenja odnosa izmedju CPU-a i GPU-a

 

 

Ma ne radi se tu baš o "iskorištavanju"... Procesor radi svoj dio, grafička kartica svoj dio. Kartica će uvijek radit svoj dio jednako, a tako će i procesor.

 

E sad ako je neki jadan procesor, softver (igra) će štekat zato što on presporo računa ono šta joj treba, pa i nema puno grafička šta crtat, iako bi mogal više. To je kao "hranjenje".

 

To su dvije odvojene komponente koje trebaju bit u ravnoteži, a ne da procesor treba hranit grafu ili nešto slično.

15 godina
neaktivan
offline
Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx

ja bi kupio quad jer uglavnom nadolazeci softwari sve vise imaju podrsku,tj. "znaju" iskoristit 4 jezgre

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx

jel ove novije igre iskoristavaju sve 4 jezgre?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx
Toni2000 kaže...

jel ove novije igre iskoristavaju sve 4 jezgre?

 

Neke da ali vecina jos ne

Every time two people have sex, an angel gets a boner
15 godina
offline
Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx

Recimo mass effect 2 mi detektira samo jednu jezgru...

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2010 19:15 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx

Potreba za quadom jos nema, niti ce ih tako skoro biti.

Dapace ja sam se svog q6600 rijesio za dobru lovu, nabavio sam e6300 koji sada veselo cvrkuta na 4.2ghz a ostatak sam naravno zapioIzlanuo se

I u gotovo svim igrama ovo mi je daleko bolje rijesenje.

 

Svaki, ama bas svaki core duo ide minimalno preko 3.2 ghz sto je za sve igre dovoljno.

Ako bas moras na quada danas isplativiji izbor ti je AMD.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2010 20:20 (dado8).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx

Pitanje je koliko će još quad biti dostupan, ja se nadam još par godina

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx
joze kaže...

Pitanje je koliko će još quad biti dostupan, ja se nadam još par godina

Teško... I 6 mjeseci za LGA775 je previše... Gurati 3 socketa je ludost...

U tom polju AMD bolje stoji -> AM2/3 se vole...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx
AA-d00d kaže...

Mene zanima kako netko odredjuje (odnosno izracuna) da li proc moze nahraniti graficku?

 

Ajde ako se radi o extremima npr Pentium D i HD5870 ali kako kod recimo i5 750 i HD5870?

Kad bi išao objašnajvat u detalje vijerojatno bi se još više zbunio,pa če objasnit na seljački način.

Što je jača grafička to ona više može gutati,a što je jači procesor to brže može obrađivati podatke koje mu grafička šalje.

E sad si zamisli situaciju gdi imaš HD5970 koji ždere sve moguče i nemoguče i zamisli si da je ta grafa uparena se nekim Core2 quad koji kuca na recimo 2,4Gz.

U toj situaciji če grafa sve te silne podatke koje je obradila poslat procesoru na daljnju obradu no procesor če se zbog svih tih silnih podataka zagušit i neče uspijet pratit tempo koji ima grafička.A kao rezultat te neskladibilnosti bit če igra puna Lagova jer Grafička ljenčari dok procesor sav zbunjen nezna gdije bi počeo.Evo to ti je jedno laičko objašnjenje.Što se taktova tiče za jednu HD5870 bi bio dosta neki PhenomII,AthlonII,Intel core2(duo,quad),i7,i5 na nekih 3.0Ghz.Dok minimum bi bilo pođeljno imat proc na 2,8Ghz.Naravno što više to bolje.

 

Istina je oko nas,a laž još više.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2010 15:15 (microman).
14 godina
protjeran
offline
Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx

Core 2 Duo E8600 kad se klokne na 4.5ghz sa Asus Rampage ili Maximus Formula pločom i dobrim zallmanom i tad bi mogao nahraniti i HD 5970

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx

Ma dajte ljudi, sa bilo kojim quadom na 2.4 GHZ i hd5970 niti jedna igra neće laggati, niti sa dualcom tipa e8400 na 3GHz nema tu straha. bilo koji proc iz serije core 2 (yorkfield, peryn) može tjerati 5970 bez problema.

Mrog
14 godina
protjeran
offline
RE: Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx
mrog 33 kaže...

Ma dajte ljudi, sa bilo kojim quadom na 2.4 GHZ i hd5970 niti jedna igra neće laggati, niti sa dualcom tipa e8400 na 3GHz nema tu straha. bilo koji proc iz serije core 2 (yorkfield, peryn) može tjerati 5970 bez problema.

Ja bi rekao da svugdje 2.4ghz nije dovoljno ali nisam kompetetan jer se nisam nikad igrao s ATI-evim crossfireom

Samo su dvije stvari na svijetu beskonačne, svemir i ljudska glupost, samo sto za svemir jos nisam siguran - Albert Einstein
15 godina
neaktivan
offline
RE: Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx
windows_7 kaže...

Core 2 Duo E8600 kad se klokne na 4.5ghz sa Asus Rampage ili Maximus Formula pločom i dobrim zallmanom i tad bi mogao nahraniti i HD 5970

pa i E8400 s obicnom P35 plocom ide na 4,5GHz

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx
mtopol kaže...

pa i E8400 s obicnom P35 plocom ide na 4,5GHz

 

zracno hladjenje na 24/7?

Every time two people have sex, an angel gets a boner
15 godina
neaktivan
offline
RE: Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx
AA-d00d kaže...
mtopol kaže...

pa i E8400 s obicnom P35 plocom ide na 4,5GHz

 

zracno hladjenje na 24/7?

Malo bolje zracno hladjene bez problema, recimo Coolermaster V10. A ovako za validaciju ide i s stock hladjenjem s naponom 1,4V, vec sam isprobo, al su mi temperature visoke... Al evo moj ide s stock coolerom na 4GHz s naponom 1,3V , temperature su idle oko 30C load oko 60C

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
16 godina
neaktivan
offline
Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx

uh 60°C, meni cim predje 50°C dizem paniku Smijeh

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx
AA-d00d kaže...

uh 60°C, meni cim predje 50°C dizem paniku Smijeh

kad si paranoican,a i AMD slabije podnosi temperature Belji se

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2010 18:01 (mtopol).
14 godina
protjeran
offline
RE: Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx
AA-d00d kaže...
mtopol kaže...

pa i E8400 s obicnom P35 plocom ide na 4,5GHz

 

zracno hladjenje na 24/7?

nije to AMD, da vec kuri na 3.0GhzCool

 

salu na stranu, bolji steping i kao sto je mtopol rekao malo bolje hladjenje i komotno ide i za 24/7

Samo su dvije stvari na svijetu beskonačne, svemir i ljudska glupost, samo sto za svemir jos nisam siguran - Albert Einstein
14 godina
protjeran
offline
Core 2 Duo i Radeon HD 5xxx

nemože sa običnom p35 pločom nikako na 4.5ghz to je preveliko...Thermaltake-ov vodeni sistem hlađenja Xs BD-1200 bi mogao držati Core 2 Duo na 5.00 pa čak i na 5.3ghz to bi moglo bez problema nahraniti HD 5970

Moj PC  
0 5 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice