Core i7 objasnjenje

poruka: 11
|
čitano: 4.433
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Core i7 objasnjenje

moze li netko bjasniti zasto je kod novih core i7 procesora tako nizak FSB a tako visok mnozitelj, koji je razlog da su to tako napravili ?

Lenovo L220x, C2D E6600,zalman 9500LED, asus striker extreme, 4GB mushkin redline DDR2 1000, coolermaster stacker 831, BFG gtx 260 maxcore oc , samsung F1 spinpoint 1TB.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Core i7 objasnjenje

ovak smanjeni je fbs a povecani mnozitelj radi performansi znaci puno bolja perfomansa ce bit al moj comment nie tako dobar prema tom soketu i procesoru
1.preskupo
2. josuvijek nije jaci od sckt 775 al ce bit
3. AM3 je bolji jer ce radit na AM2+ a mozda cak i na AM2 maticnama zbog pinova to su ti one iglice i AM3 ce dobit novu strukturu i mozda ce bit bolji od intelovog a i puuuuuuuuuno jeftiniji nekupuj intelove proizvode ja sam imao intel pentiume i svaki od njih je crko za 3 godine a 2 amdova traju 6 godina a nisu ugasena 5 godina i 7 mjeseci a i puni su prasine a pentiumi su mi bili cisti ko zlato i kratko trajali zato nepreporucujem uzimat intelove proizvode........taj komp mi ima Athlon 1900+ 2.8ghz 512kb catch a drugi ja milslim isto il 1800+ nisam siguran al socket je 939 a AM2 su iste strukture ko socket 939 preporucujem Athlone i Phenome

ASRock ALiveXFire-SATAII R3.0 AMD Athlon 64 X2 5200+ 2,7ghz Gigabyte Radeon HD3650 725mhz/1600mhz DDR2(800)1GB DDR2(800) 512MB DDR2(800) 2GB 1.HDD-Maxtor 200GB(10000rpm) 2.HDD-Maxtor 120gb(10000rpm) Sony DVD+RW(multi) + CD+R
16 godina
neaktivan
offline
RE: Core i7 objasnjenje
FrightMare kaže...

ovak smanjeni je fbs a povecani mnozitelj radi performansi znaci puno bolja perfomansa ce bit al moj comment nie tako dobar prema tom soketu i procesoru
1.preskupo
2. josuvijek nije jaci od sckt 775 al ce bit
3. AM3 je bolji jer ce radit na AM2+ a mozda cak i na AM2 maticnama zbog pinova to su ti one iglice i AM3 ce dobit novu strukturu i mozda ce bit bolji od intelovog a i puuuuuuuuuno jeftiniji nekupuj intelove proizvode ja sam imao intel pentiume i svaki od njih je crko za 3 godine a 2 amdova traju 6 godina a nisu ugasena 5 godina i 7 mjeseci a i puni su prasine a pentiumi su mi bili cisti ko zlato i kratko trajali zato nepreporucujem uzimat intelove proizvode........taj komp mi ima Athlon 1900+ 2.8ghz 512kb catch a drugi ja milslim isto il 1800+ nisam siguran al socket je 939 a AM2 su iste strukture ko socket 939 preporucujem Athlone i Phenome

 Moj Q6600 G0 roknut na 3.6GHz zasad se dobro drži.
15 godina
neaktivan
offline
Core i7 objasnjenje

moj iduci komp ce imati Phenom II i AMD3...jedva cekam kad ce izaci 

Intel C2Q q9400, 4*2,66 GHz, 6 Mb, Gigabyte EP45-DS3R, Sapphire HD 4870 512 Mb, 3 GB DDR2 Kingmax, 1066 MHz, HDD Seagate 250 GB, Barracuda 7200.10, 16Mb,OCZ XStream 500W
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Core i7 objasnjenje

@ FrightMare

 

Molim te ne pričaj gluposti protiv intela. Održavam mrežu od 30 računala - neka starija neka novija. NEMAM ni jedan stariji AMD - zašto ? Zato jer su svi krepali, dok na jednom - najstarijem imam Intel 386 i radi još dan danas iako je prošlo 12ak godina. Kod sebe doma kada kupujem računalo biram INTEL. Jest da je skuplji, ali za toliko za koliko je skuplji, toliko je puta bolji.

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Core i7 objasnjenje

da ali kako sada to ide prije je islo ono procesor je na recimo 1066 dijelim sa 4 i dobijem tih 266 koliko je zapravo brzina FSB.a, koliko je sada realna brzina FSB.a ? ili sam ja tu nesto pobrkao ???

btw nemorate se odma pocet svadat kolika je cijena i dali je isplativo i to, ovo ne pitam jer mislim kupit nego me jednostavno interesiraju te neje informacije pa eto...

Lenovo L220x, C2D E6600,zalman 9500LED, asus striker extreme, 4GB mushkin redline DDR2 1000, coolermaster stacker 831, BFG gtx 260 maxcore oc , samsung F1 spinpoint 1TB.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2008 20:15 (hyko).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Core i7 objasnjenje

necu se puno ni obazirati na onaj komentar o intelu koji nevalja... to je jos jedan od onih glavom kroz zid komentara

a tebi, intel core i7-920 ti naprimjer radi na fsb 133 i multi 20 i to ti ispadne 2.66 GHz po jezgri

nije istina da je sam procesor neisplativ jer zdere najskuplji quad intel core2 quad x9770 na defaultnim taktovima (bez turbo boost moda) u 90% aplikacija i benchmarkova (osim igara jer su jos uvjek optimizirane za rad na jednoj jezgri sa cim vise MHz a tu qx 9770 ipak ima malu prednost) - iako i tamo gdje gubi moguce da bi dobio u testu sa turbo boost opcijom ukljucenom (omogucava mu da kad ima neaktivne jezgre "preusmjerava snagu" na prvu ili prve dvije jezgre tj. sam seke clocka u koracima od 133 MHz tj dize si multi za 2 za 2 jezgre ili za 3 ako samo prvu clocka - ako sam dobro shvatio; sa druge strane clocka se ko blesav pa tako bez puno problema ide na 4 GHz sa zracnim hladenjem i vcoreom oko 1.6V (cak i nize, dok intel preporuca ne ici preko 1.65V)

a zakaj nije neisplativ (dvostruka negacija, sozz, bolje reci JE isplativ)? pa zato kaj je u cijenovnom rangu sa q9550 a zdere doslovce 4 puta skuplji procesor od sebe (o njegovoj snazi u odnosu na q9550 ne treba ni raspravljati) - jedino kaj je skuplje slozit konfu s njim jer su pratece x58 maticne i ddr3 ram skuplji nego recimo prosjecna G P45-DS3 ploca (vjerojatno najzastupljenija ploca na ovom forumu) i neki ddr2 ram, ali ako se ide na verziju sa kvalitetnom x48 plocom i recimo ddr3 ram onda su tu negdje cijenom i core i7 se itekako isplati

pitanje je samo za sto ti treba, ako se mislis iskljucivo igrat na racunalu onda zaboravi na quadove i uzmi G P45-DS3, E8500 i neki kvalitetniji 1066MHz ddr2 i uzivaj, ako mislis radit i trba ti jaci stroj, core i7 je po meni isplativ za ono sto pruza (iako pricam malo napamet oslanjajuci se na testove kojih sam istina mnogo vidio u zanje vrijeme, ali nisam imo priliku osobno ih usporedit iz opravdanih razloga - pa ako su oni varali mene ja varam tebe)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Core i7 objasnjenje

Nema potreba prelazit na core i7 za pusto igranje, taj ce procesor jedino pokazat "zube" ako ga se stavi u 3 way sli, e onda se vidi koliko zapravo moze potegnut i koliko je napredniji od core 2 duo serije 8xxx i 9xxx... ali koliko ljudi ima da kupi tri gtx-a 260, pa onda skupi ddr3, onda plocu i na kraju core i7 koji je prava sitnica Bogataš Za normalni sli i cross-fire znaci s 2 kartice nema potrebe ic dalje od q6xxx ili x9xxx!

Core i7 su izvrsni u ripanju, dekodiranju, rar-u, briljatno rade jer imaju ugradjeni memorijski kontroler, sto bitno smanjuje latencije nego kada se isti nalazi na ploci, plus sto podrzava trokanalni memorijski rad, sto  takvim aplikacijama daje veliki boost zato sto su ovisne o bandwith-u, znaci ista memorija ce bit 50% brza od one koja radi u dvokanalnom modu, a kako je nova  sabirnica QuickPathInterconnect-QPI poboljsana u odnosno na "stari" fsb" u smislu da istodobno ima propusnost od 12.8gb i za write i za read, dok je stari fsb na taktu 1600 imao isto toliko ali ili za write ili za read, onda se vidi o kolikom potencijalu se govori, znaci corei7 je zbilja velik korak naprijed za intel-a!

SMT-SimultaneousMultiThreading je samo slag na tortu, to je tehnoligija vrlo slicna ht-u, ili hyperthreading-u, koju su koristili stari jednojezgreni inteli, da se jedna jezgra thredala u dvije te omogucavala multitasking....ovdje se 4-i threadaju u 8Belji se

 

gigabyte p35 ds3, q6600 2.4@3.2, asus hd 4850 @ 700/2200 512mb, 4gb @ 900 mhz, Wd 640gb, Vista 64bit
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Core i7 objasnjenje

jep, bolesno...

ja sam samo htio reci da za nekoga ko je mislio ici na q9550, neku bolju x48 plocu i skupi ram se vise isplati ici na i7 jer je dosta jaci...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Core i7 objasnjenje
hyko kaže...

moze li netko bjasniti zasto je kod novih core i7 procesora tako nizak FSB a tako visok mnozitelj, koji je razlog da su to tako napravili ?

 Vidim nitko ti ne daje razumljiv i direktan odogovor.
Externi takt procesora ili FSB je kod svih intelovih novijih procesor QDR. TO znači 4 puta stvarna frekvencija jer se prenos informacija odvija dva put po taktu.
Ono što intel reklamira kod svojih dosadašnjih procesora kao  frekvenciju FSB je taj QDR takt koji zapravo znači prenos informacija. Stvarni externi takt ili ti stvarna frekvencija je 4 puta manja. Intel sa onom većom brojkom ne laže ali i ne govori baš posve istinu.
Naime trenutno bi bilo jako teško napraviti ploču po kojoj bi putovali signali stvarno frekvencijom koje Intel reklamira.
Eh sad I7 je nešto posve drugo, kao i AMD već dosta dugo, on više nema FSB. Dobivaju externi takt iz kojeg "stvaraju" ostale taktove, više nema funkciju kakvu je imao FSB pa se stvari označavaju stvarnom frekvencijom.
Dakle po meni greška je u tome što si krivo povezao brojke i I7 nema manji FSB od C2D nego je sve to drugačije posloženo pa BUS clock 166Mhz nije direktno usporediv sa C2D FSBom bez detaljnijeg poznavanja arhitekture, a ono što se može uspoređivati sa FSBom je QPI koji je trenutno na nekakvoj luđački visokoj količini Mhz, 3.5Ghz ili tak nešto. 
15 godina
offline
Core i7 objasnjenje

sad kad si mu to tako prikazao, siguran sam da mu je bas sve jasno Neodlučan

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice