Crni ekran nakon clearanja CMOS-a

poruka: 10
|
čitano: 2.066
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Crni ekran nakon clearanja CMOS-a

Pozdrav,

 

cura mi ima problema s kompom (windowsi su zapeli u BSOD loopu, stalno se vrti "your pc ran into a problem and needs to restart"), pa sam nakon bezbroj neuspjelih rješenja pokušao resetirati CMOS. Nakon reseta više mi se ni ne pojavljuje bios ni ništa, ekran uopće ne registrira da je komp upaljen, tipkovnica ne svijetli, apsolutno ništa. U samoj kutiji sve radi (ventilatori, CPU cooler).

Pokušao sam ponovno resetirati CMOS i izvaditi bateriju iz grafičke, ali nema pomaka.

Zna li netko u čemu bi mogao biti problem? Imam osjećaj da nemam drugog izbora nego otići reklamirati matičnu (konfiguracija je nova, kupljena prije manje od mjesec dana).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Crni ekran nakon clearanja CMOS-a
Domdom32 kaže...

Pozdrav,

 

cura mi ima problema s kompom (windowsi su zapeli u BSOD loopu, stalno se vrti "your pc ran into a problem and needs to restart"), pa sam nakon bezbroj neuspjelih rješenja pokušao resetirati CMOS. Nakon reseta više mi se ni ne pojavljuje bios ni ništa, ekran uopće ne registrira da je komp upaljen, tipkovnica ne svijetli, apsolutno ništa. U samoj kutiji sve radi (ventilatori, CPU cooler).

Pokušao sam ponovno resetirati CMOS i izvaditi bateriju iz grafičke, ali nema pomaka.

Zna li netko u čemu bi mogao biti problem? Imam osjećaj da nemam drugog izbora nego otići reklamirati matičnu (konfiguracija je nova, kupljena prije manje od mjesec dana).

Provjeri sve spojeve i probaj opet clearat CMOS. Vidim da su neki tako riješili problem. Napiši konfu od cure.

15 godina
offline
Crni ekran nakon clearanja CMOS-a

Mislim da si sam dao odgovor.

kužim ja kaj ti očeš reč, kad je na full za svaki fajl iz te vreče se bude ogasio pri pokretanju istog...pismenost by Mrakky
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Crni ekran nakon clearanja CMOS-a
softwaremaniac kaže...
Domdom32 kaže...

Pozdrav,

 

cura mi ima problema s kompom (windowsi su zapeli u BSOD loopu, stalno se vrti "your pc ran into a problem and needs to restart"), pa sam nakon bezbroj neuspjelih rješenja pokušao resetirati CMOS. Nakon reseta više mi se ni ne pojavljuje bios ni ništa, ekran uopće ne registrira da je komp upaljen, tipkovnica ne svijetli, apsolutno ništa. U samoj kutiji sve radi (ventilatori, CPU cooler).

Pokušao sam ponovno resetirati CMOS i izvaditi bateriju iz grafičke, ali nema pomaka.

Zna li netko u čemu bi mogao biti problem? Imam osjećaj da nemam drugog izbora nego otići reklamirati matičnu (konfiguracija je nova, kupljena prije manje od mjesec dana).

Provjeri sve spojeve i probaj opet clearat CMOS. Vidim da su neki tako riješili problem. Napiši konfu od cure.

 

Konfa:

 

MBO: MSI H110M PRO-D

CPU: i5-6400

RAM: PNY 8GB DDR 4 2133mHz

SSD: Sandisk z400s

HDD: Toshiba P300

PSU: Foxtron Hexa+ 400W 80+

 

Sutra ću još jednom pokušati clear CMOS i sve ponovno ištekati i uštekati.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Crni ekran nakon clearanja CMOS-a
Domdom32 kaže...

Konfa:

 

MBO: MSI H110M PRO-D

CPU: i5-6400

RAM: PNY 8GB DDR 4 2133mHz

SSD: Sandisk z400s

HDD: Toshiba P300

PSU: Foxtron Hexa+ 400W 80+

 

Sutra ću još jednom pokušati clear CMOS i sve ponovno ištekati i uštekati.

 Manual u ruke, imaš na ploči s desne strane pored utora za memorije LED debug indikator, VGA, MEMORY i CPU (zeleno crvena kombinacija, ko semafor :)

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
10 godina
offline
Re: Crni ekran nakon clearanja CMOS-a

Primijetio sam taj indikator, kod paljenja je na trenutak zasvijetlilo crveno za CPU i za RAM i onda se ugasilo. U samom manualu ne piše ništa o tome što bi to trebalo značiti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Crni ekran nakon clearanja CMOS-a
Domdom32 kaže...

Primijetio sam taj indikator, kod paljenja je na trenutak zasvijetlilo crveno za CPU i za RAM i onda se ugasilo. U samom manualu ne piše ništa o tome što bi to trebalo značiti.

 a VGA?

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
10 godina
offline
Re: Crni ekran nakon clearanja CMOS-a

Na integriranoj je grafičkoj, tako da to nema što svijetliti 

14 godina
neaktivan
offline
Crni ekran nakon clearanja CMOS-a

kreni eliminacijom, sve nepotrebno odštekaj  (tip. miš, disk, dvd) kreni redom CPU, PSU i memorija dovoljno da se komp upali ( slušat beepove) nekad je potrebno samo reseat napravit 24pinskom ATX kabela (ne pogani reset :) )

 

ako sve odštekaš i ponovo uštekaš kak ćeš doć do zaključka ako ne logikom

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2016 13:47 (Flying Dutchman).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Crni ekran nakon clearanja CMOS-a

Znam, jučer nisam imao vremena za sve to, ali sutra ću baš to odraditi kako se spada. Pitao sam ovdje čisto ako netko zna rješenje, budući da na netu nema korisnih informacija. Hvala na pomoći.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice