Gigabyte GA-990XA-UD3

poruka: 532
|
čitano: 101.681
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

ja sam tom pločom v1.0  ne mogu sa fx8150 preko 4.0 ghz ;( 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

možeš bez problema

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Huurux kaže...

ja sam tom pločom v1.0  ne mogu sa fx8150 preko 4.0 ghz ;( 

Problem ti je vDrop jer v1.0 nema LLC - dakle boostaj napon za +0.075 i trebao bi ući na 4GHz.

 

Ako treba boostaj za +0.1V, sve ovisno o dropovima. Ista stvar se i meni dešavala sa UD7 v1.0,

pomoglo je dizanje napona, makar se to pod opterećenjom "normaliziralo" (ako se vDrop može smatrati normalnim).

 

Najbolja ploča bez vDropa je svakako ECS-ica, sa samo 6+2 regulacijom - rastura u stabilnošću.

Toliko o UD7, MSI GD80 i Fatal1ty Pro. ECS kicks ass. Šteta što se ne trude poraditi na BIOS-u,

jer su im ploče brutalne.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
15 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Don Kihoty kaže...
Huurux kaže...

ja sam tom pločom v1.0  ne mogu sa fx8150 preko 4.0 ghz ;( 

Problem ti je vDrop jer v1.0 nema LLC - dakle boostaj napon za +0.075 i trebao bi ući na 4GHz.

 

Ako treba boostaj za +0.1V, sve ovisno o dropovima. Ista stvar se i meni dešavala sa UD7 v1.0,

pomoglo je dizanje napona, makar se to pod opterećenjom "normaliziralo" (ako se vDrop može smatrati normalnim).

 

Najbolja ploča bez vDropa je svakako ECS-ica, sa samo 6+2 regulacijom - rastura u stabilnošću.

Toliko o UD7, MSI GD80 i Fatal1ty Pro. ECS kicks ass. Šteta što se ne trude poraditi na BIOS-u,

jer su im ploče brutalne.

 

Probao sam sve..jednostavno nije stabilan čak ni na 4.2 ..mogu dignut napon i na 1.5 v...isto... temp poludi...a to me cudi imam solidan cooler..( zalman quiet )

13 godina
online
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

  Čitam da je za sada AMD validirao samo high end ploče od Gigabyte-a UD5 {#} i UD7 te Sabertooth i Crosshair za 220W CPU FX 9590. To znači da je potvrđeno i službeno u jednu ruku da se na ovim pločama može komotno clockati što se i znalo za ove  najskuplje, ali sada i UD-5 te Sabretooth su označene kao ploče koje mogu podnositi kontinuirano visoke napone i taktove. Za sada nema govora o drugim high end pločama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2013 20:21 (itomic009).
14 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

S tim da su Fatal1y i Extreme 9 prve ploče na kojima je testiran novi 220W procesor - ASRock je prvi sa 1.5 Orochi podrškom,

990FX Extreme 9 sa 1.30 i Fatal1y sa 1.95.

 

Prvi review je pisan na ASRocku - možda ih je bilo strah da sve druge ne progore, ipak 220W drže samo "Top of the Tops" ploče.

 

Kod mene za sada radim sasvim solidno. Makar je HR-02 lagano preslab za to. 

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
13 godina
online
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

 Jel imaš baš FX 9590 ili misliš na clockani FX 8350 ? Koliko sam vidio, na 4.7Ghz sa oko 1.5V radi taj FX 9590  sa turbom do 5.0Ghz sa 3 ili manje jezgre pod opterećenjem. Ali vuče samo oko 70W više od stock FX 8350 što nije toliko drastičan rast s obzirom na takt i napon.

12 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Don Kihoty kaže...

S tim da su Fatal1y i Extreme 9 prve ploče na kojima je testiran novi 220W procesor - ASRock je prvi sa 1.5 Orochi podrškom,

990FX Extreme 9 sa 1.30 i Fatal1y sa 1.95.

 

Prvi review je pisan na ASRocku - možda ih je bilo strah da sve druge ne progore, ipak 220W drže samo "Top of the Tops" ploče.

 

Kod mene za sada radim sasvim solidno. Makar je HR-02 lagano preslab za to. 

 

A otkud tebi to da je prvo na asrocku testirano ?

 

 

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
12 godina
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Da li je netko uspio skužiti kako se postavlja HDD password u ovom glupom biosu (rev3 FD verzija)?

Izgleda da su maknuli tu mogučnost. U prijašnjim revizijama se moglo, a sada više ne.

Katastrofa!

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Pozdrav, naručio sam ovu ploču o kojoj je tema. Zanima me na koliko bi mogao otprilike kloknuti FX8320 bez dizanja napona i kako će se nositi sa CM 212evo coolerom?

embrace whatever may come
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Pozdrav! 

 

Vlasnik sam dotične matične ploče iz naslova i zanima me koja joj je najveća dozvoljena temperatura?

Meni ne prelazi 38 kad igram duže vremena samo to je sad dok mi je u sobi 25-26, a za ljeto ne znam pošto je imam tek dva tjedna, a po ljetu mi zna biti i 32 u sobi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

 Kad ti pređe 40C onda sve bacaj van i spali odma !!

11 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
itomic009 kaže...

 Kad ti pređe 40C onda sve bacaj van i spali odma !!

Ne znam kolega u čemu je problem, samo me zanima kolika je temperatura koju ne bi trebala prelazit. 

13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Gearbox kaže...
itomic009 kaže...

 Kad ti pređe 40C onda sve bacaj van i spali odma !!

Ne znam kolega u čemu je problem, samo me zanima kolika je temperatura koju ne bi trebala prelazit. 

Ma ne opterećivaj se s time, gledaj kolike su temperature procesora i grafičke...oni znaju imat problem s pregrijavanjem.

Zdravi i veseli bili :)
12 godina
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Činjenica je ta da točno prije godinu dana je izašao Beta bios F14b za xa-ud3(rev 1.x) i da od tada nisu uspjeli "final/stable" verziju objaviti... Podrška ftw. {#}

Like most others, I was a seeker, a mover, a malcontent, and at times a stupid hell-raiser
 
3 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
ramzocro-HCR kaže...

Činjenica je ta da točno prije godinu dana je izašao Beta bios F14b za xa-ud3(rev 1.x) i da od tada nisu uspjeli "final/stable" verziju objaviti... Podrška ftw. {#}

Njubovi...{#}

zzzZZzzzZZzzzZz...
12 godina
protjeran
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

iz razloga !

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Nisam bio u temi godinama. Nekako sam naučio živit s onim "Loading operating system . .. ..." a vidim da ni vama nije baš bajno. Radi, šljaka i čekam taj bios f14 da vidim da li ću upalit komp i neću vidit taj odvratan i užasan natpis. Osim toga nikakvih problema nisam imao. Dizao sam Phenoma na 5.0 radilo mi tako dva dana i vidio sam da može, i on, a i ploča, reko aj ti te taktove vrati. Dobra je ploča sveukupno. Nije mi žao ni kune za nju. Ja sam dao oko 900 kn ako se sjećam, koliko je polovna sada ?

091 518 1424
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
ScarFace007 kaže...

Nisam bio u temi godinama. Nekako sam naučio živit s onim "Loading operating system . .. ..." a vidim da ni vama nije baš bajno. Radi, šljaka i čekam taj bios f14 da vidim da li ću upalit komp i neću vidit taj odvratan i užasan natpis. Osim toga nikakvih problema nisam imao. Dizao sam Phenoma na 5.0 radilo mi tako dva dana i vidio sam da može, i on, a i ploča, reko aj ti te taktove vrati. Dobra je ploča sveukupno. Nije mi žao ni kune za nju. Ja sam dao oko 900 kn ako se sjećam, koliko je polovna sada ?

To Loading je sa razlogom, nekima to znači puno :)

 

Oko 550kn

15 godina
odjavljen
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Uzeo sam rev 3.0. Vidim na kutiji da je proizvedena u 2. mjesecu 2013. Još čekam procesor (prekosutra bih ga trebao dobiti) FX-6350. Računao sam da neće biti problema jer je podržan od verzije BIOS-a koja je izdana prije godinu dana (FD), ali kako je ploča proizvedena u istom mjesecu, vjerojatno neće doći s tom verzijom BIOS-a.

 

Da li je netko uzeo tu kombinaciju i imao stariju verziju BIOS-a (FC ili FB) i kako se ploča ponaša - omogućuje li ulazak u BIOS i flashanje nove verzije ili ću morati posuditi od nekoga drugi procesor za flash BIOS-a?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

Radit će ti sa starijom verzijom bios-a al će ti kenjat da procesor nije podržan, al će ti sve funkcionirati normalno - zato kad staviš windowse(ako ih budeš stavljao) odmah flashaj bios, ili skini bios kod nekog frenda na USB i flashaj bios čim ti dođe proc.

A s druge strane moguće je da ima novi bios na sebi(ja sam za svoju 1.x mislio da neće imati F13 bios[podrška za x3xx proceve] i na kraju je imala).

Like most others, I was a seeker, a mover, a malcontent, and at times a stupid hell-raiser
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 3:18 (ramzocro-HCR).
10 godina
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

razlika između ove dvije ploče 

Gigabyte GA-990XA-UD3

vs

 

Gigabyte GA-990FXA-UD3
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
mataFX kaže...

razlika između ove dvije ploče 

Gigabyte GA-990XA-UD3

vs

 

Gigabyte GA-990FXA-UD3

 

Hmm...KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

ma svaka čast...

13 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
mataFX kaže...

ma svaka čast...

Hmm. Boja

 

 

Čipseti pa ti misli o čemu ja pričam{#} !

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.4.2014 5:19 (DukeOs).
10 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3

mislim dal se isplati dati 200kn više za (fxa) ili je to gotovo ista ploča kao i (xa)..

12 godina
protjeran
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
mataFX kaže...

mislim dal se isplati dati 200kn više za (fxa) ili je to gotovo ista ploča kao i (xa)..

Ako nećeš imat SLI/CF onda nikako, ili ako ne patiš za crnom bojom.

 

Meni je osobno 990XA bolja, a i ljepša.

14 godina
neaktivan
offline
Gigabyte GA-990XA-UD3

Da neotvaram nove teme...

Ploča je Gigabyte GA-990XA-UD3 rev1.1

Jučer je bilo nevrijeme, nisam bio kod kuće,  komp je bio isključen, kad je 2-3 put zagrnilo mama je ištekala komp iz struje.

Kad sam došo kući, upalio komp, nema mreže, nestala mi mrežna kartica. Stavio sam PCI mrežnu i proradilo je "odprve". Ok, riknila mrežna.

E ali kad gasim komp na Windows shutdown, komp se ugasi i nakon 2-3-4 sekunde sam se upali i krene bootat.

Osim toga sve radi normalno.

Pitanje, jel krepala matična??

zzzZZzzzZZzzzZz...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
Nije krepala ploca ali ti je mozda u postavkama BIOS-a ili te nove mrezne stavljeno Boot On Lan ili tako nesto slicno.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Gigabyte GA-990XA-UD3
@johi bro
Mozes malo reci kako ti radi taj CPU na ovoj ploci?
Da li si radio update BIOS-a (koji imas sad?)?

Moze i netko drugi ko ima neki FX CPU.

TNX
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice