Intel broadwell

poruka: 104
|
čitano: 14.742
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Intel broadwell

Nigdje ne mogu pronaći malo više informacija o ovoj novoj nadolazećoj arhitekturi, osim što sam negdje pročitao da će opet smanjiti energetsku potrošnju. No naravno, mene više zanima da li će biti ikakvih značajnih poboljšanja u performansama u odnosu na Haswell?

Kada lajavci laju onda završe ovako: http://i471.photobucket.com/albums/rr77/toropreto/2012-07-0813_30_07.gif
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2013 12:22 (TracerCPP).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel broadwell

TracerCPP

 

- Koliko ja znam Broadwell će biti izdan kao mobilna platforma, znači samo za laptope, tablete i sl.

 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Intel broadwell

Pišu da će biti ista arhitektura, energetski efikasniji i sl., uglavnom 'ispoliraniji' haswell.

Ps. broadwell-d je verzija za stolna računala.

http://www.iskoristi-poticaje.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel broadwell

ovi nazivi su im predebilni i7 6593819c... ali ovih 65w je privlacno kao i 5ghz na zraku! samo me zanimaju jos tempertaure?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2015 11:27 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel broadwell

Ne znam ko bi trošio novac na ove nove čipove koji su već na stocku slabiji i sporiji od devils canyona?! Ne kužim šta Intel želi sa ovim.

Hejjjjj
12 godina
protjeran
offline
Intel broadwell

ne kuzis ti puno toga...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel broadwell
Intel brodwell donosi 14nm i sitno napredniju arhikteturu,što za korisnike znači napredniji i noviji pa i bolji proc za nove kupce a intel če bolje zarađivati novce jeftinija litografska izrada itd,za nove kupce dosta razloga za kupnje naravno mislim na one korisnike koji su na nehaelm,sandy procovima ili starijim.Broadwell je samo blaga evolucija haswell procesora i novi kupci će uskoro kupovati broadwell a haswell malo pomalo odlaziti s tržišta stoga ne kužim one koji misle "što će mi broadwell",smirite strasti.
12 godina
protjeran
offline
Intel broadwell

ako ce ovo ici na zraku bez probleam na 5ghz uzimam odma jednog da se ponovno upisem u 5ghz klub...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel broadwell
Stjepanj kaže...

ne kuzis ti puno toga...

 Ućeram ti

Hejjjjj
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel broadwell
Stjepanj kaže...

ovi nazivi su im predebilni i7 6593819c... ali ovih 65w je privlacno kao i 5ghz na zraku! samo me zanimaju jos tempertaure?

 65W je zbog niskog base takta, tako da nije nista zanimljivo jer je i 4790S isto 65W. 

 

5ghz na zraku je samo validacija, nije stabilan za benchanje, wprime je odvrcen na 4.8 sta vecina i7 4790K moze... 

 

Jedino sta bi bilo zanimljivo je da su vratili zalemljeni ihs (sta 99% nisu), bez toga ozbiljan oc ne dolazi u obzir...

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2015 13:39 (ansha).
12 godina
protjeran
offline
Intel broadwell

pa 3,3/3,7ghz i nisu bas niski taktovi(barem meni), cooler koji su koristili je Gelid cx7 s 10 heat pipova, ako si ikad klokao i7 na 5+ghz s slicnim coolerom(a predpostavljam da nisi) onda je to odlican rezultat! no osobno me i dalje zanima temperatura koja je bila na toj voltazi cisto informativno...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2015 13:50 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel broadwell
Stjepanj kaže...

ovi nazivi su im predebilni i7 6593819c... ali ovih 65w je privlacno kao i 5ghz na zraku! samo me zanimaju jos tempertaure?

Jel ti i ovih 1.42v privlačno? 

12 godina
protjeran
offline
Intel broadwell

pa meni je to uredu, przio sam i7 na 1,7V(zrak) pa ono... zato velim odlican rezultat na zraku...LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2015 13:58 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel broadwell
Evo vam malo korisnog teksta o broadwell procesorima sa srpske stranice benchmark.rs http://www.benchmark.rs/artikal/broadwell_performanse_u_praksi_istine_i_zablude-3859
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel broadwell
Stjepanj kaže...

pa meni je to uredu, przio sam i7 na 1,7V(zrak) pa ono... zato velim odlican rezultat na zraku...LP

Sve je to lijepo al šta kad to nije napon za 24/7.. 

No kako god, mislim da Broadwell neće donijet ništa extra, možda par posto brži clock per clock, nešto manja potrošnja i nadam se manje zagrijavanje(zapravo nadam se boljem TIM-u ako već ne direkt lem). Skylake željno iščekujem al sve se bojim da će ga odgodit za dogodine..

12 godina
protjeran
offline
Intel broadwell

bez obzira na napon, 24/7 procesore na 5ghz nebus gledo jos barem minimalno 5godina!

kaj se tice izbacivanja jos novijeg uradka sumnjam da ces u istoj godini vidjeti duplo izdanje

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel broadwell
Stjepanj kaže...

pa 3,3/3,7ghz i nisu bas niski taktovi(barem meni), cooler koji su koristili je Gelid cx7 s 10 heat pipova, ako si ikad klokao i7 na 5+ghz s slicnim coolerom(a predpostavljam da nisi) onda je to odlican rezultat! no osobno me i dalje zanima temperatura koja je bila na toj voltazi cisto informativno...

 Trenutni 65W Haswell je 3,2/4,0ghz tako da o cemu pricamo?

 

Opet ponavljam, 5ghz je samo validacija tako da se to moglo i sa stock coolerom napravit, pokrenut bilo kakav stress test je sasvim druga prica. 4,8ghz nije nista neuobicajeno sa i7 4790k, postoje i primjerci stabilni na 5,0ghz sa <1.3V...

 

Sta se temperatura tice, haswell je pri >1.4V na 100C bez obzira na hladjenje kad se prime 28.5 pokrene, sumnjam da je ovo puno bolje...

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2015 15:51 (ansha).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel broadwell
ansha kaže...
 

Opet ponavljam, 5ghz je samo validacija tako da se to moglo i sa stock coolerom napravit, pokrenut bilo kakav stress test je sasvim druga prica. 4,8ghz nije nista neuobicajeno sa i7 4790k, postoje i primjerci stabilni na 5,0ghz sa <1.3V...

 

Sta se temperatura tice, haswell je pri >1.4V na 100C bez obzira na hladjenje kad se prime 28.5 pokrene, sumnjam da je ovo puno bolje...

 kaj lupas bezveze zamisli s stock coolerom na 5ghz validacija, pa covjece da bi napravio validaciju moras uci u windowse a kad racunalo ulazi u windowse i otvara programe cpu je pod poprilicnim opterecenjem tako da je cesto validaciju nemoguce i napraviti em zbog temperatura em zbog nestabilnosti

koji to Haswell i7 na zraku vrti wprime na 4,8ghz pod uobicajeno? eventualno na nekom high end cooleru na 100%rpm-a, na 90°c se gasi ili pocne throttlati sto i sam znas, da ne govorim o 1024mb testu koji traje za popizditi

dakle ako je ovaj novi Broadwell vrtio wprime na 4.8ghz@1,42V bez problema na prosjecnom mid-high end cooleru i ti velis da sumnjas da je ovo puno bolje onda stvarno bez uvrede nemas pojma o cemu pricas(citaj overklokanju)!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
10 godina
offline
Intel broadwell

Druže Tile jesi li ti ikad kloka išta jače od budilice ? Jer da jesi nebi priča te rekla kazala nebuloze.

Haso i7 4790k na stoku pod wprime i CM hyper 212+ za kojeg se ne moze reć da je slab dolazi do 70c onda na 4.8ghz na zraku je nemoguća misija, a čisto sumnjam da će novi i7 5xxxk bit išta hladniji pogotovo ako pod IHS-om bude šrot pasta.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Intel broadwell
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

pa 3,3/3,7ghz i nisu bas niski taktovi(barem meni), cooler koji su koristili je Gelid cx7 s 10 heat pipova, ako si ikad klokao i7 na 5+ghz s slicnim coolerom(a predpostavljam da nisi) onda je to odlican rezultat! no osobno me i dalje zanima temperatura koja je bila na toj voltazi cisto informativno...

 Trenutni 65W Haswell je 3,2/4,0ghz tako da o cemu pricamo?

 

Opet ponavljam, 5ghz je samo validacija tako da se to moglo i sa stock coolerom napravit, pokrenut bilo kakav stress test je sasvim druga prica. 4,8ghz nije nista neuobicajeno sa i7 4790k, postoje i primjerci stabilni na 5,0ghz sa <1.3V...

 

 Brate mili da samo znas kako ta "bezazlena" validacija zna covjeku popit zivce, ne bi napisao takvo nesto... Em sto to sranje zahtjeva sto restartova i ulaza u BIOS(UEFI), em sto kad taman mislis da ga imas, srusi ti se kod dizanja OS-a, a cesto se znalo desit da ga dobijes na validaciju, krenes opalit screenshoot i paf,eto ti BSOD... ja sam bio pola zivota izgubio na ta sranja dok mi je OC bio drugi zivot,a HWboot virtualni dom... I da, stres testovi su manja zajebancija, jer ih se vecinom radi kad si vec siguran da je to to i da ce drzat, desi se tu i tamo BSOD,al daleko rijede nego kada lovis validaciju za Ghz...

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2015 21:47 (skyhawk10).
10 godina
offline
Intel broadwell

 

Potpisujem kolega, a kad se samo sitim muka po QX 9650 i kasnije po ovom mom Sandyu a još prije razno razni ....

S ovim Sandijem sam posjedio dok sam ga naša do kud ide a pogotovo do kud je stabilan

H100i sam kupio jer na zraku nisam imao što tražit na 4.8GHz a kamoli na 5175MHz di je potpuno stabilan i to Sandy i7 2600k koji je u odnosu na Ivy i Hasu hladan ka špricer pa mi netko tvrdi da će 5ghz na zraku s ...

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2015 22:01 (nicky.sl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel broadwell
nicky.sl kaže...

Druže Tile jesi li ti ikad kloka išta jače od budilice ? Jer da jesi nebi priča te rekla kazala nebuloze.

Haso i7 4790k na stoku pod wprime i CM hyper 212+ za kojeg se ne moze reć da je slab dolazi do 70c onda na 4.8ghz na zraku je nemoguća misija, a čisto sumnjam da će novi i7 5xxxk bit išta hladniji pogotovo ako pod IHS-om bude šrot pasta.

Dragi, da ista znas o clockanju hase, znao bi da temperatura na stocku cesto zna bit i gora od one kad se clockne - zasto? - zato sta ploca pod stress testom zna davat suluda visok napon (pogotovo ako je vcore u adaptive modu).

Taj stock napon je cesto dovoljan za 4,6-4,9ghz kod vrhunskih primjeraka.

 

Uostalom, kako mozemo vadit ikakve zakljucke kad je ovo jedan jedini cpu koji moze biti vrhunski primjerak daleko iznad prosjeka. Ima tip na OC.net 4790K koji radi na 5ghz sa 1.25V i to se definitivno da hladit sa high-end zracnim coolerom, al to je jedan na 10,000 procesora...

12 godina
protjeran
offline
Intel broadwell

pa oni koji klokaju valjda znaju sta rade, zamisli ides klokati na prek 4,5ghz i ostavis naponske postavke na default/auto/nesto trece a da nije manualno...i cisto sumnjam da je ovaj broadwell jedan od onih primjeraka(1,42V)

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2015 22:05 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel broadwell

Druže Tile nemoj me učit, reka sam na stoku a s tim sam mislio na frkvenciju a ne na voltažu koju nitko iole normalan ne drži na stoku (mislil stok voltazi)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel broadwell

ak ovo uskoro izade starog haswella i7 nebum vise ni uzimao, samo brine me cijena posto su haswelli refresh cca 2700+kn sto je van pameti jer ce novi broadwell kostati za min 300kn skupljebit ce sranja!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel broadwell
Stjepanj kaže...

ak ovo uskoro izade starog haswella i7 nebum vise ni uzimao, samo brine me cijena posto su haswelli refresh cca 2700+kn sto je van pameti jer ce novi broadwell kostati za min 300kn skupljebit ce sranja!

 

blagoslovljen budi valens i ti kolega sta si me uputio kad je bilo vrijeme 

12 godina
protjeran
offline
Intel broadwell

koliko je ono bio 1900kn

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel broadwell
Stjepanj kaže...

koliko je ono bio 1900kn

 

1800 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel broadwell
neznalica90 kaže...
Stjepanj kaže...

koliko je ono bio 1900kn

 

1800 

 ajme, a ja kreten jos si razmisljao dali da uzmem 5820k za nesto vise novaca, uskoro nakon toga odoše cijene gore u nebesa i ostade ja bez 4790K.. trenutna prosjecna cijena i7 4790K u ducanu iznosi 3000kn+ pa koliko ce onda kostati novi procesori ybte!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2015 8:43 (Stjepanj).
12 godina
offline
Intel broadwell

 zgrabio taman zadnjeg na lageru kad sam nazvao.. razmisljao sam i ja poslije o 5820 ali kad sam stavio na papir da mi treba jos 2500kn za ddr4 kak spada i bar 1800kn za pristojnu maticnu odustao sam jer nebi dobio nista sa te 2 jezgre ekstra, a istovario bi pun kuki novaca (nista u odnosu za sta meni pc sluzi) . ali da znas da sam ipak posrnuo da sam te imao na pameti da ti se javim da ga otkupis po istoj cijeni iz kolegijalnosti no hebiga ddr4 je jos uvijek preskup sport 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice