Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 541.061
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
12 godina
offline
Intel i5 Club

Ne palim se na jezgre i threadove. Čuj ti njega pojede pa to si rekao kao da je i7 tri svjetlosne godine ispred, a u gamingu je malte ne istu qurac.

Evo čovijek za profi namjenu koristi i5 8600k i prezadovoljan je, a da ne pričam da je imao Ryzena pa malo adobe serucko na njemu. Pa lijepo on tu naprednu platformu razmontirao i nazad na gazdu cpu-a.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 18:34 (mislioc).
 
2 3 hvala 0
14 godina
offline
Intel i5 Club

8600k ili 9600k? koji je bolji nebruseni dijamant? 

 

razlika je trenutno cca 400kn a mogla bi se i izjednacit u dogledno vrijeme... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel i5 Club

 Isti procesori pa ti biraj .

14 godina
offline
Intel i5 Club

znaci jeftiniji 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
war3_tft kaže...


Puno ga ljudi previdi. Izlaskom Ryzena u trenucima nemoci butthurt fanbojcici su razvili mit da je 856 threadova future proof, da je multithread gaming iza ugla (kad ono cetverojezgreni 6700k im dere guzove jos uvijek) i da za radnje pored gaminga tipa 10 tabova u chromeu, gledanje youtubea i otvaranje maila takoder treba ne znam kolko threadova, takoder imamo i hw gurua koji tvrdi da je 8600k bn na 75hz.

Zbog svih tih gluposti zaboravilo se na ovog gaming dragulja.

 

S obzirom da doticni guru "nakloka" svoj 8600k na 5.2ghz i u cb dobije skor losiji nego kad normalan i zdrav covjek kloka na 4.7ghz, i btw s tim "overclockom" se naveliko hvali ovuda, nebi bilo cudno da se kod njega stvarno neki bn na 75hz pojavljuje 

12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
lav1000 kaže...
war3_tft kaže...


Puno ga ljudi previdi. Izlaskom Ryzena u trenucima nemoci butthurt fanbojcici su razvili mit da je 856 threadova future proof, da je multithread gaming iza ugla (kad ono cetverojezgreni 6700k im dere guzove jos uvijek) i da za radnje pored gaminga tipa 10 tabova u chromeu, gledanje youtubea i otvaranje maila takoder treba ne znam kolko threadova, takoder imamo i hw gurua koji tvrdi da je 8600k bn na 75hz.

Zbog svih tih gluposti zaboravilo se na ovog gaming dragulja.

 

S obzirom da doticni guru "nakloka" svoj 8600k na 5.2ghz i u cb dobije skor losiji nego kad normalan i zdrav covjek kloka na 4.7ghz, i btw s tim "overclockom" se naveliko hvali ovuda, nebi bilo cudno da se kod njega stvarno neki bn na 75hz pojavljuje 

 Normalo kad msiZ370a pro throttla ko luda. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 20:44 (mislioc).
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
mislioc 

 Normalo kad msiZ370a pro throttla ko luda. 

 

 Ne zajebaji, eno onaj video 200fps rapsodija 64p online MP na 5.2ghz je isto msi z370a pro, ali kad guru uzme takve stvari u ruke i maximus formula bi se rastrolala 

12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
lav1000 kaže...
mislioc 

 Normalo kad msiZ370a pro throttla ko luda. 

 

 Ne zajebaji, eno onaj video 200fps rapsodija 64p online MP na 5.2ghz je isto msi z370a pro, ali kad guru uzme takve stvari u ruke i maximus formula bi se rastrolala 

 Dobro jbg kad maher to nakloka to šljaka i u bf 64p. Ali nije Štef te sorte.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 20:53 (mislioc).
12 godina
offline
Intel i5 Club

Mislim da je čak Štef tamo u Ryzen temi zaključio kako Ryzen 2600 bottlenecka gtx 1060. Ja sam skoro sa stolca opo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 20:59 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
lav1000 kaže...
 maximus formula bi se rastrolala 

Nemoj samo formulu dirat. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
mislioc kaže...

Mislim da je čak Štef tamo u Ryzen temi zaključio kako Ryzen 2600 bottlenecka gtx 1060. Ja sam skoro sa stolca opo.

 Kad on nakloka neki proc, taj radi proc radi bn i rivi tnt2 

11 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Jel se isplati mijenjati i3 3210 za i5 2500k?

 

I jel uopće pašu socketi? Oba su 1155, al ovaj prvi je FCLGA, a drugi LGA ... u čem je razlika?

 

 

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Jarvan kaže...

Jel se isplati mijenjati i3 3210 za i5 2500k?

 

I jel uopće pašu socketi? Oba su 1155, al ovaj prvi je FCLGA, a drugi LGA ... u čem je razlika?

 

 

 Socketi pašu.

Po mom se isplati ta zamjena jer ipak je i3 dual core a i5 quad core a još k tome ako je ploča z čipseta da se lijepo kloknuti taj i5 2500k.

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 9:52 (nicky.sl).
7 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

prilika koja se ne propušta 

 

https://www.njuskalo.hr/procesori/intel-i5-8600k-puna-garancija-samo-isproban-oglas-24094262

 

samo isproban, throttla odlično 

Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 Club
Jarvan kaže...

Jel se isplati mijenjati i3 3210 za i5 2500k?

 

I jel uopće pašu socketi? Oba su 1155, al ovaj prvi je FCLGA, a drugi LGA ... u čem je razlika?

 

 

 Isplati se ovisno o doplati

No ako si vec na 1155 nemoj ici ispod i7 2600

12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
lav1000 kaže...

prilika koja se ne propušta 

 

https://www.njuskalo.hr/procesori/intel-i5-8600k-puna-garancija-samo-isproban-oglas-24094262

 

samo isproban, throttla odlično 

 Bottleneck approved! Treba napomenuti ubijen od strane 120mm AIO mlažnjaka.Radi na 1.55v 4.7ghz 24/7. Cifra je još bolja 1900kn bez gare. Lik je sramota, ali bitno da zna solit tamo u temi prodaja komponenti koliko šta vrijedi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 12:42 (mislioc).
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
mislioc kaže...
lav1000 kaže...

prilika koja se ne propušta 

 

https://www.njuskalo.hr/procesori/intel-i5-8600k-puna-garancija-samo-isproban-oglas-24094262

 

samo isproban, throttla odlično 

 Bottleneck approved! Treba napomenuti ubijen od strane 120mm AIO mlažnjaka.Radi na 1.55v 4.7ghz 24/7.

Diamond sample 

 

zabaravio si naglasiti i bitnu info, povuče 170w u cinebenchu 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 12:37 (lav1000).
11 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Glavas_ZG kaže...
Jarvan kaže...

Jel se isplati mijenjati i3 3210 za i5 2500k?

 

I jel uopće pašu socketi? Oba su 1155, al ovaj prvi je FCLGA, a drugi LGA ... u čem je razlika?

 

 

 Isplati se ovisno o doplati

No ako si vec na 1155 nemoj ici ispod i7 2600

 Ma stvar je u tome da mi nije neka sila za time. A i nemam namjeru potrošiti neku lovu.

I3 prodam, dobim kolko dobim, dodam koju kunu i nađem si 2500 koji je najčešći i najeftiniji quad.

 

Samo me zanima jel se isplati petljati s time. (I naravno, pretpostavljam da nemoram raditi reinstall novih winsa, tlaka mi je jer radi SSD-a i Win10 nemogu pravilno instalirati drivere za grafičku, pa se natežem pola dana sa time).

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
12 godina
offline
Intel i5 Club

Jarvan stara je to arhitektura , ako mislis uzmi bolje i7 sa K kako ti je gore vec napisano jer ima hyper threading i ako uzmes K verziju mozes ga klokat.Vjeruj mi ja sam zazalio sto sam uzeo i5 bolje da sam uzimao nesto sa hyper threadingom i vecim klokom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

Jedna je 300 kn, drugi 800 kn ... klokat neću nijedan....

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i5 Club

Za black friday pikiram uzet novu konfu,odluka pada na 8600k ( jer je 9600k prakticki jednak) zbog cijene naspram i7 8700k. Ako bas padne cijena na 350 eura mozda uzmem al ovako na 400+ ne.

 

Molio bih preporuku za maticnu,cpu ce bit najvise za gaming,ic ce OC a najvjerovatnije i delid. Bitno mi jedino da ima 2x m.2 x4 utor za SSD-ove. Ovo mi zasada neki top pick MSI Z370 GAMING M5,ASUS ROG STRIX Z370-H ili AORUS ULTRA GAMING. 

 

Ram je svejedno koji uzimam? Jel intelu puno igra latencije,brzina,b-die ko ryzenu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
izvone kaže...

Za black friday pikiram uzet novu konfu,odluka pada na 8600k ( jer je 9600k prakticki jednak) zbog cijene naspram i7 8700k. Ako bas padne cijena na 350 eura mozda uzmem al ovako na 400+ ne.

 

Molio bih preporuku za maticnu,cpu ce bit najvise za gaming,ic ce OC a najvjerovatnije i delid. Bitno mi jedino da ima 2x m.2 x4 utor za SSD-ove. Ovo mi zasada neki top pick MSI Z370 GAMING M5,ASUS ROG STRIX Z370-H ili AORUS ULTRA GAMING. 

 

Ram je svejedno koji uzimam? Jel intelu puno igra latencije,brzina,b-die ko ryzenu?

 Od tih ploca najbolje ici na MSI gamiong M5, kolko sam gledao po pitanju vrm-a najbolja, zovu je cak i "godlike light" verzijom.

 

Ici na b-die kod Intela bas i nema prevelikog smisla jer nema ni priblizno tolko benefita kao kod Ryzena, najbolje uzet neki 3000 cl15 ram i utegnut ga kolko ide.

12 godina
online
Re: Intel i5 Club
izvone kaže...

Za black friday pikiram uzet novu konfu,odluka pada na 8600k ( jer je 9600k prakticki jednak) zbog cijene naspram i7 8700k. Ako bas padne cijena na 350 eura mozda uzmem al ovako na 400+ ne.

 

Molio bih preporuku za maticnu,cpu ce bit najvise za gaming,ic ce OC a najvjerovatnije i delid. Bitno mi jedino da ima 2x m.2 x4 utor za SSD-ove. Ovo mi zasada neki top pick MSI Z370 GAMING M5,ASUS ROG STRIX Z370-H ili AORUS ULTRA GAMING. 

 

Ram je svejedno koji uzimam? Jel intelu puno igra latencije,brzina,b-die ko ryzenu?

 Po meni ako već pljucaš soma  i pol za ploču, možda za koju stoticu + bi mogao piknuti i Taichi Z390 ili za slično novca istu Z370.

 

Gledao sam testove, stvarno puno daje za taj cjenovni rang. Ja kontam isto na 8600k uskoro i nju pickiram.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
14 godina
offline
Intel i5 Club

hmm,vidis da,ako uzmem z390 plocu mogu ako me pukne za koju godinu ubacit 9th gen i7 il i9 ,ovako nemogu. Razmislim,imam do black fridaya vremena razmislit i izvagat.

 

Za rame cu uzet neke gskill triden z jer ce kuciste biti showcase a ti rgb rami su mi najljepsi.

 

EDIT: Uh ta taichi Z390 je dosta skuplja,tipa msi M5 nabavim po 170eur,dok ovu tek za 250eur (Sve gledam u DE jer sam često gore pa mi nije bed gore uzimati)

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 16:50 (izvone).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Intel i5 Club
izvone kaže...

hmm,vidis da,ako uzmem z390 plocu mogu ako me pukne za koju godinu ubacit 9th gen i7 il i9 ,ovako nemogu. Razmislim,imam do black fridaya vremena razmislit i izvagat.

 

Za rame cu uzet neke gskill triden z jer ce kuciste biti showcase a ti rgb rami su mi najljepsi.

 Tako ja kontam. Malo više pljunit za ploču, novu platformu, lupit 9700/9900k kad bude iole normalna cijena.


Do tada ovaj 8600k je baš sweet spot.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 16:50 (DarthMarkus).
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
izvone, obzirom da gledaš 2x m2 ssd slot, pazi na to da ti jedan slot ide direktno na čip i krade pcie stazice - u prijevodu to znači da će ti grafa raditi na x8, što već od grafe ranga 2080ti znači oko 5 posto manje perfomanse i nula koristi od ocanja. S budućim, jačim grafama to će biti još gore.
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Da na taj dio nek dobro pripazi, sva sreca to smo dobro apsolvirali :D

Sta nije razlika na x8 bila nekih 2%?
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club
A ovisno od igre do igre, mislim da je zbirno bilo oko pet posto, plus što nema koristi od ocanja. I što će biti sa sljedećom serijom, neka 3080ti će mu raditi lošije od sadašnje 2080ti.
S jednim m.2 ssdom je ok, ali on je odmah rekao da su mu dva m.2 utora bitna - a i prema najavama uskoro slijede daljnja rezanja cijena ssdova, pa će i to biti sve lakše za nabaviti.
Doduše nisam siguran da sve ploče kradu pcie stazice, netko je to linkao za neku asus rog ploču, ne sjećam se točno koju, pa samo savjetujem da pripazi oko toga.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 18:10 (picajzla0707).
12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

 Gospon izvone ploca za vas je Asrock Z370 extreme 4, cudovišni  high-end od ploce za manje od 200€ imas sve sto trazis, neuzimaj 8600k uzmi vec zalemljeni 9600k bez obzira sto je nesto skuplji.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 18:43 (Stjepanj).
Moj PC  
0 2 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club

Dobra je ta asrock, al daleko od high enda, osim toga ploca ima dvije revizije, iako je vrm dobar na jednoj je prijenos topline na hladnjak napravljen lose.

Ovo za 9600k je pak totalna glupost, jesi ti uopce gledao kakve temp ima 9600k tj da one nisu puno bolje od 8600k iz razloga sto je die deblji? Samo tako bi izbio pare covjeku bez razloga za cip koji se ionako ne grije prrvise...

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 20:20 (war3_tft).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice