Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 543.123
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club

Nema potrebe biti butthurt, gore imamo primjer superiornosti po manjoj cijeni, sve je jasno kao dan. 

13 godina
offline
Re: Intel i5 Club

 Normalno da nema, zato ti i kažem ali ne zamjeram ti kad vidim koliko je tebi to zabavno. Neću ti kvarit zabavu . Imaš i5 i sretan si, ništa loše tu nema.

8 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Izgleda da je pad cijena pridonio prodaji ovih BEST BUY GAMING ZVIJERI.

 

 

#YOLO
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
AdR03 kaže...

Izgleda da je pad cijena pridonio prodaji ovih BEST BUY GAMING ZVIJERI.

 

 

 Ionako se iznad 120fps to nista ne vidi 

13 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Pitanje, ak isključim intel speedstep u biosu, hoće li mi raditi turbo opcija po potrebi (ima posebna opcija i za turbo u biosu)? Proc je i5 7600. Cilj je da mi radi stalno na min 3.5 Ghz i onda da se diže prek turba po potrebi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 10:55 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Ne vidim potrebe da tu opciju iskljucis jer danasnji procesori ubrzaju vrlo brzo na frekvenciju koju trebaju.Iskljucivanjem SS mozes samo izgubit na performansama.Pogledaj ThrottleStop program mozda ti moze dati jos kakve opcije iako ti preporucujem da ne diras nista.Odgovor na tvoje pitanje da ako iskljucis SS procesor ce ici u turbo mode.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 Club
gnomisa kaže...

 Cilj je da mi radi stalno na min 3.5 Ghz i onda da se diže prek turba po potrebi.

 Zašto imaš ovaj cilj ?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Glavas_ZG kaže...
gnomisa kaže...

 Cilj je da mi radi stalno na min 3.5 Ghz i onda da se diže prek turba po potrebi.

 Zašto imaš ovaj cilj ?

 Prošla iskustva (doduše sa starijim procesorima) mi govori da to spuštanje pa naglo dizanje u praksi nije dobro, za gaming pogotovo. Ali ok ako se sad diže brzo ali jasno moram monitoring raditi jer mi se čini da i u igrama throtla dole bezveze umjesto da ga digne na max...bar prema CPUZ. Ima li kaj bolje za kontrolu toga?

12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Mislim da se uopće ne trebaš zamarati sa tim . Imam monitoring u igrama i po potrebi procesor spušta i dize frekvenciju ( 800 -4500 MHz) stvar radi bez ikakvih problema .
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
error_666 kaže...
Mislim da se uopće ne trebaš zamarati sa tim . Imam monitoring u igrama i po potrebi procesor spušta i dize frekvenciju ( 800 -4500 MHz) stvar radi bez ikakvih problema .

Može se i preko Advanced power optionsa u win10 narihtati za max performance. Ali sad sam testirao i vidim da ga ipak digne na 4.Ghz i kad je namješteno da speedstep radi (balanced u power optionsima) i tu se vrti oko 4Ghz kad je igra u full loadu. Dakle ostavio sam kak je bilo i tak je bolje, dok nije pod opterećenjem radi na manjem taktu. Gašenje speedstepa bi imali smisla da imam k seriju proca i da klokam.

Hvala svima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 19:11 (gnomisa).
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
gnomisa kaže...
error_666 kaže...
Mislim da se uopće ne trebaš zamarati sa tim . Imam monitoring u igrama i po potrebi procesor spušta i dize frekvenciju ( 800 -4500 MHz) stvar radi bez ikakvih problema .

Može se i preko Advanced power optionsa u win10 narihtati za max performance. Ali sad sam testirao i vidim da ga ipak digne na 4.Ghz i tu se vrti oko toga kad je igra u full loadu. Dakle ostavio sam kak je bilo i tak je bolje, dok nije pod opterećenjem radi na malom taktu.

Hvala svima.

 sve to stoji .  sto se mene tice tu se ne radi o potrosnji uopce  , jednostavno ne zelim da mi procesor radi stalno  na max frekvenciji  i grije se bespotrebno( kad vec imam te sve opcije ne ploci )  . 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 19:27 (error_666).
7 godina
offline
Intel i5 Club

Nisam baš u toku, zanima me jel se može stavit 9600k na z370 matičnu? Konkretno na MSI pro carbon ac... Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
daniel2809 kaže...

Nisam baš u toku, zanima me jel se može stavit 9600k na z370 matičnu? Konkretno na MSI pro carbon ac... Hvala :)

 bez greške samo update BIOS-a treba napraviti

7 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Super vijest, hvala :) Cijelu proslu godinu me i3 8100 sluzio perfektno (vjerojatno ce i ove) al ako bude para da uzmem nesto novo bi rado uzeo najnovije, zato pitam :) Jel se moze i overclockati bez problema ta kombinacija?

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
daniel2809 kaže...

Super vijest, hvala :) Cijelu proslu godinu me i3 8100 sluzio perfektno (vjerojatno ce i ove) al ako bude para da uzmem nesto novo bi rado uzeo najnovije, zato pitam :) Jel se moze i overclockati bez problema ta kombinacija?

 Ma ta ploca bez greske 9600k na 5ghz drzi 0-24, a nebi joj nista ni naskodio 9700k

7 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Oslično, hvala puno! :)

5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club

Pozdrav, novi sam na forumu i opcenito sam novi u pc gamingu. Kad ste se vec dotakli teme ovog 9600k. Jel mi mozete preporucit neku plocu za taj proc naime imam ga doma slazem.si konfiguraciju i zbilja sam podosta zbunjen oko tih ploca moj budget je nekih 1500kn za plocu. S tim da ne bih bas overclockao previse max do 4.7 ghz. 

12 godina
suspendiran
online
Re: Intel i5 Club
Acidkiller kaže...

Pozdrav, novi sam na forumu i opcenito sam novi u pc gamingu. Kad ste se vec dotakli teme ovog 9600k. Jel mi mozete preporucit neku plocu za taj proc naime imam ga doma slazem.si konfiguraciju i zbilja sam podosta zbunjen oko tih ploca moj budget je nekih 1500kn za plocu. S tim da ne bih bas overclockao previse max do 4.7 ghz. 

 https://www.nabava.net/search.php?q=z390+aorus+pro

13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Acidkiller kaže...

Pozdrav, novi sam na forumu i opcenito sam novi u pc gamingu. Kad ste se vec dotakli teme ovog 9600k. Jel mi mozete preporucit neku plocu za taj proc naime imam ga doma slazem.si konfiguraciju i zbilja sam podosta zbunjen oko tih ploca moj budget je nekih 1500kn za plocu. S tim da ne bih bas overclockao previse max do 4.7 ghz. 

  Ako ne znaš o tome ništa i ne misliš nešto baš clockati, onda je baš bacanje novca na ploču potrošiti 1500kn .  Tebi je taman dosta neka ok Z370 ploča od oko 1000kn i amen. Nemaš potrebe davati više novaca za skuplju poloču kad ni sam zapravo ne znaš što plaćaš. Bez uvrede, samo dobronamjeran savjet. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club

Ma nema mjesta za uvredu, hvala ti na savjetu. Inace nisam iskusan oko pc, a pa ne bi bas prtljao oko clockanja, eventualno mozda ona opcija MCE multi core enhancement da mi drzi sve jezgre na 4.6ghz. Zanima me dali mogu dobit stabilnih 4.6 na svim jezgrama uz budget ploce od 1000kn? Sori na pustim pitanjima.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Acidkiller kaže...

Ma nema mjesta za uvredu, hvala ti na savjetu. Inace nisam iskusan oko pc, a pa ne bi bas prtljao oko clockanja, eventualno mozda ona opcija MCE multi core enhancement da mi drzi sve jezgre na 4.6ghz. Zanima me dali mogu dobit stabilnih 4.6 na svim jezgrama uz budget ploce od 1000kn? Sori na pustim pitanjima.

Dobit ces i 5ghz na budget plocama s tim procesorom..

9 godina
offline
Intel i5 Club

Trebao bi pomoc uz par pitanja.

 

Planiram kupiti i5 9600k + novu maticnu.

 

Zanima me sljedece :

- Koju maticnu za odredni procesor da ga mogu clockat bez straha

- Gdje je najbolja ponuda za navedenu kombinaciju CPU + Motherboard

- Da li ce ostatak konfiguracije normalno odgovarati novoj maticnoj u paru sa Intel procesorom (vjv glupo pitanje ali do sad sam oduvjek amd pa ono) (moja konfiguracija pod moj pc)

 

Max 2900kn.

 

Postavio sam u jos jednu temu, ako je ovo kriva ispricavam se unaprijed,

Hvala!!

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Radit ce bez problema , bilo bi dobro kada bi stavio jos jedan keks rama pa da imas 2x8gb dual channel.

12 godina
suspendiran
online
Re: Intel i5 Club

https://www.nabava.net/search.php?q=Asrock+B360M+Pro4 

https://www.nabava.net/search.php?q=i5+8400

https://www.nabava.net/search.php?q=8GB+DDR4+Crucial+2400MHz

To je za tebe najbolji upgrade za 2600kn. Nemaš potrebe davat 600kn više za procesor i 400kn više za matičnu, a dobiješ super skok u performansama sa dodatnih 8gb rama u dual channelu. 

https://www.nabava.net/search.php?q=lc+cc+95 i pukni još ovaj cooler ako nemaš neki custom na Ryzenu koji se može montirat na Lga 1155.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 13:39 (mislioc).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
MGloc kaže...

Radit ce bez problema , bilo bi dobro kada bi stavio jos jedan keks rama pa da imas 2x8gb dual channel.

mislioc kaže...

https://www.nabava.net/search.php?q=Asrock+B360M+Pro4 

https://www.nabava.net/search.php?q=i5+8400

https://www.nabava.net/search.php?q=8GB+DDR4+Crucial+2400MHz

To je za tebe najbolji upgrade za 2600kn. Nemaš potrebe davat 600kn više za procesor i 400kn više za matičnu, a dobiješ super skok u performansama sa dodatnih 8gb rama u dual channelu. 

https://www.nabava.net/search.php?q=lc+cc+95 i pukni još ovaj cooler ako nemaš neki custom na Ryzenu koji se može montirat na Lga 1155.

 

 Mislioce covjek ima 240hz ekran, nema tu kaj traziti i5 8400 jer ce mu u bf na 1080p rezi doticni K cpu davati i preko 50fps-a vise u recimo bf5mp, vidis da je napisao da zeli overklokati!

Najeftinija kombinacija ti je MSI z370A-Pro i i5 9600k u telebitu, jedino ih pitaj dali je ploca updejtana na neki malo noviji bios koji podrzava 9600k. Sto se tice ram memorije ona ti je sad totalno nepotrebna niti bi ti donijela ikakve znacajne perfomasne.lp

Intel Core™ i7 Forever
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...

 

 Mislioce covjek ima 240hz ekran, nema tu kaj traziti i5 8400 jer ce mu u bf na 1080p rezi doticni K cpu davati i preko 50fps-a vise u recimo bf5mp, vidis da je napisao da zeli overklokati!

Najeftinija kombinacija ti je MSI z370A-Pro i i5 9600k u telebitu, jedino ih pitaj dali je ploca updejtana na neki malo noviji bios koji podrzava 9600k. Sto se tice ram memorije ona ti je sad totalno nepotrebna niti bi ti donijela ikakve znacajne perfomasne.lp

Kolko vidim tip ima RX580 tako da prica da ce imat visi fps sa 9600k nega sa 8400 ne drzi vodu jer je to preslaba kartica i na 1080p. 

A i da ima jacu karticu, gubitak sa single channel memorijom je prilicno velik...

12 godina
suspendiran
online
Re: Intel i5 Club
ansha kaže..

Kolko vidim tip ima RX580 tako da prica da ce imat visi fps sa 9600k nega sa 8400 ne drzi vodu jer je to preslaba kartica i na 1080p. 

A i da ima jacu karticu, gubitak sa single channel memorijom je prilicno velik...

 Upravo tako. Škicnuo sam šta čovijek ima u kompu i ovaj moj combo mu je znatno jeftiniji, a ništa lošiji, dapače nešto bolji.

 Isto tako ne vidim koju AMD matičnu ima, ali niti Ryzen 2600/2600x nije nešto extra lošiji za njegov setup. Ryzen kombo CPU+ram oko 2000kn+-.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 14:25 (mislioc).
12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

bravo za obojicu, odjednom su ryzen i ram postali krucijalni za high refresh rate gaminglp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
suspendiran
online
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...

bravo za obojicu, odjednom su ryzen i ram postali krucijalni za high refresh rate gaminglp

 Govorimo o i5 8400 vs Ryzen 2600. Dual channel nije bitan? Šta mi želiš dokazat da usrani CS GO neće radit na preko 300 fps-a sa Ryzenom na rx 580?

 https://www.youtube.com/watch?v=N63lCCf7wFQ 

 https://www.youtube.com/watch?v=XFbvHyCtvI0 s time da je u igri gtx 1080 i prva generacija Ryzena.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 14:38 (mislioc).
12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

A nista onda covjek je izgleda osuden na dual chanel i Ryzena, iako bi se u ovu racunicu dao onda ubaciti obicni i7 8700

lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice