Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 541.076
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...

A nista onda covjek je izgleda osuden na dual chanel i Ryzena, iako bi se u ovu racunicu dao onda ubaciti obicni i7 8700

 

 Da je taj 8700 oko 2200kn za all round nema boljeg, ali jebiga šta ćeš Intel. Neka B360/H370 i 2x8gb rama razvali sve uzduž i popreko.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 15:15 (mislioc).
9 godina
offline
Intel i5 Club

Hvala na odgovorima.

 

Evo o cemu se radi, procesor uzimam zbog 240hz monitora, igram samo CS:GO a tu mi je potreban maximum za taj refresh rate, trenutni Ryzen to ne isporucava onako kako sam ja zamislio.

AMD sam otpisao jer stvarno previse ljudi znam koji imaju AMD i Intel, to je nebo i zemlja u kanteru, i opce je poznato postalo da CS:GO bolje radi na Intelu, tako da ovaj put sigurno idem tim putem.

Npr kada sam 1300X uzimao, frend je uzeo i3 8100 i jede me u svakom pogledu ali dobro to je nebitno sada.

 

Po svim saznanjima i5 9600K bi trebao biti :

- Zvjer za CS:GO

- Dobar ulog za mojih 240hz

- Izgleda da je odlican i za vecinu ostalih igara koje vjerovatno necu ni igrati ili cu rijetko igrati

- Dobar za ostale stvari koju cu raditi a ne odnose se na nikakav rendering i multi tasking

 

Tako da sam vec prakticki siguran da cu uzeti i5 9600K.

Iskreno mislim da ce biti dobar za buducnost i definitivno ce bolje drzati cijenu nego bilo kakav Ryzen iako 99% bi ostao na ovome sljedecu koju godinu.

 

Sad ovako, ako ima dobrovoljaca za malu pomoc :

-Koja je najbolja maticna za ovaj i5 9600K i ostatak moje konfiguracije (SSD, GPU, Napajanje) (Rame uzimam nove/citaj dole)

-Koji cooler

Jedino sto jos mogu navest da cu vjv klokat malo cpu sa vremenom.

 

Nije mi problem izdvojiti novce samo ne bi bas htio potrositi previse na ostatak jer kako kazem, ne treba mi za nista ostalo osim za jednu igru tako da ne bi neke lude cifre izdvajao.

Ajmo rec da je 9600K 2300kn, znaci za cooler i maticnu sam spreman izdvojiti jos 800-100kn tako da bi puna cifra iznosila negdje oko 3100kn za taj dio.

Bilo bi pozeljno da je plug & play posto sam teski baksuz za bilo kakav update biosa itd

 

Jos jedna stvar, odlucio sam posto micem Ryzen i trenutnu plocu maknut cu i ovaj keks od 8gb i kupiti ovo i staviti na novu maticnu : Klik

Tako da na kraju nenadano bi mogao doci do cifre od oko 4200kn, eto jos jedan razlog da onda za cooler i maticnu izdvojim max 800/1000kn.

 

Nadam se da ce se naci koji expert za pomoc, volio bi procitati par misljenja,

unaprijed zahvaljujem!

 

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 18:12 (el.šef).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club

800-850kn za cooler i maticnu? Ne moze. Minimum je nekih 950kn ako hoces najjeftiniju z370 maticnu i jeftin cooler.

 

Covjece, pitas koja je najbolja maticna za 9600k i koji cooler da uzmes, a onda stavis budzet s kojim ne da ne mozes najbolju nego ne mozes uzet ni najjeftiniju maticnu s najjeftinijim coolerom 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 18:16 (ansha).
12 godina
offline
Intel i5 Club

https://www.nabava.net/search.php?q=i5+9600k

https://www.nabava.net/search.php?q=z390+aorus+pro

https://www.nabava.net/search.php?q=ddr4+3600mhz

Ako baš hoćeš vrhunsko. Jel ovo šta ti tražiš je niti sim niti tam. Pravi overclock traži i pravu ploču, brze rame i to košta. 5000 + 300-400kn za cooler pa ti vidi.

A najjeftinije ti je i3 8350k na MSI Z370A Pro sa 3200mhz ramom. To te ispadne 3400kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 18:55 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel i5 Club
ansha kaže...

800-850kn za cooler i maticnu? Ne moze. Minimum je nekih 950kn ako hoces najjeftiniju z370 maticnu i jeftin cooler.

 

Covjece, pitas koja je najbolja maticna za 9600k i koji cooler da uzmes, a onda stavis budzet s kojim ne da ne mozes najbolju nego ne mozes uzet ni najjeftiniju maticnu s najjeftinijim coolerom 

 Skuzio sam kasnije sta sam napisao, pa ajmo onda na nekih 1200 max, jel to sta ok?

Barcelona - Mes que un club
9 godina
offline
Re: Intel i5 Club

 Zasto tako skupa ploca, da li mi je to stvarno potrebno za ovaj i5?

 Rame sam vec narucio 2x8gb 3000mhz, znaci ja recimo do 1200kn ne bi mogao uzeti ok plocu i cooler za i5 9600k? Uputite me sto propustam, zasto ploca od 1500kn :D

Barcelona - Mes que un club
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
el.šef kaže...

 Zasto tako skupa ploca, da li mi je to stvarno potrebno za ovaj i5?

 Rame sam vec narucio 2x8gb 3000mhz, znaci ja recimo do 1200kn ne bi mogao uzeti ok plocu i cooler za i5 9600k? Uputite me sto propustam, zasto ploca od 1500kn :D

 Ma možeš naravno uzet za 1200kn Asrock Z370 Extreme 4, ali to ti je 300kn razlike od ove Gigabyte koja je bolja. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 19:44 (mislioc).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
mislioc kaže...
el.šef kaže...

 Zasto tako skupa ploca, da li mi je to stvarno potrebno za ovaj i5?

 Rame sam vec narucio 2x8gb 3000mhz, znaci ja recimo do 1200kn ne bi mogao uzeti ok plocu i cooler za i5 9600k? Uputite me sto propustam, zasto ploca od 1500kn :D

 Ma možeš naravno uzet za 1200kn Asrock Z370 Extreme 4, ali to ti je 300kn razlike od ove Gigabyte koja je bolja. 

 

Zasto je bolja? Drugim rijecima, sta ce imat s njom (a treba mu) a nece sa recimo tom Asrock-icom? Samo mi nemoj VRM spominjat jer cu proljev dobit :)

12 godina
offline
Intel i5 Club

Pa bolje sjeda deveta generacija u Z390 . A o VRM-u da ne pričamo.

Ali slažem se te dvije su best buy za overclock. Ako kupi Asrock ostane mu 300kn za cooler. Ali da ja kupujem za sebe Aorus bez razmišljanja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 21:03 (mislioc).
 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
mislioc kaže...

Pa bolje sjeda deveta generacija u Z390 . A o VRM-u da ne pričamo.

Ali slažem se te dvije su best buy za overclock. 

Ma bilo koja Z370/390 ploca je vise nego dovoljna za gaming OC tog procesora. I ta Asrockica je preskupa za ono sta njemu treba.

12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
ansha kaže...

Ma bilo koja Z370/390 ploca je vise nego dovoljna za gaming OC tog procesora. I ta Asrockica je preskupa za ono sta njemu treba.

Neka uzme onu entry Z390 Gigu. Nemoj čovijeka gurat na stariji Z370 chipset.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 21:15 (mislioc).
9 godina
offline
Intel i5 Club

Iskreno ja mogu dat novce za tu plocu od 1200kn ali ne razumijem zasto, koja je razilika izmedu tih ploca i onih od 700,800kn?

Moje pitanje je bilo da li za 1200kn mogu uzeti i maticnu i cooler, znaci oboje u toj cijeni? Ne razumijem zasto moram uzimati toliko skupu maticnu, mogu uzeti ali da li je to najbolji nacin, koliko citam po internetu da bi ovaj cpu clocko mogu uzeti i plocu od 100e.

Stvar je u tome sto sam ja 1000kn vec rezervirao za ram memoriju 2x8 3000mhz, iz tog razloga sam isao na varijantu da si ostavim jos jedno 1200/1300kn za oboje cooler i maticnu.

Moje pitanje je tu, koju ja plocu mogu uzeti do 700,800kn i da mi onda nekih 400kn ostane za cooler? Da li ima takvih ili ja nesto krivo citam po redditu..

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
el.šef kaže...

Iskreno ja mogu dat novce za tu plocu od 1200kn ali ne razumijem zasto, koja je razilika izmedu tih ploca i onih od 700,800kn?

Moje pitanje je bilo da li za 1200kn mogu uzeti i maticnu i cooler, znaci oboje u toj cijeni? Ne razumijem zasto moram uzimati toliko skupu maticnu, mogu uzeti ali da li je to najbolji nacin, koliko citam po internetu da bi ovaj cpu clocko mogu uzeti i plocu od 100e.

Stvar je u tome sto sam ja 1000kn vec rezervirao za ram memoriju 2x8 3000mhz, iz tog razloga sam isao na varijantu da si ostavim jos jedno 1200/1300kn za oboje cooler i maticnu.

Moje pitanje je tu, koju ja plocu mogu uzeti do 700,800kn i da mi onda nekih 400kn ostane za cooler? Da li ima takvih ili ja nesto krivo citam po redditu..

 Treba ti ploća sa Z chipsetom, znači Z370 ili Z390. 

13 godina
online
Re: Intel i5 Club
el.šef kaže...

Iskreno ja mogu dat novce za tu plocu od 1200kn ali ne razumijem zasto, koja je razilika izmedu tih ploca i onih od 700,800kn?

Moje pitanje je bilo da li za 1200kn mogu uzeti i maticnu i cooler, znaci oboje u toj cijeni? Ne razumijem zasto moram uzimati toliko skupu maticnu, mogu uzeti ali da li je to najbolji nacin, koliko citam po internetu da bi ovaj cpu clocko mogu uzeti i plocu od 100e.

Stvar je u tome sto sam ja 1000kn vec rezervirao za ram memoriju 2x8 3000mhz, iz tog razloga sam isao na varijantu da si ostavim jos jedno 1200/1300kn za oboje cooler i maticnu.

Moje pitanje je tu, koju ja plocu mogu uzeti do 700,800kn i da mi onda nekih 400kn ostane za cooler? Da li ima takvih ili ja nesto krivo citam po redditu..

  Ma možeš, bilo koja manje više Z370, BIOS update, cooler neki normalni i dobar si za solidan OC. U gamingu ti je realno ionako svejedno jel ti CPU na 4.8Ghz ili 5.0Ghz.

9 godina
offline
Re: Intel i5 Club
itomic009 kaže...
el.šef kaže...

 U gamingu ti je realno ionako svejedno jel ti CPU na 4.8Ghz ili 5.0Ghz.

 Nije baš svejedno na 240hz 

IIII
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
ZGamer kaže...
itomic009 kaže...
el.šef kaže...

 U gamingu ti je realno ionako svejedno jel ti CPU na 4.8Ghz ili 5.0Ghz.

 Nije baš svejedno na 240hz 

Da, kad na 4.8ghz imas 200fps, onda ces sa 5.0ghz imat maksimalno 208fps...

9 godina
offline
Re: Intel i5 Club
ansha kaže...
ZGamer kaže...
itomic009 kaže...
el.šef kaže...

 U gamingu ti je realno ionako svejedno jel ti CPU na 4.8Ghz ili 5.0Ghz.

 Nije baš svejedno na 240hz 

Da, kad na 4.8ghz imas 200fps, onda ces sa 5.0ghz imat maksimalno 208fps...

 Tako je...i stabilniji framerate 

IIII
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
ZGamer kaže...
ansha kaže...
ZGamer kaže...
itomic009 kaže...
el.šef kaže...

 U gamingu ti je realno ionako svejedno jel ti CPU na 4.8Ghz ili 5.0Ghz.

 Nije baš svejedno na 240hz 

Da, kad na 4.8ghz imas 200fps, onda ces sa 5.0ghz imat maksimalno 208fps...

 Tako je...i stabilniji framerate 

Neces imat stabilniji, samo nesto visi i samo onda kad gpu nije max iskoristen. 

9 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Naravno da hoću...csgo živi na visokom taktu 

IIII
9 godina
offline
Intel i5 Club

Stigao i5 9600K. Moze mi tko preporuciti izmedu ove tri maticne koja je najbolja?

 

GIGABYTE Z390 Gaming X

GIGABYTE Z390 M Gaming

MSI MPG Z390 Gaming Plus

Clockat ce se CPU.

Ovaj cooler ce ici na i5 : https://www.links.hr/hr/cooler-arctic-cooling-freezer-34-esports-duo-s-1150-1151-1155-1156-2011-2011-3-2066-am4-bijeli-050903388

Ostatak PC-a :

Intel Core i5 9600K
SAPPHIRE RX580 NITRO+ 8GB Special Edition
HyperX Fury 2x 8GB DDR4 3200MHz
HyperX SSD 240GB
Alienware AW2518HF 25" 240Hz

CASE : MS CYCLOPS III, gaming, ATX, mATX, ITX

 

Hvala!

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
el.šef kaže...

Prva ili zadnja, svejedno je.

Nego meni je jako interesantna tvoja grafička kartica i tvoj ekran. To mora tako ili?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Valentin17 kaže...
el.šef kaže...

Prva ili zadnja, svejedno je.

Nego meni je jako interesantna tvoja grafička kartica i tvoj ekran. To mora tako ili?

Igra samo CS:GO, tu je valjda i ta RX-ica dovoljna...

14 godina
offline
Intel i5 Club

jedno teoretsko pitanje... 

 

da li za i5 8400 sto znaci ako ram ide preko 2666 koliko non-Z chipseti max podrzavaju, tipa da se stavi na neku jeftinu z370 ili cak 390 plocu koja ima mogucnost oc rama preko 2666? 

ili je bolje staviti ram 2666 sa sto nizom latencijom? 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel i5 Club

 Pa u praksi u normalnom korištenju ti ne znači manje više ništa korisno i opipljivo. A moja matematika je takva da ako to ovdje pitaš, znaš odmah da nisi u tome toliko da bi znao za razlike, ili da su ti bitne . Dakle, ne vrijedi zezancije, osim ako ti nije zabavno, onda si daj truda i zabavljaj se.

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Striko2009 kaže...

jedno teoretsko pitanje... 

 

da li za i5 8400 sto znaci ako ram ide preko 2666 koliko non-Z chipseti max podrzavaju, tipa da se stavi na neku jeftinu z370 ili cak 390 plocu koja ima mogucnost oc rama preko 2666? 

ili je bolje staviti ram 2666 sa sto nizom latencijom? 

 Neces nista osjetiti sa nesto brzom memorijom kako je kolega vec rekao. Ako mislis ici na z370/390 onda jedino iz razloga ako danas sutra gore mislis staviti neki jaci cpu.

15 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Pozdrav ekipa! Trebao bi jedan savjet... nisam već koju godinu u svijetu PC komponenti pa se pomalo gubim. Slažem sada nekakvu konfiguraciju sa gtx 1660ti i planiram staviti i5 8400. Interesira me koju MBO uzeti... ne mislim bas raditi OC pa zato ovaj i5 ali kada gledam cijene ploča mogu za cca 900kn uzeti nekakvu z370 (npr MSI Z370 KRAIT 929) a za recimo 750-800  b360 ili h370 (ASROCK B360 PRO 4). hoću li danas sutra htjeti kakav upgrade na neki K procesor pa raditi OC ne znam. Što Vi mislite da mi je bolji izbor i koju MBO bi preporučili za taj proc?

Respect my authority!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
jerrycro kaže...

Pozdrav ekipa! Trebao bi jedan savjet... nisam već koju godinu u svijetu PC komponenti pa se pomalo gubim. Slažem sada nekakvu konfiguraciju sa gtx 1660ti i planiram staviti i5 8400. Interesira me koju MBO uzeti... ne mislim bas raditi OC pa zato ovaj i5 ali kada gledam cijene ploča mogu za cca 900kn uzeti nekakvu z370 (npr MSI Z370 KRAIT 929) a za recimo 750-800  b360 ili h370 (ASROCK B360 PRO 4). hoću li danas sutra htjeti kakav upgrade na neki K procesor pa raditi OC ne znam. Što Vi mislite da mi je bolji izbor i koju MBO bi preporučili za taj proc?

 Forumaska no1 oc ploca z370-a pro, danas sutra nekakva realna nadogradnja ti je nekakav K model procesora s njom, svakako preporuka! 900 cuna.lp

Intel Core™ i7 Forever
9 godina
offline
Intel i5 Club

Pozdrav,

 

Imam jedan problem.

Naime nadogradio sam PC sa novim procesorom, maticnom i ramima, tocnije promjenio sam platformu sa AMDa na Intel.

Nadogradnju sam napravio iskljucivo zbog CS:GO igre i veceg fpsa pogotovo zbog 240hz monitora, komponente su slozene prije 15ak dana a ja nisam imao bas vremena pa sam tek danas probao i razocarao se.

Radi se o tome da imam oko 700 fpsa, sto sam i ocekivao ali igra sama po sebi trza kao neki stuttering, znaci kao da lagga a ping je okej.

Npr kada switcaham oruzje i prebacio sam sa puske na noz taj noz mi izvadi dva puta kao da mi ping divlja, sto nema smisla jer je ping ok cak se to desava i na offline serveru..Uglavnom igra uopce nije smooth a fps je ogroman.

CPU jos nije clockan, sve je svjeze instalirano.

 

Sad jedna stvar mi je zanimljiva, na istoj grafickoj sam imao Ryzen 3 1300x sa kojim sam imao oko 200fpsa i igra je radila smooth, bez trzanja i ostalih gluposti. Tako da sam siguran da nije do graficke. 

Zar je moguce da nakon nove maticne rama i procesora se ovo dogada?

 

Konfiguracija : 

 

i5 9600K

SAPPHIRE RX580 NITRO+ 8GB Special Edition

G.Skill SniperX 16GB 3000MHz DDR4

SSD 240GB

Alienware AW2518HF 25" 240Hz

 

Decko koji mi je ovo slozio je isto nesto dirao u BIOSu, znam samo da je rekao da je stavio RAM memoriju da konstantno radi na 3000mhz, tj tako mi je on rekao. 

Ima li tko ideju zasto se ovo desava na novoj platformi, da li je neka greska sa precosorom ili u nekim postavkama, windowsima. 

Cijeli internet sam pretrazio i ima 101 opcija i vecina je vezana za graficku.

 

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i5 Club
el.šef kaže...

Pozdrav,

 

Imam jedan problem.

Naime nadogradio sam PC sa novim procesorom, maticnom i ramima, tocnije promjenio sam platformu sa AMDa na Intel.

Nadogradnju sam napravio iskljucivo zbog CS:GO igre i veceg fpsa pogotovo zbog 240hz monitora, komponente su slozene prije 15ak dana a ja nisam imao bas vremena pa sam tek danas probao i razocarao se.

Radi se o tome da imam oko 700 fpsa, sto sam i ocekivao ali igra sama po sebi trza kao neki stuttering, znaci kao da lagga a ping je okej.

Npr kada switcaham oruzje i prebacio sam sa puske na noz taj noz mi izvadi dva puta kao da mi ping divlja, sto nema smisla jer je ping ok cak se to desava i na offline serveru..Uglavnom igra uopce nije smooth a fps je ogroman.

CPU jos nije clockan, sve je svjeze instalirano.

 

Sad jedna stvar mi je zanimljiva, na istoj grafickoj sam imao Ryzen 3 1300x sa kojim sam imao oko 200fpsa i igra je radila smooth, bez trzanja i ostalih gluposti. Tako da sam siguran da nije do graficke. 

Zar je moguce da nakon nove maticne rama i procesora se ovo dogada?

 

Konfiguracija : 

 

i5 9600K

SAPPHIRE RX580 NITRO+ 8GB Special Edition

G.Skill SniperX 16GB 3000MHz DDR4

SSD 240GB

Alienware AW2518HF 25" 240Hz

 

Decko koji mi je ovo slozio je isto nesto dirao u BIOSu, znam samo da je rekao da je stavio RAM memoriju da konstantno radi na 3000mhz, tj tako mi je on rekao. 

Ima li tko ideju zasto se ovo desava na novoj platformi, da li je neka greska sa precosorom ili u nekim postavkama, windowsima. 

Cijeli internet sam pretrazio i ima 101 opcija i vecina je vezana za graficku.

 

 

Za početak resetiraj BIOS postavke, možda je nešto loše podešeno s memorijom.

 

Možda imaš neke pozadinske procese koji ti kolju proc.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
el.šef kaže...

Pozdrav,

 

Imam jedan problem...

 pa provjeri dali ti je mozda ugasen/upanjen freesync, vjerovatno je nesto do monitora+graficka, jesi siguran da ti monitor radi na 240hz?lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2019 18:38 (Stjepanj).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice