Intel i7-6700K Skylake

poruka: 283
|
čitano: 53.482
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Intel i7-6700K Skylake

Citiram: "The Core i7-6700K is an engineering sample from intel. 

 

Znaci rijec je inzinjerskom primjerku, no nadamo se da ce i za nas smrtnike biti barem blizu tome

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake
Tony1999 kaže...

Citiram: "The Core i7-6700K is an engineering sample from intel. 

 

Znaci rijec je inzinjerskom primjerku, no nadamo se da ce i za nas smrtnike biti barem blizu tome

 to po mom iskustvu nema apsolutno nikakve veze, osim u gpu svijetu gdje se nakon testiranja kartice "zakljucavaju"(tdp)!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7-6700K
ford eleanor kaže...

Izgleda da je dotični dobar kloker.

Što je najbolje,izgleda da se to dogodilo na zraku.

Nadajmo se, da će u narednim mjesecima, doći do potvrde navedenog.

5 GHz na 1.286V - testiran na SuperPi.

Link

 

 Cekaj, izvlacis zakljucak bazirano na uzorku od cak jednog proca? Wau...

 

Ima 4790-ki koje idu na 5ghz i s manjim naponom i na zraku, to ne mijenja cinjenicu da je prosjecni 4790K daleko od toga kao sta ce i prosjecni 6700K biti daleko od ovoga.

 

 

Za Broadwell su isto prije izlaska bili clanci o clocku od 4.8-4.9ghz na zraku, danas je realni prosjek 4.3ghz za 5775C.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2015 20:50 (ansha).
Moj PC  
2 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel i7-6700K Skylake

a ti pak izvlacis zakljucak iz svoje guzice koja nije vidila dva cpu-a na svom stolu...!

zakljucak koji je kolega izvukao makar iz jedne slike ostale veseli,

tebe izgleda nista u zivotu neveseli jer nebi bio onda ovako naporan! od kad si uzeo tog i5 prije cca 2mj(prije njega si imao valjda 6godina dual core-a) popio si svu pamet interneta izgleda!

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
7 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake
Stjepanj kaže...

a ti pak izvlacis zakljucak iz svoje guzice koja nije vidila dva cpu-a na svom stolu...!

zakljucak koji je kolega izvukao makar iz jedne slike ostale veseli,

tebe izgleda nista u zivotu neveseli jer nebi bio onda ovako naporan! od kad si uzeo tog i5 prije cca 2mj(prije njega si imao valjda 6godina dual core-a) popio si svu pamet interneta izgleda!

 

 Mislim da je kolega Ansha imao FX6300 ako se ne varam.

 

A što se tiče Skylake-a njega preskačem. Dovoljan mi je i ovaj 4790K kojeg imam. Ali to sigurno neće spriječiti entuzijaste da ga kupe čim izađu. 

Zmaj od Bosne | Unlock the Power Within | Intel Core i7
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2015 22:35 (Puls3).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake
Stjepanj kaže...

a ti pak izvlacis zakljucak iz svoje guzice koja nije vidila dva cpu-a na svom stolu...!

zakljucak koji je kolega izvukao makar iz jedne slike ostale veseli,

tebe izgleda nista u zivotu neveseli jer nebi bio onda ovako naporan! od kad si uzeo tog i5 prije cca 2mj(prije njega si imao valjda 6godina dual core-a) popio si svu pamet interneta izgleda!

 

Ajde Stjepanje jednom napisi nesto kao pametna, razumna, odrasla osoba. Sve sta sam napisao su cinjenice, sta ti nije jasno? Nisi u stanju slozit smislenu recenicu na temu, pa kreces mene napadat kad vec ne mozes argumentirano osporit ono sto sam napisao. 

 

Poanta jest da kolega ne moze izvlacit generalne zakljucke na temelju rezultata jednog proca - jednostavno je krivo i neinteligentno. Jednako ste se radovali kad je bio clanak o 5775C na 4.9ghz, a sad kad je izasla hrpa review-a, vidimo da je prosjek oko 4.3ghz.

 

 

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Intel i7-6700K Skylake

Što se mene tiče nek se i ne clocka ništa, samo da bude jači(i hladniji, efikasniji) od žestoko clockanog i7-4790k.

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel i7-6700K Skylake

dobro i? pa od nekud mora poceti priča... no ti je usereš svaki put odma na početku! jel sad kuiš?:p

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake
ford eleanor kaže...
 Ne može se izvlačiti poanta od drugog procesora kada je testiran samo jedan 

Nema potrebe išta "izvlačiti kad je testiran samo jedan", osim ako te to veseli, onda je to nešto drugo.

ps. jedan ko ni jedan.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Intel i7-6700K Skylake

Ako se ne bude dao clockat kao i7-4790k i nije neka sreća. Koliko vidim, s 4.2GHz u cinebenchu ima score 927cb dok i7-4790k s 4.4GHz ima 893cb. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake
ford eleanor kaže...

Dotični u usporedbi  sa i7 4790K

Tuga, cpu je unutar 5% sa 4790K, je*ala ih integrirana grafika....

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake

 Da, te integrirane grafike nek implementiraju u Pentiume i tako to. Pa tko će kupuit CPU od 3500 kn da bi imao super integriranu grafiku ??? Kao idem igrat DOTU pa neću uzet CPU i grafu od 500 kn nego jedan CPU (ne znam kako ih i Intel više ne zove APU ili tako nešto) od 3500 kn !! Pa koji kreteni ?? Super je integrirana grafa na i7 ali samo za BACKUP ili rezervu a ne da se diče svake godine kako je integrirka sve bolja a CPU stagnira. Šteta što je Intel 90 puta bogatiji od AMD pa može nekažnjeno radit ovakva sranja godinama kao što je napredak od 5% po generaciji kod CPU-a, smeće od paste i visoke temperature te ovo debilno forsiranje integrirane grafe na skupim procesorima. Mislim, nek oni razvijaju super integrirane grafe ali ne trebaju ih onda forsirat na i7 procesorima nego na Pentium i i3 !!!! Smećari prokleti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2015 11:34 (itomic009).
13 godina
neaktivan
offline
Intel i7-6700K Skylake

Ako je ovo istina ništa me ne čudi Intel samo nastavlja praksu koju fura dosta dugo. Pomak čemo tek tad vidjeti kad i ako AMD ponudi nešto što bi moglo ugroziti Intel a do tad 

Zmaj od Bosne | Unlock the Power Within | Intel Core i7
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake
itomic009 kaže...

Šteta što je Intel 90 puta bogatiji od AMD pa može nekažnjeno radit ovakva sranja godinama kao što je napredak od 5% po generaciji kod CPU-a

A što bi ti, da sad izbaci nekakve zvijeri od procesora po sadašnjim cijenama i tako zabije AMD-u zadnji čavao u lijes(CPU odjelu)?

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2015 11:55 (Penryn).
13 godina
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake

 Pa ja bi da izbace CPU koji jeste BRŽI od prethodnih i to više od margine statističke greške ili da onda uopće ništa ne izbacuju jedno 3 godine i dobro. Ili da barem onda pojeftine te procesore kad su već svi istih performansi.

16 godina
neaktivan
offline
Intel i7-6700K Skylake

Sve to što spominješ bi naštetilo AMD-u.. ja sam mislio da ovdje netko brine i o AMD-u a ne samo o svojoj guzici. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake

 Hahaha, trebamo onda Ramboxa dovuć u temu. On je generalni zastupnik AMD-a te glavni dušebrižnik za područje balkana. Ja brinem za AMD isto kao što oni brinu za mene, čak malo i više vjerojatno jer uvjek navijam za slabije .

11 godina
neaktivan
offline
Intel i7-6700K Skylake

Kitguru Core i7-6700K Skylake CPU reportedly overclocked to 5.20 GHz

 

"one of the engineering samples of the product has been overclocked to 5.20GHz"

 

"it is unclear whether the chip was stable enough to run benchmarks"

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake
ansha kaže...
ford eleanor kaže...

Dotični u usporedbi  sa i7 4790K

Tuga, cpu je unutar 5% sa 4790K, je*ala ih integrirana grafika....

 Tuga ako je stvarno tako nadam se da ti kinezi lazu. Jer teoretski nemaju pravo zbog embarga na ovakve stvari da publishaju tako sta.

 

Meni bi bilo idealno da je 10~15% brzi ali optimizam umire zadnji

16 godina
neaktivan
offline
Intel i7-6700K Skylake

hype 

Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Intel i7-6700K Skylake

Novi izgled kutija. I izgleda da neće dolazit stock cooler uz K verzije.

http://imgur.com/a/PEgGP

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2015 16:21 (Penryn).
Moj PC  
6 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake
Penryn kaže...

Novi izgled kutija. I izgleda da neće dolazit stock cooler uz K verzije.

http://imgur.com/a/PEgGP

aj bar nesto totalno novo

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy LP
14 godina
protjeran
offline
Intel i7-6700K Skylake

Cijena kod nas ce biti oko 3400kn 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake
ansha kaže...

Cijena kod nas ce biti oko 3400kn 

 bit ce visa za 200-400kn, sad broadwell kosta toliko, tj cak skuplje od mrcine i7 5820K s 6 jezgri! lol

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy LP
14 godina
protjeran
offline
Intel i7-6700K Skylake

Ako IPC ne bude isao gore 15% (a nece), ja cu uzet 5820K umjesto 6700K, cijena ce bit ista a i oboje je ddr4 tako da je razlika jedino u nesto skupljim X99 plocama..

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7-6700K Skylake

i dobrom marketingu 

H2O
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake
ansha kaže...

Cijena kod nas ce biti oko 3400kn 

 preporučena cijena za trgovine u americi je 350$ (info from non comercial intel ppt), ja gledam da ce u njemackoj bit 350€ (amazon), uz to matična će bit 170-190€, ajde da je 200, opet jeftinije od 5820k i matične...

 

edit: leakane su us cijene..

http://wccftech.com/intel-skylake-s-lineup-list-price-i7-6700k-313-i5-6600k-225/

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2015 23:48 (LUNAT1C).
12 godina
protjeran
offline
Intel i7-6700K Skylake

kako su samo uspjeli povecati tdp, sto je najgore base takt je koma, izgleda da ce skylake dobro struje potegnuti!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i7-6700K Skylake
Stjepanj kaže...

kako su samo uspjeli povecati tdp, sto je najgore base takt je koma, izgleda da ce skylake dobro struje potegnuti!

 isključiš integriranu i problem riješen

11 godina
offline
Intel i7-6700K Skylake

Ne kontam cemu 6xxx serija intela, peta generacija se nije proslavila, ddr4 nije zazivio vec je totalno ostao sa strane koliko su ga hvaliti da ce promjeniti sve.

 

Intel pravi greske u zadnje dvije godine, prvo sto su ulozili ogroman novac za liniju procesora za mobilne telefone gdje se apsolutno nisu proslavili (ogromna potrosnja, al dobre performanse)

 

Al' da, marketing cini cuda!

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice