Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.113.366
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Situacija je sto se tice novog hardvera vrlo uzbudljiva - stvarno se mogu nabaviti mrcine od procesora i grafickih kartica. Ali cijene su van svake pameti. Nvidia jos nekako i ima pokrice - "uveli" su RT i izdali opet znatno jacu generaciju kartica. A Intel... Intel je izbacio nove i7 procesore koji imaju isti broj threadova kao i prvi i7 procesori iz 2008. Ja to ne mogu prozvakati nikako. Bas sam naklonjen intelu iz nekog razloga i skroz mi je u glavi kupovina i9 ali to sto rade nije nikako normalno. Bas su totalno skrenuli, ne znam kako bih drugacije objasnio trenutnu situaciju.

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Gledam ljude šta testiraju i7 8700k vs i9 9900k i nije neka razlika...

Lemljenje procesora nije toliko pomoglo, dapače ljudi koji ga "delidaju" i stave pastu imaju bolje rezultate - što je veoma interesantno.

OCa se malo bolje (ovisno o primjerku), ali u benchmarku uglavnom 1-5% razlike sa 8th gen,  u igrama, nešto više u multithread. Ako se igra na 4k onda razlike nema.

 

"Best gaming procesor"? Ok, istina, zaista jest, ali 40% cijene treba dodat na i7 8700k za do 10 fps-a u igrama... i to ako gledamo one koje na 1080p daju oko 130 fps... Nisam siguran da je i9 9900k za gamera pametan izbor. Uzme se i7 8700k i za razliku u cijeni pikne bolja grafa... Razlika omogučuje rtx 2070->2080 ili 2080->2080ti, to je bome puno bolji skok.

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Evo netko je analizirao baš sve reviewere 

 

tolko o temperaturama 

 

 

Izgleda da je Hardware unboxed dobio 5 (pet) loših procesora  a ni ostalima baš ne ide 

#YOLO
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 9:56 (AdR03).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

115c? Jel to neka greška??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Procesor je na stocku hladan 50-60°C u vecini recenzija i trosi jednako kao 2700X. Kad se clocka ono malo sta se moze clockat (<10%), potrosnja i temperature idu u nebo a razlike u igrama skoro da i nema.

Zakljucak je da se ovaj procesor za 24/7 ne isplati clockat, bas kao i 2700x...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...

115c? Jel to neka greška??

Svakakav retard je danas postovani recenzent i fanboyi s obe strane jedva cekaju shareat njihova retardirana postignuca. 

Ovome bit ce pumpa na AIO-u nije radila... Ili je testirao sa Lynx-om koji je puno gori od najgoreg prime-a...

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...

cisto da se ubacim.

 

ovo proseravanje koje stalno ponavljas da se jedino na intel procesoru moze igrati na 100Hz plus osvjezavanjima, je totalno pogresno i za sve one koji si planiraju kupiti 100, 120, 144 ,165 itd Hz monitore, ne slusajte ovakve izjave

 

niti na intelu necete dobiti taj fps, bez rezanja grafickih postavki i optimizacije, a kada to radite, slican frame rate ce vam dati svi procesori koji su u tome rangu bilo da je to amd ili intel

 

ionako cete taj monitor koristiti sa nekakvom verzijom adaptivne sinhronizacije, a posto ista ima odredeni raspon, u slucajevima kada vam dolazi do frame dropa, necete vidjeti tearing, niti stuttering, jer su obicno ti rasponi dosta nizi od frameratea koji ce vam procesor isporucivati ionako kada govorimo o 1% low i slicno

 

i prije nego sto pocnes linkat milijarde filmica gdje intel "dominira", niti jedan od njih ne govori o adaptivnoj sinhronizaciji vec samo prikazuju dobivene fps-ove, sto je u tome slucaju totalno nebitno, dok god je 1% low unutar raspona adaptivne sinhronizacije

 

da se vratim na temu, gledajuci nove intel procesore, a i nove nvidia grafe, osjecam se fenomenalno sto sam piknuo proc i grafu kada jesam 

 

 

 Nitko nije rekao da je to u svim igrama, imas igara kao npr Forza 4 sta mozes na tosteru vrtiti pa ces tamo i sa Ryzenom imat visok FPS.

 

 Ovo sa rezanjem detalja naravno ne funkcionira tako, kad srezes detalje GPU ce lakse raditi i izbaciti vise FPS-a, dok Intel ima lufta i moci ce to pratiti Ryzen ce ostat tamo di je bio i na visim postavkama, skolski primjer bn-a.

 

Adaptivna sinkronizacija ce pomoci da nemas tearing i stutter kako si rekao i u slucajevima da graficki ne mozes nagurati 144-165 FPS-a, al ti nikakva adaptacija ne moze pomoci sa cinjenicom da si 15% sporiji u prosjeku, a u vecini naslova jos i vise. Primjerice ako Intel gura 150-160 FPS-a Ryzen je na nekih 130 uzevsi u obzir cak i ovaj prosjek od 15-20%, a negdje negdje su razlike jos vece kao recimo u ovom CPU intensive naslovu klik doslovce ispada da je 1% low na Intelu avrg na Ryzenu sto je ogromna razlika. Cak i da se prebacis na 1440p na Intelu si fino postelas detalje i dobijes gain 20-30% i opet se priblizis tih 150-160 FPS-a dok si na Ryzenu i dalje zapeo na 120. U slucaju da nemres vrtiti tolko visoko FPS situacija je jos gora, ak si na Intelu na 120 FPS-a na Ryzenu si negdje oko 100 prema ovom prosjeku, problem nastaje kad gledamo 1% low FPS, na prvom ces padat na nekih 100, a na drugom tones debelo ispod 100 FPS-a sto se itekako osjeti. U ovoj prici ne moze pomoci niti 7 adaptacija, doduse pomaze jedino adaptacija na sporije. 

 

Sa ovim zadnjim suosjecam, bit ce veselo kad Ryzen 2 iduce godine ne napravi neki osjetan skok naspram coffee lejka po pitanju gaminga. 

 

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...

115c? Jel to neka greška??

 

Je.......... u proizvodnji 

#YOLO
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Tko želi najbolje trenutno cijena mu ne predstavlja problem bira i9 9900k.

Naravno da 5000kn nije mali novac ali isto tako RTX 2080ti košta 10000kn pa ih opet nema na stanju.

Možemo mi tu baljezgat ali tko ima lovu ne preza od potezanja okidača(novčanika) na 5000kn(i9 9900k)ili RTX 2080ti (10000kn).

Nama običnim smrtnicima ostaje Ryzen 2700,2600 ili i5 9600k. Možda kakva RTX 2070,2060. Naravno opet i više nego dovoljno za naše potrebe.

Prodat će se tih i9 9900k more isto kao i RTX 2080ti.Kada pogledaš da za mobitele daju po 10000kn(jabuka),onda nam je sve jasno.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 10:11 (Yoda17).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Yoda17 kaže...

Tko želi najbolje trenutno cijena mu ne predstavlja problem bira i9 9900k.

Naravno da 5000kn nije mali novac ali isto tako RTX 2080ti košta 10000kn pa ih opet nema na stanju.

Možemo mi tu baljezgat ali tko ima lovu ne preza od potezanja okidača(novčanika) na 5000kn(i9 9900k)ili RTX 2080ti (10000kn).

Nama običnim smrtnicima ostaje Ryzen 2700,2600 ili i5 9600k. Možda kakva RTX 2070,2060. Naravno opet i više nego dovoljno za naše potrebe.

 

 Kao što rekoh, raspravlja se o nečemu što će kupiti 1% gamera...dovoljno pogledati stem statistiku

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

Evo netko je analizirao baš sve reviewere 

 

tolko o temperaturama 

 

 

Izgleda da je Hardware unboxed dobio 5 (pet) loših procesora  a ni ostalima baš ne ide 

 Inace ovo na hw unboxedu je jedan te isti cpu samo na razlicitim frekvencijama i sa razlicitim hladnjacima, nekad treba i znat citat grafove. 

 

Kad se uzme prosjek svih recenzenata, jer to Ryzena armada voli raditi, dobijemo ~85 stupnjeva u stres testovima i AVX loadovima, s obzirom da se radi o frekvencijama o 5.0ghz, a ne o ovima iz davne proslosti brojke su odlicne. 

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

 Ono sto hoces rec je da maloumnih debila sa novcem uvijek ima i da ce se poluproizvodi i dalje nastaviti prodavati radi iste ekipe. Good job! bravo!

 

Ajmo nastaviti pričati kako je 9900k NAJBOLJI PROCESOR NA SVIJETU kako bi opravdali pomisao da jednoga dana baš ja kupim taj procesor - neće meni niko reći da on nevalja kad sam ja izbacio vreću novaca za njega, ko vas jebe kmetovi nastavite se igrati na ryzenima kad nemate novaca za NAJBOLJI PROCESOR

 Probaj malo smanjiti doživljaj i nemoj se toliko pjeniti to nije dobro za zdravlje.

 

Zašto nazivaš pogrdnim imenom ljude kojima je baš taj procesor financijski dostupan i žele imati baš taj procesor?

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tiby kaže...

 Probaj malo smanjiti doživljaj i nemoj se toliko pjeniti to nije dobro za zdravlje.

 

Zašto nazivaš pogrdnim imenom ljude kojima je baš taj procesor financijski dostupan i žele imati baš taj procesor?

Pa zato sta je ljubomoran jer si ga ne moze priustit, sta drugo? 

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Tiby kaže...

 Probaj malo smanjiti doživljaj i nemoj se toliko pjeniti to nije dobro za zdravlje.

 

Zašto nazivaš pogrdnim imenom ljude kojima je baš taj procesor financijski dostupan i žele imati baš taj procesor?

Pa zato sta je ljubomoran jer si ga ne moze priustit, sta drugo? 

 

 

 A i da odriješiš kesu za po doma nakon dana ti postane ko i svaki drugi...serotonin se brzo vrati u normalu i onda traži još jači podražaj

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...

 A i da odriješiš kesu za po doma nakon dana ti postane ko i svaki drugi...serotonin se brzo vrati u normalu i onda traži još jači podražaj

Istina, skup sport 

16 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Hw Unboxed nije dobio svoj primjerak od Intela. Znam da je prije tjedan dana rekao da ne podliježe NDA, ali će ipak pričekati da bude fer prema ostalim yt kolegama. Fair play, nema što. 

 

Dakle, njegov cpu nije birao Intel.

 

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 13:03 (hrvooje).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

evo ja si mogu priuštiti najnoviji intelov procesor ali nisam faking glupan jer bacanje love nema opravdanja koliko god je imaš. I nemojte mi molim vas vadit šejke i zlatnu mladež. pricam o zarađenoj lovi..

Ware napalo te sa svih strana jbt.  Vadi se tesko oruzje: cijena temperature, dostupnost, opravdanost, loš lem, ti jos stojiš? Svaka čast...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
7 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ak stoji Ryzen armada unatoc porazima na svim frontama logicno je da stojim i ja zbog nesto visih temp u stres testovima na frekvencijama koje ce Ryzen vidjeti nakon sto zaobide zakone fizike na 2nm procesu.

Nego vidim odustao si od Ryzen teme, dotukle te cinjenice, nemoj tolko osobno uzimat performanse u obzir i bit ce ti lakse ;)
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 13:31 (war3_tft).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
Ak stoji Ryzen armada unatoc porazima na svim frontama 

Cijenu nisu spomenuo. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Tiby kaže...

 Probaj malo smanjiti doživljaj i nemoj se toliko pjeniti to nije dobro za zdravlje.

 

Zašto nazivaš pogrdnim imenom ljude kojima je baš taj procesor financijski dostupan i žele imati baš taj procesor?

Pa zato sta je ljubomoran jer si ga ne moze priustit, sta drugo? 

 

 

 S obzirom da za vodeno hlađenje dajem cifru koja je veca od tog procesora mogu ti reci da imam novaca za kupiti ga i također sam ga i prvi htio prednaručiti da je bio odmah na amazonu u europi dostupan. Ocekivao sam puno vise za puno manje. Ne ja vec svi samo sto si sektaši plavoga tima mažu oči termalnom pastom i vrište na sve moguće reviewove 🤣

#YOLO
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...
ansha kaže...
Tiby kaže...

 Probaj malo smanjiti doživljaj i nemoj se toliko pjeniti to nije dobro za zdravlje.

 

Zašto nazivaš pogrdnim imenom ljude kojima je baš taj procesor financijski dostupan i žele imati baš taj procesor?

Pa zato sta je ljubomoran jer si ga ne moze priustit, sta drugo? 

 

 

 S obzirom da za vodeno hlađenje dajem cifru koja je veca od tog procesora mogu ti reci da imam novaca za kupiti ga i također sam ga i prvi htio prednaručiti da je bio odmah na amazonu u europi dostupan. Ocekivao sam puno vise za puno manje. Ne ja vec svi samo sto si sektaši plavoga tima mažu oči termalnom pastom i vrište na sve moguće reviewove 🤣

Dat ces preko 5000kn za hladjenje tog budget procesora? Pun pogodak, nema sta.

 

Inace, custom loop je najneisplativija stvar ikad, gora od ovog 9900K, to se kupuje jer ti je to gust i volis to, samo po sebi je skupa i vrlo neprakticna i za odrzavat zahtjevna zakebancija...

16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ne kužim ovaj "gnjev" prema ljudima koji pikiraju i9 proc..

Može objašnjenje?

 

Možda je Intel fail napravil s tom serijom procesora..

Ak krenu u tom (intel) smjeru kojem su krenuli, a amd napravi proc a da je bolji u gejmingu od intela, selim se instantno u "inferiorniji" tabor, a intel nek se fućka

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 14:11 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
AdR03 kaže...
ansha kaže...
Tiby kaže...

 Probaj malo smanjiti doživljaj i nemoj se toliko pjeniti to nije dobro za zdravlje.

 

Zašto nazivaš pogrdnim imenom ljude kojima je baš taj procesor financijski dostupan i žele imati baš taj procesor?

Pa zato sta je ljubomoran jer si ga ne moze priustit, sta drugo? 

 

 

 S obzirom da za vodeno hlađenje dajem cifru koja je veca od tog procesora mogu ti reci da imam novaca za kupiti ga i također sam ga i prvi htio prednaručiti da je bio odmah na amazonu u europi dostupan. Ocekivao sam puno vise za puno manje. Ne ja vec svi samo sto si sektaši plavoga tima mažu oči termalnom pastom i vrište na sve moguće reviewove 🤣

Dat ces preko 5000kn za hladjenje tog budget procesora? Pun pogodak, nema sta.

 

Inace, custom loop je najneisplativija stvar ikad, gora od ovog 9900K, to se kupuje jer ti je to gust i volis to, samo po sebi je skupa i vrlo neprakticna i za odrzavat zahtjevna zakebancija...

 O tome se i radi imam novaca za platiti hobi i gušt, slazem se da custom loop nije isplativ vec je vise hobi, dodatni plus je sto nudi najbolje hlađenje od svih ambient solucija. Slazem custom loop prvenstveno za gušt a ako se vezes za procesor mislio sam ga upariti sa upravo 9900k no odustao sam jer imam zdravog razuma i prebacio sam se na 2600x dok cekam zen2.

 

 

#YOLO
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
zvonac kaže...

Ne kužim ovaj "gnjev" prema ljudima koji pikiraju i9 proc..

Može objašnjenje?

 

Možda je Intel fail napravil s tom serijom procesora..

Ak krenu u tom (intel) smjeru kojem su krenuli, a amd napravi proc a da je bolji u gejmingu od intela, selim se instantno u "inferiorniji" tabor, a intel nek se fućka

 

 

Ma proc je super, fail je cijena...

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
I kaj ak Ryzen 2 ponudi iste ili sitno bolje rezultate od trenutnih coffee lake cipova?

Ispast ce da si cekao bezveze, gubio pare na preprodaji, hw ti je bio u bn-u, a mogao si davnih dana vozit te performanse dok su cijene bile 2850kn za 8700k. Ne znam cemu tolke kalkulacije ako vec jesi pri parama.

Mislim ok cekao si 9th gen, al tko god se imalo kuzi u hw znao je da performanse nece biti bolje u gamingu tj da ce se skok osjetiti jedino u softveru sta moze iskoristiti te dvije jezgre vise, a cekati samo zbog lema isto nije imalo nikakvog smisla.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
I kaj ak Ryzen 2 ponudi iste ili sitno bolje rezultate od trenutnih coffee lake cipova?

Ispast ce da si cekao bezveze, gubio pare na preprodaji, hw ti je bio u bn-u, a mogao si davnih dana vozit te performanse dok su cijene bile 2850kn za 8700k. Ne znam cemu tolke kalkulacije ako vec jesi pri parama.

Mislim ok cekao si 9th gen, al tko god se imalo kuzi u hw znao je da performanse nece biti bolje u gamingu tj da ce se skok osjetiti jedino u softveru sta moze iskoristiti te dvije jezgre vise, a cekati samo zbog lema isto nije imalo nikakvog smisla.

 Nisam cekao bezveze ako usparam 200e na samom procesoru? Da ne govorim da ce zen platforma nuditi i uogradebility do 2020 pa ako budem htio mogu i onda kupiti samo proc a ne mjenjati ponovno plocu. Sto intel sigurno radi nakon z390.

 

Sve kupujem na akcijama i popustima za trenutnu platformu pa time minimaliziram minus kod preprodaje. 2600x ce uvijek biti interesantan nekome za kupnju jer je fakin best buy procesor.

 

Davnih dana dok je i7 8700k bio na normalnim cijenama ja sam imao gtx 1080, r7 1700 koji sam kupio na launchu i 60hz monitor. Da sam kupovao procesor onda i da sam imao 144hz monitor nebi sekunde razmisljao nego bi kupio intela.

 

Cekao sam ga jer 

1. U trenutku kupnje cijene su vec bile lude i nadao sam se da nece biti skuplji od 3000~3500kn

2. Nadao sam se boljem ipc-u

3. Zalemljen je i netrebam se jebati sa delidom i gubitkom garancije

 

Odustao sam jer

1. Cijene su i dalje lude odnosno sve ludje

2. Ipc nije ni trunku bolji vec se manje da clockat od 8th gen zbog thermal limita

3. Lem je epic fail i procesor je termalno koma

4. Maximus hero x je preslab za 9th gen overclock po pitanju power deliverya sto je znacilo prodavanje maticne i nadoplacivanje pozamasnog iznosa da bi opce mogao drzati allcore oc 5ghz +. 

#YOLO
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

AdR03 prelaziš na i7 9700k ili i9 9900k garantirano. Po ovome što sam pročitao u prethodnim postovima jedan takav entuzijast nemože se pomirit sa činjenicom da mu je procesor bottle neck.

Pitanje je dana kada će Ryzen 2600x i X470 ploča na oglasnik. Kada se Intelu cijena stabilizira ode ti sa Ryzena koda ga nikad nije ni bilo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 15:10 (Yoda17).
 
0 2 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Yoda17 kaže...

AdR03 prelaziš na i7 9700k ili i9 9900k garantirano. Po ovome što sam pročitao u prethodnim postovima jedan takav entuzijast nemože se pomirit sa činjenicom da mu je procesor bottle neck.

Pitanje je dana kada će Ryzen 2600x i X470 ploča na oglasnik. Kada se Intelu cijena stabilizira ode ti sa Ryzena koda ga nikad nije ni bilo.

 Osim što je ovo još jedanu nizu tvojih troll postova kojima provociraš od samog (ponovnog) pridruzivanja na forum, a iza tipkovnice se po svemu sudeći nalazi dijete od 13 do 18 godina koje tipka na core 2 duo gejming pcu starom 5+ godina i masturbira na najjači procesor na svijetu koji će si moći priuštiti kroz 5 godina nakon što odkonobari koju sezonu na moru. odgovorit ću.

 

Dao Bog da se intelu normaliziraju cijene i da za 2300kn mogu kupiti i7 9700k. Pa naravno da cu onda razmatrati da se prebacim na intela. Al kao sto oboje znamo to se nece desiti. Ne gajim nikakve simpatije prema amdu ni prema intelu. Onaj koji ima bolji value za moje potrebe s obzirom na sve pluseve i minuseve ce dobiti moj novac koje god on boje bio. 

 

Peace✌️

 

 

#YOLO
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
1. Ak se vec sam ne kuzis mogao si se raspitati o ipc-u, to je valjda bila jedina stvar za koju se znalo da nece biti gaina

2. Ovu nebulozu za plocu ne zelim niti komentirati, opet totalna neinformiranost.

3. Bolje tebe na Ryzenu :)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
1. Ak se vec sam ne kuzis mogao si se raspitati o ipc-u, to je valjda bila jedina stvar za koju se znalo da nece biti gaina

2. Ovu nebulozu za plocu ne zelim niti komentirati, opet totalna neinformiranost.

3. Bolje tebe na Ryzenu :)

 Drugi put tebe pitam pa mi objasnis kako stvarno stvari stoje😉🤣

#YOLO
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice