Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.104.594
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

A ja na nabavi vidim da je  2700x znatno jeftiniji od 9900

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

Ja na večini tih tvojih sličica vidim da je i7 9900 brži

Ali koliko je brzi. 

Ako je 20% brzi onda je to najisplativiji proc u svemiru.

Ako je samo 10% brzi onda je to porez na budale.

 

I to pravilo vrijedi za sve ljude i namjene...

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
GdjeSuBikovi kaže...
nicky.sl kaže...

Ja na večini tih tvojih sličica vidim da je i7 9900 brži

Ali koliko je brzi. 

Ako je 20% brzi onda je to najisplativiji proc u svemiru.

Ako je samo 10% brzi onda je to porez na budale.

 

I to pravilo vrijedi za sve ljude i namjene...

Ali 20% brze je manje od 10% brze od 10% brzeg, znaci da je i to porez na budale 

 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ja neznam sto ti nama ovdje pokusavas prikazati sa tim ryzenom mislim zar ne idemo u offtopic ako ga spominjemo u ovoj temi isto tako zar nije pola foruma glasalo da se u ryzeni temi ne spominje nikako intel.

AMD AntiBoy
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

Ja na večini tih tvojih sličica vidim da je i7 9900 brži

 

dreadmoore kaže...

Ja neznam sto ti nama ovdje pokusavas prikazati sa tim ryzenom mislim zar ne idemo u offtopic ako ga spominjemo u ovoj temi isto tako zar nije pola foruma glasalo da se u ryzeni temi ne spominje nikako intel.

 Pokušavam prikazati da su to podjednaki procesori ali sa duplo raličitom cijenom što je nonsens. Kolege forumaši šta su radili usporedbe sa R5 2600 i 8700k su pokazali da u igrama nije velika razlika. I ja sam se uvjerio da sa dvostruko slabijim setupom od 8700k+1080ti mogu dobro pratit u bfV. Treba malo čitat između redaka, ne sve uzet zdravo za gotovo.Treba gledat i da su to procesori na skroz drugim taktovima što dapaće još više ide u prilog slabijem kad bi se testirali jednako. I9 je naravno izvrstan ali ne treba ga dizat u nebo kao neko čudo.                Ništa nova, ništa nova.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 12:59 (dery).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ljudi moji zamarate se glupostima. Smatram da je totalno nebitno koji daje nekoliko slika više a koji manje, najbitnije je da se može ugodno igrati a to se može s oba.

Tko voli INTEL kupiće intel a tko voli AMD kupiće njega, to je također totalno individualna stvar. 

Cijena je bitna ali nekima ne toliko kao drugima to je također stvar tko je koliko potkovan.

Da je AMD bolja kupnja to je neupitno i totalno nebitno zato što svatko za sebe zna najbolje što želi i što voli i što si može priuštiti.

 

 

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...
nicky.sl kaže...

Ja na večini tih tvojih sličica vidim da je i7 9900 brži

 

dreadmoore kaže...

Ja neznam sto ti nama ovdje pokusavas prikazati sa tim ryzenom mislim zar ne idemo u offtopic ako ga spominjemo u ovoj temi isto tako zar nije pola foruma glasalo da se u ryzeni temi ne spominje nikako intel.

 Pokušavam prikazati da su to podjednaki procesori ali sa duplo raličitom cijenom što je nonsens. Kolege forumaši šta su radili usporedbe sa R5 2600 i 8700k su pokazali da u igrama nije velika razlika. I ja sam se uvjerio da sa dvostruko slabijim setupom od 8700k+1080ti mogu dobro pratit u bfV. Treba malo čitat između redaka, ne sve uzet zdravo za gotovo.Treba gledat i da su to procesori na skroz drugim taktovima što dapaće još više ide u prilog slabijem kad bi se testirali jednako. I9 je naravno izvrstan ali ne treba ga dizat u nebo kao neko čudo.                Ništa nova, ništa nova.

 Pa eto odradi neki test lako je uraditi usporedbu taktova mislim da je ovdje na forumu dosta testova uradjeno sto se tice core per core clock per clock od plavog tima ali da jos nijedan test nisam vidio na forumu ili da ste se  udostojili prikazati iz AMD tabora.Nego sve se nesto izvlaci od youtuba.

AMD AntiBoy
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 14:55 (mislioc).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
dreadmoore kaže...

 Pa eto odradi neki test lako je uraditi usporedbu taktova mislim da je ovdje na forumu dosta testova uradjeno sto se tice core per core clock per clock od plavog tima ali da jos nijedan test nisam vidio na forumu ili da ste se  udostojili prikazati iz AMD tabora.Nego sve se nesto izvlaci od youtuba.

 Pa šta će ti pokazat s tom kukavelji od AMD-a. U gamingu je u rangu sa Sandy Bridgeom. Multi sranja me ne zanimaju jer ih ne koristim. 4 jezgre mi je za gaming ok, ali brze naravno. Ne igram igre koje podržavaju više od 4 jezgre.

 Ma sto se mene tice mogu i vise jezgrene igrice

AMD AntiBoy
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...

...Ne igram igre koje podržavaju više od 4 jezgre.

 vi'š kako se to elegantno riješi, a ja budala navro na asasins krid origidžins koji je gladan jezgrova i davi mog i5 ko pijanca u lokvi vode

umjesto da odmah u startu otpišem takve igre, jebeš to jel igra meni zanimljiva, jel mi se igra, bil mogao utrošiti sate i sate zabavljajući se, ja budala upro i baš moram igrat te igre što oće više od četir jezgre

e odsad prvo gledam jel igra traži više od četir jezgre i odmah je otpisujem, jedino se bojim da sajberpank 2077 ne bude takav, jer će mi mozak zatrokirat između novog pravila i želje da je odigram

 

i još se čudim kako si smislijo takvu jednostavnu mudroliju, a ono viđe forumskoga imena

e pravi si smislioc, svaka ti dala za 500 eura

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

Nades jedan video gdje prosjek nije 15-20% u korist Intela, a u cpu zahtjevnim igrama i vise, i sad bi se po njemu trebali voditi. Da nije jadno bilo bi smijesno. 

 Neću se spuštat na tvoju mentalnu razinu, samo se pitam kako je ovaj dobio ovakve rezultate ako je i9 toliko brži u igrama. A ovaj i9 9900K kao procesor, pa mora biti brz koliko košta a i sam po sebi s obzirm na cijenu je pozicioniran tako da je potpuni promašaj jer nije za entuzijast kategoriju, nije za gamere. Nije za nikog tko kupuje s nekim razboritim ciljem CPU, osim baš ovako za zabavu i 3% više FPS-a s najbržom grafom nego i7 8700K. Ako si običan gamer (kakvih je ogromna većina, ali baš ogromna), kupuješ Ryzen 2600 ili polovni i7. Ako imaš monitor s visokim refresh rate-om, onda i5 8600K ili i7 8700k a kao alternativu R7 2700X s obzirom na cijene sada i7. Ako ti treba pošten workstation, onda isto ne kupuješ ovaj i9 za toliko novce. Dakle, samo po sebi je CPU super, ali po ovim cijenama je totalni fail. 

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 14:54 (mislioc).
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

hahhah

Jesi specijalac za objavnu ploču, pa taj video spada taman u AMD temu ili Ryzen temu.Ovak realno sam sebi režeš Intel granu, i to koja taktika baš u Intel specifičnoj temi.Jao si ga tebi kad te vidi hrvatski Intel šef, ili taktički preusmjeravaš kupce na Ryzen procove.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
dreadmoore kaže...

hahhah

Jesi specijalac za objavnu ploču, pa taj video spada taman u AMD temu ili Ryzen temu.Ovak realno sam sebi režeš Intel granu, i to koja taktika baš u Intel specifičnoj temi.Jao si ga tebi kad te vidi hrvatski Intel šef, ili taktički preusmjeravaš kupce na Ryzen procove.

 Meni je drago sto tebi srce cvata 

AMD AntiBoy
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Koji je trenutno rezultat INTEL vs AMD?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
picajzla0707 kaže...

 već si je obrisao... 

nemoj se uvrijediti, ali stari moj s takvim ultimativnim stavovima - ja ne igram igre koje podržavaju više od četir jezgre - ličiš pomalo na likove koji su govorili kako oni neće orat njivu veću od one koju može izorat s volovima ili neće ići tako daleko odkuće da im treba ono čudnovato škrebetalo na četir kotača

 

ali ima mjesta na svijetu i za takve, u utahu bi se osjećao kao doma s ekipom sa slike 

 

i btw. gadno si u offtopicu, nije ti ovo i3 tema

 

 

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...

 već si je obrisao... 

nemoj se uvrijediti, ali stari moj s takvim ultimativnim stavovima - ja ne igram igre koje podržavaju više od četir jezgre - ličiš pomalo na likove koji su govorili kako oni neće orat njivu veću od one koju može izorat s volovima ili neće ići tako daleko odkuće da im treba ono čudnovato škrebetalo na četir kotača

 

ali ima mjesta na svijetu i za takve, u utahu bi se osjećao kao doma s ekipom sa slike 

 

i btw. gadno si u offtopicu, nije ti ovo i3 tema

 

 

 Pa kaj sam spomenuo i3? Fakat s tim tvojim ventilatorima nekaj ne štima.Nekako su bučni...

 Vrati grafičku u silent mode nekako si nervozan danas.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 15:15 (mislioc).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...

 Pa kaj sam spomenuo i3? Fakat s tim tvojim ventilatorima nekaj ne štima.Nekako su bučni...

je, baš zuje majke im ga spalim 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Ja neznam sto ti nama ovdje pokusavas prikazati sa tim ryzenom mislim zar ne idemo u offtopic ako ga spominjemo u ovoj temi isto tako zar nije pola foruma glasalo da se u ryzeni temi ne spominje nikako intel.

 Ma neka ga, vidis da je obisao cijeli internet da bi na 1440p ultra postavkama nasao 5 igara od kojih je 4 gpu bound gdje Ryzen zaostaje samo 10%. 

picajzla0707 kaže...

 vi'š kako se to elegantno riješi

 Ima jos elegantnije rjesenje, kad dobijes popis gdje se vidi kolko Ryzen zaostaje klik, onda si fino za igranje izaberes one gdje on najmanje gubi klik

Isti covjek kad je shvatio da Ryzen u BF 5 ima avrg FPS kao sto Intel ima 1% low FPS klik naglo je odustao od igre. 

itomic009 kaže...

 Neću se spuštat na tvoju mentalnu razinu, samo se pitam kako je ovaj dobio ovakve rezultate ako je i9 toliko brži u igrama. A ovaj i9 9900K kao procesor, pa mora biti brz koliko košta a i sam po sebi s obzirm na cijenu je pozicioniran tako da je potpuni promašaj jer nije za entuzijast kategoriju, nije za gamere. Nije za nikog tko kupuje s nekim razboritim ciljem CPU, osim baš ovako za zabavu i 3% više FPS-a s najbržom grafom nego i7 8700K. Ako si običan gamer (kakvih je ogromna većina, ali baš ogromna), kupuješ Ryzen 2600 ili polovni i7. Ako imaš monitor s visokim refresh rate-om, onda i5 8600K ili i7 8700k a kao alternativu R7 2700X s obzirom na cijene sada i7. Ako ti treba pošten workstation, onda isto ne kupuješ ovaj i9 za toliko novce. Dakle, samo po sebi je CPU super, ali po ovim cijenama je totalni fail. 

 Pa normalno da ces za gaming uzeti 8700k il 8600k, a ne 9900k, on je uz gaming i za "sve ostalo", a sto je to tocno ryzen armada najbolje zna objasniti. Na kraju krajeva to uopce nije bila poanta mog posta, pricao sam o testu koji si objavio gdje je Intelova prednost daleko manja nego na ostalim testovima, ne znam ja tko tu mora podebljat mentalnu gimnastiku. 

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Aj vise znaj sve neka zuta stampa al bez obzira vidjet cemo sto ce se dogoditi https://www.tomshardware.com/news/intel-10nm-process-killed-semiaccurate,37964.html

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Vijest me prepolovila.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

ono kad si prvi u redu čekanja na 9900k , pa ipak iz "razumnih" razloga uzmeš r5 2600, novokomponovani HW guru sve zna 

uz sve to imaš gaming monitor 165hz, nadam se da su bar naljepnice ostale na njemu, da bar na njima možeš vidjeti te hertze na kojima monitor nikad raditi neće 

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Čekaj još da stavi EKWB na Ryzenovih monstruoznih 4.0ghz.
 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
Čekaj još da stavi EKWB na Ryzenovih monstruoznih 4.0ghz.

 to je za 7nm readysteadygo, u EKWB-u su napeti ko puške u isčekivanju tog monstruoznog OC-a 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
lav1000 kaže...

ono kad si prvi u redu čekanja na 9900k , pa ipak iz "razumnih" razloga uzmeš r5 2600, novokomponovani HW guru sve zna 

uz sve to imaš gaming monitor 165hz, nadam se da su bar naljepnice ostale na njemu, da bar na njima možeš vidjeti te hertze na kojima monitor nikad raditi neće 

 

 

 Isteko ban? 

 

Nemoj odma tako u glavu tigriću, mir i ljubav, svi smo mi hw entuzijasti. Sljedeci tjedan testiram malog ryzena i cijeli setup. Bilo bi super kad bi vrtio high refresh rate, mislim i da hoce sa brzom memorijom, ako i nebude necu plakati. Do tada cekam zen2 i pišam po 9th gen.{da ugasim požar od pregrijavanja) 

#YOLO
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

 

 

 Forum nece nikad vrviti od takvih sigurno ti kazem a bilo koga pitas uglavno ostaje ma los mi je internet pa nemogu a po foruma zivi u ZG ispade da su prvincije bolje pokrivene internetom nego sami ZG 

zato su stručnjaci u pregledavanju clipova od 2sata gdje nađu 1 sekundu gdje r5 2600 ima jednak fps kao 8600k 

kako su krenuli s pretragama do Božica ryzen šiša 8086k jedno 30% 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Da te ispravim ako proradi brza memorija. Nadam se da neće bit cl 48-88-88-120.
 
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
Da te ispravim ako proradi brza memorija. Nadam se da neće bit cl 48-88-88-120.

xmp cl68-79-83-568 radi od prve 

8 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Vidjet cemo sto ce IMC bogovi podariti. Ploča neće ogranicavati, ram je najbolje binani b-die koji postoji, znaci samo mali riža da ne iskiksa i sve 5. Na r7 1700 je radilo 3466cl14. Sa zen+ poboljsanjima nadam se 3466+ ako bude ispod nemam sreće ako bude iznad imam i to je to. Sto se tice settingsa ako ne radi sa minimalno onim safe presets sa ryzen timings calculatora onda ih ne vrtim. Radje idem sa manjom frekvencijom pa uzim timingsima. A kad zaroni pod vodu idemo sa igrat i sa bclk 103 plus undervolt oc. Ekipa pise da ako imas malo srece da ide i do 4.5 single core stabilno. Uglavnom testirat cu! 

#YOLO
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 20:53 (AdR03).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

Vidjet cemo sto ce IMC bogovi podariti. Ploča neće ogranicavati, ram je najbolje binani b-die koji postoji

Pusti te gluposti, to je stvar srece, moze 3600 c17 kit bit puno bolji od 3600 c15 kita. Svaki b-die kit ce eadit na 3600 c15, to nije nikakav problem...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice