Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.112.272
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Daaa, nisam sada kod kuće, ali ima u dodatnim podizbornicima automatski OC, i sve je odradila sama.

Kad dođem mogu pogledati koji je točno naziv u opcijama, ali, da, sve je to automatski OC napravio 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
striko kaže...

Daaa, nisam sada kod kuće, ali ima u dodatnim podizbornicima automatski OC, i sve je odradila sama.

Kakav automatski OC, bježi od toga dok nisi pokvario nešto.

Ja sam sebi instalirao ASUS AI Suite da mogu kontrolirati ventilatore, onda sam skužio da je počeo nabijati napon

i procesoru i memoriji van postavki koje sam ja ručno podesio u BIOSu, beskorisan alat po meni, obrisao i stavio

SpeedFan i gotovo, milina.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
striko kaže...

Daaa, nisam sada kod kuće, ali ima u dodatnim podizbornicima automatski OC, i sve je odradila sama.

Kakav automatski OC, bježi od toga dok nisi pokvario nešto.

Ja sam sebi instalirao ASUS AI Suite da mogu kontrolirati ventilatore, onda sam skužio da je počeo nabijati napon

i procesoru i memoriji van postavki koje sam ja ručno podesio u BIOSu, beskorisan alat po meni, obrisao i stavio

SpeedFan i gotovo, milina.

 Onda tebi nesto tu ne radi kako treba 

AMD AntiBoy
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

 Onda tebi nesto tu ne radi kako treba 

Ako nisi probao, nemoj laprdati bezveze.

Daj preko 3000 kn za ploču pa isprobaj sam, onda se možeš javiti. 

Moja ploča je ASUS X Formula 1151 V2, nisam jedini kome je AI Suite sje.. OC, 

problema ima na Zentih Extreme, Rampage VI Extreme, na AM4 Hero nisam primjetio do sada,

ove jeftine ploče nisam gledao niti me zanimaju.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2019 18:21 (Valentin17).
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Friday kaže...
striko kaže...

 Nee, samo sam upalio automatiku u biosu, da opalim screenshot 

Cekam 2070 da dođe ovaj tjedan, pa ću onda vidjeti što i kako dalje...

 

Nadajmo se da ce procesor dozivjeti 2070-ku...

 Sreća pa je dns veća vjerovatnost da ce on pregorit prije komponenti...automatski oc = BSOD za bilo kakve ozbiljnije rezultate 

IIII
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Koji procesor bi mogao staviti na matičnu ploču koju imam (sve je pod moj pc) da mogu gurati battlefield 5 bez nekog velikog dropA

Who bolan cares
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Kriva tema za to al ajd. Pa možeš staviti i7 3770 K ili non K. Mada, realno ti treba promjena svega ako hoćeš bit up to date s novim igrama baš.

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
itomic009 kaže...

 Kriva tema za to al ajd. Pa možeš staviti i7 3770 K ili non K. Mada, realno ti treba promjena svega ako hoćeš bit up to date s novim igrama baš.

 Greška soory, neka netko od modova pobrise ako 

je problem. 

 

 

 

 

 

 

Who bolan cares
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
dreadmoore kaže...

 Onda tebi nesto tu ne radi kako treba 

Ako nisi probao, nemoj laprdati bezveze.

Daj preko 3000 kn za ploču pa isprobaj sam, onda se možeš javiti. 

Moja ploča je ASUS X Formula 1151 V2, nisam jedini kome je AI Suite sje.. OC, 

problema ima na Zentih Extreme, Rampage VI Extreme, na AM4 Hero nisam primjetio do sada,

ove jeftine ploče nisam gledao niti me zanimaju.

 nema sta laprdati koristim ai suite  i u cemu je problem apsolutno ga nemam ali eto ti plati proizvod 10k sto se mene tice pun kurac mi je tog kurcenja po forumu koliko je tko i sta platio 

AMD AntiBoy
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

 nema sta laprdati koristim ai suite  i u cemu je problem apsolutno ga nemam ali eto ti plati proizvod 10k sto se mene tice pun kurac mi je tog kurcenja po forumu koliko je tko i sta platio 

i7 ti je clockan na 4.6 GHz, obriši AI Suite, u BIOSu clockaj procesor barem na 5.0 GHz jer 4.6 GHz je više kao

stock, clockaj RAM na 3000 MHz, provjeri stabilnost i onda instaliraj AI Suite, po početnim postavama AI Suite

ti bude stavio one gluposti tipa opcije štednje na ON i onda upali Prime, budeš vidio koliko bude izdržao dugo.

Postavke toga programa se ne slažu s onim što se postavlja u BIOSu ručno, taj program po početnim postavkama

je u redu ako ništa ne mijenjaš u BIOSu nego pustiš njega da odradi posao bilo neke štednje ili overclocka, meni

kad sam BIOS vratio na tvorničke postavke i clockao procesor s tim programom je sve bilo u redu.

Ponavljam, moja ploča je dvije generacije novija, dođi na ROG forum i vidi koliko ljudi ima problema sa tim programom

na novijim pločama, tvoja ploča je lanjski snijeg. NHF.

Evo samo otvorio temu na ROG forumu, čovjek štela ventilatore i dok je program instaliran temp. na TR 1950 mu lupa

na 100 stupnjeva, ventilatori mu stoje na miru, obrisao program i fino to sve podesio u BIOSu, tako radi savršeno.

Isprika na onom za cijenu, ali pretjerao si kad si rekao da nisam u pravu, to si temeljio na jednom jedinom primjeru

i to na prastaroj ploči, a s druge strane ljudi na ROG forumu govore drugačije, ti dokaži svoje.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 6:40 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
striko kaže...

Daaa, nisam sada kod kuće, ali ima u dodatnim podizbornicima automatski OC, i sve je odradila sama.

Kakav automatski OC, bježi od toga dok nisi pokvario nešto.

Ja sam sebi instalirao ASUS AI Suite da mogu kontrolirati ventilatore, onda sam skužio da je počeo nabijati napon

i procesoru i memoriji van postavki koje sam ja ručno podesio u BIOSu, beskorisan alat po meni, obrisao i stavio

SpeedFan i gotovo, milina.

 Je li iko ovde zna čitati sa razumijevanjem? Nekima ovde to ne ide...

 

Evo, napisat ću - SAMO ZA TEBE - TREĆI put.

Stavio sam na automatski OC koji bios nudi, ušao u windows, i napravio screenshot. Nakon toga sam vratio na default. Ne vidim razlog da procesoru išta bude. A i da bude, čemu služi garancija 

 

Ne brini se ti za kvarenje, hvala...

 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
striko kaže...

 Je li iko ovde zna čitati sa razumijevanjem? Nekima ovde to ne ide...

Tebi prvom koliko vidim.

Ja govorim općenito što automatika radi, nebitno jel to automatika BIOSa ili konkretnoga programa,

to što ti ne vidiš razloga znači da nisi stručan i da ne znaš što radiš ustvari, a garancija neće priznati

kvar prouzročen nestručnim rukovanjem, toliko od mene.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 10:24 (Valentin17).
8 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Koji je vama đava pa koji PC ENTJUZIEJST kloka svoj PC preko nekog retardiranog pc suite-a

 

KEK

#YOLO
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

Koji je vama đava pa koji PC ENTJUZIEJST kloka svoj PC preko nekog retardiranog pc suite-a

 

KEK

 Pa tko normalan kloka PC i za koji kuki?

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

 

H310 chipset sa supportom za: 6,7,8 i 9 generaciju intel procesora (sa DDR3)

 

a iz intela su rekli da je to nemoguce.. fino laganje

Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

Koji je vama đava pa koji PC ENTJUZIEJST kloka svoj PC preko nekog retardiranog pc suite-a

 

KEK

Dizanjem kompa od nule nemas kontrole nad procesorom, svatko normalan to danas koristi, nekoristis ako imas neki bug ili bilo kakve komplikacije s setupom(hvala bogu imate hrpu tih programa neki mora raditi tj biti kompaktibilan).

To je staro uvrijezeno misljenje jos iz pocetaka tih programa. Koristenje tih program uvelike olaksava overkloking i pronalazenje maksimuma, tako da si totalno u krivu kao i ovih 6 poznatih overkloking ENTJUZIEJST-a koji su ti dali TU.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2019 20:48 (Stjepanj).
14 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Ja isto moram reci da mi je AI Suite savrseno funkcionirao na Apexici, BIOS postavke nije dirao osim ako ja nisam nesto mijenjao u AiS-u. Automatski overclock je isto savrseno funkcionirao i bio na razini rucnog clockanja.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Intel izbacio najbrzi procesor ikad a mi ne mozemo pricat o njemu u ovoj temi jer je Xeon... shmrc...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nije najbrzi u cinebenchu. Pogledaj video od der8auera gdje ga delida, ima nekih rezultata exoc-a.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...
Nije najbrzi u cinebenchu. Pogledaj video od der8auera gdje ga delida, ima nekih rezultata exoc-a.

Jesi siguran? Kolko sam vidio prilicno je brzi na stocku od stock 2990WX.

Al Threadripperi su u nekim scenarijima potpuno nekonkurentni pa je ovo ipak puno bolji workstation procesor.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Da, oboje izmaxani na ln2 i 2990 je brzi.

Problem je sto je cijena tog procesora i ploce extremna u odnosu na 2990 i njegovu plocu, i ploca nece biti u slobodnom trzistu, samo u gotovim kompovima.

 

A da ne govorim o potrošnjii i kakvo napajanje ti treba, a i kućište.

 

Mislim da je cijena za performanse svakako prevelika, i ovo je po meni epic fail od launcha kad se cijela platforma uzme u obzir.

 

A zamisli kako se osjećaju ljudi koji su za takav zaključani (i slabiji) procesor plaćali 10000 dolara.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2019 20:53 (Jakovp).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...

Da, oboje izmaxani na ln2 i 2990 je brzi.

Problem je sto je cijena tog procesora i ploce extremna u odnosu na 2990 i njegovu plocu, i ploca nece biti u slobodnom trzistu, samo u gotovim kompovima.

 

A da ne govorim o potrošnjii i kakvo napajanje ti treba, a i kućište.

 

Mislim da je cijena za performanse svakako prevelika, i ovo je po meni epic fail od launcha kad se cijela platforma uzme u obzir.

 

A zamisli kako se osjećaju ljudi koji su za takav zaključani (i slabiji) procesor plaćali 10000 dolara.

Ln2 je nebitan, pricamo o koristenju cpu-a a ne benchanju.

 

Postigli su sta su htjeli, najbrzi CPU, potrosnja je u drugom planu, cijena je cak ok samog procesora, al ploce ce bit 3x skuplje od skupih x399/x299. Naravno da ti kad das 4500$ za cpu i mobo treba i high end napajanje i kuciste.

 

Ovo uopce nije komercijalni proizvod nego vrlo limitirana i slabo dostupna serija izbacena prestiza radi.

 

Ovo zadnje je brkanje serverskih i workstation procesora. Xeon od 10k$ kosta toliko jer je S8S sta se scalability-a tice, ovaj o kojem pricamo je single socket procesor i zato kosta neusporedivo manje. 

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ok, ali je isti silikon silicij, jednako tesko ga je proizvesti.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 11:05 (Jakovp).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...
Ok, ali je isti silikon, jednako tesko ga je proizvesti.

Jeote silikon , silicij...  Ne znam jel isti, nema QPI linkove za medjuprocesorsku komunikaciju. Al ne placas tezinu za proizvest nego mogucnosti..

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...
Ok, ali je isti silikon, jednako tesko ga je proizvesti.

 što si ti sada normalno napisao.... ?!

čovjek Ansha ti je u dvije rečenice sve objasnio ali tvoj ego ne da "na sebe" ...pusti burajz, nekada se zahvali nekome tko ti nešto objasni... (opet, treba to prepoznati)

 

ajme....me postoji na ovome forumu najpametniji čovjek. 👌

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Jakovp kaže...
Ok, ali je isti silikon, jednako tesko ga je proizvesti.

Jeote silikon , silicij...  Ne znam jel isti, nema QPI linkove za medjuprocesorsku komunikaciju. Al ne placas tezinu za proizvest nego mogucnosti..

 Da ok, silicij previše slušam engleski lol.

 

Ma isti je garant. Znam da ne plaćaš, nego govorim koliko njih košta.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...
ansha kaže...
Jakovp kaže...
Ok, ali je isti silikon, jednako tesko ga je proizvesti.

Jeote silikon , silicij...  Ne znam jel isti, nema QPI linkove za medjuprocesorsku komunikaciju. Al ne placas tezinu za proizvest nego mogucnosti..

 Da ok, silicij previše slušam engleski lol.

 

Ma isti je garant. Znam da ne plaćaš, nego govorim koliko njih košta.

To koliko njih kosta niti mozemo znat niti je bitno u cijeloj prici. Sami procesor kosta mozda par dolara, doc do toga da mozes proizvest takav procesor kosta milijarde...

14 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Evo asus konačno napravio z390 ploču kako treba:

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...

Evo asus konačno napravio z390 ploču kako treba:

Apex, Extreme su u redu, nitko to nikada nije niti osporavao, problem su Hero, Formula, Gene, Code.

Iako i one mogu odraditi posao za 99% ljudi, onih 1% samo cjepidlače.

ps. MSI izdao X299 MEG Creation, mrak ploča.

ps. 2 a oni koji žele najbolje, po meni je to EVGA Z390 Dark.

 

EDIT: Gene ima kao i Extreme 5 faza, dok Apex ima 8, sve ostale imaju po 4.

 

 

https://www.dropbox.com/s/v75eceva0pg7pnk/z390%20rev9.png?dl=0

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 21:22 (Valentin17).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
Jakovp kaže...

Evo asus konačno napravio z390 ploču kako treba:

Apex, Extreme su u redu, nitko to nikada nije niti osporavao, problem su Hero, Formula, Gene, Code.

Iako i one mogu odraditi posao za 99% ljudi, onih 1% samo cjepidlače.

ps. MSI izdao X299 MEG Creation, mrak ploča.

ps. 2 a oni koji žele najbolje, po meni je to EVGA Z390 Dark.

 

EDIT: Gene ima kao i Extreme 5 faza, dok Apex ima 8, sve ostale imaju po 4.

 

 

https://www.dropbox.com/s/v75eceva0pg7pnk/z390%20rev9.png?dl=0

Opet serete po asusovim plocama jer je to poceo onaj klinjo s cudnom kosom i srednjoskolskim znanjem elektrotehnike pa ponavljate ko papige.

 

Za clockat 8-core, pa i ekstremno, Hero je dovoljna. Uostalom, imas hwbot pa pogledaj sta mogu te ploce s 4 faze.

 

Inace, 5 fazne ploce na x399 platformi ala Aorus Extreme bez problema clockaju 32 core procesor, naravno vrm se obavezno mora aktivno hladit i na MEG-ici...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice