Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.111.802
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
8 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Hvala vam na brzim odgovorima! Ako nisam u mogućnosti vratiti matičnu ploču plocu a ne zele mi updejtati BIOS, jel moguce ga osobno updejtati i ako da kako?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Možeš flashat bios sa procesorom 8 generacije. https://www.gigabyte.com/FileUpload/us/WebPage/20/HowToReflashBIOS.html evo i kako.

Ovaj procesor ti je 1200kn jeftiniji i jednako dobar za gaming https://www.nabava.net/search.php?q=i5+8600k

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 15:22 (mislioc).
 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...

Možeš flashat bios sa procesorom 8 generacije. https://www.gigabyte.com/FileUpload/us/WebPage/20/HowToReflashBIOS.html evo i kako.

Ovaj procesor ti je 1200kn jeftiniji i jednako dobar za gaming https://www.nabava.net/search.php?q=i5+8600k

 i5 9600k je zalemljen(citaj drasticno hladniji, moguc veci oc), cak i jeftiniji

lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 17:16 (Stjepanj).
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Fino je dropo na 2200kn bio je 2500kn prije dan dva.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 17:19 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cro530 kaže...

Hvala vam na brzim odgovorima! Ako nisam u mogućnosti vratiti matičnu ploču plocu a ne zele mi updejtati BIOS, jel moguce ga osobno updejtati i ako da kako?

 Koji je to shop toliko ljubazan u odnosu s kupcima?

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
mislioc kaže...

Možeš flashat bios sa procesorom 8 generacije. https://www.gigabyte.com/FileUpload/us/WebPage/20/HowToReflashBIOS.html evo i kako.

Ovaj procesor ti je 1200kn jeftiniji i jednako dobar za gaming https://www.nabava.net/search.php?q=i5+8600k

 i5 9600k je zalemljen(citaj drasticno hladniji, moguc veci oc), cak i jeftiniji

lp

Evo ti kako je krasno hladan, ide preko 90°C na pisljivih 5ghz. Hladjeno custom loop-om.

8600K koji si testirali je isao na 5.1ghz na zraku bez delida. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 17:37 (ansha).
12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

glupost...u kojem je to svemiru nezalemljeni cpu hladniji od zalemljenog?!lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 18:04 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Nema mi to smisla da je 8600k hladniji od 9600k. Čemu dodatni troškovi za gore rezultate.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 18:05 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...

Nema mi to smisla da je 8600k hladniji od 9600k. Čemu dodatni troškovi za gore rezultate.

 Pogledaj si malo ovaj video:

 

 

Ima deblji die i to s čime su lemili (indij) nije neka sreća. Vidiš da se može delidati bez zagrijavanja.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Neki kao da su s kruske pali

While using Blender and all 3 being cooled by a Kraken X62, the “9900k 6c 5Ghz Solder” (which is basically a 8700K) hit 59.6°c, the “8700k 4.9Ghz Paste” hit 76.3°c and the “8600k 5Ghz Paste” hit 78.4°c, which concludes that the solder in the 9900k is much better than the paste in the 8700k and the 8600k, but we already knew that.

 

After delidding the 8700k and applying liquid metal conductonaut, under the same cooling (x62) and using Blender, the “8700k 4.9Ghz LM” hit 57.4°c, which is only 2.2°c less than the “9900k 6c 5Ghz Solder”.

 

For extra information: The “9900k 8c 5GHz Solder” hits 64.4°c under the same test and cooling, while the “9900k 8c 5Ghz Delid LM” hits 60.6°c, that’s only a 3.8°c improvement

 

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...

Nema mi to smisla da je 8600k hladniji od 9600k. Čemu dodatni troškovi za gore rezultate.

 naravno da nema, kome uopce to moze pasti na pamet da zalemljeni cpu moze biti topliji ili isti naspram nezalemljenog, kaj je ovo forum jutarnjeg lista? eno prva recenzija sto sam uguglao i5 9600k hladniji za 5-10°c s 300mhz vecim taktom naspram 8600k...

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 20:09 (Stjepanj).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Samo sam pitao radi dodatnih informacija, ali mislim kupiti procesor od Centro.hr-a. Kod njih mi je najpovoljniji I7-9700k, bar tako "Nabava.net" kaže. Nazvat ću ih u ponedjeljak pa ću vidjeti hoće li mi htijeti updejtati BIOS ili ne.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Da, slažem gaming PC i zaista bih htio i7 :) Ako bih uzimao neku matičnu Z390 koju bi mi preporučili? Ovu sadašnju sam kupio u Linksa za oko 1200 kn pa da nije (puno) skuplja od te,a nisam je još nisam raspakirao, a kupljena je prije 2 tjedna pa mislim da ću je moć zamijenit.

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Pa neće ti Centro.hr raditi update matične koju si ti kupio u Linksu . To bi ti možda napravili da si uzimao kod njih i da pitaš prije kupnje. Ako si je uzeo u Linksu, onda trebaš i njih kontaktirati. Što se tiče eventualne zamjene u Linksu, alternativa za iste pare ti je ova, koja ja jako slična toj koju si ti uzeo, pa i bolja. Jedini minus koliko vidim je zvučna koja je ovdje bitno lošija na Z390 modelu. To ti nije nikakav problem ako možda imaš svoju zvučnu, ili ako nemaš solidne/dobre zvučnike ili slušalice. Ako imaš, onda je to već osjetna razlika i treba ti ili bolja integirana zvučna (koju ima ta Z370 koju si uzeo) ili da zamjeniš u Links-u za ovu skuplju. Eventualno, ako možeš vratiti tu u Linksu da dobiješ povrat novca (u to sumnjam) pa uzmeš u paru s procesorom onda neku u  Centro.hr.

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cro530 kaže...

Da, slažem gaming PC i zaista bih htio i7 :) Ako bih uzimao neku matičnu Z390 koju bi mi preporučili? Ovu sadašnju sam kupio u Linksa za oko 1200 kn pa da nije (puno) skuplja od te,a nisam je još nisam raspakirao, a kupljena je prije 2 tjedna pa mislim da ću je moć zamijenit.

 Koju grafićku karticu misliš koristit za svoj PC?

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 16:24 (mislioc).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming Premium sa tim da je već imam i koristim. Sve nabavljam novo osim grafičke

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cro530 kaže...

Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming Premium sa tim da je već imam i koristim. Sve nabavljam novo osim grafičke

 To će ti 1500kn jeftiniji i5 9600k iskoristit do maksimuma. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Hvala na odgovoru! Mislim da mi je možda bolje (pametnije) uzet Z390 jer je napravljena za 9. generaciju intelovih procesora. Mislim da bi uzeo onda Gigabytovu Gaming X  Z390, ipak mi je tu manja cjenovna razlika. A koristim Corsairove Void PRO RGB Wireless Gaming Headset - Dolby 7.1 Surround tako da se nadam da može popravit kvalitetu zvuka.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Tijekom iduće (2019) godine se doduše nadam kupit nekad i nove RTX-ice tako da volim da mogu računalo nadograđivat bez da se brinem da će mi neka komponenta zadržavat performanse ostalih :) 

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
mislioc kaže...

Možeš flashat bios sa procesorom 8 generacije. https://www.gigabyte.com/FileUpload/us/WebPage/20/HowToReflashBIOS.html evo i kako.

Ovaj procesor ti je 1200kn jeftiniji i jednako dobar za gaming https://www.nabava.net/search.php?q=i5+8600k

 i5 9600k je zalemljen(citaj drasticno hladniji, moguc veci oc), cak i jeftiniji

lp

 koja je razlika u istom ducanu i5 9600k i INT i5 9600k?

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
BDS kaže...

 koja je razlika u istom ducanu i5 9600k i INT i5 9600k?

 drugi dobavljac.lp

Intel Core™ i7 Forever
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
BDS kaže...

 koja je razlika u istom ducanu i5 9600k i INT i5 9600k?

 drugi dobavljac.lp

 

Jedan je od intela, drugi AMD

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
BDS kaže...

 koja je razlika u istom ducanu i5 9600k i INT i5 9600k?

 mozda je jedan box a drugi tray verzija, samo su pobrkali sifre i opise, svakako si provjeri prije kupnje jer ti tray nema 36 mjeseci jamstvo kao box verzija

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Friday kaže...
Stjepanj kaže...
BDS kaže...

 koja je razlika u istom ducanu i5 9600k i INT i5 9600k?

 drugi dobavljac.lp

 

Jedan je od intela, drugi AMD

 Nisko kolega, nisko.

 

Ne znaju svi čitati opis proizvoda.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...
Friday kaže...
Stjepanj kaže...
BDS kaže...

 koja je razlika u istom ducanu i5 9600k i INT i5 9600k?

 drugi dobavljac.lp

 

Jedan je od intela, drugi AMD

 Nisko kolega, nisko.

 

Ne znaju svi čitati opis proizvoda.

 nije problem googlati i naci odgovor.. na forumu uglavnom postavljam pitanja da bih dobio direktan odgovor s objašnjenjem od ljudi koji se razumiju u materiju umjesto da tražim po interneti i bez veze izgubim pola sata. Al očito da sam vrijeme izgubio ovdje. lp

12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

pa dobio si odgovor, to sto se neki malo zajebavaju je druga stvar.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cro530 kaže...

Hvala na odgovoru! Mislim da mi je možda bolje (pametnije) uzet Z390 jer je napravljena za 9. generaciju intelovih procesora. Mislim da bi uzeo onda Gigabytovu Gaming X  Z390, ipak mi je tu manja cjenovna razlika. A koristim Corsairove Void PRO RGB Wireless Gaming Headset - Dolby 7.1 Surround tako da se nadam da može popravit kvalitetu zvuka.

 Ne nadaj se da ce popraviti išta jer nemaš veze sa zvukom iz matične pošto koristiš usb bežični prijemnik za taj njihov 7.1 Dolby softver...ali zato imaš njihov custom equilajzer pa se probaj sa time pozabaviti.

IIII
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cro530 kaže...

Hvala na odgovoru! Mislim da mi je možda bolje (pametnije) uzet Z390 jer je napravljena za 9. generaciju intelovih procesora. Mislim da bi uzeo onda Gigabytovu Gaming X  Z390, ipak mi je tu manja cjenovna razlika. A koristim Corsairove Void PRO RGB Wireless Gaming Headset - Dolby 7.1 Surround tako da se nadam da može popravit kvalitetu zvuka.

 

da bi popravio kvalitetu zvuka treba ti DAC/AMP:

 

https://www.amazon.com/FX-Audio-Optical-Coaxial-Amplifier/dp/B072JJT7SF/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1524049201&sr=8-2&keywords=fx-audio+dac-x6

 

i normalne sluske:

 

https://www.amazon.com/Sennheiser-HD-559-Open-Headphone/dp/B01L1IIEKM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1544174557&sr=8-1&keywords=hd559

 

nikakve gejmerske sluske ti nece pomoci i integrirane zvucne na maticnim plocama ili usb zvucne koje dolaze sa sluskama

 

za cijenu tih corsair sluski (sa beskorisnim umjetnim 7.1 efektom) si mogao kupiti puno kvalitetnije stereo sluske

8 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Sljedeći mjeseci će biti slatki :)

Shintel Shintel
#YOLO
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

Sljedeći mjeseci će biti slatki :)

 

Samo nek spuste cijene i sve OK. Nanometri nas ne sekiraju previse...

Freak Show Inc.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice