Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.103.829
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Opala, cestitam Sandrocekamo detaljelp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 15:59 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Cim kupis izvadis iz kutije izgubio si novce, nikad neces naplatit ono sto si platio po istoj cijeni.Kao prosle godine kad su u pitanju bile graficke kartice. Sad je samo pitanje koliko ces izgubiti ili dobiti kad izadje ryzen serija 3xxx, u svakom slucaju nije bas najbolje vrijeme kupvanja plavog tima. E sad ono cekaj da cijene padnu cekaj konkurenciju, pa ti se sve svede na cekanje sto ce koji ponuditi u datom momentu.

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo malo usporedbe 

AMD AntiBoy
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Stari i7 920, prva generacija, evo kod mene desetu godinu radi ko beba i sve vrti. Smiješno mi kaj sam prije 2 godine počeo gledati što da kupim novo od procesora da si obnovim komp jer će ovaj stari ili krepat ili poćet štekat ali nijedno se još nije dogodilo

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Taj cpu nije sigurno dovoljan da iskoristi tu grafu, sa nekim novijim bi sigurno imao i do 50% vece perfomanse 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Kada vec radi test mogao je smanjit rezoluciju na 720p i texture na low.Morate racunat da 9700k ima 8 PRAVIH jezgri a 920 samo 4 no oba su 8 thread , jedino sto mi nije jasno zasto 9700k radi na 4.6ghz a 920 na 3.5 a u opisu je napisao da rade na slicnim klokovim.Hvala Bogu pa sam se vratio na i7 , nece me vise ni Isus nagovorit da se vratim na 4c/4t osim ako moze OC na 4.5+ghz...

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 10:46 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MGloc kaže...

Kada vec radi test mogao je smanjit rezoluciju na 720p i texture na low.Morate racunat da 9700k ima 8 PRAVIH jezgri a 920 samo 4 no oba su 8 thread , jedino sto mi nije jasno zasto 9700k radi na 4.6ghz a 920 na 3.5 a u opisu je napisao da rade na slicnim klokovim.Hvala Bogu pa sam se vratio na i7 , nece me vise ni Isus nagovorit da se vratim na 4c/4t osim ako moze OC na 4.5+ghz...

 Ni meni to nije jasno zasto je jedan na 4.6 drugi na 3.5 a u opisu pise da 9700k na 3.6 

AMD AntiBoy
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

 Ni meni to nije jasno zasto je jedan na 4.6 drugi na 3.5 a u opisu pise da 9700k na 3.6 

9700K ima base takt od 3.6ghz.

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Da tocno 9700k je trebao onda ostavit na 3.6ghz i 920 podic na 3.5-3,6  dobili bi "toncije" rezultate ako se ne varam..9700k bi izgubio mozda nekoliko fpsa ali zato ima 8 pravih jezgri i IPC mu je bolji.

A sa nekog gledista nema logike ni ovo sta ja pisem jer nema potrebe sa sakacenjem cpu performansi ako moze brze,bolje,vise...Samo sta i dalje stoji da bi dobili tocnije rezultate pogotovo da je iskljucio 4 jezgre i ostavio stock takt, pa opet koce rami ddr3 1600 ,ddr4 3200 na kraju je ovo najbolja usporedba kako i je.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 12:04 (MGloc).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MGloc kaže...

Da tocno 9700k je trebao onda ostavit na 3.6ghz i 920 podic na 3.5-3,6  dobili bi "toncije" rezultate ako se ne varam..9700k bi izgubio mozda nekoliko fpsa ali zato ima 8 pravih jezgri i IPC mu je bolji.

Zasto ici debelo underclockat 9700K, nije ih cilj izjednacit nego usporedit clockani cpu od prije 10 godina sa stock danasnjim...

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Da imas pravo upravo sam editao post, ali prilicno impresivno za tako star cpu..

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
bojan111111 kaže...

Stari i7 920, prva generacija, evo kod mene desetu godinu radi ko beba i sve vrti. Smiješno mi kaj sam prije 2 godine počeo gledati što da kupim novo od procesora da si obnovim komp jer će ovaj stari ili krepat ili poćet štekat ali nijedno se još nije dogodilo

 Meni je 930 radio 5-6 godina na @4ghz i onda me ekipa iz BN-a nagovori da ga zamjenim.

 

Najgora stvar što sam ga dao za kikiriki, a toliko mi je gušta priredio. Žao mi je što ga nisam ostavio kao HPC.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...
bojan111111 kaže...

Stari i7 920, prva generacija, evo kod mene desetu godinu radi ko beba i sve vrti. Smiješno mi kaj sam prije 2 godine počeo gledati što da kupim novo od procesora da si obnovim komp jer će ovaj stari ili krepat ili poćet štekat ali nijedno se još nije dogodilo

 Meni je 930 radio 5-6 godina na @4ghz i onda me ekipa iz BN-a nagovori da ga zamjenim.

 

Najgora stvar što sam ga dao za kikiriki, a toliko mi je gušta priredio. Žao mi je što ga nisam ostavio kao HPC.

 Znaci i ja bi trebao mjenjati kad ekipa iz BN-a kaze mjenjaj 

AMD AntiBoy
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MGloc kaže...

Kada vec radi test mogao je smanjit rezoluciju na 720p i texture na low.Morate racunat da 9700k ima 8 PRAVIH jezgri a 920 samo 4 no oba su 8 thread , jedino sto mi nije jasno zasto 9700k radi na 4.6ghz a 920 na 3.5 a u opisu je napisao da rade na slicnim klokovim.Hvala Bogu pa sam se vratio na i7 , nece me vise ni Isus nagovorit da se vratim na 4c/4t osim ako moze OC na 4.5+ghz...

 Tako je, nedaj se ti nagovorit.

Ovo sto ti nije jasno za 9700k, to si dobro uočio, procesor je zapravo neispravan, zato tako radi.

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...
bojan111111 kaže...

Stari i7 920, prva generacija, evo kod mene desetu godinu radi ko beba i sve vrti. Smiješno mi kaj sam prije 2 godine počeo gledati što da kupim novo od procesora da si obnovim komp jer će ovaj stari ili krepat ili poćet štekat ali nijedno se još nije dogodilo

 Meni je 930 radio 5-6 godina na @4ghz i onda me ekipa iz BN-a nagovori da ga zamjenim.

 

Najgora stvar što sam ga dao za kikiriki, a toliko mi je gušta priredio. Žao mi je što ga nisam ostavio kao HPC.

 i moja bebica i7 920 na malo vecih 4,4ghz:

https://valid.x86.fr/2619321

lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 12:39 (Stjepanj).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ja ne znam jel ima veceg overkolekera na ovom forumu od tebe..hahahaha

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MGloc kaže...

Ja ne znam jel ima veceg overkolekera na ovom forumu od tebe..hahahaha

 od 2012g , nema...prije toga ima puno boljiha ja sam "ucio" od njih, i dalje cekam da netko dode do mojih 5.7ghz to mi je za sad rekord s i5 8600k

, no to vise i nije toliko popularno, forum je postao previse toksican zbog par likova.

Inace na forumu je bilo i primjeraka 920-tke na 4.8..normalno s vodom, ja sam tada a i sad sirotinja za nekelp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 12:44 (Stjepanj).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...

 od 2012g , nema...

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

 od 2012g , nema...

 

 nema da:

https://valid.x86.fr/av0xh5

kad budes na ovim naponima javi...i to sa zrakom

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MGloc kaže...

Ja ne znam jel ima veceg overkolekera na ovom forumu od tebe..hahahaha

 bilo je tu svega, i po vise primjeraka istih, nekih ss i validacija s nekim procesorima niti nemam, takoder i s visim taktovima, neki bi bili kod mene dan- dva brzo je to tada odlazilo bio sam zaluden hw, i danas sam no sad je tu posao koji vodim, zena troje djece, presao sam na fotografiju koja takoder ekstremno kosta pa nemres bas sve pohvatati..lijepa vremena, pogotovo dugogodisnaja borba s nicky.sl na 5ghz..lp

 
 
 
 
 
 
 
 

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 13:11 (Stjepanj).
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ja stjepko ne prosipam pamet po forumu, jer se nisam nikad nesto ni isticao a ni neznam previse.Zato sutim i pitam ako mi nesto nije jasno, tebe je  prosla godina  obiljezila o tim pustim BN-ovima da ti na kraju godine  nisi znao sta to znaci.Dok ti ti toksicni forumasi nisu dosli i rekli sta je to.A sto se tice klokva tih tvojih to je za svaku pohvalu samo tako nastavi, bar nam nekad se udostoji pa pokazi kako se hladi 170W sa tim AC freezerom.Jer vec jako dugo te cekamo pogotovo ovi toksicni forumasi.

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
DarthMarkus kaže...
bojan111111 kaže...

Stari i7 920, prva generacija, evo kod mene desetu godinu radi ko beba i sve vrti. Smiješno mi kaj sam prije 2 godine počeo gledati što da kupim novo od procesora da si obnovim komp jer će ovaj stari ili krepat ili poćet štekat ali nijedno se još nije dogodilo

 Meni je 930 radio 5-6 godina na @4ghz i onda me ekipa iz BN-a nagovori da ga zamjenim.

 

Najgora stvar što sam ga dao za kikiriki, a toliko mi je gušta priredio. Žao mi je što ga nisam ostavio kao HPC.

 i moja bebica i7 920 na malo vecih 4,4ghz:

https://valid.x86.fr/2619321

lp

 Ma tada kad se ocalo preko sabirnice nije baš bilo pametno rokat napon.

 

Meni je 4,2 top - za 24/7 mi je na 4 Ghz bio dostatan.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ljubomorni astronaut spreman za psihijatriju po ko zna koji put, koje bolestine piše pa nemoš više procitat kvalitetnu raspravu, svaka tema on se s nekim svađa. Odsad ignore i prijave ako vidim da ga netko citira.

Moj PC  
1 2 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Paolo Maldini kaže...
kraja222 kaže...

Zašto raste cijena Core i7-7700K procesora? 

 

 

 7700K je legacy proizvod, ne prozvodi se više a najjači je procesor Intelove šeste i sedme generacije. Potražnja diktira cijene. To je i dalje top gaming procesor.

 

Hvala na odgovoru, ali gdje is našao podataka da se i7-7700K više ne proizvodi? Intel još uvijek nije svrstao i7-7700K u "Discontinued" klasu.

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Neznam da li si upoznat s trenutnim Intelovim problemima u proizvodnji
https://www.tomshardware.com/news/14nm-processor-intel-shortage-9000-series,37746.html
Ne mogu naštancati dovoljno procesota zadnje generacije.
12 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Jel sad okej vrijeme za kupnju ili će cijene padat? Šta se pretpostavlja? 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Sad, je uvijek naj bolje vrijeme za kupnju.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Motorino kaže...

Jel sad okej vrijeme za kupnju ili će cijene padat? Šta se pretpostavlja? 

 

 Strpi se do sutra kad ce najaviti Ryzene na 7.0 Ghz.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Motorino kaže...

Jel sad okej vrijeme za kupnju ili će cijene padat? Šta se pretpostavlja? 

 

Kolega, sve ovisi samo o tebi, koliko si financijski bezbrižan, a i nestrpljiv.

 

Osobno bi čekao bar da vidim info sa CES sutra.

pozz

coffe,coffe,coffe.....
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
Motorino kaže...

Jel sad okej vrijeme za kupnju ili će cijene padat? Šta se pretpostavlja? 

 

 Strpi se do sutra kad ce najaviti Ryzene na 7.0 Ghz.

 Nista od toga.

Ja vec isprobao tu foru da cekam novi jeftini amd da kupim pojeftinjeli intel i onda se odem kurcit na drugi forum al nije mi upalilo.

Sto je amd jeftiniji to je intel skuplji, no poslijedicno se također dobije da i7 3770 kosta koliko i r 1600x koji je izasao cca 5 godina kasnije ...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice