Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.102.376
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

U gamingu ih vjerujem 2/3 ide na 5Ghz, međutim Prime i Realbench torture su druga priča.

 

Kod mene npr 9700k ide na 5,2 - 1.36V što bi bio neki prosjek. Prime crasha zbog temp. ali u gamingu sam do sada imao možda jedan crash.

 

Više me yebe memorija koja je užasna za OC kod Gige. Đaba b-die kad nemoš izvuć 10% oca od defaultnih xmp postavikih.

Mogu shvatit da se je prime tortura, al Realbench, kako mu i ime govori, vrti potpuno "normalan" workload koji dosta profesionalaca (a i amatera) svakodnevno koristi.

Ako ne mozes vrtit Realbench imas potpuno nestabilan OC i tu nema filozofije.

 

Umjesto da ga spustis sa 5.2 na 5.1 i izgubis skoro 0 performansi, ti radje riskiras da ti uleti random crash?

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2019 10:37 (ansha).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Wink,wink,nod,nod...

 

Evo nagovorio si me...spustio na 1.325 i 5 Ghz...Sve uredno, samo ne znam budem li mogao išta igrati na takom taktu ;-)

 

Proklet bio na Božić 2019. Ansha

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2019 15:19 (DarthMarkus).
7 godina
offline
Intel i7/i9 Club

jel zna neko jeli haswell ima regulatore u cpu? uze sam polovno neki dual core i hp oem ploća  i mjerim na vanjskim regulatorima tj ulazu u cpu 1.7v na s1150. hvala

komp ne pali

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2019 16:27 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dabar_solta_V2 kaže...

jel zna neko jeli haswell ima regulatore u cpu? uze sam polovno neki dual core i hp oem ploća  i mjerim na vanjskim regulatorima tj ulazu u cpu 1.7v na s1150. hvala

komp ne pali

Ima..

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Sto mislite dali bi  mogao dobiti stabilan 4.8 na i7 6700k sa z170 pros4 i noctua NH U14S

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2019 20:46 (galinjo24).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Da bi mogao, bi. Hoćeš li, tko zna .

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Mozda sve ovisi koji napon ce ti trebati za taj klok ako prelazi 1.45V ja ti ne preporucujem za 24/7 gleda da ti je u okvirima do 1.4V onda ok no i temperatura da ne prelazi 75°C.Tesko da ces uspjeti s tim hladnjakom zato sto na 4.8ghz zna povuc i 150W. 

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 11:09 (dreadmoore).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Mozda sve ovisi koji napon ce ti trebati za taj klok ako prelazi 1.45V ja ti ne preporucujem za 24/7 gleda da ti je u okvirima do 1.4V onda ok no i temperatura da ne prelazi 75°C.Tesko da ces uspjeti s tim hladnjakom zato sto na 4.8ghz zna povuc i 150W. 

Sami watti nisu problem nego los odvod topline. 

 

Pazi ovaj primjer, 7640x mi je u istom loop-u isao preko 90°C kad je vukao 135W, 1950X je na oko 70°C kad vuce 350W...

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
dreadmoore kaže...

Mozda sve ovisi koji napon ce ti trebati za taj klok ako prelazi 1.45V ja ti ne preporucujem za 24/7 gleda da ti je u okvirima do 1.4V onda ok no i temperatura da ne prelazi 75°C.Tesko da ces uspjeti s tim hladnjakom zato sto na 4.8ghz zna povuc i 150W. 

Sami watti nisu problem nego los odvod topline. 

 

Pazi ovaj primjer, 7640x mi je u istom loop-u isao preko 90°C kad je vukao 135W, 1950X je na oko 70°C kad vuce 350W...

 Ma watti i nisu problem ali eto govorim mu sto mu je za ocekivati, sve ovisi koji napon ce biti sto je nizi napon to je i watti manje bar bi trebalo tako biti.

AMD AntiBoy
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
ansha kaže...
dreadmoore kaže...

Mozda sve ovisi koji napon ce ti trebati za taj klok ako prelazi 1.45V ja ti ne preporucujem za 24/7 gleda da ti je u okvirima do 1.4V onda ok no i temperatura da ne prelazi 75°C.Tesko da ces uspjeti s tim hladnjakom zato sto na 4.8ghz zna povuc i 150W. 

Sami watti nisu problem nego los odvod topline. 

 

Pazi ovaj primjer, 7640x mi je u istom loop-u isao preko 90°C kad je vukao 135W, 1950X je na oko 70°C kad vuce 350W...

 Ma watti i nisu problem ali eto govorim mu sto mu je za ocekivati, sve ovisi koji napon ce biti sto je nizi napon to je i watti manje bar bi trebalo tako biti.

Problem je sta ljudi onda gledaju za kolko W je deklariran cooler pa misle da je dovoljan. 

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
dreadmoore kaže...
ansha kaže...
dreadmoore kaže...

Mozda sve ovisi koji napon ce ti trebati za taj klok ako prelazi 1.45V ja ti ne preporucujem za 24/7 gleda da ti je u okvirima do 1.4V onda ok no i temperatura da ne prelazi 75°C.Tesko da ces uspjeti s tim hladnjakom zato sto na 4.8ghz zna povuc i 150W. 

Sami watti nisu problem nego los odvod topline. 

 

Pazi ovaj primjer, 7640x mi je u istom loop-u isao preko 90°C kad je vukao 135W, 1950X je na oko 70°C kad vuce 350W...

 Ma watti i nisu problem ali eto govorim mu sto mu je za ocekivati, sve ovisi koji napon ce biti sto je nizi napon to je i watti manje bar bi trebalo tako biti.

Problem je sta ljudi onda gledaju za kolko W je deklariran cooler pa misle da je dovoljan. 

 Postotak ljudi koji gleda watažu (a ne recenzije) kod kupnje kulera jednak je postotku žena koje se okrenu na dobacivanje bauštelaca.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
7 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
dreadmoore kaže...

Mozda sve ovisi koji napon ce ti trebati za taj klok ako prelazi 1.45V ja ti ne preporucujem za 24/7 gleda da ti je u okvirima do 1.4V onda ok no i temperatura da ne prelazi 75°C.Tesko da ces uspjeti s tim hladnjakom zato sto na 4.8ghz zna povuc i 150W. 

Sami watti nisu problem nego los odvod topline. 

 

Pazi ovaj primjer, 7640x mi je u istom loop-u isao preko 90°C kad je vukao 135W, 1950X je na oko 70°C kad vuce 350W...

problem je u termalnom otporu kojeg stvara loša pasta.
 ali vati su problem ćim ih imaš više nego ih hladnjak može disipirat, meni je usrani aio dovoljan za 400w tako da custom može bit jedino bolji tako da si van granica sto posto s tim svojim.

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

predstavljena 9ta generacija intel mobilnih i desktop procesora

 

https://www.anandtech.com/show/14256/intel-9th-gen-core-processors-all-the-desktop-and-mobile-45w-cpus-announced

 

440usd za procesor sa hyperthreadingom, i dalje su svi na 14nm, isti base/turbo clockovi

 

ali ima i dobrih vijesti:

 

For these processors, users will have to pair them with a 300-series chipset. There is no new 300-series chipset launch today, so users can rely on the Z390/Z370/Q370/B360/H350/H310 models already in the market.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Izgleda da tebaju nove tvornice jer ove su zastajele već danas 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...

Izgleda da tebaju nove tvornice jer ove su zastajele već danas 

 Trebaju nove tvornice, jbt dobio DOA 9700k, srecom mi to linksu rijesili u 2dana 

16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Da, ali 9700K nije na 7 nm...dok dođu do toga konkrencija bu na 7nm++.Tek iza 22. idu na 10 nm.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...

Da, ali 9700K nije na 7 nm...dok dođu do toga konkrencija bu na 7nm++.Tek iza 22. idu na 10 nm.

 Odlucili su preskociti nm i odmah krenuti na pm 

16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Nije sve u gamingu, ima nešto i u radnim radnim stanicama, serverima, konzolama itd. Da Intel može na 10 nm napravio bi to još jučer.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
XXX kaže...

Da, ali 9700K nije na 7 nm...dok dođu do toga konkrencija bu na 7nm++.Tek iza 22. idu na 10 nm.

 Posto ce AMD-ovih 7nm barem sto se gaminga tice tek sustici Intelovih 14 nm iz '45. onog trenutka kad Intel izbaci 10nm konkurencija ce prodavati procesore jedino ako ce davati 32 jezgre po 6$ za sve te silne "streamere", "content creatore" i ove sto se natjecu u unzipanju fajlova.

 

Sto se AMD-ovih 7nm++ tice to ce vjerovatno kao i kod prve i druge generacije biti monstruozan skok od 150mhz (taman ce im malo falit do 5.0ghz u tom trenutku) i postimat ce da memorija, USB i ostale osnovne funkcije kolko tolko normalno rade. 

 Ti si svjestan da OC boostom (podrškom) memorije njima ni ne treba 5 Ghz da bi bili al pari sa Intelom ? IPC poboljšanje zajedno sa većim klokom memorije ih barem izjednačava po pitanju perfomansi sa trenutnom generacijom .

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Nova generacija konkurencije ce biti al pari sa 14nm to stoji, sve se moze kad se hoce pa makar bio potreban duplo manji proces i poboljsano ljepilo, al pricam o tome kad jednog lijepog dana dodu "manji" Inteli. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

Nova generacija konkurencije ce biti al pari sa 14nm to stoji, sve se moze kad se hoce pa makar bio potreban duplo manji proces i poboljsano ljepilo, al pricam o tome kad jednog lijepog dana dodu "manji" Inteli. 

Duplo manji proces? Nemojmo iz marketinskih naziva izvlacit zakljucke o fizikalnim velicinama...

 

Cinjenica je da je Intel smijesan sa ovim refreshevima refresheva i osim ako AMD ne napravi ogroman flop sa Ryzenom 2 (sta je skoro nemoguce), Intel bi se mogao naci u situaciji da su cijenovno totalno nekonkurentni..

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Duplo manji proces? Nemojmo iz marketinskih naziva izvlacit zakljucke o fizikalnim velicinama...

 

Cinjenica je da je Intel smijesan sa ovim refreshevima refresheva i osim ako AMD ne napravi ogroman flop sa Ryzenom 2 (sta je skoro nemoguce), Intel bi se mogao naci u situaciji da su cijenovno totalno nekonkurentni..

 Ovo vezano za proces je bilo iskljucivo radi boljeg opceg dojma. 

 

Slazem se da ovi refreshevi smijesni, do sad su im vece cijene isle jer su nudili bolje perf (barem u mainstreamu), al kad dode Ryzen 2 koji ce napokon sustici performanse iz 2015. za manje novaca i sa vise nepotrebnih jezgara sigurno je da ce im biti tesko. 

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Cijenu gledam danas - i dalje je 9900k 4400kn (kod nas), što je stvarno užas.

 

Da Bog da ih AMD pokopa. Samo da ne krenu i oni tim stopama, ako budu imali bolji proizvod. Cjenovno dakako.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2019 10:23 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tesko da ce cijene ryzena 2 biti kao kod prve dvije gen, sad ce imati konkurentan proizvod, a suska se da su i yieldovi losiji.

I dalje ce biti jeftiniji od intela, al ako ponovno budu imali rekordno dugo vrijeme sa bugovima i nestabilnostima kao prva gen ryzena intel ce jos uvijek biti u igri.
7 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Kućica u tasku kod intela najjeftinije 140kn/kućica, AMD 125kn/kućica(govorim o zadnjoj aktualnoj gen kod oboje).... jedva 10% razlike, a intel kućica ipak ima puno stabilnije temelje 

Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
Tesko da ce cijene ryzena 2 biti kao kod prve dvije gen, sad ce imati konkurentan proizvod, a suska se da su i yieldovi losiji.

I dalje ce biti jeftiniji od intela, al ako ponovno budu imali rekordno dugo vrijeme sa bugovima i nestabilnostima kao prva gen ryzena intel ce jos uvijek biti u igri.

To je nemoguce posto je ovo u sustini ista arhitektura nesto poboljsana i rafinirana, dakle neusoporedivo sa situacijom kad je sve bilo novo...

16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
war3_tft kaže...
Tesko da ce cijene ryzena 2 biti kao kod prve dvije gen, sad ce imati konkurentan proizvod, a suska se da su i yieldovi losiji.

I dalje ce biti jeftiniji od intela, al ako ponovno budu imali rekordno dugo vrijeme sa bugovima i nestabilnostima kao prva gen ryzena intel ce jos uvijek biti u igri.

To je nemoguce posto je ovo u sustini ista arhitektura nesto poboljsana i rafinirana, dakle neusoporedivo sa situacijom kad je sve bilo novo...

A i nema veze sa arhitekturom, početni problemi sa memorijom su riješeni updateima BIOSa a ne novim revizijama hardvera kao Intelov bugoviti P67 chipset (ili nekad davno Pentium ¶ bug).

 

 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jel ima netko neki izvor kolika je mogucnost podrske kako za Intel a i AMD, sto se tice ram ddr 5 hoce li imati tu podrsku ili sve ovo sto je izaslo u zadnje dvije god odlazi u EOL u koliko se iduce 2 godine pojavi na trzistu.
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mladen kaže...

A i nema veze sa arhitekturom, početni problemi sa memorijom su riješeni updateima BIOSa a ne novim revizijama hardvera kao Intelov bugoviti P67 chipset (ili nekad davno Pentium ¶ bug).

 

 

 Nije vazno u cemu je problem vec da im je trebalo god dana da na ryzenu 1 memorija proradi kako spadapa, taman da se priblizi sandy bridgeu. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice