Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.726
|
čitano: 2.110.941
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Jel ima netko neki izvor kolika je mogucnost podrske kako za Intel a i AMD, sto se tice ram ddr 5 hoce li imati tu podrsku ili sve ovo sto je izaslo u zadnje dvije god odlazi u EOL u koliko se iduce 2 godine pojavi na trzistu.

Teško da će prije 2022., Micron je lani tek predstavio prve module (@4400 MHz).

 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mladen kaže...
dreadmoore kaže...
Jel ima netko neki izvor kolika je mogucnost podrske kako za Intel a i AMD, sto se tice ram ddr 5 hoce li imati tu podrsku ili sve ovo sto je izaslo u zadnje dvije god odlazi u EOL u koliko se iduce 2 godine pojavi na trzistu.

Teško da će prije 2022., Micron je lani tek predstavio prve module (@4400 MHz).

 

 neki dan naletio na ovo:

https://www.tomshardware.com/news/what-we-know-ddr5-ram,39079.html

US server keke013#2101
10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Kad smo već kod procesora i teme evo ja se zapisa za jedan i9 9900k tako da potvrdim status u ovoj temi 

***********
Moj PC  
8 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

Kad smo već kod procesora i teme evo ja se zapisa za jedan i9 9900k tako da potvrdim status u ovoj temi 

 kad si spomenuo liquid freezer 360, da se dečki tamo u temi ne uvrijede što u njihovoj temi raspravljamo o 9900k...

 

sjećam se sa 8700k doduše govno primjerkom na 5.0Ghz je bilo poteškoća nedelidan držati ispod 90°C u avx i sl. opterećenje sa 360mm custom hlađenjem, išlo je to na 95°C bez greške...

 

sad ovaj 9700k pod noctuom nhd14... na 5.0Ghz , 1.31-1.32V se topi kad rokneš avx bench, povuče 200w ko od šale, 98°C i vozi miško 

 

za gaming neće biti nikakve frke, ni blizu 70-80°C, no ako kreneš nešto vrtiti jače, neće ni tom freezeru biti lako, 90°C ti ne gine sigurno, blizu 250w on mora povući...

 

Augi mi pokazao neke ss-ove, njegov 360 freezer u PUBG-u na stocku ga drži 30-40°C

 

 

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
kad u pubg nije ni opterečen...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...
kad u pubg nije ni opterečen...

 ma dobro, pubg je neoptimizirano smeće u svakom smislu i uzimati ko nešto relevantno ga nema smisla...

 

koliko sam vidio recenzije, 9900k na stocku povuče blizu 200w, što je kao 9700k klokan, zato sam i odustao jer bi vuklo hlađenje, pa ovo pa ono, na kraju opet izađe komp skoro ko ruska nuklearna podmornica 

16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Te je nakako vrlo blizu ili jednako sa FX 9590...Intel stigao Bulldozera 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
lav1000 kaže...
XXX kaže...
kad u pubg nije ni opterečen...

 ma dobro, pubg je neoptimizirano smeće u svakom smislu i uzimati ko nešto relevantno ga nema smisla...

 

koliko sam vidio recenzije, 9900k na stocku povuče blizu 200w, što je kao 9700k klokan, zato sam i odustao jer bi vuklo hlađenje, pa ovo pa ono, na kraju opet izađe komp skoro ko ruska nuklearna podmornica 

Samo zato sta ploce po defaultu clockaju procesor pa to zapravo nisu stock postavke procesora. 

Taj procesor je trebao biti deklariran barem kao 130-140W TDP procesor..

 

16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
8 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
lav1000 kaže...
XXX kaže...
kad u pubg nije ni opterečen...

 ma dobro, pubg je neoptimizirano smeće u svakom smislu i uzimati ko nešto relevantno ga nema smisla...

 

koliko sam vidio recenzije, 9900k na stocku povuče blizu 200w, što je kao 9700k klokan, zato sam i odustao jer bi vuklo hlađenje, pa ovo pa ono, na kraju opet izađe komp skoro ko ruska nuklearna podmornica 

Samo zato sta ploce po defaultu clockaju procesor pa to zapravo nisu stock postavke procesora. 

Taj procesor je trebao biti deklariran barem kao 130-140W TDP procesor..

 

 ma jasno, da ga je puknuti na neku b360 i ona ga locka na 95W on bi kod takvog avx loada se throttlao na 3.6ghz, ne klokaju one njemu takt same po sebi nego njihove default power postavke omogućavaju da se vrti na deklariranoj brzini bez throttlanja na niži takt

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo jedno onako pitanje jel se isplati prodati i7 6700k za 1600KN upravo mi covjek toliko ponudio.

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Evo jedno onako pitanje jel se isplati prodati i7 6700k za 1600KN upravo mi covjek toliko ponudio.

 Stari, za 1600 kn daj bez razmišljanja.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
al ce se netko usrecit s tim primjerkom🤣.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Evo jedno onako pitanje jel se isplati prodati i7 6700k za 1600KN upravo mi covjek toliko ponudio.

Ne budi lud, sacekaj da izadje Ryzen 2 pa ces dobit bar 2000kn. Ovo ni nije zajebancija posto je nase njuskalo jedna paralelna dimenzija onkraj pameti i logike...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Evo jedno onako pitanje jel se isplati prodati i7 6700k za 1600KN upravo mi covjek toliko ponudio.

 Prodaj, jer nebu ti lako prodati delidani/potrgani CPU bez ikave garancije za puno više para pored jeftinijih novih modela i5 9400f ili Ryzena 2600X.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...
dreadmoore kaže...

Evo jedno onako pitanje jel se isplati prodati i7 6700k za 1600KN upravo mi covjek toliko ponudio.

 Stari, za 1600 kn daj bez razmišljanja.

 Ma znam evo razmisljam se vjeruj mi ali kad vidim zasto koristim pc totalno mi ne isplativo osim sto cu zamjeniti procesor i dobiti novi.A da cu dobiti neki boost pa i ne bas samo koji mhz vise.Jedino sto bi bio baja na forumu sa i5 9600k nista vise hahah malo skup sport koji me izadje sa doplatom nekih 800Kn.

 

 

Mislim da sam ga upravo otjerao hahah sa odgovorom a procesor mu stavrno treba

 

 

 

malo i novosti usput https://www.techpowerup.com/254924/intel-10nm-ice-lake-to-quantitatively-debut-within-2019

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 10:25 (dreadmoore).
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Evo jedno onako pitanje jel se isplati prodati i7 6700k za 1600KN upravo mi covjek toliko ponudio.

 Pa samo sta Intel pise na njemu kosta brat bratu 100e, za ostalo tek trebas napet mozdane vijuge... skupa je to i mocna tehnologija druze 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Master enthusisast kaže...
dreadmoore kaže...

Evo jedno onako pitanje jel se isplati prodati i7 6700k za 1600KN upravo mi covjek toliko ponudio.

 Pa samo sta Intel pise na njemu kosta brat bratu 100e, za ostalo tek trebas napet mozdane vijuge... skupa je to i mocna tehnologija druze 

 Zar si toliko nisko pao da se moraš koristiti multi accountom kao mulac od 12 godina?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

Kad smo već kod procesora i teme evo ja se zapisa za jedan i9 9900k tako da potvrdim status u ovoj temi 

 Čitao sam u temi "niskih frekvencija" da si razmišljao o Ryzenu. Nemaš se tu šta razmišljat nema tog Ryzena na kugli zemaljskoj koji tom procesoru može stati uz bok. Pusti bajke o 456 jezgri za 1500kn kad i sami znamo da će i ovaj odron koji dolazi u obliku treće generacije ponudit veći broj jezgri koje ti nisu potrebne(i dalje će se on borit sa Sandy Bridgeom u gamingu). i9 9900k je svijet za sebe, raketa koja nema konkurencije i melje sve šta mu se u kljun baci. Cijena je najmanji problem pravom entuzijastu i onome tko želi u svoju kolekciju ubacit najbolje što tržište gaminga nudi.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 21:32 (mislioc).
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

I sta bi covjek ja ga pokusao otjerati ali on je uporan haha, znaci prvo mi je ponudio 400KM pa mu nisam htio odgovoriti pa je poslao par poruka na viber pa sam mu odgovorio u nadi da cu ga otjerati.Ali eto iznenadjenje jbg polovan procesor nema garancije ali brate cijenom ubija i ljudi na svasto pristaju.

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mislioc ako je to najbolje kaj nudi tržište gaminga, zakaj onda ne može pokrenuti GOTY god of war,red dead redemption 2, horozon zero down, bloodborne, the last of us, uncharted 4, spidermana i još neke redom najbolje ocijenjene igre zadnjih godina 😂...da ne spominjem kaj sve ne bude mogao pokrenuti idučih godinu dana 😂
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
DarthMarkus kaže...
dreadmoore kaže...

Evo jedno onako pitanje jel se isplati prodati i7 6700k za 1600KN upravo mi covjek toliko ponudio.

 Stari, za 1600 kn daj bez razmišljanja.

 Ma znam evo razmisljam se vjeruj mi ali kad vidim zasto koristim pc totalno mi ne isplativo osim sto cu zamjeniti procesor i dobiti novi.A da cu dobiti neki boost pa i ne bas samo koji mhz vise.Jedino sto bi bio baja na forumu sa i5 9600k nista vise hahah malo skup sport koji me izadje sa doplatom nekih 800Kn.

 

 

Mislim da sam ga upravo otjerao hahah sa odgovorom a procesor mu stavrno treba

 bit ces baja kad prestignes mojih 5.7ghz inace nevidim svrhu iz kojeg bi drugog razloga bio baja na forumu?!lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 23:32 (Stjepanj).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
nicky.sl kaže...

Kad smo već kod procesora i teme evo ja se zapisa za jedan i9 9900k tako da potvrdim status u ovoj temi 

 Čitao sam u temi "niskih frekvencija i visokih performansi" da si razmišljao o Ryzenu. Nemaš se tu šta razmišljat nema tog Ryzena na kugli zemaljskoj koji tom procesoru može stati uz bok. Pusti bajke o 456 jezgri za 1500kn kad i sami znamo da će i ovaj odron koji dolazi u obliku treće generacije ponudit veći broj jezgri koje ti nisu potrebne(i dalje će se on borit sa Sandy Bridgeom u gamingu). i9 9900k je svijet za sebe, raketa koja nema konkurencije i melje sve šta mu se u kljun baci. Cijena je najmanji problem pravom entuzijastu i onome tko želi u svoju kolekciju ubacit najbolje što tržište gaminga nudi.

 

 Evo ispravio sam ti

(G)jokaCRO ingame
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
red_bull kaže...

 Evo ispravio sam ti

 Pod tim visokim performansama si mislio u odnosu na FX naravno da nebi bilo zabune.

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pa znas valjda da se performanse mjere u cb-u, strimanju za 0 viewera, virtualkama (zato kaj fora zvuci), obradi kucnog videa Lise Su i renderanja AMD logoa u 16k.
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ma tako je! 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

I  naravno war nemoj zaboravit ono najbitnije u gamingu je jedino relevantan mega popularni Ashes of the Singularity.

 
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Sa kojim igrama hranite tog 250W monstruma? Sa ćime ga hranite 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...

Sa kojim igrama hranite tog 250W monstruma? Sa ćime ga hranite 

 Taj i9 9900k je fjučr pruf. Njega je jedino zajebano uparit sa Vegom jer onda si u ozbiljnim problemima. U slučaju da se to dogodi odmah obavjestit HEP o promjeni i načinu obračuna struje.

5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Ma kakva vega, gdje ces vegana uparit sa ovakvim alpha mesožderom..  

 
0 1 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice