Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.105.203
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Izbjegavanje odgovora. Pa ne igrate valjda na njemu Apex i onaj odron BFV?????!!!!??????!!!!!!!

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...

Izbjegavanje odgovora. Pa ne igrate valjda na njemu Apex i onaj odron BFV?????!!!!??????!!!!!!!

 

 

 Ma ne ja ti imam samo "quad core" jedva i po forumu pišem. Čekam da izađu novi Ryzeni da si kupim polovni i7 8700k.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 10:43 (mislioc).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
XXX kaže...

Izbjegavanje odgovora. Pa ne igrate valjda na njemu Apex i onaj odron BFV?????!!!!??????!!!!!!!

 

 

 Ma ne ja ti imam samo "quad core" jedva i po forumu pišem. Čekam da izađu novi Ryzeni da si kupim polovni i7 8700k.

Taj polovni bu uvijek preskup, neisplativ. Pogle po kojoj cijeni ide polovni i7 7700k. Po cijeni novog i5 9600k, čak i skuplje.

Nema ti tu sreće...

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...

Taj polovni bu uvijek preskup, neisplativ. Pogle po kojoj cijeni ide polovni i7 7700k. Po cijeni novog i5 9600k, čak i skuplje.

Nema ti tu sreće...

 Ma ne navodno će ovi nadolazeći nuklearni Ryzeni biti tolko dobri da će i7 8700k biti po snazi kao Ryzen 3 3300 koji će koštat nešto više od kvalitetnije podloge za miša.

16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Nema šanse, budeš vidio. Ne mislim da nema šanse za nuklearni Ryzen, nego nema šanse da buš našao jeftin polovni i7...eventualno tamo za jedno pet godina kad sve matične pocrkavaju 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Hebate kad si na intelu jos se i obogatis nakon prodaje 

 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Master enthusisast kaže...

Hebate kad si na intelu jos se i obogatis nakon prodaje 

 Intel je kao vino što starije to bolje.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Master enthusisast kaže...

Hebate kad si na intelu jos se i obogatis nakon prodaje 

Pa baš i ne, ako je i7 7700k koštao cc 3200 kn a sada ga prodaš nekom očajniku za 2200 nisi se obogatio, jednostavno pušiš kako god okrenuo, kupovao novo ili polovno ili prodavao polovno.

 

5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže... 

Pa baš i ne, ako je i7 7700k koštao cc 3200 kn a sada ga prodaš nekom očajniku za 2200 nisi se obogatio, jednostavno pušiš kako god okrenuo, kupovao novo ili polovno ili prodavao polovno.

 To sam napisao figurativno, u svakom slucaju zaradis na njemu, ne tutnes ga pod klecavu nogu od stola kao ryzena prilikom zamjene 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
nicky.sl kaže...

Kad smo već kod procesora i teme evo ja se zapisa za jedan i9 9900k tako da potvrdim status u ovoj temi 

 Čitao sam u temi "niskih frekvencija" da si razmišljao o Ryzenu. Nemaš se tu šta razmišljat nema tog Ryzena na kugli zemaljskoj koji tom procesoru može stati uz bok. Pusti bajke o 456 jezgri za 1500kn kad i sami znamo da će i ovaj odron koji dolazi u obliku treće generacije ponudit veći broj jezgri koje ti nisu potrebne(i dalje će se on borit sa Sandy Bridgeom u gamingu). i9 9900k je svijet za sebe, raketa koja nema konkurencije i melje sve šta mu se u kljun baci. Cijena je najmanji problem pravom entuzijastu i onome tko želi u svoju kolekciju ubacit najbolje što tržište gaminga nudi.

 

 Osim ovog, koji uz bolje peformanse ima 50% nižu potrošnju?

 

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Master enthusisast kaže...
XXX kaže... 

Pa baš i ne, ako je i7 7700k koštao cc 3200 kn a sada ga prodaš nekom očajniku za 2200 nisi se obogatio, jednostavno pušiš kako god okrenuo, kupovao novo ili polovno ili prodavao polovno.

 To sam napisao figurativno, u svakom slucaju zaradis na njemu, ne tutnes ga pod klecavu nogu od stola kao ryzena prilikom zamjene 

 Svašta, FX 8320 sam platio novi 1250 kn i nakon tri pune godine prodao ga 750 kn, dobio solidne novce i za matičnu. Nisam se čak ni trebao truditi prodati, otišao kombo unutar par dana preko pceksperta.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 11:09 (XXX).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...
mislioc kaže...
nicky.sl kaže...

Kad smo već kod procesora i teme evo ja se zapisa za jedan i9 9900k tako da potvrdim status u ovoj temi 

 Čitao sam u temi "niskih frekvencija" da si razmišljao o Ryzenu. Nemaš se tu šta razmišljat nema tog Ryzena na kugli zemaljskoj koji tom procesoru može stati uz bok. Pusti bajke o 456 jezgri za 1500kn kad i sami znamo da će i ovaj odron koji dolazi u obliku treće generacije ponudit veći broj jezgri koje ti nisu potrebne(i dalje će se on borit sa Sandy Bridgeom u gamingu). i9 9900k je svijet za sebe, raketa koja nema konkurencije i melje sve šta mu se u kljun baci. Cijena je najmanji problem pravom entuzijastu i onome tko želi u svoju kolekciju ubacit najbolje što tržište gaminga nudi.

 

 Osim ovog, koji uz bolje peformanse ima 50% nižu potrošnju?

 

 

 

 Moram priznat da osim tvog AMD fanatizma iz tog videa ne možemo ništa korisno niti provijereno saznat.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 11:16 (mislioc).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
Jakovp kaže...
mislioc kaže...
nicky.sl kaže...

Kad smo već kod procesora i teme evo ja se zapisa za jedan i9 9900k tako da potvrdim status u ovoj temi 

 Čitao sam u temi "niskih frekvencija" da si razmišljao o Ryzenu. Nemaš se tu šta razmišljat nema tog Ryzena na kugli zemaljskoj koji tom procesoru može stati uz bok. Pusti bajke o 456 jezgri za 1500kn kad i sami znamo da će i ovaj odron koji dolazi u obliku treće generacije ponudit veći broj jezgri koje ti nisu potrebne(i dalje će se on borit sa Sandy Bridgeom u gamingu). i9 9900k je svijet za sebe, raketa koja nema konkurencije i melje sve šta mu se u kljun baci. Cijena je najmanji problem pravom entuzijastu i onome tko želi u svoju kolekciju ubacit najbolje što tržište gaminga nudi.

 

 Osim ovog, koji uz bolje peformanse ima 50% nižu potrošnju?

 

 

 

 Moram priznat da osim tvog AMD fanatizma iz tog videa ne možemo ništa korisno niti provjereno saznat.

 

Pa ti sa tvoje dvije moždane sigurno ne možeš.  Drugima je sve jasno...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže... 

 Svašta, FX 8320 sam platio novi 1250 kn i nakon tri pune godine prodao ga 750 kn, dobio solidne novce i za matičnu. Nisam se čak ni trebao truditi prodati, otišao kombo unutar par dana preko pceksperta.

 Pa ti si mađionicar, svaka cast mestre, rijetki se time mogu pohvaliti

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...
Master enthusisast kaže...

Hebate kad si na intelu jos se i obogatis nakon prodaje 

Pa baš i ne, ako je i7 7700k koštao cc 3200 kn a sada ga prodaš nekom očajniku za 2200 nisi se obogatio, jednostavno pušiš kako god okrenuo, kupovao novo ili polovno ili prodavao polovno.

 

Sta je super posto je R1700 kostao isto ~3200kn a sad ga prodas za 900-1000kn...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
XXX kaže...
Master enthusisast kaže...

Hebate kad si na intelu jos se i obogatis nakon prodaje 

Pa baš i ne, ako je i7 7700k koštao cc 3200 kn a sada ga prodaš nekom očajniku za 2200 nisi se obogatio, jednostavno pušiš kako god okrenuo, kupovao novo ili polovno ili prodavao polovno.

 

Sta je super posto je R1700 kostao isto ~3200kn a sad ga prodas za 900-1000kn...

 Da ali 1700 je u međuvremenu debelo pojeftinijo dok i7 7700k novi i danas košta jednako

 

https://www.hgshop.hr/proizvod/procesor-intel-core-i7-7700k-4200-4500-mhz-kaby-lake-socket-1151/217844

https://www.svijet-medija.hr/art/procesor-amd-ryzen-7-1700/79280?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Normalno da će se i cijena polovnog smanjivati u odnosu na novi. Ako pogledaš da novi košta 1250 kn a prodaš ga 900-100 opet super

 

Ne kužim tu tvoju logiku ni pod razno.

 

S druge strane novi i7700k skuplji od novog boljeg intel proca, i to je OK?

12 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Svi tu hvalite svoje pile, nadjebavate se koja kompanija je veća i bolja i pričate o nekom high fps gamingu, a iz garaže ih niste makli. Stignete li vi kad testirati te svoje mašine od silnog trollanja na forumu i pravljenja novih accounta? Djeco draga držite se vi radije knjige, a za Bug forum vam je dovoljan i dvojezgreni procesor takta 2.4 ghz .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
7 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Master enthusisast kaže...
XXX kaže... 

 Svašta, FX 8320 sam platio novi 1250 kn i nakon tri pune godine prodao ga 750 kn, dobio solidne novce i za matičnu. Nisam se čak ni trebao truditi prodati, otišao kombo unutar par dana preko pceksperta.

 Pa ti si mađionicar, svaka cast mestre, rijetki se time mogu pohvaliti

Kakv mađioničar?? Pa i3 8100 star mjesec dana platio 650 kn, sutra dobim toliko nakon što sam ga pošteno iskoristio, sve njegove četri jezgre u današnjim igrama... ane da su neke služile za ukras.

GTX 760 kupio polovnu za 1500 kn, pa ju nakon godinu dana prodao za 1450 kn i za 1500 kn kupio polovnu GTX 770. Igrao se godinu dana i prodao ju opet za 1500, jedan mi nudio i više ali nisam pristao jer

sam ju rezervirao za drugoga. Drugi dan otišao u dućan po skroz novu RX 470 za 1500 kn, nakon mjesec dana došao mi čovjek doma i mijenli se za trenutnu GTX 1060 6gb 1:1, imam još godinu dana garancije na njoj.

 

Samo treba malo pratiti, a da ne pričam da sam za Božić uzeo novi pS4 slim za 1400 kn i hit igre po 100 kn, koje sam nakon igraqnja prodao dalje a brijem da bum za konzolu dobio koliko sam ju i platio.

 

 

Nema to veze intel/amd, samo treba pogoditi trenutak.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 11:42 (XXX).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...
ansha kaže...
XXX kaže...
Master enthusisast kaže...

Hebate kad si na intelu jos se i obogatis nakon prodaje 

Pa baš i ne, ako je i7 7700k koštao cc 3200 kn a sada ga prodaš nekom očajniku za 2200 nisi se obogatio, jednostavno pušiš kako god okrenuo, kupovao novo ili polovno ili prodavao polovno.

 

Sta je super posto je R1700 kostao isto ~3200kn a sad ga prodas za 900-1000kn...

 Da ali 1700 je u međuvremenu debelo pojeftinijo dok i7 7700k novi i danas košta jednako

 

https://www.hgshop.hr/proizvod/procesor-intel-core-i7-7700k-4200-4500-mhz-kaby-lake-socket-1151/217844

https://www.svijet-medija.hr/art/procesor-amd-ryzen-7-1700/79280?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Normalno da će se i cijena polovnog smanjivati u odnosu na novi. Ako pogledaš da novi košta 1250 kn a prodaš ga 900-100 opet super

 

Ne kužim tu tvoju logiku ni pod razno.

 

S druge strane novi i7700k skuplji od novog boljeg intel proca, i to je OK?

Ne kuzis moju logiku? Koju logiku, to su cinjenice. 

 

Ako kupis skupi AMD-ov cpu, mozes racunat da ce te AMD sjebat konstantnim spustanjem cijena. Zato ne valja spustat cijene i to je razumna politika jer se ljudi osjecaju glupo sta su rano kupili i saljes im poruku da par godina pricekas s kupnjom njihovih procesora.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Isto tak ljudi koji malo pričakju se osjećaju pamtno, jer su kupili prošlu seriju na popustu, kako bi trebalo biti i kao stvari inače funkcioniraju, osim kod Intela i Nvidije.

 

 

 

5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Al cinjenica je da intel vrijedi godinama to sta si ga platio, dan danas se otima po oglasnicima za Skylake i Kabylake i to po 200eura koji u igrama nisu nista losiji nego pred 3 godine kada su izasli, i dalje su tu negdje kao 8700k na vrhu tablica, dok ryzen 1700 nitko ni novi ne trci kupit po 1200kn a kamoli polovni... 

 

Hebes ti to kaj ryzen rendera kad to ionako svega 3% populacije interesira kod kupnje 

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Master enthusisast kaže...

Al cinjenica je da intel vrijedi godinama to sta si ga platio, dan danas se otima po oglasnicima za Skylake i Kabylake i to po 200eura koji u igrama nisu nista losiji nego pred 3 godine kada su izasli, i dalje su tu negdje kao 8700k na vrhu tablica, dok ryzen 1700 nitko ni novi ne trci kupit po 1200kn a kamoli polovni... 

 

Hebes ti to kaj ryzen rendera kad to ionako svega 3% populacije interesira kod kupnje 

Od kuda ti te informacije?

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...
Master enthusisast kaže...

Al cinjenica je da intel vrijedi godinama to sta si ga platio, dan danas se otima po oglasnicima za Skylake i Kabylake i to po 200eura koji u igrama nisu nista losiji nego pred 3 godine kada su izasli, i dalje su tu negdje kao 8700k na vrhu tablica, dok ryzen 1700 nitko ni novi ne trci kupit po 1200kn a kamoli polovni... 

 

Hebes ti to kaj ryzen rendera kad to ionako svega 3% populacije interesira kod kupnje 

Od kuda ti te informacije?

Lol, to sta se Ryzen dobro prodaje ne znaci da ljudi renderaju, daleko manje od 3% ih se bavi time...

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Jbmu miša Mislioče upišao sam se od smijeha, di vadiš ovak smiješne i brutalne doskočice i fore? da ti možda Lav war i ekipa pod suspenzijama i dalje ne šalju kaj da napišes? ili si tak dovitljiv i vrckav pa sam smisliš ovakvu brutalu?

 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Nemam pojma zakaj svi danas kupuju ko ludi stojezgrene procesore...valjda ljudi znaju. Nije valjda samo zato kaju su super jeftini i zato kaj se može 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...
Nije valjda samo zato kaju su super jeftini i zato kaj se može 

 Bingo, kad nemas lufta u đepu kupis ono za kaj imas... 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Znač AMD napravio ono kaj današnjem kupcu treba i za kaj ima para. Bravo za njih i blago nama.
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...

 

Normalno da će se i cijena polovnog smanjivati u odnosu na novi. Ako pogledaš da novi košta 1250 kn a prodaš ga 900-100 opet super

 

Ne kužim tu tvoju logiku ni pod razno.

 

 

 Fora je u tome kaj se udruga niskih frekvencija uvijek hvali nekakvim ulozeno/dobiveno spikama i famoznim upgrade pathom gdje ce kad izade 73. generacija Ryzena svoju plocu moci u oporuci ostaviti najdrazem unuku.

 

Ajmo sad pogledati scenarij u kojem je netko u samim pocecima kupio ryzen 1700 i nekakvu budzet ulozeno/dobiveno plocu, ajmo cak i zamisliti nekakav paralelan svemir u kojem ce ta ploca biti skroz supac kad izade ryzen 2 pa da taj isti ostavi tu plocu. Racunica je takva da je u startu platio ryzen 1700 blizu 3000kn, a sad za njega moze dobiti sto evra i porciju cevapa sa ekstra luka i sad jos mora platiti 2000-2500kn il kolko ce vec kostati za novi ryzen.

 

U prevedenom to je sve nego ulozeno/dobivno i dobar upgrade path jer ce on u tom procesu potrositi vise nego netko tko je kupio Intela i koji ga je svo to vrijeme dominirao u performansama sto se tice gaminga koji je bitan 99% ekipe ovdje. Jos ako se vratimo u realnost taj isti ce sigurno zamjeniti staru plocu. Poanta price je da je skupo biti fanaticni fanboy. 

16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Uvjek je skupo biti fanboy osim ako si fanboy vlastitog novčanika 

 

S druge strane koliko je koštao Intel sličnih performansi u poslovnim rendering aplikacijama prije dolaska Ryzena za 3000 kuna? Tko ga je kupio za posao isplatio ga je X puta i zaboli ga polovno tržište.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.4.2019 11:30 (XXX).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ti pricas o velikoj manjini, a ja o vecini, al istina taj koji ga je kupio u poslovne svrhe je super prosao.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice