Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.111.171
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
16 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Tako je od davno, recenziras procesor na 2 razlicite ploce i imas razlicite rezultate. Previse recenzenata ne pazi na to da se testira stock procesor nego bude kako ploca stavi...

14 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

95W 9900K cepa preko 180W na stocku dok moj 112W 7640X ne moze povuc preko 108-109W u primeu clockan na 5ghz. Vjerodostojno :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Štedljivi i9 hm.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
A kaj se cudis, pa oboje i Intel i AMD katastrofa dodjeljuju TDP i doslovce muljaju ljude. Linitiraj Ryzen 2700x na 105w kolko mu pise pa ces vidjeti definiciju tromosti...
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
A kaj se cudis, pa oboje i Intel i AMD katastrofa dodjeljuju TDP i doslovce muljaju ljude. Linitiraj Ryzen 2700x na 105w kolko mu pise pa ces vidjeti definiciju tromosti...

A kako kad, kod ovog 7640X je tdp apsolutno totalno previsoko deklariran, procesor mu ne moze doc ni blizu na stock postavkama...

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
war3_tft kaže...
A kaj se cudis, pa oboje i Intel i AMD katastrofa dodjeljuju TDP i doslovce muljaju ljude. Linitiraj Ryzen 2700x na 105w kolko mu pise pa ces vidjeti definiciju tromosti...

A kako kad, kod ovog 7640X je tdp apsolutno totalno previsoko deklariran, procesor mu ne moze doc ni blizu na stock postavkama...

 Jesi probao vrtiti occt,  ibt i slicne przitelje procesora?

Na stocku mislim

13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
lav1000 kaže...

 Jesi probao vrtiti occt,  ibt i slicne przitelje procesora?

Na stocku mislim

Cinebench r15. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
war3_tft kaže...
A kaj se cudis, pa oboje i Intel i AMD katastrofa dodjeljuju TDP i doslovce muljaju ljude. Linitiraj Ryzen 2700x na 105w kolko mu pise pa ces vidjeti definiciju tromosti...

A kako kad, kod ovog 7640X je tdp apsolutno totalno previsoko deklariran, procesor mu ne moze doc ni blizu na stock postavkama...

 Uspoređuješ cpu s 4/4 i 8/16 

 

Naravno, prije par godina svi su se uklapali u tdp specifikaciju s 4 jezgre. 

 

Mislim, dakle half adder
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...
Friday kaže...

Da li bi ikakav znacajan bottleneck bio u slucaju uparivanja RTX 2080 i 6700k (lagani OC na 4.6)? Radi se o 1440p rezoluciji

 Znacajan ne, ali ces ga imati, pogotovo u bf.lp

 

Samo da te ispravim. U BF5 bez vsync-a i sa FFR-om ukljucenim grafa je na 100% a proc 80-90 uglavnom. Gotovo pa idealno

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 21:57 (Friday).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
lav1000 kaže...
ansha kaže...
war3_tft kaže...
A kaj se cudis, pa oboje i Intel i AMD katastrofa dodjeljuju TDP i doslovce muljaju ljude. Linitiraj Ryzen 2700x na 105w kolko mu pise pa ces vidjeti definiciju tromosti...

A kako kad, kod ovog 7640X je tdp apsolutno totalno previsoko deklariran, procesor mu ne moze doc ni blizu na stock postavkama...

 Jesi probao vrtiti occt,  ibt i slicne przitelje procesora?

Na stocku mislim

Ma ni blizu, ni linx koji je najgori...

7 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
lav1000 kaže...
ansha kaže...
war3_tft kaže...
A kaj se cudis, pa oboje i Intel i AMD katastrofa dodjeljuju TDP i doslovce muljaju ljude. Linitiraj Ryzen 2700x na 105w kolko mu pise pa ces vidjeti definiciju tromosti...

A kako kad, kod ovog 7640X je tdp apsolutno totalno previsoko deklariran, procesor mu ne moze doc ni blizu na stock postavkama...

 Jesi probao vrtiti occt,  ibt i slicne przitelje procesora?

Na stocku mislim

Ma ni blizu, ni linx koji je najgori...

 A nista, odnesi to onda kod throttle gurua, on ce to ustimati da trosi i 200w ako treba u cinebechu,a imat ces skor ko i5 6500   

12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

meni se cini da ti imas malo zesci throttle u glavi..lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 1:33 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Guru primi se posla da svijet dobije i bn formulu za x299 chipset a ne po svom ustaljenom tempu vrijeđaš i toksičariš 

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Javio se najgori s ljestvice solit pamet ostalima o toksicnosti...ponavljas se iz dana u dan to ti dovoljno govori, armade, gurui, team blue jesi uspio nauciti jos koju rijec ili ces i dalje glumit papigu?lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Dečki mislim da intel djeluje toxično na vas, u bandjera rosa klubu vlada ljubav i prijateljstvo! 

#YOLO
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

Dečki mislim da intel djeluje toxično na vas, u bandjera rosa klubu vlada ljubav i prijateljstvo! 

 A tko bi vas tjesio da to ne radite medusobno jedni drugima. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
AdR03 kaže...

Dečki mislim da intel djeluje toxično na vas, u bandjera rosa klubu vlada ljubav i prijateljstvo! 

 A tko bi vas tjesio da to ne radite medusobno jedni drugima. 

 Dobra ahahahaha

#YOLO
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
lav1000 kaže...

 Jesi probao vrtiti occt,  ibt i slicne przitelje procesora?

Na stocku mislim

Evo stavio CPU na intel-ov stock setting, maksimalna potrosnja u prime-u 29.4 small fft je 69-70W 

Maksimalna potrosnja u cinebenchu 48W, cijeli sitem iz uticnice 90W 

Netko se gadno zajebo sa tdp deklaracijom kod ovog cpu-a, zvat cu ostale kupce ovog procesora, malo nas je pa se svi znamo, i zalit cemo se intelu 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
lav1000 kaže...

 Jesi probao vrtiti occt,  ibt i slicne przitelje procesora?

Na stocku mislim

Evo stavio CPU na intel-ov stock setting, maksimalna potrosnja u prime-u 29.4 small fft je 69-70W 

Maksimalna potrosnja u cinebenchu 48W, cijeli sitem iz uticnice 90W 

Netko se gadno zajebo sa tdp deklaracijom kod ovog cpu-a, zvat cu ostale kupce ovog procesora, malo nas je pa se svi znamo, i zalit cemo se intelu 

 cim se ti opterecujes

AMD AntiBoy
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
ansha kaže...

Netko se gadno zajebo sa tdp deklaracijom kod ovog cpu-a, zvat cu ostale kupce ovog procesora, malo nas je pa se svi znamo, i zalit cemo se intelu 

 cim se ti opterecujes

 jbga, zima stiže

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

 cim se ti opterecujes

Fascinantno mi je kako si zakljucio da se opterecujem time...

10 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Mnogi brkaju TDP sa potrošnjom, ne mora se nužno poklapati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
gil kaže...

Mnogi brkaju TDP sa potrošnjom, ne mora se nužno poklapati.

Ovisi kako definiraju TDP, u pravilu je to jedno te isto, sva energija se pretvara u toplinu...

 

Kazu intelovci:

"Thermal Design Power (TDP) represents the average power, in watts, the processor dissipates.."

 

Po tome je to potrosnja...

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 13:55 (ansha).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
gil kaže...

Mnogi brkaju TDP sa potrošnjom, ne mora se nužno poklapati.

Ovisi kako definiraju TDP, u pravilu je to jedno te isto, sva energija se pretvara u toplinu...

 

Kazu intelovci:

"Thermal Design Power (TDP) represents the average power, in watts, the processor dissipates.."

 

Po tome je to potrosnja...

 Nije, i jedno i drugo je energija u watima, samo što ovo mjeri proizvedenu toplinu(energija-wat) i kako kažeš AMD i Intel to drugačije računaju. I mislim da uložena energija ne znači i 100% proizvedene topline, to bi onda bio idealan grijač.

Mada to po meni nema logike. Zašto uopće taj izraz TDP? Mogli su navesti snagu procesora direktno bez tih mozgolomki. Ili se išlo na to da bi se olakšalo kod izračuna hladnjaka.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 16:02 (gil).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
gil kaže...
ansha kaže...
gil kaže...

Mnogi brkaju TDP sa potrošnjom, ne mora se nužno poklapati.

Ovisi kako definiraju TDP, u pravilu je to jedno te isto, sva energija se pretvara u toplinu...

 

Kazu intelovci:

"Thermal Design Power (TDP) represents the average power, in watts, the processor dissipates.."

 

Po tome je to potrosnja...

 Nije, i jedno i drugo je energija u watima, samo što ovo mjeri proizvedenu toplinu(energija-wat) i kako kažeš AMD i Intel to drugačije računaju. I mislim da uložena energija ne znači i 100% proizvedene topline, to bi onda bio idealan grijač.

Mada to po meni nema logike. Zašto uopće taj izraz TDP? Mogli su navesti snagu procesora direktno bez tih mozgolomki. Ili se išlo na to da bi se olakšalo kod izračuna hladnjaka.

Slobodno za nasu raspravu mozemo uzet da 100% energije ide u toplinu.

TDP kao podatak sluzi za pomoc pri odabiru hadnjaka.

 

Cpu otprilike i nije nista drugo do 100% efikasnog grijaca, nikakav rad ne obavlja...

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 16:25 (ansha).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
gil kaže...
ansha kaže...
gil kaže...

Mnogi brkaju TDP sa potrošnjom, ne mora se nužno poklapati.

Ovisi kako definiraju TDP, u pravilu je to jedno te isto, sva energija se pretvara u toplinu...

 

Kazu intelovci:

"Thermal Design Power (TDP) represents the average power, in watts, the processor dissipates.."

 

Po tome je to potrosnja...

 Nije, i jedno i drugo je energija u watima, samo što ovo mjeri proizvedenu toplinu(energija-wat) i kako kažeš AMD i Intel to drugačije računaju. I mislim da uložena energija ne znači i 100% proizvedene topline, to bi onda bio idealan grijač.

Mada to po meni nema logike. Zašto uopće taj izraz TDP? Mogli su navesti snagu procesora direktno bez tih mozgolomki. Ili se išlo na to da bi se olakšalo kod izračuna hladnjaka.

Slobodno za nasu raspravu mozemo uzet da 100% energije ide u toplinu.

TDP kao podatak sluzi za pomoc pri odabiru hadnjaka.

 

Cpu otprilike i nije nista drugo do 100% efikasnog grijaca, nikakav rad ne obavlja...

 Po tom ispada da je procesor najgori energetski stroj, za ništa gubi 100. Ali i je tako. Zašto je procesor tako energetski neučinkovit? Puno strujnih krugova(kompleksnost) s puno otpora, parazitskih struja, kapaciteta i potrebna je velika snaga da se progura tako puno elektrona u jako kratkom vremenu. Sažimanje silicijskog procesora smanjuje se potreba za snagom ali onda se može ugurati i više strujnih krugova da bi dobili na "snazi" procesora i opet na istom. Ali da, sva energija utroši se na toplinu, u pravu si.

6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

poz,ima neko iskustva sa xeonom e3-1245v2 model sa grafikom integriranom ivy bridge kao i7 3770

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dejo74 kaže...

poz,ima neko iskustva sa xeonom e3-1245v2 model sa grafikom integriranom ivy bridge kao i7 3770

Isti procesor drugog naziva.

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

I ja sam zainteresiran za taj procesor, za e3 1240v2 ili e3 1230 v2 koje pratim na AliExpressu cijene i kreću se od 500 do 600 kn.

Ivi Bridge i7 3770 na P ili Z pločama se može djelomično overclockat preko multipliera, dok Xeoni nemaju tu mogućnost.

Pošto imam H61 ploču to mi nije od velike važnosti, ali me zanima jeli netko već naručivao procesore s Aliexpressa i kako prolaze na carini.

Jer 500 kn + 25% + 60 kn troškovi pošte = 685 kn - više i nije toliko zanimljivo i bolje je pikirati neki rabljeni i7 sa tržnice ili njuškala

 

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice