Intel izgleda najbolji za low buget gameing?

poruka: 48
|
čitano: 8.029
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Intel izgleda najbolji za low buget gameing?

http://www.tomshardware.co.uk/gaming-fx-pentium-apu-benchmark,review-32368-10.html

 

Evo procitao sam clanak i nakraju ispadne da je novi Pentium G630 i G860 ispadnu bolji od svih AMDa za gaming iako su samo Dual core?

 

Vasa misljenja o testu? Mene je ovo moram rec iznenadilo...

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Intel izgleda najbolji za low buget gameing?

I mene mozda dns da al kad budu sve igrice koristile 3-4 jezgre onda čemo da vidimo kao če se ponašat.

Don Believe The Type
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel izgleda najbolji za low buget gameing?

Steta mi je sto nisu testirali tipa Civilisation 5 il nesto slicno sto je napravljeno za multi core procesore...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel izgleda najbolji za low buget gameing?
@wrongtype

Igre koriste 3 jezgre od kad se portaju sa X360, a 4 od nedavno - u tom je i stvar - intel ima superiorniku arhitekturu.
420chan.org // 7chan.org
12 godina
neaktivan
offline
Intel izgleda najbolji za low buget gameing?

Ima jako dobru arhitekturu al i dosta skupu {#} al ipak vise zavisi do GPU-a na gameingu .

Don Believe The Type
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel izgleda najbolji za low buget gameing?
WrongType kaže...

Ima jako dobru arhitekturu al i dosta skupu {#} al ipak vise zavisi do GPU-a na gameingu .

Pa u tom je bit nije... G630 dode samo 475 kuna a kada pogledas Battlefield 3 benchmark vidis da dobijes isto FPSa kao da imas i3 cak i5! Znaci nikakav bottleneck za BF3!

Kada pogledas SC2 recimo dobijes bolje preformanse od svih cak bolje od famoznog 955 phenoma!

Skyrim bolje od 955 phenoma isto!

Kuzis u tome je caka sto dobijes za 475 kuna bolje preformasne u igrama sadasnjima od 500 kuna i vise skupljih AMD procesora...

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.2.2012 23:58 (Mew).
12 godina
neaktivan
offline
Intel izgleda najbolji za low buget gameing?

Kako se ponasa u ostalim stvarima?Vidim da se G860 moze mjeriti cak sam 1090T .

Don Believe The Type
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2012 0:12 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Intel izgleda najbolji za low buget gameing?
Mew kaže...

http://www.tomshardware.co.uk/gaming-fx-pentium-apu-benchmark,review-32368-10.html

 

Evo procitao sam clanak i nakraju ispadne da je novi Pentium G630 i G860 ispadnu bolji od svih AMDa za gaming iako su samo Dual core?

 

Vasa misljenja o testu? Mene je ovo moram rec iznenadilo...

Ti SB Pentiumi prevladavaju svojom arhitekturom i odlični su gaming, bolji od bilo koje Athlona X3/X4.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel izgleda najbolji za low buget gameing?
WrongType kaže...

Kako se ponasa u ostalim stvarima?Vidim da se G860 moze mjeriti cak sam 1090T .

Pa iskreno skoro svuda su bolji od skoro svakog Athlona u neki stvarima bolji od Phenoma...

 

Gledam i kopam bas po netu, i sokiran sam da tako dobar procesor cuci tu a niko ga ovdje nije pretjerano razglasao u buget gaming segmentu...

 

Bar sto se tice gaminga nevjerovatno odlicni procesori...

13 godina
odjavljen
offline
Re: Intel izgleda najbolji za low buget gameing?
Mew kaže...
WrongType kaže...

Kako se ponasa u ostalim stvarima?Vidim da se G860 moze mjeriti cak sam 1090T .

Pa iskreno skoro svuda su bolji od skoro svakog Athlona u neki stvarima bolji od Phenoma...

 

Gledam i kopam bas po netu, i sokiran sam da tako dobar procesor cuci tu a niko ga ovdje nije pretjerano razglasao u buget gaming segmentu...

 

Bar sto se tice gaminga nevjerovatno odlicni procesori...

Ne samo da su superiorni u igrama, nego i kada ih kupiš ne žulja te novčanik!

 

Danas kada bih išao na gaming konfu do 3k, definitivno bi to bio moj izbor!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel izgleda najbolji za low buget gameing?
Mew kaže...
WrongType kaže...

Kako se ponasa u ostalim stvarima?Vidim da se G860 moze mjeriti cak sam 1090T .

Pa iskreno skoro svuda su bolji od skoro svakog Athlona u neki stvarima bolji od Phenoma...

 

Gledam i kopam bas po netu, i sokiran sam da tako dobar procesor cuci tu a niko ga ovdje nije pretjerano razglasao u buget gaming segmentu...

 

Bar sto se tice gaminga nevjerovatno odlicni procesori...

Da uopce nisam cuo za njega nesto sam malo gledao  cini mi se g8xx ne sjecam se .. da sam barem znao da je tako dobar nebi uzeo AMD 645 a hebiga sad..{#}

Don Believe The Type
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel izgleda najbolji za low buget gameing?
MARKOZD15 kaže...
Mew kaže...
WrongType kaže...

Kako se ponasa u ostalim stvarima?Vidim da se G860 moze mjeriti cak sam 1090T .

Pa iskreno skoro svuda su bolji od skoro svakog Athlona u neki stvarima bolji od Phenoma...

 

Gledam i kopam bas po netu, i sokiran sam da tako dobar procesor cuci tu a niko ga ovdje nije pretjerano razglasao u buget gaming segmentu...

 

Bar sto se tice gaminga nevjerovatno odlicni procesori...

Ne samo da su superiorni u igrama, nego i kada ih kupiš ne žulja te novčanik!

 

Danas kada bih išao na gaming konfu do 3k, definitivno bi to bio moj izbor!

Evo moj frend taman radi u Vipnet call centru za jednu 3k konfu :D

Kopao sam vec par dana... i preporucili su mi ljudi u threadu da idem na intel ali moram reci bio sam skeptican nakon dugorocnog citanja Athlona X3/X4 vise manje bog low budgeta, ali kada sam ovo vidio bio sam onako WHOA... nevjerujem...

Gledam u protisu onako nevjerovatno....

CPU - 475 kuna  - G630
Mobo -  oko 370 kuna - neka H61 maticna
PSU - 287 kuna - Onaj Xilence PSU
RAM -  oko 180 kuna - Bilo kojih 4 GB

Kuciste - 80 kuna

GPU - 1.324 kuna - 6870

HDD - oko 500

Cisto da nevjerujes... i to sve zajedno je jace od moje konfe sada.  Bez problema BF3 na high...

 

 

WrongType kaže...
Mew kaže...
WrongType kaže...

Kako se ponasa u ostalim stvarima?Vidim da se G860 moze mjeriti cak sam 1090T .

Pa iskreno skoro svuda su bolji od skoro svakog Athlona u neki stvarima bolji od Phenoma...

 

Gledam i kopam bas po netu, i sokiran sam da tako dobar procesor cuci tu a niko ga ovdje nije pretjerano razglasao u buget gaming segmentu...

 

Bar sto se tice gaminga nevjerovatno odlicni procesori...

Da uopce nisam cuo za njega nesto sam malo gledao  cini mi se g8xx ne sjecam se .. da sam barem znao da je tako dobar nebi uzeo AMD 645 a hebiga sad..{#}

 

Da ni ja, dosao mi je onako WHOA od kada ovo postoji?!

 

Ali dobro nemoj biti tuzak 645 je odlican procesor, ako te tjesi brze enkodiras video, 7zipas i sve te radne stvari radis bolje :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2012 0:45 (Mew).
12 godina
neaktivan
offline
Intel izgleda najbolji za low buget gameing?

Jako sam zadovoljan sa ovim CPU drzim ga na 3.6 max 40 C u full load-u radi dosta dobro.Onda bi morao mjenat i Cooler jer mi ovaj ne pase idem samo na AM2 do am3+ i 755 i 1366

Don Believe The Type
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel izgleda najbolji za low buget gameing?
WrongType kaže...

Jako sam zadovoljan sa ovim CPU drzim ga na 3.6 max 40 C u full load-u radi dosta dobro.Onda bi morao mjenat i Cooler jer mi ovaj ne pase idem samo na AM2 do am3+ i 755 i 1366

Ti mozes svog clockat btw sa H61 chipsetom nema klokanja Sandia koliko  znam :)

12 godina
neaktivan
offline
Intel izgleda najbolji za low buget gameing?

Ne govorim ja o g860 nego o amd 645.

Don Believe The Type
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel izgleda najbolji za low buget gameing?
WrongType kaže...

Ne govorim ja o g860 nego o amd 645.

I ja isto, kazem da ti svoj AMD mozes klokat dok se ovaj Pentium nemoze ako se kupuje PC do 3k kuna jer onda moras ici na H61 maticne koje ne podrzavaju overclocking.

12 godina
neaktivan
offline
Intel izgleda najbolji za low buget gameing?

Krivo sam te razumio nvm.Ionako ne dobis puno na overclocku.Bio bi mi saversno upao taj intel ionako sam bio uzimao MBO,CPU,RAM do 200 € još tome troši samo 65W u buducnosti cu vjerojatno(100%) buducom nadogradnjom preci na Intel

Don Believe The Type
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2012 1:01 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel izgleda najbolji za low buget gameing?

meni tu nesto ne stima! znaci 2 jezgre, 2,8 ghz takt, cache 3 mb i da je bolji od vecine procesora na trzistu. wtf za tako nisku cijenu  {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel izgleda najbolji za low buget gameing?

Athlonci i Phenomi imaju vise sirove snage, ali za gaming jednostavno SB arhitektura rastura.

Ofc.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel izgleda najbolji za low buget gameing?
alexandarxan kaže...

meni tu nesto ne stima! znaci 2 jezgre, 2,8 ghz takt, cache 3 mb i da je bolji od vecine procesora na trzistu. wtf za tako nisku cijenu {#}

 2 jezegre po 3.0 sto mozes kad je Intel je uvjek bio bolji od AMD-a.

Don Believe The Type
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel izgleda najbolji za low buget gameing?
alexandarxan kaže...

meni tu nesto ne stima! znaci 2 jezgre, 2,8 ghz takt, cache 3 mb i da je bolji od vecine procesora na trzistu. wtf za tako nisku cijenu {#}

To ti vec godinama govore, arhitektura. Intel vodi pogotovo sada u preformance per clock.

 

Zaci nedaje isto snage u igrama AMD 1 Hz protiv Intel 1 Hz

 

Gle suprotno se bilo događalo u proslosti. Sjecas se kada je AMD nazavio sve svoje procesore tipa 5000+ il slicno, AMD nikada nije imao tu sirovu brzinu Intela u Pentium 4 doba, ali su mu svejedno Athloni bili bolji u vecini testova sa manje Ghza od Intela...

Pa se AMD sjetio da naziva svoje procesore po tisucama kao da ljudi misle da zapravo ima toliko Megaherca...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel izgleda najbolji za low buget gameing?
Mew kaže...
alexandarxan kaže...

meni tu nesto ne stima! znaci 2 jezgre, 2,8 ghz takt, cache 3 mb i da je bolji od vecine procesora na trzistu. wtf za tako nisku cijenu {#}

To ti vec godinama govore, arhitektura. Intel vodi pogotovo sada u preformance per clock.

 

Zaci nedaje isto snage u igrama AMD 1 Hz protiv Intel 1 Hz

 

Gle suprotno se bilo događalo u proslosti. Sjecas se kada je AMD nazavio sve svoje procesore tipa 5000+ il slicno, AMD nikada nije imao tu sirovu brzinu Intela u Pentium 4 doba, ali su mu svejedno Athloni bili bolji u vecini testova sa manje Ghza od Intela...

Pa se AMD sjetio da naziva svoje procesore po tisucama kao da ljudi misle da zapravo ima toliko Megaherca...

Da donedavno sam ima amd athlon ×2 64 5400+ 2.8ghz nije vljao nista nisam mogao svoj gpu iskorsitit ni 50 % morao sam mjenat jer mi je grafa pocela trotlat.

Don Believe The Type
12 godina
neaktivan
offline
Intel izgleda najbolji za low buget gameing?

intel rastura jos od core 2 duo serije (2006god) ako se ne varam..  sve govori da amd jos arhitekturom nije stigao nehalema i5 / i7 generaciju (i7920 i7860 itd) .. clock per clock intel unistava sve do sad kaj amd ima.. ukljucujuci i faidozera...

xfact
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel izgleda najbolji za low buget gameing?
=xfact= kaže...

intel rastura jos od core 2 duo serije (2006god) ako se ne varam..  sve govori da amd jos arhitekturom nije stigao nehalema i5 / i7 generaciju (i7920 i7860 itd) .. clock per clock intel unistava sve do sad kaj amd ima.. ukljucujuci i faidozera...

Nazalost do sada se to nije bas iskazivalo u sub 1000 kuna semgentu...

13 godina
odjavljen
offline
Re: Intel izgleda najbolji za low buget gameing?
mate960 kaže...

Athlonci i Phenomi imaju vise sirove snage, ali za gaming jednostavno SB arhitektura rastura.

Ne samo SB nego i procesori starije generacije, npr stari i3/i5/i7 procesori ili snažni E8400/E8500/E8600 koji su bolji u gamingu od bilo kojeg Phenoma II X4, a da ne govorim o starom Q6600 koji na 3GHz gazi sve pred sobom.

 

Iznenadili bi se kako Intel rastura u bilo kojem segmentu o kojem AMD može samo sanjati.

13 godina
neaktivan
offline
Intel izgleda najbolji za low buget gameing?

ok znaci ja imam dobar procesor athlon 630, igre vrti bez problema. uzet ovaj intel za buducih 5 godina gaming galaksije

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel izgleda najbolji za low buget gameing?

  Nemoj sad valjat gluposti. E8xxx nisu u kategoriji sa Phenomom X4. A ova usporedba je malo ofrlja iz razloga što su stavili skoro sve redom igre za koje se zna da nisu dobro optimizirane za više jezgara i da su CPU zahtjevne. Trebali su stavit i 5 igara koje profitiraju od više jezgara, da se vidi ljepo sve u globalu.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Intel izgleda najbolji za low buget gameing?
itomic009 kaže...

  Nemoj sad valjat gluposti. E8xxx nisu u kategoriji sa Phenomom X4. A ova usporedba je malo ofrlja iz razloga što su stavili skoro sve redom igre za koje se zna da nisu dobro optimizirane za više jezgara i da su CPU zahtjevne. Trebali su stavit i 5 igara koje profitiraju od više jezgara, da se vidi ljepo sve u globalu.

E84xx procesori su zvijeri koje ada upariš sa dobrim chipsetom i dobrom karticom tjeraju sve novije igre bez ikakvih problema, ja ih svrstavam u rang sa Phenomima X4, ako ne i bolji su!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel izgleda najbolji za low buget gameing?
itomic009 kaže...

  Nemoj sad valjat gluposti. E8xxx nisu u kategoriji sa Phenomom X4. A ova usporedba je malo ofrlja iz razloga što su stavili skoro sve redom igre za koje se zna da nisu dobro optimizirane za više jezgara i da su CPU zahtjevne. Trebali su stavit i 5 igara koje profitiraju od više jezgara, da se vidi ljepo sve u globalu.

Tu se slazemo totalno, trebali su stavit neke muticore igre, ali isto tako moras priznat da su stavili jako dobre igre sto se comparacije.

 

Svakog zanima BF3 i Starcraft 2. BF3 je ujedno i benchmark za sve FPSove, kao sto Metro 2033 najzahtjevnija graficki igra i pokazuje.

 

Dok je Starcraft 2 ujedno benchmark za Diablo 3, ako mozes jedno igrat mozes 100% biti siguran da ces igrat i drugo.

 

Skyrim isto, super popularan RPG, ako mozes njega igrat vjerovatno mozes i Witcher 2 i Mass Effect 3 i tako dalje...

 

Sada naravno za ljude koji igraju Grand Strategy Games tipa Civ, Total wara ili simulatore bi stvar mogla biti drugacija ali generalno. Ljudi igraju RTSove, FPSove, RPGove i MMOe, manjim djelom Racing i Sport.

 

Nijeda od tih skupina bas nije Procesorski zahtjevna vec graficki.

 

 

PS. Ljudi nemojte govorit da ce te intel za 5 godina uzet, necete, uzecete ono sto je najbolje za cijenu u to doba :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2012 12:02 (Mew).
13 godina
online
Re: Intel izgleda najbolji za low buget gameing?
MARKOZD15 kaže...
itomic009 kaže...

  Nemoj sad valjat gluposti. E8xxx nisu u kategoriji sa Phenomom X4. A ova usporedba je malo ofrlja iz razloga što su stavili skoro sve redom igre za koje se zna da nisu dobro optimizirane za više jezgara i da su CPU zahtjevne. Trebali su stavit i 5 igara koje profitiraju od više jezgara, da se vidi ljepo sve u globalu.

E84xx procesori su zvijeri koje ada upariš sa dobrim chipsetom i dobrom karticom tjeraju sve novije igre bez ikakvih problema, ja ih svrstavam u rang sa Phenomima X4, ako ne i bolji su!

 To što ih ti svrstavaš nema veze sa onim što jeste, bolje se suzdržat nego valjat gluposti.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice