Intel oznake i7 i5 itd

poruka: 14
|
čitano: 32.461
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Intel oznake i7 i5 itd

Pozdrav, inace oduvjek koristim AMD-ove processore i nemam pojma o intelu, jednom sam se zapitao koja je razlika izmedju i7, i5, i3, i2 itd.... dok sam kupovao laptop i udjem u dućan i pitam ovoga tamo koja je razlika i kaze on da to znaci koliko jezgri doticni processor ima.

mislim da to uopce nije tak.

moze neko objasnit hvala.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel oznake i7 i5 itd
codekiddy kaže...

Pozdrav, inace oduvjek koristim AMD-ove processore i nemam pojma o intelu, jednom sam se zapitao koja je razlika izmedju i7, i5, i3, i2 itd.... dok sam kupovao laptop i udjem u dućan i pitam ovoga tamo koja je razlika i kaze on da to znaci koliko jezgri doticni processor ima.

mislim da to uopce nije tak.

moze neko objasnit hvala.

i3 ima dvije jezgre,i5 ima 2/4 jezgre (ovisi koji),dok i7 ima četiri jezgre.Taj kaže da i7 znači da ima sedam jezgri,i5 pet...{#}

xf:donatorbubrega steam:donator_bubrega R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Intel oznake i7 i5 itd

Razlika je u snazi, namjeni, cijeni, potrošnji, naravno broju jezgri (uključen HyperThreading ili ne) ...itd. Npr. AMD ima u ponudi Athlon, Phenom, Opteron, FX... dok Intel ima i3, i5, i7, Xeon ...

 

http://ark.intel.com/compare/63696,61275,53428,52210

13 godina
offline
Re: Intel oznake i7 i5 itd
codekiddy kaže...

Pozdrav, inace oduvjek koristim AMD-ove processore i nemam pojma o intelu, jednom sam se zapitao koja je razlika izmedju i7, i5, i3, i2 itd.... dok sam kupovao laptop i udjem u dućan i pitam ovoga tamo koja je razlika i kaze on da to znaci koliko jezgri doticni processor ima.

mislim da to uopce nije tak.

moze neko objasnit hvala.

i2 nepostoji!

Origin/Battlelog: Sapko ///// Steam: Sapko111 ///// Xf: shapina
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel oznake i7 i5 itd
i3 su najslabiji procesori iz aktualne generacije i imaju iskljucivo 2 jezgre i namijenjeni donjem trzisnom segmentu.
i5 su procesori s 4 jezgre za srednji segment i imaju odlicne performanse. najsnazniji je i5 2500k. k znaci da ima otkljucan mnozitelj i moze se bolje overclockirati.
i7 su procesori za gornji trzisni segment i vrlo su mocni. najjaci je 2600k. normalna izdanja imaju po 4 jezgre dok nedavno izasli extremni i7 procesori imaju i 6 jezgara ali su i skuplji i vrlo mocni.
otkud ti ideja za i2?
Me gusta....
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel oznake i7 i5 itd
donator_bubrega kaže...
codekiddy kaže...

Pozdrav, inace oduvjek koristim AMD-ove processore i nemam pojma o intelu, jednom sam se zapitao koja je razlika izmedju i7, i5, i3, i2 itd.... dok sam kupovao laptop i udjem u dućan i pitam ovoga tamo koja je razlika i kaze on da to znaci koliko jezgri doticni processor ima.

mislim da to uopce nije tak.

moze neko objasnit hvala.

i3 ima dvije jezgre,i5 ima 2/4 jezgre (ovisi koji),dok i7 ima četiri jezgre.Taj kaže da i7 znači da ima sedam jezgri,i5 pet...{#}

 

Imas dvije serije tih procesora. Druga serija se zove Sandy Bridge. Sastoji se iz tri različite serije procesora. Intel i3,i5,i7. Ovo sad sto cu napisat važi za ovu Sandy Bridge seriju. i3 je najslabiji. Ima dvije jezgre i 4 threada(OS ce prepoznati te 2 jezgre kao 4). Sasvim solidan procesor. Sljedeći je Intel Core i5. On ima 4 jezgre i 4 threada. Vrlo jak quad core procesor. Sljedeći je Intel Core i7. On ima 4 jezgre i 8 threadova. Najjači procesor u Sandy Bridge seriji. 

 

Primjer

 

Intel Core i5 2 500 K

i5: serija procesora

2: druga generacija

500:oznaka procesora

K: ako imaš ovu oznaku kod imena procesora to znači da ga možeš overclockovati. Procesori bez ove oznake K se nemogu overclockovati. Nijedan i3 proc nema ovu oznaku.

 

Ovi procesori podržavaju još neke intelove tehnologije, npr. Turbo Boost. Primjer, ako koristiš single thread aplikaciju, procesor ce se automatski overclockovati sa npr stock 3.2 ghz na 3.6 ghz.

 

 

To ti je ono najosnovnije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2011 21:12 (SaidSikiraX).
13 godina
neaktivan
offline
Intel oznake i7 i5 itd

nikad nisam kužio ove threadove, jel to znači da igrice i programi zapravo vide i koriste 8 jezgri, a ne samo četri stvarne koje proc ima?

AMD Phenom II x 6 1090T
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel oznake i7 i5 itd
Bok ekipa. Nekidan sam kupio i3 2100 3.1GHz.
Jučer pročitah (ne znam više koji programčić to prikazao) da može ići do 3.8 GHz.
Pročitah i podatak L3 Disabled ali u opisu Matične ploče (koliko se sjećam). Kaže da je 3MB ali disabled.
Pa eto teme za češkanje glave...
Zahvaljujem na info.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel oznake i7 i5 itd
GoodAngel kaže...

nikad nisam kužio ove threadove, jel to znači da igrice i programi zapravo vide i koriste 8 jezgri, a ne samo četri stvarne koje proc ima?

da. ali performanse HT-a nikada nisu kao kod fizičkih jezgri

u stvarnosti neke igre i programi rade s HT-om, neke ne. kao i kod više jezgri

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2011 6:25 (igy).
13 godina
neaktivan
offline
Intel oznake i7 i5 itd

Ma dobro, al u globalu za igrice i programe, nisu potrebne ni tri jezgre a kamoli 8. Pa mi taj HT, trenutno i nema neku svrhu. U budućnosti možda i hoće imat težinu, al sad po meni najbolje kupit neki 4/4 proc tipa i 5.

AMD Phenom II x 6 1090T
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel oznake i7 i5 itd
GoodAngel kaže...

Ma dobro, al u globalu za igrice i programe, nisu potrebne ni tri jezgre a kamoli 8. Pa mi taj HT, trenutno i nema neku svrhu. U budućnosti možda i hoće imat težinu, al sad po meni najbolje kupit neki 4/4 proc tipa i 5.

da, i5 2500(k) bio bi neki best buy

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2011 19:27 (igy).
14 godina
offline
Re: Intel oznake i7 i5 itd
Suddenly Psychotic kaže...
i3 su najslabiji procesori iz aktualne generacije i imaju iskljucivo 2 jezgre i namijenjeni donjem trzisnom segmentu.
i5 su procesori s 4 jezgre za srednji segment i imaju odlicne performanse. najsnazniji je i5 2500k. k znaci da ima otkljucan mnozitelj i moze se bolje overclockirati.
i7 su procesori za gornji trzisni segment i vrlo su mocni. najjaci je 2600k. normalna izdanja imaju po 4 jezgre dok nedavno izasli extremni i7 procesori imaju i 6 jezgara ali su i skuplji i vrlo mocni.
otkud ti ideja za i2?

Nemaju svi i5 4  jezgre, neki imaju samo 2, ali oni imaju HT

Najjači i7 je 3960x. Najjači običan(ne extreme) je 2700k

I razlika između četverojezgrenih i5 i i7 je u HyperTheradingu, tehnologiji koja svaku fizičku jezgru dijeli na 2 logičke pa tako dvojezgreni i5 u Windowsima pokazuje 4 jezgre, četverojezgreni i5 4 jezgre, četverojezgreni i7 8 jezgri, a šesterojezgreni i7 Extreme 12 jezgri.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
12 godina
neaktivan
offline
Intel oznake i7 i5 itd

Ok, hvala svima na odgovorima.. sad su mnoge stvari jesnije :) poz!

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel oznake i7 i5 itd
Spiridon kaže...
Bok ekipa. Nekidan sam kupio i3 2100 3.1GHz.
Jučer pročitah (ne znam više koji programčić to prikazao) da može ići do 3.8 GHz.
Pročitah i podatak L3 Disabled ali u opisu Matične ploče (koliko se sjećam). Kaže da je 3MB ali disabled.
Pa eto teme za češkanje glave...
Zahvaljujem na info.

Još čekam da netko bar prokomentira ove info o procesoru i matičnoj ploči.... Hvala unaprijed.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice