Intel Skylake

poruka: 127
|
čitano: 17.005
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Intel Skylake Club

Pošto nema teme za Skylake otvorio bih pošto se dosta spominju po raznim temama.

 

Za početak nije baš sjajna tema koja me i potakla da otvorim ovu temu, a to je problem sa savijanjem Skylake cpua pod određenim coolerima. Tako sam danas provjerio i nije bilo savinutih ni pinova niti cpua - i5 6600 i CM Hyper 212 Evo. No nije mene toliko strah ni savijanja ni coolera vec činjenice da je cpu kupljen u e.digitalu koji bi me mogao uredno izignorirati ako dođe do savijanja kroz vrijeme. Evo teme, također me zanima koje coolere vi koristite na skylakeu i imate li kakvih problema ? 

 

EDIT: Popis coolera koji nemaju problema sa Skylakeom i ikakvim savijanjem. Iz CMa su mi potvrdili da nema nikakvog straha za Hyper 212 Evo
http://www.overclock3d.net/articles/cpu_mainboard/skylake_cpu_can_get_damaged_from_cooler_mounting_pressure/1

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2015 14:15 (D3lBoy).
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Skylake

Uh, ni to dobro....

15 godina
offline
Intel Skylake

Riješenje Vam je AIO..

 

ovo su fakat masivni cooleri i pitanje je bilo vremena kada će biti lošiji materijali na procevima i da se pocnu pigati..

 

Npr imao sam CM v10 i on je pigao plocu no to nije utjecalo na njenu funkcionalnost, pitanj je vremena kada će i ploce zeznuti

 

lol krivo sam čitao.

 

ovo se godađa prilikom pritezanja coolera? wtf.. dakle ovo se može desiti i sa aio ....

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2015 8:30 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel Skylake

Uhh, platiš dosta novaca i onda ti se ovo dogodi. Ne razumijem kako ovo u Intelu nisu predvidjeli. Prodaju K procesore bez hladnjaka naravno da će netko tko kupi K procesor i staviti neki glomazan hladnjak na njega.

 

Blaženi moj I7-4790K 

Remember when you were young, you shone like the sun. Shine on you crazy diamond.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel Skylake

I moj

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel Skylake
toxic kaže...

Riješenje Vam je AIO..

 

ovo su fakat masivni cooleri i pitanje je bilo vremena kada će biti lošiji materijali na procevima i da se pocnu pigati..

 

Npr imao sam CM v10 i on je pigao plocu no to nije utjecalo na njenu funkcionalnost, pitanj je vremena kada će i ploce zeznuti

 

lol krivo sam čitao.

 

ovo se godađa prilikom pritezanja coolera? wtf.. dakle ovo se može desiti i sa aio ....

 Da i AIO je navodno imao probleme. Čudno malo, cijeli net prica o tom a samo par slika, baš me zanima kako ce se izvest sva ta reklamacija ukoliko bude problema pošto 6600k i 6700k dolaze bez stock fana tako da ce ekipa kupovat razne coolere, bit ce gusto

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Re: Intel Skylake
D3lBoy kaže...

Čudno malo, cijeli net prica o tom a samo par slika,

I PC Gamer redakciji se to dogodilo...

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2015 16:06 (doktor1).
16 godina
odjavljen
offline
Intel Skylake

Kaj ih sad prave od silikona 

Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Intel Skylake

I sta se moze desiti procesoru kad se tako benda? Da prestane raditi ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Skylake
doktor1 kaže...
D3lBoy kaže...

Čudno malo, cijeli net prica o tom a samo par slika,

I PC Gamer redakciji se to dogodilo...

 jbte ovo izgleda strasno, no da bi to sve tako savio moje misljenje je da to trebas ici napraviti s cistom namjerom, inace nema sanse!lp

 

XXX pitaj megatamu

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2015 16:38 (Stjepanj).
10 godina
offline
Re: Intel Skylake
doktor1 kaže...
D3lBoy kaže...

Čudno malo, cijeli net prica o tom a samo par slika,

I PC Gamer redakciji se to dogodilo...

 Ovaj izgleda kao da je baš napukao po rubovima

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Skylake Club

ja imam isto 6600 k i evo 212..

nisam gledao dal se savija ali procesor radi savrseno i temperature su normalne...

smc
14 godina
offline
Intel Skylake

Ja bih išao na i5 6600 i stavio bih gore LC Power 120, ali ne mogu pronaći što je s tom kombinacijom. Koliko vidim za sada radi se o masivnim coolerima za K verzije procesora.

Ufffff...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel Skylake

Mene više od svega iritira YouTube komjuniti koji ce od tog u iduca 2 tjedna napravit samo takvu famu pa ce me svi uvjeravat kako skylake ništa nevalja iako ga nisu vidjeli nikad. Ocito je da samo pod određenim coolerima se to događa, treba sačekati što kaže intel i proizvođači coolera prije nego se zaključuje kako je cijela serija propast zbog toga.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel Skylake

a vidit cemo sta ce se desavat ali ne vjerujem da je to sad masovno problem..

tko zna sta su ovi radili kojima se savinuo, mislim nisu to bas jeftini procesori da ga sad cooleri samo tako ostete..

bar se nadam..

kolko sam skuzio to se desilo ljudima koji su sa elektricnim odvijacem serafili procesor i to je moguce posto sa njim mozes fakat cvrsto zaserafit..

ne znam, necu uopce svog ic gledat kakav je jer cu poludit ako je savijen..

uglavnom kad sam ga stavljo bio sam jako njezan.. :)

omg ovo sve zvuci pre seksualno..

smc
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Intel Skylake

I dare you I double dare you  Skylake

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel Skylake

Ovako ni moj klima uređaj ne izgleda.

Bf3 & Bf 4 - nick - Tonyhrv
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Intel Skylake

Ja nedavno uzeo i7-6700k i fractal design kelvin s24...sad me strah skinut hladenje i pogledat proc XD

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel Skylake

Dok radi, ne diraj :D

Bf3 & Bf 4 - nick - Tonyhrv
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel Skylake
leo_91 kaže...

Ja nedavno uzeo i7-6700k i fractal design kelvin s24...sad me strah skinut hladenje i pogledat proc XD

 Ja nisam imao mira, a i htio sam probat stock pa sam skinuo svoj, al kazem sve 5, da se savinuo mislim da bi primjetio pri prvom paljenju ili bi bacao bsod nakon par sati, jer ako je vjerovat onim slikama da se svi tako savijaju onda se vidi da su pinovi + bitni rubovi proca savijeni/puknuti, nebi to dugo radilo.

EDIT: Odgovorili mi iz CM-a, u linku imate popis firmi koje garantiraju da je sve ok sa skylakeom i njihovim coolerima.

"Thank you for your inquiry,

The Hyper 212 EVO does not harm your CPU and it is safe to use our coolers onto Skylake CPU's.

We made a statement on the website below.
In the statement is also a link where you can see that the Hyper 212 EVO is safe to use.

http://www.overclock3d.net/articles/cpu_mainboard/skylake_cpu_can_get_damaged_from_cooler_mounting_pressure/1

Best regards,
Cooler Master Support."

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2015 14:09 (D3lBoy).
16 godina
odjavljen
offline
Intel Skylake

A valda moraš biti malo jači sivonja da ga pretegneš i ispigaš. Ako staneš sa šarafljenjem na vrijeme verujem da nema nikave opasnosti...samo da sad ekipa ne počne stavljati hladnjake pre labavo 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel Skylake

Pa da navodno se događalo kod onih sto su elektronskim šarafcigerom iliti odvijacem :D Ja uvijek rucno stegnem, kad osjetim da se dosta teško okreće stanem i sve 5 bude

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
online
Re: Intel Skylake
E to bas i nije uvijek lako, meni je na cm vortex plus islo lagano sarafljenje s dva prsta dok odjednom push-pin nije izletio iz maticne, a kod ovog bequiet se odmah osjeti kad treba zategnuti jos malo i stati
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel Skylake

Zato volim Noctuin Secu-Firm 2, vijak je narezan i ne možeš dalje šarafiti kad dođe do točke do koje je predviđeno.

Remember when you were young, you shone like the sun. Shine on you crazy diamond.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2015 10:34 (Puls3).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel Skylake

Jel siguran skylake s D14 i D15 od Noctue??? Ipak su oni među najvećim grdosijama.

 

I još nešto, dali skylake još uvijek ima ono jadno ljepilo na heatspreaderu ili su se sjetili to zalemit?

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2015 16:03 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Skylake

100 % siguran nemaš brige.

 

Edit: Da Intel i dalje koristi majonezu za Skylake.

Unlock the Power Within
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2015 16:08 (Puls3).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Skylake
lllnuclearlll kaže...

Jel siguran skylake s D14 i D15 od Noctue??? Ipak su oni među najvećim grdosijama.

 

I još nešto, dali skylake još uvijek ima ono jadno ljepilo na heatspreaderu ili su se sjetili to zalemit?

 o DA! zasto bi vama bilo bolje...to im je sranje valjda jeftinije...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Intel Skylake

Novi biosi na maticnama omogucuju overclock i non K procesora... za sada su ih izdali MSI te ASROCK.... sa time da se mora ugasiti turbo boost te disable gpu od proca... te jos neke opcije

 

 

http://www.anandtech.com/show/9848/bclk-overclocking-intels-non-k-skylake-processors-coming-soon

 

http://www.techtimes.com/articles/115924/20151214/overclocking-now-possible-on-non-k-intel-skylake-processors-what-this-means-for-gamers.htm

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Skylake

Ajme kako hoću skylake! Dođe mi da prodam komp samo da kupim najmanje i5 6500.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice