Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

poruka: 704
|
čitano: 149.109
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Kukara kaže...

Evo ga stabilan na 3.8 ghz,temperature u granicima dopustenim.Zasada dosta,hvala vam puno!

 Odlicno, taj proc ima 9.5 multi? Mislim da 4Ghz mozes bez problema. Jer moj q je imao multi od 8.5 znaci fsb ti se mnozi sa tim brojem recimo FSB 400x9.5 =3.8Ghz. Mislim da mozes bez problema podignuti malo po malo fsb pocni sa nekih 15 znaci fsb 415 i tako +5 dodaj, dok nenađes "limit" i onda spustas voltazu procesora, xeoni su hladni i netreba im puno :).

 

I obavezno AIDA, prime, occt ili neki slicni program prilikom toga da budes siguran da je oc stabilan. Traje satima, ja sam svog sigurno 2 tjedna OC radio, dok nisam na 4ghz napravio LIMIT. I imao sam gresku nakon 2 sata mislim, pa sam ga drzao na 3.8. Ali moj multi je 8.5 ti imas 9.5. Tako da samo naprijed!

everyday i'm shuffling...
15 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Jos se uopce nezna koji ram ima, a pretpostavljam da ima ili 667mhz ili 800mhz ram, vjerojatno 667 po meni. Tako da ce tesko s tim ramom na 4ghz dogurati

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Bok. Ima li tko ideju zašto mi BIOS ne prepoznaje moddani BIOS prilikom pokušaja flasha? Jednostavno ga ne nalazi, a pohranjen je na C. 

Ne nalazi odgovarajući ROM. Ne nalazi odgovarajući ROM.
Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2017 22:05 (Caesar et Brutus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Probaj staviti bios na usb stick pa sa sticka snimi novi bios

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Koliko se sjećam da bi se modao bios mora mu se promijeniti ekstenzija u .rom pa sad poslije modanja treba opet promijeniti naziv ekstenzije da bude kakav je na originalu

ništa mi se neda
12 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Jel može biti da se zbog xeona restarta pc i igre ne rade pravilno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Može se restartati (BSOD) ako je nestabilan overclock, ali vjerojatno imaš problem s napajanjem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Flashao sam ponovivši postupak s pomoću drugog tutoriala, ugradio i sve uredno spojio i procesor radi, ali se pregrijava jer vent na cooleru odbija suradnju pa temperatura proca s vremenom korištenja opasno poraste, na do 70°C u IDLE-u. Ekstenzija za flash je .rom. Računalo normalno boota i radi, ali vent na cooleru ne pokazuje znakove života, niti malo se ne zavrti. Također mi je izbacivalo i CPU fan error prilikom boota, ali to sam riješio kako je prikazano u videu dolje. Napominjem da je sve uredno spojeno. Ne može se pogriješiti glede uštekavanja na CPU fan header jer ploča ima samo jedan i nemoguće ga je krivo uštekati, također je CPU fan uredno spojen i na napajanje. Na netu sam našao da je moguće da su tri žičice pritisnute komadićem plastike ili nečim pa da se zbog toga ne okreće, ali to je zaista banalno i definitivno se ne radi o tome kod mene. Prije je radio, ne razumijem zašto sada neće i zašto bi odjednom riknuo ili ako nije on, zašto bi CPU fan header na ploči otišao. Probao sam i s drugim kabelom od napajanja, odspojiti sve pa ponovno spojiti sve i opet isto. Nešto sam malo prčkao po BIOS-u, ali osim neprikazivanja poruke CPU fan error ništa nije pomoglo, fan se i dalje ponaša kao da je mrtav. Ima li itko kakvu ideju?

 

Nakon samo malo rada u IDLE-u, zbog činjenice da se vent na cooleru ne vrti. Nakon samo malo rada u IDLE-u, zbog činjenice da se vent na cooleru ne vrti.
Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Pa probaj spojit na 3pin na matičnoj i kontroliraj sam
14 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Ja umjesto Q6700 stavio Xeon 5450 i za sad radi kao beba. U idle mi temperatura ne ide preko 50, moram ga jos stress testat i onda cu vidjeti na cemu sam. I odjednom sam dobio na grafickoj R9 280X Toxic plavi znak, odnosno gumb koji svijetli, dok mi to nikad nije bilo na Q6700. Jel netko mozda zna cemu sluzi?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Ako sve radi ok zanemari

11 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Na koliko bi mogo dic maks svoj xeon na 1. kompu pod moj pc?

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Nemoš njega ništa dić,možda 3.3 max,imao sam ga i nije dobar za overlock
11 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Koji je xeon najbolji za clock?

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

x5470 je najbolji za oc,od jeftinijih e 5450

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Patrick_cro kaže...

x5470 je najbolji za oc,od jeftinijih e 5450

 Na koliko bi e5450 mogo dic?

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
15 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Ako ti fsb ide dosta visoko mogao bi ići i do 4ghz jer ima dobar multiplier 9x tako da ako fsb ide do 445. Ne vjerujem da može više od toga uhvatiti
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

trbam pomoc ako se ubace microcodovi  za xeona oce i dalje raditi na starom procesoru jel sam mislio ubaciti microcodove dok nestigne proc

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.9.2017 6:53 (miro76).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Raditi će bez problema, to su samo dodatni kodovi za xeon
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

gdje se mogu skinuti microcodovi za asus p5q plocu

12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
miro76 kaže...

gdje se mogu skinuti microcodovi za asus p5q plocu

 http://genius239239.myweb.hinet.net/771/

 

Samo budi siguran da skineš za točan model pošto vidim da ima dosta verzija p5q 

14 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Pozz ubacio sam microcodove ubacio xeona x5460 sve radi super samo kad dize windows samo bioos izbaci neku poruku u vezi procesora ali nestignem procitat brzo nestane
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
miro76 kaže...
Pozz ubacio sam microcodove ubacio xeona x5460 sve radi super samo kad dize windows samo bioos izbaci neku poruku u vezi procesora ali nestignem procitat brzo nestane

 Znači nisi dobro ubacio mikro kodove 

Vršim usluge: SMD, BGA, Rework / Reball / Reflow / IC repair: laptop MBO/PCB ; mobiteli MBO/PCB evilmage007@gmail.com 099 324 13 22
6 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Pozdrav svima. 
Isprike na upadanju u temu ako imate temu za predstavljanje clanova ili slicno da mi netko stavi link. 
Problem je ovaj. 
Ploca Asus P5K-Pro s modanim biosima za xeon procesore jer vec koristim duze vremena E5420. 
Znaci kupljen ispravan xeon X5460 te stavljen na plocu no desi se to da boota sve ok cita proc kako treba ali ne da uci u bios. 
Tipkovnica svijetli i cita je ali nije funkcionalna. 
Molio bi ako netko zna u cemu je caka jer ja vise ne znam sto da gledam. 
I ako nije problem netko tko je imao s time problema jer imam malo veci hladnjak pa mi je malo teze doci do proca a da ne skidam plocu. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Probaj clr cmos,ako to ne pomogne vadi baterijicu vanka i vidi onda.

 

Vršim usluge: SMD, BGA, Rework / Reball / Reflow / IC repair: laptop MBO/PCB ; mobiteli MBO/PCB evilmage007@gmail.com 099 324 13 22
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Probao sve od baterijice do pojedinacnog vadenja modula rama apsolutno sve. 
Sto mi je cudno da ocita proc tocno bez greske kao i sve ostalo od rama do misa tipkovnice dok eto na E 5420 sve ok. 
Jedino moze biti po mom da proc ima neku gresku drugo ne znam. 
I da isto mi se desilo dok sam vratio E 5420 te sam morao bootati bas sa 775 procesorom. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Imao sam ti ja sličan problem na asus p5k mislim sa e5440. Oko adaptera za 771 socket, one naljepnice, bila se uhvatila prašina i prekrila jedan "pin", i dok to nisam očistio nije htio bootat. Isto kao tebi je bio problem prikaze bios sve, al na tipkovnicu ne reagira pa probaj to pogledat

 

Lp

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Eto mozda jedino adapter nije ok pa ga tu hebe. 
Provjeriti cu samo moram plocu vaditi van iz kompa da mogu do proca doci. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Jesi isprobavao sa usb ili ps2 tipkovnicom?

6 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Nasao sam uzrok. 
Tocnij uzrok je sto ploca cita proc ali na funkcionira s njime kako treba. 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice