Ivy bridge info

poruka: 530
|
čitano: 67.848
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ivy bridge info

U ovoj temi možete pisati o novoj seriji Intel procesora u 22nm-skoj tehnologiji.

 

Kratka recenzija.

 

Preview

 

Dostignutih 7GHz, zoom.

 

Prednosti Prelaska na Ivy sa Sandy-a:

Nativna podrška za USB 3.0,

podrška za PCI-E 3.0 sa pune 32 linije,

50%-tno povečanje performansi IGP-a,

mogučnost reprodukcije višestukog videa u 4K rezi,

podrška za višu frekvenciju RAM memorije(2400,2666,2800, a navodno može to i više MHz),

te naravno niži TDP...

 

Mene osobno zanima dali je istina da se ivy stvarno toliko grije ili pak možemo očekivati pad temperatura s obzirom da traži manje napone za iste klokove od sandy-a.

Također planiram preči na ovu platformu pa sam spreman diskutirati o isplativosti, prednostima i manama.

 

Trivia:

Dostignuto je 3GHz na ddr3 memoriji.

 

Launch 23.04.2012.

9 Prelazak isplativ
39 Prelazak neisplativ
3 Postoji novije od 775 socket-a
38 Isplativ ako već nemate SB!
Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2012 13:50 (strit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ivy bridge info

Postoji već slična tema

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info

Obrovsky veli da se slabije overclockaju na zraku od SB-a, sad koliko ima istine u tome neznam ali koliko ga pratim u zadnje vrijeme plasira info koje se kasnije pokažu točnima

 

http://www.obr-hardware.com/2012/04/keep-your-sandy-bridge-e1-ivy-bridge.html

 

Ako stvarno bude tako onda je to jedan veliki bullshit.

Sada se i odvajaju chipovi 999 na tajvan 1 za Classified pa 9500 kom za obicne pa 1 za Classified @Vlada011
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info

Samo retard moze napraviti 22nm CPU da se vise grije od 32nm prethodnika.

Ofc.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Ivy bridge info

Realno gledajuci vecini se prelazak sa SB Quad Core/Quad Core sa HT-om @ 4,5GHZ ne isplati a toliko idu svi K primjerci SB-a na zraku.Da ne govorim da ima 5GHZ primjeraka.

Izostavimo one koji zaraduju na CPU snazi, tipa encoderi i ekipa.

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.4.2012 0:08 (zoharbizo).
 
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Ivy bridge info

 Kakva je stvar sa pločama. Jel svaka s1155 ploča dobiva podršku kroz BIOS update ?

13 godina
offline
Re: Ivy bridge info
itomic009 kaže...

 Kakva je stvar sa pločama. Jel svaka s1155 ploča dobiva podršku kroz BIOS update ?

To cemo znati kada izade IB, S1155 GEN3 ploce ce imati sigurno podrsku.

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.4.2012 0:10 (zoharbizo).
14 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info

http://hwbot.org/forum/showpost.php?p=166142&postcount=4

 

 

Sada se i odvajaju chipovi 999 na tajvan 1 za Classified pa 9500 kom za obicne pa 1 za Classified @Vlada011
Moj PC  
3 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy bridge info

 

Ovo zbilja ne izgleda obećavajuće, ajmo reći da je sa grafa 4.6 - 4.7 najoptimalniji overclock, znači isto kao i prosječni sandy... :(

clock2much
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy bridge info
Cele303 kaže...

 

Ovo zbilja ne izgleda obećavajuće, ajmo reći da je sa grafa 4.6 - 4.7 najoptimalniji overclock, znači isto kao i prosječni sandy... :(

Vrlo, vrlo razocaravajuce. Za 22nm sam ocekiva puno vece poboljsanje (ako je ovo uopce poboljsanje).

Ofc.
13 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info

Mene jedino malo cudi kako to da nemaju nijednu Extreme inacicu u Ivinom Mostu, kako vidim 3770k vazi za najjaceg koji je po svemu sudeci oko 10% jaci od 2700k.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy bridge info
infeqt0r kaže...

Mene jedino malo cudi kako to da nemaju nijednu Extreme inacicu u Ivinom Mostu, kako vidim 3770k vazi za najjaceg koji je po svemu sudeci oko 10% jaci od 2700k.

Izaci ce Ivy Bridge E, kao sto postoji i SB-E.

Ofc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy bridge info
mate960 kaže...
infeqt0r kaže...

Mene jedino malo cudi kako to da nemaju nijednu Extreme inacicu u Ivinom Mostu, kako vidim 3770k vazi za najjaceg koji je po svemu sudeci oko 10% jaci od 2700k.

Izaci ce Ivy Bridge E, kao sto postoji i SB-E.

 Kad se moze ocekivati?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy bridge info
infeqt0r kaže...

 Kad se moze ocekivati?

Nisam siguran, nece sigurno prije Q4/2012

Ofc.
13 godina
offline
Ivy bridge info

Navlakuša je taj graf to je sve ES primjerak. Treba se strpit i vidit kako se ponašaju normalni primjerci. Ja mislim da će overklok ipak bit na strani ivy-ja al živi bili pa vidjeli. Al nije sve u čistom oc-ku ima nešto i u podršci za nove tehnologije i prednost je što procovi nisu zaključani na određeni množitelj...

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.4.2012 18:49 (strit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy bridge info
strit kaže...

Navlakuša je taj graf to je sve ES primjerak. Treba se strpit i vidit kako se ponašaju normalni primjerci. Ja mislim da će overklok ipak bit na strani ivy-ja al živi bili pa vidjeli. Al nije sve u čistom oc-ku ima nešto i u podršci za nove tehnologije i prednost je što procovi nisu zaključani na određeni množitelj...

Kaže OBR da je to retail primjerak. A zanimljivo da se E0 stepping navodno daleko bolje overclockirao na zraku. Ne znam, meni to smrdi na još jednu Intelovu mucku.

 

Ako ne bude bolji overclocker na zraku od SB-a ja ću ga smatrat failom jer to jedino kaj sam od njega očekivao, već se otprije zna da je clock per clock zanemarivo brži.

Sada se i odvajaju chipovi 999 na tajvan 1 za Classified pa 9500 kom za obicne pa 1 za Classified @Vlada011
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy bridge info
infeqt0r kaže...
mate960 kaže...
infeqt0r kaže...

Mene jedino malo cudi kako to da nemaju nijednu Extreme inacicu u Ivinom Mostu, kako vidim 3770k vazi za najjaceg koji je po svemu sudeci oko 10% jaci od 2700k.

Izaci ce Ivy Bridge E, kao sto postoji i SB-E.

 Kad se moze ocekivati?

 

Krajem 2013.

clock2much
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy bridge info
Cele303 kaže...
infeqt0r kaže...
mate960 kaže...
infeqt0r kaže...

Mene jedino malo cudi kako to da nemaju nijednu Extreme inacicu u Ivinom Mostu, kako vidim 3770k vazi za najjaceg koji je po svemu sudeci oko 10% jaci od 2700k.

Izaci ce Ivy Bridge E, kao sto postoji i SB-E.

 Kad se moze ocekivati?

 

Krajem 2013.

 

Drago mi je da se nece pojaviti prije.

13 godina
offline
Ivy bridge info

Kad smo kod navlakuša.

Naizgled vrlo zanimljivo, zato baš treba pričekat stvarne review-e.

 

S tako malim TDP-om najviše bi trebali profitirat laptop-i još i ugrađen IGP. Za godinu dana mogli bi imat laptop low budget gaming performansi a da mu baterija traje ko kod smartphone-a. Drugim riječima cijeli dan.{#}

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.4.2012 22:25 (strit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info

Ne zvuci mi cijela ta prica previse zanimljivo, cekam Haswell.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ivy bridge info
infeqt0r kaže...

Ne zvuci mi cijela ta prica previse zanimljivo, cekam Haswell.

Kako to mozes reci kad procesori nisu jos niti izasli, pricam o IB procevima?

clock2much
13 godina
offline
Re: Ivy bridge info
ATiGamer kaže...
strit kaže...

Navlakuša je taj graf to je sve ES primjerak. Treba se strpit i vidit kako se ponašaju normalni primjerci. Ja mislim da će overklok ipak bit na strani ivy-ja al živi bili pa vidjeli. Al nije sve u čistom oc-ku ima nešto i u podršci za nove tehnologije i prednost je što procovi nisu zaključani na određeni množitelj...

Kaže OBR da je to retail primjerak. A zanimljivo da se E0 stepping navodno daleko bolje overclockirao na zraku. Ne znam, meni to smrdi na još jednu Intelovu mucku.

 

Ako ne bude bolji overclocker na zraku od SB-a ja ću ga smatrat failom jer to jedino kaj sam od njega očekivao, već se otprije zna da je clock per clock zanemarivo brži.

ima li ugrađen gpu utjecaj na overclock? jer intel se na ivy više bazirao poboljšanju gpu-a kako bi konkurirao amd apu pa je možda to razlog slabijem overclocku.

treba napomenut da će ivy odmah u startu biti 5-15 posto jači no sandy

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy bridge info
zoharbizo kaže...
infeqt0r kaže...

Ne zvuci mi cijela ta prica previse zanimljivo, cekam Haswell.

Kako to mozes reci kad procesori nisu jos niti izasli, pricam o IB procevima?

 

Nisu izisli ali specifikacije su tu, zar ne? Ne vidim nista sto je toliko revolucionarno u odnosu na Sandy. Sto se potrosnje i OC potencijala tice to je drugi par opanaka, ako si na to mislio.

14 godina
neaktivan
offline
Ivy bridge info

konacno prvi konkretni testovi 3770K

 

Google is your friend
Moj PC  
5 0 hvala 2
16 godina
offline
Ivy bridge info

Kolko čujem tj čitam, navodno bu bili brži od SB, oko 5 tj 10-tak % max...

A za ovaj OC u to baš ne vjerujem da bu si tak nekaj dopustili, kaj je intel imal kad opće fail s procesorima gledajući od s775 na prema sim? Ovo je samo retoričko pitanje..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ivy bridge info

Evo kaj kaže OBR u vezi Ivy Bridge procesora, i klokanju tj o E1 Retail verziji procesora koji če uskoro izač na tržište normalno. To je onaj isti OBR koji je donio prave informacije, o Bagerima prošle godine samo kaj je bilo nekak teško u njih povjerovat ali baš je tak ispalo na kraju.{#}

 

S obzirom da je on poklonik Intela, teško da je ovo izmislil ili da laže jer to baš i ne bi imalo smisla jer ionako ima kod sebe neke ES verzije Ivy Bridge tip je očito dobro upučen.{#}

 

Sad sam tek skužil, da je iznad neko drugi več prije mene okačil ovo dole od OBR a fučkaj ga kaj sad ništ.{#}{#}

 

http://www.obr-hardware.com/2012/04/keep-your-sandy-bridge-e1-ivy-bridge.html

 

"I have two older Engineering Samples stepping 8 (E0) and they are really good "on air" Ocers. Retail E1 stepping 9 is noticeably worse. It is worse than any Sandy Bridge. All Sandy Bridge I saw last year are better than all available E1 Retail stepping Core i7-3770K!. Ivy Bridge E1 is not good on air ocer! Do not buy them instead of your 5 GHz Sandy! Only for LN2, there make sense ... never for on air ocing! Keep your 5+GHz Sandies, no E1 Ivy is capable that clock on air."

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2012 21:23 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Ivy bridge info

Zar neko razmislja uopste o prelasku sa SB na IB. Zar takvih ima uopste. 

Za nas koji imamo AMD pa sada uzimamo IB je vec bolji izbor jer nas ostavlja sada konacno Native USB 3.0, SATA III, PCI-E 3.0 ako smo planirali neku grafiku novije generacije i par manjih poboljsanja.

Takodje ako ostanemo bez grafike imamo bolji GPU. Nista specijalno nista bitno, malo dobijanje vremena pre novog socketa ali u sustini i novi manji proizvodni proces.

Lepo obavestiti ljude sta dobijaju ako pokusaju da kupe Z68 a da uzmu IB a sta ne dobijaju mozda i to je to. Da ne bude nista specijalno a posle da treba i to je to.

Ko ima SB verovtno ostaje tu gde je ostali mislim da ako se pravi upgrade vec zna se nasta treba da se ide. Naravno sacekati zvanicne testove i nedelju dana da se slegne da ne ispadne prica Bulldozera jer i oko njega se digla tolika prasina na kraju su sami sebe u Ambis gurnuli. 

Samo mi nije jasno ko je sve napisao prelazak neisplativ ako se nema SB. Jedino ako se misli na ljude sa Intel platformom. 

Inace za ljude sa AMD platformom logican izbor je nizi proizvodni proces i ove novine. Ako vec ides na Intel uzimas Intel,

jedino ako je neko bas ogranicen sa kesom pa zeli da uzme P67 i i5 to je svakako bolje nego AM3+. 

Sve ce se znati kada izadje setite se AMDa u ovo vreme je jos njihov onaj govorio kako su price da je los najobicnije lazi.

Sve je moguce. Ionako ce ga hladiti H70 sa nekim dobrim kulerom radice na 4.0GHz normalno. Meni je najbitnije da se pokaze da nije sporiji nigde i da ne usporava graficku kartu tj da je tu bar 5-10% bolji od SBa.

Naravno da sam glasao da se isplati za ljude koji nemaju SB misleci prvenstveno na one koji nisu napravili upgrade tj uspeli su da se sacuvaju nesrtetnog BDa kao ja. Za nas normalno da vredi. Pa necemo uzimati valjda nesto sto nema pogodnosti sitne za skoro iste pare. 50-100e manje. Za 3-4 god koliko cu ga koristiti trebace mi to i vise od toga.

Najbolje da se ne isplati IB I Z77 ali da se zato isplati AM3+ ploca i Phenom II X6.

Hocemo EVGA GK110 STO PRE
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2012 21:26 (Vlada011).
16 godina
offline
Ivy bridge info

Al kaj je da je, amd rasturi Intel po pitanju integriranih grafi, mada sam mislil da bu perf. bile odlicne; al izgleda da Intel to čuva (da zadrži kupce) za sljedeću generaciju procesora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Ivy bridge info

Jeste bolji je mnogo na to i igraju stalno, to ih spasava inace ne bi imali gde da se pohvale.

Naopako da jos i tu puknu.

Hocemo EVGA GK110 STO PRE
13 godina
offline
Re: Ivy bridge info
Jurky kaže...

konacno prvi konkretni testovi 3770K

 

Al nisu pokazali rezultat koji je najbolji proc. FTW

Vlada011 kaže...

 Zar takvih ima uopste. 

na kraju su sami sebe u Ambis gurnuli. 

 Za nas normalno da vredi. Pa necemo uzimati valjda nesto sto nema pogodnosti sitne za skoro iste pare. 50-100e manje.

Vlada u mojoj temi. FTW{#}

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice