Kako odlijepiti procesor od coolera?

poruka: 47
|
čitano: 9.337
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc oko procesora

Procesor mi se je zaljepio na kuler i htio sam ocistiti kuler i sve mi je iskocilo vani kako da  odljepim proc od kulera  jako mi je hitno i u panici sam sada ?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc oko procesora

Koji proc i koji hladnjak?

Probaj opet ugradit i prikljuci sve na maticnoj.

Probaj spustit okretaje hladnjaku.

Pokreni prime nekih 10 minuta nek vrti tak da ti se proc dobrano zagrije(zato i smanjivanje okretaja na hladnjaku)

Onda ugasiš komp i brzo slidaj hladnjak.

E8400@4050mhz@H2O,Biostar Tpower I45,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15,BFG GTX260 OCX,WD320gb+WD640gb-AAKS
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Molim pomoc oko procesora

Evo sad sam ga skinuo  sad me zanima  kak da ocistim pastu  sa  proca  jer  je  tvrda  i totalno se osusila ?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc oko procesora

Žiletom.

Stavi ga skroz koso prema procesoru i ide to.

Možeš i alkoholom probat al neznam baš da ce ic ak se totalno osušila.

Uglavnom alkoholom možeš nakon što ju sastružeš sa proca

E8400@4050mhz@H2O,Biostar Tpower I45,Mushkin XP 2x2gb@1080mhz 5-5-5-15,BFG GTX260 OCX,WD320gb+WD640gb-AAKS
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Molim pomoc oko procesora

E puno ti hvala ,jako si mi pomogao !

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc oko procesora

a koj proc imaš?

q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3.... Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc oko procesora

Ako ti nešto ostane možeš skinuti sa ekstra finim šmig (brusnim) papirom samo nemoj puno pritiskat

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc oko procesora

NITRO razredjivac cisti a nece ostetit procesor.

AMD Phenom 9950 2,6(OC3,0) /Zalman 8700LED/), DFI LanParty DK790FX M2RS, 2X 2GB OCZ, Reaper 1066MHz, Club3D Radeon 4870, Hiper 730W.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Molim pomoc oko procesora

oow...ja imam slican problem al znate one pinove na procesorima??? e oni su se razjebali nedaju se ispravit i neki ispali kak da ja sad ove ispravim il kak da popravim i ak ce falit pinova oce li mi htjet radit procesor jer na hardu sam sjebo 2 pina i radi kak treba.....pomazite ljudi....molimvas

ASRock ALiveXFire-SATAII R3.0 AMD Athlon 64 X2 5200+ 2,7ghz Gigabyte Radeon HD3650 725mhz/1600mhz DDR2(800)1GB DDR2(800) 512MB DDR2(800) 2GB 1.HDD-Maxtor 200GB(10000rpm) 2.HDD-Maxtor 120gb(10000rpm) Sony DVD+RW(multi) + CD+R
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Molim pomoc oko procesora

Procesor je bio intel pentium 4 uspio sam ga odvojiti i ocistiti  ali sad  imam  posla  oko pinova  skrivili su se kad je sve skupa sa kulerom se iscupalo jebiga stvrdla se pasta  i dobio  bananu !

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
Molim pomoc oko procesora

pazi da ti ne puknu!!!!!!!!! pinovi nisu uopce elasticni i jakolako pucaju kad ih ravnas, zato PAZI !!!!!!!!!!!

Lenovo L220x, C2D E6600,zalman 9500LED, asus striker extreme, 4GB mushkin redline DDR2 1000, coolermaster stacker 831, BFG gtx 260 maxcore oc , samsung F1 spinpoint 1TB.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Molim pomoc oko procesora

Da  vidio sam  danas  sam se  zezao  vise  od  2 sata  i  skoro sam  osljepio  a  jos  moram se  zezati  s time  ,nema  veze  ako ih  ravnam sa  zeljeznom tankom odvijacem?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Kako odlijepiti procesor od coolera?

Uzmi neku patneticu (probaj sa više nih) i samo ljepo nabiš jedan pin i izravnaš ga i tako redom...

 

p.s. barem je neko bio na ovom forumu jednom reko da je tako rješio problem..

q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3.... Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako odlijepiti procesor od coolera?

nisam nikad ravnao s ciljem da popravim pin nego sam imao situaciju da je frend divljak zapucao stari cpu od amd.a nemam pojma vise koji je bio ali nesto jako staro (imalo je manje od 100 MHz to sam siguran) i probao sam izravnat pin i samo mi je ostao u ruci... tako da sam zato htio samo upozorit da to radis pazljivo... a sad kako nemam pojma Smijeh

Lenovo L220x, C2D E6600,zalman 9500LED, asus striker extreme, 4GB mushkin redline DDR2 1000, coolermaster stacker 831, BFG gtx 260 maxcore oc , samsung F1 spinpoint 1TB.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako odlijepiti procesor od coolera?

Kako izravnati pin:

 

1 možeš ga odnit u tvornicu i zamolit da ti ga isprave (hahahahahhahahahahaha)

 

2  možeš uzet klišta(ili neki drugi alat budi kreativan) i malo po malo to ispravljat

Tikviči vladaju svijetom!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako odlijepiti procesor od coolera?

Hvala na odgovorima i na pomocima ,sad mi je bas palo na pamet  da koristim pincetu manju to je bas savrseno za pinove .Zanimalo me je samo da zeljezo nebi smetalo za te pinove kao npr.kad bi ostalo paste po pinovima i to uslo u utor i da nebi izazvalo kratki spoj ili nes deseto.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako odlijepiti procesor od coolera?

Sad bi mi trebala velika pomoc sve sam izravnao sjeo je unutra procesor ali nemam slike na monitoru zasto  ako netko mozemo pomoci bio bi zahvalan  jer mi je potreban pc .

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
RE: Kako odlijepiti procesor od coolera?

Ja sam svoj proc čistio od paste sa običnom gumicom za brisanje...

CPU AMD Athlon 6000+, MBO Gigabyte GA-MA790FX-DS5, GPU Sapphire Radeon HD4870, DDR2 Kingmax 4 Gb 800MHz (4x1 Gb) PSU Corsair TX750W
16 godina
offline
Kako odlijepiti procesor od coolera?

pretpostavljam da ti nije problem u pinovima ako su svi izravnati i nije ni jedan puknuo, tako da moj savjet procesor vise NE VADI dok nisi sve ostalo provjerio 2X jer sigurno pinove nemozes 5X savijat i ispravljat pa da nebi bilo sranja...

Lenovo L220x, C2D E6600,zalman 9500LED, asus striker extreme, 4GB mushkin redline DDR2 1000, coolermaster stacker 831, BFG gtx 260 maxcore oc , samsung F1 spinpoint 1TB.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako odlijepiti procesor od coolera?

Sve sam isprobao hard  sam mjenjao ,ramove,napajanje,graficku,sve sam mjenjao  on je unutra sjeo normalno i vise nisam pametan  sto me zeza .Uopce nemam slike na monitoru !

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
RE: Kako odlijepiti procesor od coolera?

probaj samo jedan modul rama staviti i to probavaj malo po utorima i nakon toga jos probaj izvatiti bateriu i resetirati cmos...

Lenovo L220x, C2D E6600,zalman 9500LED, asus striker extreme, 4GB mushkin redline DDR2 1000, coolermaster stacker 831, BFG gtx 260 maxcore oc , samsung F1 spinpoint 1TB.
15 godina
offline
RE: Molim pomoc oko procesora
cro_denis kaže...

Procesor je bio intel pentium 4 uspio sam ga odvojiti i ocistiti  ali sad  imam  posla  oko pinova  skrivili su se kad je sve skupa sa kulerom se iscupalo jebiga stvrdla se pasta  i dobio  bananu !

 Problem je ovo pod crtano i podebljano , ako je taj cooler odvojen nasilno od procesora a je nema teorije da ce ti to vise radit.

Ako kazes da se sve iscupalo, ja podrazumijevam da je proc nasilno izaso iz socketa van zajedno sa coolerom tak da tu pomoci vise nema.
MSI Platinum P7N | Intel C2D E7300 | 2 x 2gb Kingston HyperX DC | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb | Fortron 650w
16 godina
offline
Kako odlijepiti procesor od coolera?

sa pincetom se mogu jako dobro i precizno izravnati pinovi na procesoru

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako odlijepiti procesor od coolera?

Pa nije nasilno izaslo nisam previse nista  potezao  nego je bilo zajedno sljepljeno i iskocilo ,ono sa  ramima  sam  probao  a za bateriju vidis  nisam  se sijetio ,ovo mi se jos tako nista nije dogodilo ali hebiga  kak se kaze  za sve postoji prvi put.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Kako odlijepiti procesor od coolera?

4 pina su mi se Razj_ _ _ _ _ al svjdno mislim da bi trebalo radit procesor je Intel Celeron D 2,13GHZ  socket478  ovak ovo sam ucinio:
uzeo nitro razrjeđivac i umocio kist u njega i po procesoru gore di je pasta i zatim je malo sa tehnickom olovkom rotringa izgrebo i bezproblema uspioskinut s hladnjaka

onda kak su tako pinovi mali nisam imo s cim poravnat pa sam uzeo rotringovu tehnicku i sa vrhom ravnao (FKT POMAŽE) par su se slomila pina jos prije al nis za to trebalo bi svjdno radit...tak sam i na hard disku slomio pa nis radi kak treba...... i zatim sam stavio u slot za procesore pravilno 100% al kad sam sve prikljucio za maticnu i procesore ama bas sve nes nie bilo u redu nie mi htio prikazat sliku a siguran sam da sam sve dobro prikljucio i ostalo.....imam i snimku uploadat cu stavio sam mali mikrofon da cujem kak radi i ono je pistalo pa prestalo pa opet pocelo pistat kroz taj mikrofon hmmm sta nije uredu????
i ako tko zna di mogu kupit neki procesor al bilokoji za maticnu Socket478 javite,hvala

ASRock ALiveXFire-SATAII R3.0 AMD Athlon 64 X2 5200+ 2,7ghz Gigabyte Radeon HD3650 725mhz/1600mhz DDR2(800)1GB DDR2(800) 512MB DDR2(800) 2GB 1.HDD-Maxtor 200GB(10000rpm) 2.HDD-Maxtor 120gb(10000rpm) Sony DVD+RW(multi) + CD+R
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako odlijepiti procesor od coolera?
ja kad sam kupio novu plocu i proc isto nije bilo slike pa nakon nekolko sati je dosla probaj malo pricekat ili probaj ga ostavit da radi pa se mozda slika pojavi mozda mu treba malo vise vremena (to je normalno) ili ti se mozda proc prilikom paljenja jako zagrije jesi stavio novu pastu?
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
offline
RE: Kako odlijepiti procesor od coolera?

Nema sanse da radi ako si potrgao neki pin,pa nisu stavljali gore tolike stotine pinova zbog redundancije nego zato sto imaju neku svrhu!

Pinovi na hardu imaju posve drugu funkciju i u kombinaciji s kratkospojnicima se ponasaju kao sklopke (master-slave-cable select).

16 godina
neaktivan
offline
Kako odlijepiti procesor od coolera?

Kada se procesor "zalijepi" za cooler, nakon sto izvadite iz kompa samo fenom zagrijati, pasta ce se "popustiti" i CPU je free!!!

 

Sto se tice iskrivljenih pinova, probaj pincetom ili necim slicnim (ja sam malim sarafcigerom) samo pazi da ga ne ravnas previse puta jer ce ti puknuti, i polako, sa stankama!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako odlijepiti procesor od coolera?

Stavio sam  natrag pastu i sve nemam slike probati cu jos izvaditi bateriju  i opet staviti  i ostaviti  ga da radi mozda  dode sebi ako nece onda vise nisam pametan niti jedan se nije slomio svi su cijeli kao da se nista nije dogodilo.Ali evo hebe me da nece pokazati sliku.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako odlijepiti procesor od coolera?
najgore je kad nece pokazat sliku onda neznas jel ziv ili nije il se pravi samo :D

probaj kad izvadis baterju iza u utikaču od kompa kratko spojt s necim i onda upali komp na gumb i drzi gumb par sec da se kondenzatori isprazne do kraja onda oped nakon par min ukopcaj u struju..sretno!
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice