Kako znati da li je matična vrisnula

poruka: 34
|
čitano: 50.554
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako znati da li je matična vrisnula

ventilatori se vrte,ali nema nikakvih zvukuva koje bi matična trebala proizvesti,nema slike nema tona.

Da li je to znak da je matična vrisnula ili ?

To mi se već znalo događati pa proradi .

Intel Celeron 2,2GH mb Jetway i845 s478 DIMM SDRAM 184 pin DDR2 1GB Grafika on board služi još uvijek
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako znati da li je matična vrisnula

hm... da je matična ili tako nešto onda bi pištaljka na matičnoj pištala nekakav kod... ja bi rekao napajanje...

Kublach
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako znati da li je matična vrisnula

ili napajanje ili memorija (znam, trebalo bi pištat al neće svaki put!)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako znati da li je matična vrisnula

Napajanje najvijerovatnije nije u pitanju jer da je mislim da ga nebi mogao uopče upaliti.Sad ili je memorija ili proc.

Preporučam ti da(ako imaš)da izvadiš jedno po jedno i staviš rezervne dijelove i tako ukloniš sumnju u neku komponentu.

 

MICROMAN
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako znati da li je matična vrisnula
Alex55 kaže...

O čemu vi pričate???

 

Zar matična vrišti???

 Izvadi grafičku i upali komp i vidjeti ćeš hoće li vrištati ;)...

On Topic...
Mogla bi biti memorija... isprobaji modul po modul...
Kublach
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako znati da li je matična vrisnula
topa kaže...

ventilatori se vrte,ali nema nikakvih zvukuva koje bi matična trebala proizvesti,nema slike nema tona.

Da li je to znak da je matična vrisnula ili ?

To mi se već znalo događati pa proradi .

U prvom redu kod ovakvih simptoma racunala koristi se metoda dijagnosticiranja problema zamjenom "komponenta po komponenta" dok se ne ustanovi koja od njih stvara probleme...

Da bi sam uradio dijagnostiku potrebno je imati ili posuditi kljucne kompatabilne komponente primarno: CPU, RAM, VGA, NAP ( u iznimnim situacijam ), te ih mjenjati i vidjeti sta se desava, a ako neznas kako se to radi najbolje je to prepustiti iskusnijem prijatelju ili servisu.

 

Pistanje maticne ploce poradi dijagnostike zvukovima koje proizvodi pretpostavlja da je u kontrolnom pin header-u utaknut maleni zvucnik ili da je isti zalemnjen na maticnu plocu.

livadasb: "...napajanje je itnimno tiho i još pored svega modularno je..."
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.2.2009 12:07 (Kaiserex).
15 godina
neaktivan
offline
Kako znati da li je matična vrisnula

Proc,je 100% i meni se dogadalo,kad igram cod,sam odjednom tipkovnica,mis,monitor,sve crkkne,neko vrijeme ga nisam mogo ni upalit (upalim ga a neradi monitor itd ...)kazem ti,sigurno je proc,ocitaj mu temp,ako je preko 60 nosi ga u vemil ili neznam gdje,probaj ocistiti cooler ili kupiti nekakav jaci,ja sam to napravio i sad sve radi

Anonimac Anonimni
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako znati da li je matična vrisnula

ma lupi memtest. mema je 100% znam iz iskustva.

Kondomi su in -> koristite ih i VI! Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Time is a great teacher but sadly kills al it's pupils. Hakiranje je umjetnost a ne zločin. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
15 godina
offline
Kako znati da li je matična vrisnula

Meni je krepalo napajanje a snjim i matična i procesor. PlačNeodlučan

U 4 mj. radio je bar 3.5 mj. Sramim se ,to mu je bila smrtna osuda.

Ako ti je napajanje noname kao i meni što je bilo, onda ti je ono najvjerojatnije krepalo.

Al nisam 100% siguran

AMD 6000+ 3,1 GHz ATI Club 3D3850 512 ddr3 WD 640 GB , Maxtor 80 GB Chieftec 400 W 4 GB DDR2 1000GHz Muskin red line monitor LG FLATRON ez T710BH 17" (crt)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako znati da li je matična vrisnula

mem garant....da je proc nebi se palio. da je napajanje nebi se palio. da je mat 95% slucajeva place (Belji se),

da je RAM nema slike a sve radi kako treba (znam sve to iz iskustva),

 

ostalo ti jos graficka i monitor

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako znati da li je matična vrisnula

ma ljudi ovdje pricaju svasta... svatko trubi svoje... ja mislim da ti je otisla maticna, jer da je bilo sta drugo otislo onda bi kad upalis komp trebo cut onaj beep...

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako znati da li je matična vrisnula
mtopol kaže...

ma ljudi ovdje pricaju svasta... svatko trubi svoje... ja mislim da ti je otisla maticna, jer da je bilo sta drugo otislo onda bi kad upalis komp trebo cut onaj beep...

 na nekim matičnama se to da ugasit, na nekima je ugašeno a neke to jednostavno nemaju...
Kondomi su in -> koristite ih i VI! Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Time is a great teacher but sadly kills al it's pupils. Hakiranje je umjetnost a ne zločin. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
15 godina
offline
RE: Kako znati da li je matična vrisnula
mtopol kaže...

ma ljudi ovdje pricaju svasta... svatko trubi svoje... ja mislim da ti je otisla maticna, jer da je bilo sta drugo otislo onda bi kad upalis komp trebo cut onaj beep...

 ne mora značit ja iman tri keksa rama i ako izvadim koji i promjenim raspored neće
se digne i ne ma beep, nego triban ponovo nać raspored rama
AMD Athlon 3200+, Asus K8N, 1.5GB DDR, HD 3650 512MB, WD 160GB Maxtror 40GB, Power supply 400W ma šta da kažem zvir bez zuba
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako znati da li je matična vrisnula

Evo zvukova za dijagnostiku koji mogu pomoći :

No Beeps      Short, No power, Bad CPU/MB, Loose Peripherals
One Beep     Everything is normal and Computer POSTed fine
Two Beeps     POST/CMOS Error
One Long Beep, One Short Beep     Motherboard Problem
One Long Beep, Two Short Beeps     Video Problem
One Long Beep, Three Short Beeps     Video Problem
Three Long Beeps     Keyboard Error
Repeated Long Beeps     Memory Error
Continuous Hi-Lo Beeps     CPU Overheating

 

Private
15 godina
neaktivan
offline
Kako znati da li je matična vrisnula

na starom kompu me zeza memorija, jedna plocica od 128mb. i kad ju stavim na maticnu isto se događa kao i autoru teme, komp se upali, ventilatori rade a slike nema ne cuje bip, niti zvukovi za greške. cim izvadim tu jednu plocicu komp radi najnormalnije.

tako da ipak mislim da je mem. treba odvrtiti memtest i onda si siguran.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Kako znati da li je matična vrisnula

Ako nisi nesto fizicki pokidao, resetiraj CMOS, izvadi kabal iz uticnice zida, izvadi procesor i memoriju, vrati kabal nazad, startaj komp, da se resetiraju postavke, ponovno izvadi kabal iz uticnice, vrati sve nazad i trebalo bi raditi, "pastu moras ponovno staviti na procesor", i napomena ako nisi vican ovom zovni nekog tko zna!

Zlo i Naopako
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako znati da li je matična vrisnula

Ja imam sličan problem, računalo je malo starije al je IBM kvaliteta. Računalo je počelo mrznuti na čistu miru i ne preostaje ništa već ga iskopčati iz struje. Pa onda nekad hoće nekad neće ni da dođe do bios postavki, a ako prođe bios ekran počne učitavati win XP i restartira se i onda je upitno šta će na sljedećem paljenju biti tj hoće li doći uopće do biosa ili pak učitavanja windows-a... Probao sam i napraviti repair sustav i upali se nekako ali ne i svaki put i onda opet zamrzne i onda opet isto. Sada je došlo do toga da se računalo neće nikako da upali vrte ventilatori, lampica od hard diska radi a monitor crn i blinka lampica kao da nije spojen ekran sa računalom no kad izvadim dok računalo radi kabel od monitor na monitoru piše no signal...
Na pomoćnom hard disku sam našao pomoću HD TUNE warning 86 koji kaže da je moguće da negdje nije dobro priključeno kablo, zamjenio sam mu podatkovno kablo i od tada nisam ponovo pokrećao HD TUNE al kablo koje sam stavio potpuno novo i računalo se isto ponašalo kao i nakon promjene.
Probao sam izvaditi sve tri memorije 2 memorije IBM i jedna no-name no nije pištao pri paljenju što bi trebalo značiti da je crkla matična ploča?!!? ISPRAVITE ME AKO GRIJEŠIM 
Probao sam i jednu po jednu memoriju na nema promjena.
I da to mi je staro računalo staro skoro 10 godina procesor pentium 4, ram brzine 133MHz, rama 2x256 + 1x128MB, grafička ati radeon 9550SE, dva HDD jedan Maxtor 40gb drugi WDC 160GB jedan PATA a drugi ATA. Nemojte se smijati to služi starom za surfanje.
I još nešto da naglasim otac mi je to zapustio jer nije čistio kompjuter 2 godine, bio je pun prašine i hladnjak od procesora nije ima ni rupice šupljine sve je bilo ispunjeno prašinom, sve sam ja to lipo očistio usisivačem pa na kompresor, promjenio pastu, no zamjetio sam kad sam skidao procesor da je pasta uz krajeve zapekla i da je bila gotovo crna a u sredini bijela i jedva sam odovojio proceosor od hladnjaka...ležište uopće nije dobro držalo.

 

Pa ako mu ima pomoći ^^ pomozite 

josipmatic
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kako znati da li je matična vrisnula

vidio sam svakavi znakova a kad vam senzori pokažu da matična radi na -128 C radi se o  Asus F2A85-M Pro  (2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

mjereno sa par programa i u svima isto -128 C kao da je sibir bios update al nista ne pomaže

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako znati da li je matična vrisnula
jopi88 kaže...

vidio sam svakavi znakova a kad vam senzori pokažu da matična radi na -128 C radi se o  Asus F2A85-M Pro  (2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

mjereno sa par programa i u svima isto -128 C kao da je sibir bios update al nista ne pomaže

Moguće da su krepali senzori, odnesi ploču na RMA.

11 godina
offline
Re: Kako znati da li je matična vrisnula
ivan262 kaže...

Meni je krepalo napajanje a snjim i matična i procesor. PlačNeodlučan

U 4 mj. radio je bar 3.5 mj. Sramim se ,to mu je bila smrtna osuda.

Ako ti je napajanje noname kao i meni što je bilo, onda ti je ono najvjerojatnije krepalo.

Al nisam 100% siguran

cek cek cek,..moj komp radi barem 20h na dan,..znaci skodit ce mu?

Nema labavo...xDD
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako znati da li je matična vrisnula

Bok ljudi, evo znam da je ovo usrid ničeg poruka i nadam se da nije nikakvo kršenje pravila.. Međutim tia bi se samo nadovezat... imam također jedan problem.. Znači danas upalim konp radim na njmu sve .. odem na spavanje. ugasim .. probudim se.. i neće da se upali kao da ne postoji.. probao sam na drugim utičnicama. S drugim kabelima.. probao sam sa svim unutra i kad san sve povadia opet ništa.. Znakova života nema.

 

nadam se da će mi netko odgovorit brzo :)

ivan peran
12 godina
offline
Re: Kako znati da li je matična vrisnula
Peky206 kaže...

Bok ljudi, evo znam da je ovo usrid ničeg poruka i nadam se da nije nikakvo kršenje pravila.. Međutim tia bi se samo nadovezat... imam također jedan problem.. Znači danas upalim konp radim na njmu sve .. odem na spavanje. ugasim .. probudim se.. i neće da se upali kao da ne postoji.. probao sam na drugim utičnicama. S drugim kabelima.. probao sam sa svim unutra i kad san sve povadia opet ništa.. Znakova života nema.

 

nadam se da će mi netko odgovorit brzo :)

Napajanje kojih 99% :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako znati da li je matična vrisnula

hehe ok i ja san to pomislia al od 5 konpova u kući niti jedan ne može pokrenit ovo čudo od mašine hehehe ... Ništa nabavit ću napajanje od nekog kome valja da mi paše tu na moj konp pa ću vidit jel 100 % a ne 99 :P hehe btw Fala na brzom odgovoru

ivan peran
16 godina
offline
Kako znati da li je matična vrisnula

Provjeri napajnaje ovako:

 

Ako ne radi, krepalo je napajanje.

Twitter: @191x7
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako znati da li je matična vrisnula

A ako je do bios mozes ih reset ako ne uspije onda jbg.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako znati da li je matična vrisnula

Hmm evo vako napravia san to da san samo zasada posudia od prijatelja napajanje... kad san to spoia onda mi se "upalila" matična točnije samo je nastao "bljesak" upalile su se sve sviće na njoj koje imaju i to je to.. na svaki kontak sa power on tipkon ona posvitli i ugasi se.. znači svega 0.5 sec struje.. Inače, bavim se računalima i uskoro se zapošljavam u jednoj tvrtci kao inžinjer ali međutim ni stariji kolege nisu sigurni što je.. Nije im jasno kako nešto može raditi, a u biti ne radi.. jer svaka pločica koja se nalazi u računalu mi je ispravna i radi.. provjereno na drugim računalima svaka posebno.. Grafička Ram hard disk itd šta već seve imam.. jedina opcija koju smo dokučili je da konp kao da ne prima dovoljno struje. Da nukleraku spojim koji na konp da upali ili tako nešto ? :) hehe

 

 

Da se nadovežem. Riješa san slučaj. Problem je bia do RAM-a vjerojatno slab kontakt pa se konp nije tia palit jer nije onda moga procesor radit bez RAM-a. Tako da eto sad ako netko bude imao slican problem da se zna otprilike orijentirat što je :)

ivan peran
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2014 13:08 (Peky206).
10 godina
neaktivan
offline
Kako znati da li je matična vrisnula

Ja isto imam problem. Palim komp i sve radi,svi ventilatori rade,napajanje,procesor ali nema slike i nema nikakvih beeep zvukova. Jednostavno na ekranu pise ENTERING SLEEP MODE. Nova je graficka kartica,novi monitor,novo je napajanje(400w). Koristim AMD Athlon 64 3000+,maticna Nforce4 A939 socket PCIe,4 GB Ram, ATI Radeon(neki sitni). Komp je star 10 godina i radio je savrseno do nedavno. Kod kupnje nove graficke vodio sam racuna da bude u skladu sa mogucnostima moje maticne ploce. Jednostavno nemogu niti doci do BIOS-a  jer nema slike a komp radi. Ako je riknula maticna,molio bih Vas za preporuku koju da kupim da bude u skladu sa mojim dosadasnjim postavkama jer kako sam gledao na Njuskalu i na ekupi nema vise takvih maticnih ploca(socket939) ili se zoveju nekako drugacije jer ne kuzim te nazive{#}.

Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako znati da li je matična vrisnula

Meni to vise smrdi na graficku.

Probaj s nekom drugom grafom

nicky.sl
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako znati da li je matična vrisnula

neznam,probat cu staviti drugu,staru. Ipak je ovo nova i radila je super

10 godina
offline
Re: Kako znati da li je matična vrisnula
dkola114 kaže...

neznam,probat cu staviti drugu,staru. Ipak je ovo nova i radila je super

Probaj pa javi

nicky.sl
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice