Koji je bolji: Intel Core i3 ili Pentium N3540

poruka: 5
|
čitano: 26.277
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji je od ova dva CPU bolji?
Pozdrav svima,

Zanima me da li mi netko može reći koji je od ova dva procesora bolji za igranje i OC-anje

Intel Core i3 4010U 1.7GHz
ili

Pentium N3540

Naravno radi se o laptopu.

Svaki komentar je dobrodošao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji je od ova dva CPU bolji?

Evo usporedbe:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-N3540-vs-Intel-Core-i3-4010U

 

Nijedan od ta dva baš i nije za gaming a na OC na laptopu možeš zaboraviti.

Twitter: @191x7
10 godina
protjeran
offline
Re: Koji je od ova dva CPU bolji?

i3 je normalno bolji jer je razvijan pod Haswell arhitekturi koja je puno jača od bilo kojeg Pentiuma NXXXX ili Celerona NXXXX.

Naime i sama grafika ugrađena u I3 (HD4400-20 Execution Units) je jača od Pentiuma koji ima intel HD (4  Execution Units) .ukupno 5 puta više snage.

Jedina prednost Pentiuma je manja potrošnja no nek te to nezamara jer su proizvođači laptopa prepoznali pa ugrađuju lošije i manje baterije tako da su performanse još gore nego kod i3 procesorskih laptopa.Znači manje struje papa samo kad je uštekan u struju.Što se tiče igranja i3 će moć pokrenuti igre s neintezivnim 3d doživljajima.Ako ti je igra na pameti bolje pogledaj koji AMD A8 ili A10 laptop ili I3 sa zasebnom grafičkom.

12 godina
offline
Koji je od ova dva CPU bolji?

Oba dva su srot, da se mene pita ja bi isao na i3 bez obzira sto je pentium quad core, ali i3 je dual sa 4 threads te ima puno vise supporta za instruction set koji su bitni za gaming te ima hyperthreading, ima vecu potrosnju sto znaci da ce se vise grijati tijekom gaminga ali to je nebitno.
i3 se cini da ima veliku prednost bez obzira sto ce se grijati vise i imati vecu potrosnju, to znaci da ces morati podesiti u biosu brzinu venta na max tijekom gaminga i kupiti neko aftermarket cooling pad za laptop ispod, i ja bi skinuo od razera game booster da sto manje gluposti bude aktivno prilikom gaminga.

Sretno :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2015 14:35 (Luka123).
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice