Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.420.205
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Skidy kaže...

Evo da ni ja ne otvaram novu temu..

 

Takoder i mene zanima koji CPU Cooler je najbolje kupiti tj. koji bi bio najbolji za moje komponente pod Moj PC? Cijena nije bitna.. bitno je da je medu boljima(moze i najbolji ako stane u kuciste) i da je naravno tih..

 

Hvala unaprijed na odgovorima..

  Ako cijena nije upitna onda definitivno nešto od Noctue, pazi samo na visinu hladnjaka a na Noctuinim stranicama imaš kompatabilnost s matičnim pločama.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Skidy kaže...

Evo da ni ja ne otvaram novu temu..

 

Takoder i mene zanima koji CPU Cooler je najbolje kupiti tj. koji bi bio najbolji za moje komponente pod Moj PC? Cijena nije bitna.. bitno je da je medu boljima(moze i najbolji ako stane u kuciste) i da je naravno tih..

 

Hvala unaprijed na odgovorima..

Mugen3.Nisam u Portiu uspio naci dvicu,ako nađeš negdje onda njega.

Bolje džaba lezat,nego dzaba radit! xD
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
PoToKTM kaže...
Da ne otvaram novu temu... Da li bi bilo bolje uzeti noctuu nh d14 ili corsair h100.
Hvala

  Noctua NH-D14, preporuka.

David87 kaže...

Mene zanima koji je cooler najtiši a da ide moj Phenom II X4 955BE na 4.0Ghz ?

 

Hvala!

  S koliko novaca raspolažeš? Koliko bi maksimalno bio spreman izdvojiti za hladnjak?

Tiago Busques, con mucho gusto! ;-)
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
191x7 kaže...

Kupovina novog kućišta?

Zašto je to i meni palo na pamet? {#}

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Neznam bas dal ce stat Noctua NH-D14 jer vidim po netu da prelazi preko memorije.. a ja imam memoriju s heatsinkovima koji su malo viši od normalne memorije..

Skidy is MetalHeaD and he likes his weapon like his music.. Heavy and Metal
12 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pogledaj ovo a ventovi na hladnjaku se malo podignu uostalom imaš sve na Noctuinim stranicama.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
itomic009 kaže...

Xigmatek Gaia je poprilično tiha i kad se vrti na maximanih 1500 okr. Moj radi na 4.0Ghz, ali sa dobrim naponom od 1.4V. Mislim da do 1.45V sa Gaiom si siguran što se tiče temperatura. Buka, uglavom potpuno nečujan je hladnjak a samo pod 1500 okr se čuje malo kad aćuliš uši kraj kućišta i slušaš. Cijena 220Kn u Linksu, taj cooler je best buy bez konkurencije.

Znaci Gaia je dobra za Phenom II? Jel i ja planiram uzeti neki novi cooler jer je ovaj stock jednostavno uzas. Kad se počne vrtit na 5000 rpm to je uzas. Dere se ko da mi motorna pila radi u sobi :D

We ride together, we die together! BaD BoY's FoR LifE!
16 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
TopGun kaže...
itomic009 kaže...

Xigmatek Gaia je poprilično tiha i kad se vrti na maximanih 1500 okr. Moj radi na 4.0Ghz, ali sa dobrim naponom od 1.4V. Mislim da do 1.45V sa Gaiom si siguran što se tiče temperatura. Buka, uglavom potpuno nečujan je hladnjak a samo pod 1500 okr se čuje malo kad aćuliš uši kraj kućišta i slušaš. Cijena 220Kn u Linksu, taj cooler je best buy bez konkurencije.

Znaci Gaia je dobra za Phenom II? Jel i ja planiram uzeti neki novi cooler jer je ovaj stock jednostavno uzas. Kad se počne vrtit na 5000 rpm to je uzas. Dere se ko da mi motorna pila radi u sobi :D

Gaia je dobra i za jače procesore a kak neče za ovaj tvoj, znači svaki proc do 125W TDP-a nema tu problema to je najbolji hladnjak za 220kn bolji i od nekoliko skupljih modela drugih proizvođača. Kupuj dok Gaia ima u Links jer če se brzo rasprodat sigurno tak je bilo zadnji puta kad su dobili pošiljku brzo je otišla.{#}{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/scythe-katana-3-ac-freezer-7-pro-rev2/99961.aspx?page=0&jumpto=1931606&sort=asc&view=flat

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
13 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

pozz..da ne otvaram novu temu imam pitanje..

jel moguće da mi s AC Freezer 13, viša temp nego s stockom na phenomu 955??  mislim da nisma ništa zeznul kod ugradnje..nije OC-an..

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
karlek10 kaže...

pozz..da ne otvaram novu temu imam pitanje..

jel moguće da mi s AC Freezer 13, viša temp nego s stockom na phenomu 955??  mislim da nisma ništa zeznul kod ugradnje..nije OC-an..

 

Nešto si očito zeznuo, ne bi smjela biti viša temperatura. Ili hladnjak ne sjedi dobro ili nešt slično.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
12 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

mozda nsii pastu satvio ko ja {#} ja je cuvam za novi pc za kraj polugodista za sada sam i ja gaiu upiknuo ali bez te kremice pa se stalno nes cuje {#}

Xc
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Freezer 13 je dobar hladnjak !! Vjerojatno je pogrešno instaliran hladnjak. Temperatura nikako ne bi smjela bit viša. Ili u najmanju ruku ista, ili niža nego sa stockom a viša nikako.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
karlek10 kaže...

pozz..da ne otvaram novu temu imam pitanje..

jel moguće da mi s AC Freezer 13, viša temp nego s stockom na phenomu 955??  mislim da nisma ništa zeznul kod ugradnje..nije OC-an..

 

Ni u crtiću..

Cemetary gates
13 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

sve provjereno, paste ima i previše (one kaj se dobije s hladnjakom).. okrenuti da puše prema gore..zategnuti šrafi do kraja..mislim da tu nije niš onda problem..

hvala na savjetima :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
karlek10 kaže...

sve provjereno, paste ima i previše (one kaj se dobije s hladnjakom).. okrenuti da puše prema gore..zategnuti šrafi do kraja..mislim da tu nije niš onda problem..

hvala na savjetima :D

There's your problem :D

 

Paste ne smije biti ni previše ni premalo, dovoljno da bolje provodi toplinu, ali ne i da se počne ponašati kao izolator.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

ima je ono kolko je tvornički već na hladnjaku.. :D ja nisam niš dodaval ni diral ju, samo sam očistil staru s CPU i stavil ovo gore i zašrafil..

14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
karlek10 kaže...

ima je ono kolko je tvornički već na hladnjaku.. :D ja nisam niš dodaval ni diral ju, samo sam očistil staru s CPU i stavil ovo gore i zašrafil..

onda nije previse :D

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.
12 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

@karlek kakvo ti je to gigabyte kućište? Imaš kakav vent na njemu?

Kolika ti je razlika u temp?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

GZ-X2..

sa stockom bilo 38-40, sad mi je 41-42..

12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
karlek10 kaže...

GZ-X2..

sa stockom bilo 38-40, sad mi je 41-42..

  Možda nemaš dosta "propuha" u kućištu ipak je ovaj novi hladnjak veći   stock je nizak i zrak ti je fino strujao preko njega a ovaj novi malo blokira "propuh".

Eto ovo je možda, ne poznajem to kućište možda je mrvicu premalo tko zna.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
karlek10 kaže...

GZ-X2..

sa stockom bilo 38-40, sad mi je 41-42..

Gotovo sigurno tu nešto ne štima, trebao bi lupiti defaultse u BIOS-u, zatim izvaditi bateriju s matične tj. clear CMOS napraviti, vratiti ju nazad, opet resetirati defaultse i to je to otprilike što se tiče BIOS-a, što se tiče hladnjaka treba vidjeti zaista koliko paste ima i naliježe li sve kako spada.

 

Isto tako da nije upaljen nekakav CoolnQuiet ili slična drk*rija, kako li se već zove kod AMD-a pa da se ne vrti cooler na 800rpm ili slično. Na 2000 rpm nema šanse da stock cooler ima iste performanse kao i Freezer 13, pogotovo ako je sve drugo odrađeno kako spada.

 

Resetiraj sve kako sam napisao u prvoj rečenici, provjeri montažu coolera još jednom i clockni ispočetka ako već clockaš, pri tome pazi na napon procesora i na koliko RPM se uopće vrti Freezer 13.

 

Ako radi u nekom silent modu, nije ni čudo da su performanse iste ili gore. Ali kažem na cca. 2000 RPM, nema šanse.

 

Evo ti sa i7 clockanim testiranje..

 

http://www.overclockersclub.com/reviews/arctic_cooling_freezer_13/4.htm

 

http://www.hardwaresecrets.com/article/Arctic-Cooling-Freezer-13-CPU-Cooler-Review/1196/8

 

http://www.hardwaresecrets.com/article/Arctic-Cooling-Freezer-13-CPU-Cooler-Review/1196/6

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2011 9:59 (thedream).
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Nema nigdi Noctua NH-D14 za kupit.. al ima coolermaster v8.. bi on bio dobar za moju konfu? dosta ga hvale po netu a i prije sam cuo da je odlican pa me sad zanima i vase misljenje..

Skidy is MetalHeaD and he likes his weapon like his music.. Heavy and Metal
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Skidy kaže...

Nema nigdi Noctua NH-D14 za kupit.. al ima coolermaster v8.. bi on bio dobar za moju konfu? dosta ga hvale po netu a i prije sam cuo da je odlican pa me sad zanima i vase misljenje..

Noctua se kupuje u Opirić informatici, to svi znaju!? {#}

A što se tiče V8, po meni debelo precjenjen hladnjak, ne kažem da je loš, al ne vrijedi svoje pare!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
13 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Budući da je u ovako kratkom roku skupilo toliko postova, a na uguB nisam vidio sličnu temu, predlažem da ovo bude sticky za odabir coolera za CPU? {#}

 

 

18 Da!
1 Ne!
Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Skidy kaže...

Nema nigdi Noctua NH-D14 za kupit.. al ima coolermaster v8.. bi on bio dobar za moju konfu? dosta ga hvale po netu a i prije sam cuo da je odlican pa me sad zanima i vase misljenje..

Kaj če ti tak skup hladnjak čemu,{#} pa ne hladiš Elektranu tvoj proc je 95W TDP-a i ak ga klokneš opet neče bit nekog suludog grijanja. Uzmi Xigmatek Gaia u Links i miran si sigurno a višak love potroši na nekaj drugo.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2011 16:08 (rambox).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
rambox kaže...
Skidy kaže...

Nema nigdi Noctua NH-D14 za kupit.. al ima coolermaster v8.. bi on bio dobar za moju konfu? dosta ga hvale po netu a i prije sam cuo da je odlican pa me sad zanima i vase misljenje..

Kaj če ti tak skup hladnjak čemu,{#} pa ne hladiš Elektranu tvoj proc je 95W TDP-a i ak ga klokneš opet neče bit nekog suludog grijanja. Uzmi Xigmatek Gaia u Links i miran si sigurno a višak love potroši na nekaj drugo.{#}{#}

a čovjek oće 5ghz vjerojatno :P

12 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Koi cooler mi preporucate za intel i5 (OC 4.0).. Max 230 kn , u trgovini adm :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
i7 extreme kaže...

Koi cooler mi preporucate za intel i5 (OC 4.0).. Max 230 kn , u trgovini adm :D

Xigmatek Gaia ili Cooler Master Hyper 212+.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
i7 extreme kaže...

Koi cooler mi preporucate za intel i5 (OC 4.0).. Max 230 kn , u trgovini adm :D

I Katana III drzi 2500K na 4,5 ghz a da ne govorim o Gaii i o Hyperu 212+.Kupi Xigmatek Gaiu u Linksa,najbolji cooler za te novce.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
zoharbizo kaže...
i7 extreme kaže...

Koi cooler mi preporucate za intel i5 (OC 4.0).. Max 230 kn , u trgovini adm :D

I Katana III drzi 2500K na 4,5 ghz a da ne govorim o Gaii i o Hyperu 212+.Kupi Xigmatek Gaiu u Linksa,najbolji cooler za te novce.

Ja ne bi..

Cemetary gates
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice