Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.424.982
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
A Lc cc 95 ? On ti stane...
14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Meni je on nekako gurav zbog samo 2 heat pipe-a jer mu je procesor OC-an a još ima povelik TDP. Da ne bude radio na visokim obrtajima i na idle, a kamo li na loadu pa će biti previše bučan.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Što mislite o CM hyper tx3 hladnjaku, meni se čini kao da nije nešto bolji od hypera 212 evo, ali strani forumi govore da se razlika vidi.

Ne razumijem kako manji 90mm bolje hladi od 120

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
CROGamerJosip kaže...

Što mislite o CM hyper tx3 hladnjaku, meni se čini kao da nije nešto bolji od hypera 212 evo, ali strani forumi govore da se razlika vidi.

Ne razumijem kako manji 90mm bolje hladi od 120

Ne razumijem ni ja. Speficikacije govore da je Hyper 212 evo bolji i tiši. Ima 4 heatpipe-a u odnosu na 3, ima veći ventilator i veći protok zraka, kada se uzme to troje u obzir jasno je da bi Hyper 212 Evo trebao da bolje hladi a ne obrnuto.

Edit: Evo jedan test koji pokazuje da je Hyper212 Evo bolji od Tx3

 

https://overclocking-tv.com/content/reviews/13393/cooler-master-cpu-cooler-fight-hyper-tx3-evo-vs-212-evo/

Rezultat

https://overclocking-tv.com/wp-content/uploads/2012/04/Results.jpg

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2018 15:59 (Haker_x).
9 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav, htio bih uzeti hladnjak Cryorig R1 Universal, ali zbog njegove visine od nožica do ventilatora on mi ne paše radi RAM-ova, trenutno imam Hyper 212 EVO te mi ni on ne odgovara iz istog razloga, htio bih još nadodat RAM-ova pa me zanima koji bi u tom cjenovnom rangu bio idealan, a da mi neće smetat RAM-ovima, inače imam HyperX FURY RAM-ove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
playjob kaže...

Noctua NH D15.

9 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Sranje još veće od cryoriga
Od matične do hladnjaka: Noctua NH D15 - 32mm, Cryorig u rasponu od 30 do 35mm, a 212 EVO je 37mm...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
playjob kaže...

Ventilator se bez problema podigne toliko koliko smeta.

A pošto imaš kvalitetno kućište, razmisli o nekom vodenom hlađenju kao Celsius S24 recimo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.5.2018 17:11 (Valentin17).
9 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Valentin17 kaže...
playjob kaže...

Ventilator se bez problema podigne toliko koliko smeta.

A pošto imaš kvalitetno kućište, razmisli o nekom vodenom hlađenju kao Celsius S24 recimo.

 Razmišljao sam čak o Celsiusu S36, što misliš o tome?

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
playjob kaže...

 Razmišljao sam čak o Celsiusu S36, što misliš o tome?

Dobar izbor, iako nepotreban pogotovo jer moraš krov kućišta otvarati i prašina bude upadala unutra,

dok S24 staviš naprijed s ventilatorima u pull, hladiš procesor hladnim zrakom i ne utječeš ništa

na temp. grafičke kartice.

12 godina
protjeran
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
playjob kaže...

 Razmišljao sam čak o Celsiusu S36, što misliš o tome?

E to je vec ozbiljna igrackica (ja sam ga nabavio prije 5 dana) i mozes ga montirat i sprijeda i gore na r5 a problem sa ramima neces imat nikakav...Ja sam u svoj Be Quiet bas jucer montirao i sve sklapao, i iako ne ide u kuciste tvornicki, uspio sam ga nekako ugurati i ugraditi na gornju stranu na push kombinaciju i hladi Fx super na 4.3 Ghz i 1.28 V, nekih 45 stupnjeva max PUBG...

 

U svakom slucaju malo detaljnije prouci tocno dimenzije samog hladnjaka +ventovi + pozicioniranje crijeva i pumpe, dmienzije samog kucista (duzina, sirina i visina), te kombinaciju zraka i onda se odluci gdje hoces montirat...Takoder bi rekao da ti je S24 takoder super izbor ako hoces malo ustedit jer nema velike razlike....

 

P.S. Ja zbog toga sada kad sam ga vec nabavio cu prije ici na promjenu kucista nego da on ide od mene...

 

Da imam mjesta i da mogu sve bi montirao naprijed tako da je moja preporuka montiranje naprijed ako neces gore zbog zraka u kucistu, prasine i  uklanjanja odd kaveza, ali ni gore ne gubis nista jer su to neke sitnice koje ti nisu toliko bitne...

 

Imas slike na slike vaseg hardvera od moga a i od kolege koji je prije mene par dana isto nabavio celsius s24 pa pogledaj, a ako trebas vise informacija slobodno pitaj...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.5.2018 1:59 (Tomo53nja).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Kupio sam thermaltake contac 21 na kraju radi 4 heat pipea. 

Nakon par dana koristenja mogu rec da sam izrazito zadovoljan kupnjom pa cu napisati par rijeci o mom iskustvu.

1. Sto se tice ugradnje, treba skidati maticnu plocu kako bi se ugradio thermaltakeov mount, a poslje toga samo treba nanijeti pastu i usarafiti cooler na bracket. Upute su jasne i nisam imao nikakvih problema. Sve je bilo gotovo u 15 min.

2. Posto imam staru maticnu asrock k10n78d, ne nudi prevelike mogucnosti upravljanja fanovima. Jedina opcija je "CPU quiet fan" koja nudi da namjestim target temperaturu pri kojoj ce se ubrzati fan na max. Medutim to ne radi bas kako bih ja htio jer ga onda drzi cijelo vrijeme na 2000 okretaja bez obzira sto je temperatura 30 stupnjeva, a pri targetu ga zakuca na 2600 ili koliko je vec max.

 

Nakon toga sam izgasio CPU quiet fan opciju i odlucio se sloziti sam fan curve pomocu speedfan programa. I tu sam se odusevio razlikom izmedu ovog coolera i smecarskog starog stock coolera.

Pri minimalnim okretajima od 1100 RPM bez problema u normalnom radu drzim temperature ispod 40 stupnjeva, fan je necujan sve do 1700 okretaja gdje se lagano cuje a preko 2000 okretaja se vec cuje.

Medutim doslovno nemam potrebu nikad ici na tih 2000+ okretaja jer pri sintetickom loadu od recimo prime95-a i 1600 RPM-a ne prelazi 58 stupnjeva, a i dalje je necujan.

 

Vjerovatno se ovaj cooler ne moze nositi tako dobro s nekim novijim procesorima, ali meni ne treba nista bolje. Sve sto sam htio sam dobio njima i bio je unutar budzeta od 150 kn.

Treba jos samo napomenuti da nisam koristio termalnu pastu koja dode s njim nego svoju arctic silver 7.

10 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Poštovani forumaši, imam cooler Lc-cc-95 na Ryzenu 1600X (imam ga par godina još od i3) i on me iznenadio kad je bio nov, međutim razmišljam hoće li biti dostatan ako malo oc-an procesor? Koja bi temperatura bila ok kada bi oc-ao na oko 4Ghz? Bi li se mogao nositi Lc-cc-95 s tim? Ako ne, koliki bi mi pomak dao Lc-cc-120? Ili ima neka odjetno bolja, a nešto skuplja alternativa? By the way, kućište je cooltek w2 sa 3 standardna ventilatora (140mm i 2*120mm), mogu eventualno staviti doli još 2 hladnjaka (ima i opcija za još jedan od 80mm), gpu stavljen u niži slot da je odmaknut od proca (kad dođem doma stavit ću cpu tempersture nakon stress testa).

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2018 16:08 (mrki_tua).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ja imam LC-CC-120 i Ryzen 5 1600 clockan na 3.925Ghz s 1.33V. Kod torture testa s Prime95 temperatura nije prešla preko 65 stupnjeva, s tim da je CPU fan postavljen na “silent mode”.

Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav, po svemu sudeći izdahnuo je ventilator na staroj dobroj Scythe Katani 3, a budući da nikad dosad nisam mijenjao samo vent na aftermarket CPU hladnjacima, nisam siguran kaj kupit.
Po specifikacijama vidim da mi treba 4 pinski 92 mm, s brzinom do 2500 RPM, al sve kaj nalazim u našim dućanima je navedeno kao "ventilator za kućište".
Hvala unaprijed na pomoći i eventualnim prijedlozima!

“Life is about passions. Thank you for sharing mine” Michael Schumacher
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Regenmeister kaže...

Pozdrav, po svemu sudeći izdahnuo je ventilator na staroj dobroj Scythe Katani 3, a budući da nikad dosad nisam mijenjao samo vent na aftermarket CPU hladnjacima, nisam siguran kaj kupit.
Po specifikacijama vidim da mi treba 4 pinski 92 mm, s brzinom do 2500 RPM, al sve kaj nalazim u našim dućanima je navedeno kao "ventilator za kućište".
Hvala unaprijed na pomoći i eventualnim prijedlozima!

Imao sam par ovakvih, mislim da bi mogli dobro obaviti posao.

 

arctic-f9-pwm-rev2

coffe,coffe,coffe.....
9 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav,

 

izgleda da mi CPU cooler lagano umire. Htio bih uzeto novi! Ali, ovako.. imam i5 4460 sa micro atx maticnom (asus h81m-k) te kucite koje podrzava cooler do 160mm. No, pošto imam msi radeon r9 390 (pecnica), zanima me jel bi cooler poput npr. Cryorig h7 bio uopce dobar izbor (bi li blokirao ili poremetio airflow u kucistu i time povecao temperature graficke). Ukoliko je to slučaj, svakako molim za preporuku za neki drugi cooler. Većinom ni ne radim neke cpu bound stvari (wow i ostale igre) ali mi je taj Cryorig izletio par puta kao neki best buy. 

 

 

Unaprijed hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
nhooydz kaže...

Pozdrav,

 

izgleda da mi CPU cooler lagano umire. Htio bih uzeto novi! Ali, ovako.. imam i5 4460 sa micro atx maticnom (asus h81m-k) te kucite koje podrzava cooler do 160mm. No, pošto imam msi radeon r9 390 (pecnica), zanima me jel bi cooler poput npr. Cryorig h7 bio uopce dobar izbor (bi li blokirao ili poremetio airflow u kucistu i time povecao temperature graficke). Ukoliko je to slučaj, svakako molim za preporuku za neki drugi cooler. Većinom ni ne radim neke cpu bound stvari (wow i ostale igre) ali mi je taj Cryorig izletio par puta kao neki best buy. 

 

 

Unaprijed hvala!

 koji god da stavis nebu valjalo, topli zrak iz "prevruceg" gpu-a i kad to blokiras s tolikim hladnjakom podavit ces sve u kucistu, za taj i5 ti je dovoljan Lc cc120, rade napravi nesto bolji airflow/push-pull u kucistu nego bacati novce za taj hladnjak.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

@nhooydz, daj nam reci koje kuciste i ventove imas. Kakve su ti temperature bile uopce sa starim coolerom?

coffe,coffe,coffe.....
9 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Ms industrial falcon pro. 2 intake naprijed, 1 exhaust iza na kucistu. A ono, 40ak stupnjeva idel eto, ali je dosta glasan i iritantan cooler. Vjerojatno ću i grafičku promjenit za gtx 1060 pa eto i taj problem ću rješiti. Svakako bi bilo dobro da ima nekakvo jeftiije best buy cooler rješenje da nije preglasno. :D 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 22:31 (nhooydz).
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Kučište je čisto OK, mjesta za ventove dovoljno, novi CPU cooler riješiti će problem buke sigurno.

 

Išao bi također sa stjepanj-evom preporukom LC120, tu će ostati buđeta za još jedan kvalitetniji exhaust vent(preporučam dodati iza).

Ukoliko imaš konektora slobodnih, taj koji je došao s kučištem baci gore.

 

p.s. Moje skromno mišljenje je da ti prelaz sa R390 na gtx1060(vjerojatno 6gb) nije pravi upgrade, osim ako nije zamjena a ne kupnja.

       Tu bi trebalo skočiti bar na gtx 1070 ili jače, bar po mojoj logici...

      

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
metallic kaže...
Regenmeister kaže...

Pozdrav, po svemu sudeći izdahnuo je ventilator na staroj dobroj Scythe Katani 3, a budući da nikad dosad nisam mijenjao samo vent na aftermarket CPU hladnjacima, nisam siguran kaj kupit.
Po specifikacijama vidim da mi treba 4 pinski 92 mm, s brzinom do 2500 RPM, al sve kaj nalazim u našim dućanima je navedeno kao "ventilator za kućište".
Hvala unaprijed na pomoći i eventualnim prijedlozima!

Imao sam par ovakvih, mislim da bi mogli dobro obaviti posao.

 

arctic-f9-pwm-rev2

 

 

Nažalost nemaju ga u dućanu, dolazi li u obzir neki drugi?

“Life is about passions. Thank you for sharing mine” Michael Schumacher
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 11:20 (Regenmeister).
9 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Radi se o zamjeni, tj prodati ću ovu i za istu lovu kupiti gtx 1060 izgleda. (njuskalo..) Razlog tome je što ova r9 390 nema garanciju više, uzasno me iritira što je tako topla (zagrije mi i kuciste i sobu). Neda mi se zafrkavat sa promjenom paste i padova, mislim da nisam dovoljno iskusan za to. :D Imam taman 2 corsair venta viška pa bi mogao ubacit. 

 

Što se tiče ventilatora malo sam i ove gledao:

 

https://www.instar-informatika.hr/hladnjak-za-procesor-cooler-master-hyper-212x/120.900.026/product/

https://www.adm.hr/product.asp?product=arctic-freezer-13-socket-77511561366754939am2am3-600-2000-rpm-pwm-92mm-800g&code=11302

https://www.adm.hr/product.asp?product=arctic-freezer-33-socket-1150-1151-1155-1156-2011-2011-3-2066-am4-acfre00028a&code=11568

 

Zbilja mi se nije problem malo isprsit ako ću dobit tišinu i dobre temperature. Ovaj stock cooler se baš počeo patit i patit.. ili je taj LC120 zbilja neki best buy? :D

 

sve u svemu hvala na odgovorima.

12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
nhooydz kaže...

Radi se o zamjeni, tj prodati ću ovu i za istu lovu kupiti gtx 1060 izgleda. (njuskalo..) Razlog tome je što ova r9 390 nema garanciju više, uzasno me iritira što je tako topla (zagrije mi i kuciste i sobu). Neda mi se zafrkavat sa promjenom paste i padova, mislim da nisam dovoljno iskusan za to. :D Imam taman 2 corsair venta viška pa bi mogao ubacit. 

 

Što se tiče ventilatora malo sam i ove gledao:

 

https://www.instar-informatika.hr/hladnjak-za-procesor-cooler-master-hyper-212x/120.900.026/product/

https://www.adm.hr/product.asp?product=arctic-freezer-13-socket-77511561366754939am2am3-600-2000-rpm-pwm-92mm-800g&code=11302

https://www.adm.hr/product.asp?product=arctic-freezer-33-socket-1150-1151-1155-1156-2011-2011-3-2066-am4-acfre00028a&code=11568

 

Zbilja mi se nije problem malo isprsit ako ću dobit tišinu i dobre temperature. Ovaj stock cooler se baš počeo patit i patit.. ili je taj LC120 zbilja neki best buy? :D

 

sve u svemu hvala na odgovorima.

 https://www.adm.hr/fortron-windale-6-ac601-hladnjak-za-procesor/11557/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.adm.hr/arctic-freezer-33-esports-edition-white-socket-1150-1151-1155-1156-2011-2011-3-2066-am4-acfre00033a/11562/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 11:46 (mislioc).
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Regenmeister kaže...
metallic kaže...
Regenmeister kaže...

Pozdrav, po svemu sudeći izdahnuo je ventilator na staroj dobroj Scythe Katani 3, a budući da nikad dosad nisam mijenjao samo vent na aftermarket CPU hladnjacima, nisam siguran kaj kupit.
Po specifikacijama vidim da mi treba 4 pinski 92 mm, s brzinom do 2500 RPM, al sve kaj nalazim u našim dućanima je navedeno kao "ventilator za kućište".
Hvala unaprijed na pomoći i eventualnim prijedlozima!

Imao sam par ovakvih, mislim da bi mogli dobro obaviti posao.

 

arctic-f9-pwm-rev2

 

 

Nažalost nemaju ga u dućanu, dolazi li u obzir neki drugi?

Vidi, taj je idealan po specifikacijama, iako bi neki drugi 4pin 92mm trebao raditi ako se nadje.

Kod tako manjih ventova preferiram arctic, a vidio sam ih i uzishopu i tako, malo potraži po  poznatijim shopovima.

 

btw. vidi u opirić informatike dal imaju koju noctua vent za tvoj cooler, baciš im mail i to je to..

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav,

 

Molio bih Vas preporuku dobrog cooler-a za i7 7700k.

Da li ici na AIO ili zracni cooler?

 

Do sada sam imao H100i AIO ali mozda bih probao air cooler. Ima netko iskustva sa BQ Dark Rock Pro 3?

 

Unaprijed zahvaljujem

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 21:45 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

razlika izmedju coolera od 100kn i coolera od 600kn je nekih 5-7 stupnjeva...

 

ukoliko te ne zanima bijesni overclock, po pitanju em instalacije, em performansi doticnog, best buy je lc-cc-100

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 1:35 (Gorstak79).
Moj PC  
0 9 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Gorstak79 kaže...

razlika izmedju coolera od 100kn i coolera od 600kn je nekih 5-7 stupnjeva...

 

ukoliko te ne zanima bijesni overclock, po pitanju em instalacije, em performansi doticnog, best buy je lc-cc-100

 Best buy bi bio LC-cc-120 (ne preporučam ga za OC) a razlika u temperaturi između hladnjaka od 100kn i onog od 600+kn zna bit kudikamo veća pogotovo kod OC-a

MISCREATED
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 2:13 (nicky.sl).
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
simeparanoja kaže...

Pozdrav,

 

Molio bih Vas preporuku dobrog cooler-a za i7 7700k.

Da li ici na AIO ili zracni cooler?

 

Do sada sam imao H100i AIO ali mozda bih probao air cooler. Ima netko iskustva sa BQ Dark Rock Pro 3?

 

Unaprijed zahvaljujem

 Uzmi ARCTIC Liquid Freezer 240. Meni se pokazao jako dobar i nije pretjerano bučan kao H100i

MISCREATED
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice