Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.421.540
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
nicky.sl kaže...
centis kaže...

Koji bi bio bolji izbor? Arctic cooling 34 esports duo ili cryorig h7? 

 Kod mene bi prevagnule 4 toplovodne koliko ima Arctic protiv 3 koliko ima cryog h7 a i Arctic mi je daleko ljepši.

 

 Prevagnuo je arctic.Pročitao sam par recenzija i čini se da nema boljeg za te novce.Plus je i što dolazi sa dva 120mm venta. 

10 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Počastio ženu za Valentinovo a onda i sebe  Uživo je prava mrcina. Moraću vaditi mbo kako bih ga ugradio. 

Moj PC  
10 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Kupih Ryzen-a  2600, B450 Tomahawk.... komponente su pod Moj PC
Nisam još krenuo u sastavljanje, pa bih trebao neki cooler, da uopće ne stavljam ovaj stock Stealth.

 

klik

 

Jeli ovo dovoljno za 4GHz :D, ili su i ove jeftinije varijante koje su navedene ranije ok?
Prihvatam i preporuke drugih modela.

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Imas onaj 33 s jednim fanom, no ako ti nije puno ovaj je jos bolji, do 500+kn valjda nema boljeg, AC je napravio brutalan cooler za sicu love.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Naravno da ima bolji do 500kn, ali taj AC je best buy da. Meni se jedino ne svidja sto su stavili crnu presvlaku na svaki alu fin jer za estetiku se obicno samo gornji pofarba, a ostali se radi funkcionalnosti ostave, no to je sigurno pridonijelo tezini i specifikaciji za debljinu svakog fina na kutiji coolera. Inace cooler nebi bio tezak cak 847g s ventovima. Htjel sam napisat da je Thermalright Macho Direct bolji za 300kn, ali izgleda da su vrlo slicni po performansama:

https://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/kuehlung/48310-arctic-freezer-34-esports-duo-im-test-push-pull-gekuehlt-von-bionix-p-lueftern.html?start=5

https://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/kuehlung/37537-der-guenstige-hdt-kuehler-thermalright-macho-direct-im-test.html?start=5

Htio sam popljuvat 120mm ventove u tom rangu, ali izgleda da su napravili dobar posao, iako temperature idu jos dolje sa Noctua NF-F12 dok kod Thermarlighta je same shit kad stave Noctuuu NF-A15. Recenzije se lako prevedu s google translate add-on-om, ko jos nije cuo za to.. Iz ovog prvog cu jos samo izvuci da je pri max rpm isti vrag bila oba ili jedan vent ukljuceni, ali buka nije ista. Ja bi to drzao na 500-1000rpm, zavisno o situaciji. Izgleda da su vrlo dobri Bionix P ventovi.

 

Uglavnom, zacudjujuce dobar cooler za 300kn i dobar markering s tim bojama, specs, mozda malo bahato kaj su na sluzbenoj stranici isli usporedjivati s jacim coolerima, al oke. Sumnjam da ima iste performanse kao Be quiet! Dark Rock 4 Pro, no svakako je best buy taj Freezer 34 duo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 14:27 (The_Fichek).
12 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Freezer 34 je skoro 4db tisi na 1000rpm(2x venta), i na tim okretajima 2°c topliji, izgleda "samo" 10x bolje za razliku ovog jugoslavenskog dizajna, mrvicu jeftiniji, nesto manje dimenzije, dobis s njim mx-4 pastu za ovaj Thermal neznam no svakako je i on odlican izborlp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Moguca prednost Macha je kaj vjerojatno bolje/tise hladi pri nizem rpm jer ima veci vent s vise lopatica, vjerojatno vecim statickim pritiskom pri nizem rpm, te 2x šire tijelo coolera, ali moze bit i da ne. Bas me radi velicine coolera cudilo kak je Freezer tak dobar, izgleda da 2. vent cini svoje. 5. heatpipe Machoa neznam kakvu ulogu ima na manjim, tj. normalnim procevima sa direktnim kontaktom. Steta kaj nije ubacen test sa temperaturama na 600rpm. 

 

Ja iam isti vent ko na ovom Thermalrightu, samo nejde do 300rpm, nego najnize 550 i tada je vrlo tih. Na 1000rpm je puno glasniji i prakticki se jednako cuje kao na max. rpm, nekih 1350rpm. Po tom podatku znam da je vjerodostojna recenzija. To je vise cooler za silent freakove, semi-pasivno hladjenje. Vece tijelo coolera = mos drzat ventove pri nizem rpm za slicno hladjenje. Zagovaram Thermalright radi njihovih ventilatora jer prakticki kao da imas Noctuu NF-A14 zakacenu za taj cooler, vrlo ugodan tonalitet, a i Noctuu ljudi vole drzati ispod 1000rpm s razlogom.

 

Da, malo je gadan Direct model jer je i budzet.. Rev.B je BB vani, a u HR na zalost skuplji za 100kn, makar je u Njemackoj 300kn, a razlika izmedju Direct, RevB i X2 par eura.

 

Arcticu bi gledao di je sweet spot za hladjenje i buku, ali izgleda da nebu glasan pri 1000rpm sto je super. Dobis pastu i s Thermalrightom - ChillFactor3, al ne dobru ko MX-4. Pasta je uz cak 6g jamstva dealbreaker za Arctic, a vecini je i izgleda bitan i izgled :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2019 0:08 (The_Fichek).
11 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav, da li ima netko za Hyper 212 EVO nastavke za Intel ili Amd, nebitno koji, da mu ne trebaju pa da mi prodan ili pokloni? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Naručio sam 34, sad čekam vikend pa da stignu i ostale komponente, pa ćemo testirati. Buka mi i nije neki problem, (za sada). Još uvijek sam na g4560 sa stock Intel cooleru :/.

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Dosao i Arctic Freezer 34 Esports (one) kod nas. Ali po meni je "neisplativ", kosta 250kn naspram esports duo modela od 280-290kn.

 

klik

Moj PC  
2 1 hvala 1
5 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Zna li netko možda kako naštelati LC Power 120 RGB da svijetli u plavoj?

 

Po defaultu mi svijetli u crvenoj, a kako je kućište bijelo htio bi da je plava boja.

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
omeyer kaže...

Zna li netko možda kako naštelati LC Power 120 RGB da svijetli u plavoj?

 

Po defaultu mi svijetli u crvenoj, a kako je kućište bijelo htio bi da je plava boja.

  Zar nemas "prikljucak" za mijenjanje boja ? 99% sam siguran da se mijenja preko tog prikljucka nego preko softvera...

5 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
hahhaajaads kaže...

  Zar nemas "prikljucak" za mijenjanje boja ? 99% sam siguran da se mijenja preko tog prikljucka nego preko softvera...

 Paa ne sjećam se da je igdje bio u uputama ili kad sam montirao u kutiji

Divide et impera!
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Ak se ne varam netko je vec pitao za taj isti hladnjak sta i kako sa bojama.

1. Ventilator sa tog hladnjaka bi trebao imati dva kabela, jedan klasicni pwm, a drugi bi trebao biti za rgb. Ovaj drugi ustekaj u rgb konektor na maticnoj (ako ga ona ima) pa preko softwera sa maticne (kod asusa je npr asus aura) kontroliras boje.

2. Ako ti maticna nema rgb konektor naruci rgb kontroler sa e-baya.
12 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?

morao bi na cooleru imati 4pin priključak od ventilatora i 4pin rgb priključak koji isto spajaš na matičnu i onda preko njenog softvera kontroliraš boje.

 

edit: war bio brži

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2019 19:28 (darkborg).
6 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Schyte katana 3 uzeta nova bf 2018. links intel model hladio am i3 7100 uspješno od 30c u idle do 64c u full višesatnom gejmingu,prebacio ga na xeon sapunator kako bi lav rekao ;) i problemi idle super 26-27c a full load 77c,kučište ima dva venta u visini hladnjaka a mali tower lc-cc95 je to držao na 62-63c,jel moguće da je katana tako slaba godinam sam je koristio [ne baš ovu katanu ali isti model samo amd] na phenomu x4 i fx 4100 i uspješno je to hladila

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
dejo74 kaže...

Schyte katana 3 uzeta nova bf 2018. links intel model hladio am i3 7100 uspješno od 30c u idle do 64c u full višesatnom gejmingu,prebacio ga na xeon sapunator kako bi lav rekao ;) i problemi idle super 26-27c a full load 77c,kučište ima dva venta u visini hladnjaka a mali tower lc-cc95 je to držao na 62-63c,jel moguće da je katana tako slaba godinam sam je koristio [ne baš ovu katanu ali isti model samo amd] na phenomu x4 i fx 4100 i uspješno je to hladila

 A nije to tako dobar hladnjak cim ona pusta i3 7100 preko 60°C.... mugen max takve proceve drzi na niskih 40ak °C u zescem gamingu

11 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Trazim vodeno do 700kn best buy radi upgradea na 1440p. Trenutno sam pikiro arctic freezer 240. Molim savjete. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
matecro007 kaže...

Trazim vodeno do 700kn best buy radi upgradea na 1440p. Trenutno sam pikiro arctic freezer 240. Molim savjete. 

 uff ako je do 700 kn onda je dosta tesko to jel ionako ako si 240 mm nasao za 700 kn sumnjam da ces nesto jeftinije jos naci osim da odes na mozda 120 mm ili 80..

velis treba ti radi 1440p upgrade..sta bi hladio procesor ili grafu?? ovisi koji proc imas mozda ce i ovih 240 mm biti overkill ako imas neki slabi cpu

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 14:08 (HCgamingCRO).
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
HCgamingCRO kaže...
matecro007 kaže...

Trazim vodeno do 700kn best buy radi upgradea na 1440p. Trenutno sam pikiro arctic freezer 240. Molim savjete. 

 uff ako je do 700 kn onda je dosta tesko to jel ionako ako si 240 mm nasao za 700 kn sumnjam da ces nesto jeftinije jos naci osim da odes na mozda 120 mm ili 80..

velis treba ti radi 1440p upgrade..sta bi hladio procesor ili grafu?? ovisi koji proc imas mozda ce i ovih 240 mm biti overkill ako imas neki slabi cpu

 Hvala kolega na savjetu, vidim da si novi pa cu biti blag prema tebi. Na svakom profilu dole lijevo imas specifikacije kompa pod moj pc. 240mm ima jeftinijih npr. silentiumpc navis. Njega nezelim. a vodeno mi treba za cpu jer pitam u temi sto st za cpu.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
matecro007 kaže...

Trazim vodeno do 700kn best buy radi upgradea na 1440p. Trenutno sam pikiro arctic freezer 240. Molim savjete. 

Mjenjas cooler na procesor jer ces kupit monitor vise rezolucije? Ja cu bojat zidove sobe u zeleno pa sam mislio uzet jace napajanje...

5 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
matecro007 kaže...
HCgamingCRO kaže...
matecro007 kaže...

Trazim vodeno do 700kn best buy radi upgradea na 1440p. Trenutno sam pikiro arctic freezer 240. Molim savjete. 

 uff ako je do 700 kn onda je dosta tesko to jel ionako ako si 240 mm nasao za 700 kn sumnjam da ces nesto jeftinije jos naci osim da odes na mozda 120 mm ili 80..

velis treba ti radi 1440p upgrade..sta bi hladio procesor ili grafu?? ovisi koji proc imas mozda ce i ovih 240 mm biti overkill ako imas neki slabi cpu

 Hvala kolega na savjetu, vidim da si novi pa cu biti blag prema tebi. Na svakom profilu dole lijevo imas specifikacije kompa pod moj pc. 240mm ima jeftinijih npr. silentiumpc navis. Njega nezelim. a vodeno mi treba za cpu jer pitam u temi sto st za cpu.

 sorry nisam znao to ali na postu si napisao samo vodeno za upgrade na 1440p pa nisam znao tocno jebiga,htio sam pomoci... hvala da nisi grub odma covjek si :)

evo oinda neka se neko javi tko se kuzi ja ni nisam u HRvatskoj pa neznam cijene sada...sjecam se do prije 3 god kada sam bio da tesko mozes dobiti neko vodeno od 700 kn npr od corsaira,nzxt krakena, tipa brendirano jel..

vjerojatno ce se neko ukljuciti u temo ko ti moze nesto vise pomoci!

a za polovno nisi zainteresiran?

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
matecro007 kaže...

Trazim vodeno do 700kn best buy radi upgradea na 1440p. Trenutno sam pikiro arctic freezer 240. Molim savjete. 

 Ja imam u PC2 freezer 240 i mogu ti reć da ćeš za te novce teško nać išta bolje od njega. Bolji je i od poprilično skupljih AIO hlađenja.

 

***********
5 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

ja bi oso sa noctua nh-d15 imaces iste skoro temp ko stim artic freezerom

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

NH-D15 je precijenjena, puno se placa ambalaza kod Noctue i jamstvo, tj. cjelokupni proizvod. https://www.nabava.net/search.php?q=esports+duo+34+freezer i vozi misko. Kaj se Arctic Liquid tice, nadje ih se po oglasnicima pa i tu na Bugu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 16:19 (The_Fichek).
5 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
The_Fichek kaže...

NH-D15 je precijenjena, puno se placa ambalaza kod Noctue i jamstvo, tj. cjelokupni proizvod. https://www.nabava.net/search.php?q=esports+duo+34+freezer i vozi misko. Kaj se Arctic Liquid tice, nadje ih se po oglasnicima pa i tu na Bugu.

 upotpunosti je cak tih skoro 2 kile metala sto ima na sebi nevrijedi 100 eura..samo decko ima i7 4790k pa ako ga hoce OC najvise ce doci do 4,7-4,8 ovisi kave je srece imao njegoc CPU sa Binning procesom mozda moze i najvise na 4,5..nisam ekspert ali ako ima novo vodeno za tu cijenu od 700 kn drugo nista nece naci da  je bolje i jeftinije osim ako se odluci za polovno..

ali osao bi uvijek na ztrak jel je jednostavno jednostzavnije za odrzavati,a vodeno ako si bas HC Overclocker.. moje misljenej jbga

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...
matecro007 kaže...

Trazim vodeno do 700kn best buy radi upgradea na 1440p. Trenutno sam pikiro arctic freezer 240. Molim savjete. 

Mjenjas cooler na procesor jer ces kupit monitor vise rezolucije? Ja cu bojat zidove sobe u zeleno pa sam mislio uzet jace napajanje...

 Nisam mislio da cu morat cijelu pricu napisat. Budem overclocko cpu jer sad trenutno sa zracnim velike su temp sa 0.1 ghz overclock. Sa vecom rezolucijom trebatcu vise snage. Zbog overclocka uzimam vodeno a overclockam zbog  vece rezolucije.

5 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
matecro007 kaže...
ansha kaže...
matecro007 kaže...

Trazim vodeno do 700kn best buy radi upgradea na 1440p. Trenutno sam pikiro arctic freezer 240. Molim savjete. 

Mjenjas cooler na procesor jer ces kupit monitor vise rezolucije? Ja cu bojat zidove sobe u zeleno pa sam mislio uzet jace napajanje...

 Nisam mislio da cu morat cijelu pricu napisat. Budem overclocko cpu jer sad trenutno sa zracnim velike su temp sa 0.1 ghz overclock. Sa vecom rezolucijom trebatcu vise snage. Zbog overclocka uzimam vodeno a overclockam zbog  vece rezolucije.

 ali 1070 nece puno pomoci u 1440p i ako OC proc na cak 5 ghz..veca rezolucija se koliko ja znam odnosi samo na memoriju grafe i njen  bus width, i sam Memory Bandwidth..eo neka me neko ispravi da sam u krivu jel ako sam u krivu volio bi naucit onda kako je.

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

HCgamingCRO

Nije to 2 kile metala, nego 980g kod NH-D15 (NH-D14 900g) i ne vrijedi tolko sam cooler. Npr. Thermalright radi jednako ogromne coolere za osjetno nizu cijenu (Macho Rev.B ili A 900g, 300kn vani, vjerojatno najprodavaniji CPU cooler u Njemackoj), ali s Thermalrightom ne dobijes hrpu dodataka ni tako dugo jamstvo.

 

Vodeno je drugi sport i bolje za hladit extremno clockane komponente. Po meni ga je isplativije kupovat polovno, pogotovo taj Freezer 240 koji svaka 2 tjedna netko prodaje..

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 16:51 (The_Fichek).
5 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
The_Fichek kaže...

HCgamingCRO

Nije to 2 kile metala, nego 980g kod NH-D15 (NH-D14 900g) i ne vrijedi tolko sam cooler. Npr. Thermalright radi jednako ogromne coolere za osjetno nizu cijenu (Macho Rev.B ili A 900g, 300kn vani, vjerojatno najprodavaniji CPU cooler u Njemackoj), ali s Thermalrightom ne dobijes hrpu dodataka ni tako dugo jamstvo.

 

Vodeno je drugi sport i bolje za hladit extremno clockane komponente. Po meni ga je isplativije kupovat polovno, pogotovo taj Freezer 240 koji svaka 2 tjedna netko prodaje..

 ja, moguce izgleda ogromno pa sam bubnio 2 kile,dobro sa hladnjacima mozda onda dodje na kilu ipo.. ali ako covjek nemisli HC OC i da vrti to onda full load 0-24 onda netreba vodeno mislim i stim tvojim sto si postao hladnjakom i sa malo boljom termalnom pastom mozda,nece imati nikakvih problema ako ode na 4,3-4,5 GHZ mislim

ali opet velim non ti 1070 tesko ce moci na 1440p..moci ce ako zelis 60+ frameova onda moras ici vecinom na medium low detalje

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 16:51 (HCgamingCRO).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice