Koji MOBO za ryzen 1800x?

poruka: 29
|
čitano: 3.791
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Koji MOBO za ryzen 1800x?

Pozdrav ljudi, 

 

S kojom matičnom upariti ryzen 1800x? 

Preferiram alzashop, al može i drugi shopovi... 

Budget oko 150 eura. 

Isto tak, tražim i ram 2x8gb s istim budgetom. 

 

Zahvaljujem unaprijed. 

 

Na slici je moj trenutni odabir, napravljen na brzinu... Pa slušam mišljenja, savjete... 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?
Serginho kaže...

Pozdrav ljudi, 

 

S kojom matičnom upariti ryzen 1800x? 

Preferiram alzashop, al može i drugi shopovi... 

Budget oko 150 eura. 

Isto tak, tražim i ram 2x8gb s istim budgetom. 

 

Zahvaljujem unaprijed. 

 

Na slici je moj trenutni odabir, napravljen na brzinu... Pa slušam mišljenja, savjete... 

 

 Nemoj tu plocu i ram ni za zivu glavu...meni nije radilo kako spada, a ni jos nekim forumasima

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?

Imaš kakvu preporuku? Ili ima već koja tema o tome? 

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?
Serginho kaže...

Imaš kakvu preporuku? Ili ima već koja tema o tome? 

 Nemam iskustva s tom platformom, osim sto sam naveo, tu plocu, ram i r5 1600...

Imas opcu temu za ryzen pa tamo pitaj

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?

Rado bi ja ovu drugu opciju, al mi to neda budget koji sam si odredil :) 

8 godina
neaktivan
offline
Koji MOBO za ryzen 1800x?

imaš PM ;)

#YOLO
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?

Ako se već ide na prvu generaciju ryzena, po meni je bolje uzeti 1700 i razliku dat za bolji kit rama, ploča može bit ista bez obzira na proc. Iako nisam ljubitelj msi ploča, pro carbon se pokazala kao neloš izbor od ovih dostupnih u alzi.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?

Eto, malo sam istražival i promjenil odluku na ryzen 1700 uz bolju matičnu i rame. 

Na sliki je moj trenutni odabir, pa me zanima mišljenje :) 

Plaćam pivu za dobar savjet/prijedlog :) 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?
Serginho kaže...

Eto, malo sam istražival i promjenil odluku na ryzen 1700 uz bolju matičnu i rame. 

Na sliki je moj trenutni odabir, pa me zanima mišljenje :) 

Plaćam pivu za dobar savjet/prijedlog :) 

 

Kad je za pivu onda se treba potruditi :)

 

Prvo i osnovno pitanje za tebe je za što ti PC služi ajmo pretpostaviti da je za gejming i everyday browsing pa napisati mišljenje za taj setup.

 

Ako već slažeš novo moje mišljenje je da gledaš onda i zadnju generaciju a ne da kupuješ stariji chipset i stariju cpu arhitekturu. Što se ploče tiče čak skoro pa nema nikakve razlike ali cpu definitivno predlažem da uzmeš novije generacije odnsono zen+

 

Procesor: 2600x - bolja opcija od 1700 ukoliko misliš gejmati i na stock cooleru će raditi super sa svojm auto boostom. Ryzen 7 1700 iz prve ruke ne ide preko 1.25v na stock cooleru sve preko krene prekuhavanje tako da ako zelis bilo kakav normalniji overclock treba dati još cca 500 kn min za hladnjak. Boost je puno veći na 2600x i imat ćeš više fps-a i bolje će ti raditi 99% igrica osim ako ne misliš overclockati 1700 na 4.0ghz all core za što ti treba sreće sa silikonskom lutrijom + jako jako dobro hlađenje i top ploča. Vjerujem da će se većina ovdje složiti ali 2600x je definitivno BEST BUY.

 

Ram: Flare x 3200 cl 14 - kratko i jasno - košta neznatno skuplje od ovog koji si ti izabrao, odličan b die ram koji će 99% raditi na 14 14 14 34 latencijama samo sa upaljenim xmp profilom. Bez zajebancije bez muke bez čira na želucu oko konstantnog tweakanja settingsa da bi ti Ram proradio na brzini za koju je ratean. Također bez problema će na x470 ploči i sa 2600x raditi i na overclockanim 3333 ili 3466 settingsima gotovo sigurno ako imaš imalo sreće.

 

MOBO: Asrock ili ASUS - Asrock uglavnom ima bolji value odnsono ima bolje opremljenu ploču za manje novaca no Bios support je osjetno lošiji (nitko nije ni sličan asusu što se toga tiče). Asus ima nešto gore komponente i slabiju opremljenost ploče ali si siguran da će bios u 99% slučajeva biti konstantno updatean i sve će raditi lijepo i bez problema. Što se Asusa tiče x370 gledaj ch6 ili nešto gori prime odnsono x470 najbolje što možeš uzeti je ch7 ili opet nešto gori prime. Što se tiče asrocka x370/x470 taichi bez puno razmišljanja ma da i killer sli verzija ima isto odlične komponente. Msi je jako podbacio što se tiče upper level matičnih ploča na ryzen platformi i definitivno bi ih zaobišao. Ako pričamo da bih MSI zaobišao od gigabytea bi bježao kolko me noge nose. Daleko najgora implementacija biosa, konfuzno, bugovito, bez ikakvog customer service-a ili supporta. Lošije VRM komponente od konkurencije i sve u svemu jako loši proizvodi za ryzen matične ploče sa čak i hardware problemima na samoj matičnoj; (Heatsink tvornički ne dodiruje VRM i prekuhava se pa moraju ljudi sami popravljat doma svoje nove matične) uglavnom budi pametan i ne uzimaj gigabyte, uči iz tuđih grešaka.

 

 

#YOLO
13 godina
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?
AdR03 kaže...

Asus ima nešto gore komponente i slabiju opremljenost ploče ali si siguran da će bios u 99% slučajeva biti konstantno updatean i sve će raditi lijepo i bez problema. Što se Asusa tiče Msi je jako podbacio što se tiče upper level matičnih ploča na ryzen platformi i definitivno bi ih zaobišao. Ako pričamo da bih MSI zaobišao od gigabytea bi bježao kolko me noge nose. Daleko najgora implementacija biosa, konfuzno, bugovito, bez ikakvog customer service-a ili supporta. Lošije VRM komponente od konkurencije i sve u svemu jako loši proizvodi za ryzen matične ploče sa čak i hardware problemima na samoj matičnoj; (Heatsink tvornički ne dodiruje VRM i prekuhava se pa moraju ljudi sami popravljat doma svoje nove matične) uglavnom budi pametan i ne uzimaj gigabyte, uči iz tuđih grešaka.

Ovo da ASUS ima gore komponente od Asrocka je smijeh žešći.

Gigabyte X370 Gaming 5 je bila jedna on najboljih ploča za Ryzena, kao i Gigabyte B350 Gaming 3, opet smijeh,

iako potpis za loš BIOS.

Daj mi molim te navedi kako je to MSI podbacio na upper level pločama? Molim dokaz.

Isto tako mi navedi koje su to greške koje si ti imao na Gigabyte ploči? Molim dokaz.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 12:10 (Valentin17).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?
Valentin17 kaže...
AdR03 kaže...

Asus ima nešto gore komponente i slabiju opremljenost ploče ali si siguran da će bios u 99% slučajeva biti konstantno updatean i sve će raditi lijepo i bez problema. Što se Asusa tiče Msi je jako podbacio što se tiče upper level matičnih ploča na ryzen platformi i definitivno bi ih zaobišao. Ako pričamo da bih MSI zaobišao od gigabytea bi bježao kolko me noge nose. Daleko najgora implementacija biosa, konfuzno, bugovito, bez ikakvog customer service-a ili supporta. Lošije VRM komponente od konkurencije i sve u svemu jako loši proizvodi za ryzen matične ploče sa čak i hardware problemima na samoj matičnoj; (Heatsink tvornički ne dodiruje VRM i prekuhava se pa moraju ljudi sami popravljat doma svoje nove matične) uglavnom budi pametan i ne uzimaj gigabyte, uči iz tuđih grešaka.

Ovo da ASUS ima gore komponente od Asrocka je smijeh žešći.

Gigabyte X370 Gaming 5 je bila jedna on najboljih ploča za Ryzena, kao i Gigabyte B350 Gaming 3, opet smijeh,

iako potpis za loš BIOS.

Daj mi molim te navedi kako je to MSI podbacio na upper level pločama? Molim dokaz.

Isto tako mi navedi koje su to greške koje si ti imao na Gigabyte ploči? Molim dokaz.

 Gigabyte fanboy alert triggered!

 

DOKAZ

 

evo možda nešto i naučiš

#YOLO
13 godina
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?
AdR03 kaže...

 Gigabyte fanboy alert triggered!

 

DOKAZ

 

evo možda nešto i naučiš

Ja ću se šundrat morat. 

Ja preferiram ASUS ploče, ali realno je realno. 

ps. nisi mi odgovorio na pitanja. 

 

EDIT: Jasno navodi da Gigabyte X470 Gaming 7 ima čak i overkill u vidu VRMa u svakom pogledu, koji si ti lik.

 

 

"We love the new VRM heat sink, which makes direct heat pipe contact with the heat pads that touch the power stages, and it might be one of the best VRM heat sinks we have seen on a while outside of workstations and servers.

Read more: https://www.tweaktown.com/reviews/8605/gigabyte-x470-aorus-gaming-7-wifi-motherboard-review/index11.html

 

The AX370-Gaming 5's thermal performance is great; the VRM get warm, but not too hot. The heat sink cooling the VRM does a decent job.

Read more: https://www.tweaktown.com/reviews/8105/gigabyte-ax370-gaming-5-amd-x370-motherboard-review/index10.html

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 13:01 (Valentin17).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?
Valentin17 kaže...
AdR03 kaže...

 Gigabyte fanboy alert triggered!

 

DOKAZ

 

evo možda nešto i naučiš

Ja ću se šundrat morat. 

Ja preferiram ASUS ploče, ali realno je realno. 

ps. nisi mi odgovorio na pitanja. 

 Mislim da u 20 minuta nisi mogao pogledati PCB breakdown ploča koje sam spominjao.

 

evo čisto da se nasmijem na tvoju gaming 5 kao "JEDNA OD NAJBOLJIH PLOČA ZA RYZENA"

 

 

I ja preferiram ASUS također ali nisam subjektivan vec objektivan. Opet ponavljam ono što ja karakteriziram kao bolja ili gore opremljena ploča je koliko je ta ploča dobro opremljena za OC i koja će ploča dati bolje OC rezultate. Po tim faktorima gleda se VRM / Hlađenje istog / koliko ima dobar bios support /. Asrock ima bolje VRM komponente i hlađenje istih od svake asus ploče u x370 i x470 konkurenciji iliti Taichi x370 vs ch6 i Taichi x470 vs ch7. Po tome je ona gore izjava da su bolje opremljene... jer po tome jesu, tebi je možda bitan RGB pa je po tome asus bolji jer strava im je RGB. Meni je to nebitno i mislim da bi bilo kakvom HW entuzijastu to trebalo biti nebitno...

 

Osobno nisam imao problema sa Gigabyte pločama jer sam bio do sada dovoljno pametan da prije nego kupim ploču, pročitam sve moguće reviewove i forume koji se bave problematikom istih te zaključim da ne želim imati problema sa istima na temelju tuđih iskustava. Ima čak i ona neka uzrečica koja kaže da pametan uči na tuđim greškama. 

#YOLO
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?
Valentin17 kaže...
AdR03 kaže...

 Gigabyte fanboy alert triggered!

 

DOKAZ

 

evo možda nešto i naučiš

Ja ću se šundrat morat. 

Ja preferiram ASUS ploče, ali realno je realno. 

ps. nisi mi odgovorio na pitanja. 

 

EDIT: Jasno navodi da Gigabyte X470 Gaming 7 ima čak i overkill u vidu VRMa u svakom pogledu, koji si ti lik.

 

 

"We love the new VRM heat sink, which makes direct heat pipe contact with the heat pads that touch the power stages, and it might be one of the best VRM heat sinks we have seen on a while outside of workstations and servers.

Read more: https://www.tweaktown.com/reviews/8605/gigabyte-x470-aorus-gaming-7-wifi-motherboard-review/index11.html

 LOL pa naravno kad su ih toliko popljuvali što se tiče x370 serije i totalnog flopa koji su napravili da su hvala Bogu prihvatili kritike i napravili pomak u x470 seriji. 

#YOLO
13 godina
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?
AdR03 kaže...

evo čisto da se nasmijem na tvoju gaming 5 kao "JEDNA OD NAJBOLJIH PLOČA ZA RYZENA"

TI GLEDAŠ KRIVU PLOČU. Ja pričam o Gigabyte X370 Gaming 5, a ne o Gigabyte X370 Gaming K5, postoji razlika.

AdR03 kaže...
 LOL pa naravno kad su ih toliko popljuvali što se tiče x370 serije i totalnog flopa koji su napravili da su hvala Bogu prihvatili kritike i napravili pomak u x470 seriji. 

Nemoj se izmotavati molit ću lijepo, zašto nisi onda preporučio Gigabyte X470 Gaming 7 uz ASUS X470 Hero ili Asrock X470 Taichi??? 

Cijenovno te sve ploče spadaju u isti razred, znači....

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 13:09 (Valentin17).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?
Valentin17 kaže...
AdR03 kaže...

evo čisto da se nasmijem na tvoju gaming 5 kao "JEDNA OD NAJBOLJIH PLOČA ZA RYZENA"

TI GLEDAŠ KRIVU PLOČU. Ja pričam o Gigabyte X370 Gaming 5, a ne o Gigabyte X370 Gaming K5, postoji razlika.

AdR03 kaže...
 LOL pa naravno kad su ih toliko popljuvali što se tiče x370 serije i totalnog flopa koji su napravili da su hvala Bogu prihvatili kritike i napravili pomak u x470 seriji. 

Nemoj se izmotavati molit ću lijepo, zašto nisi onda preporučio Gigabyte X470 Gaming 7 uz ASUS X470 Hero ili Asrock X470 Taichi??? 

Cijenovno te sve ploče spadaju u isti razred, znači....

 Lol pa napisao si gore GAMING 5 ne GAMING K5 

 

u svakom slučaju i svejedno moje osobno stajalište i moj osobni izbor između svih matičnih ploča bio bi izbor između ASROCK-a i ASUS-a te također osobno ukoliko financije dopuštaju bih odabrao ASUS.

 

Zašto nisam preporučio Gigabyte - zato jer ako uzimamo 3 proizvođača matičnih ploča koji su po hardwareu tu negdje a od njih troje jedan ima katastrofalan bios i još goru podršku što se tiče istog te cijeli internet urla kako su bjesni na to, zdrav razum mi nalaže da nekom ne preporučam matičnu ploču sa takvim bios iskustvom!?

 

off topic: Nove gigabytove z390 ploče mi se jako sviđaju i definitivno ih gledam kao best buy tako da nemam ništa protiv gigabytea kao brenda već prema njihovoj BIOS diviziji.

#YOLO
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 13:14 (AdR03).
13 godina
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?
AdR03 kaže...
 Lol pa napisao si gore GAMING 5 ne GAMING K5 

Čemu video sa K5 onda?  Gdje je video gdje kažu da VRM na Gaming 5 ne valja kako ti kažeš?

K5 ima jadni 4+3 VRM, dok Gaming 5 već ozbiljnije 8+2 riješenje, razlika nebo i zemlja, prouči prije nego blebneš bezveze.

ps. za BIOS se slažem, on je i na Z390 pločama koma,

.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 13:17 (Valentin17).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?
Valentin17 kaže...
AdR03 kaže...
 Lol pa napisao si gore GAMING 5 ne GAMING K5 

Čemu video sa K5 onda?  Gdje je video gdje kažu da VRM na Gaming 5 ne valja kako ti kažeš?

K5 ima jadni 4+3 VRM, dok Gaming 5 već ozbiljnije 8+2 riješenje, razlika nebo i zemlja, prouči prije nego blebneš bezveze.

ps. za BIOS se slažem, on je i na Z390 pločama koma,

.

 Mea culpa

 

Gaming 5 je pristojna ploča, bios je i dalje smrdljiv i nebi je osobno preporučio ispred konkurencije.

#YOLO
7 godina
neaktivan
offline
Koji MOBO za ryzen 1800x?

Ovak, koristim pc za gejming, malo manje za obradu slika i videa, web design i everyday browsing.

 

Ajmo reći da sam odlučil da uzimam 1700, malo bi ga clockal, na nekih 3.6, a guzu bi mu hladnu držal ovaj robustan momak na slici.

RAMi koje si mi predložil su 70ak eura skuplji, a to je dosta eurića pošto meni 100/200/300 Mhz ne igra neku značajnu ulogu...

A mislim da matična nebi trebala raditi ikakve probleme s navedenim brzinama...

 

Jel se slažemo u tome?

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 13:32 (Serginho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?
Serginho kaže...

Ovak, koristim pc za gejming, malo manje za obradu slika i videa, web design i everyday browsing.

 

Ajmo reći da sam odlučil da uzimam 1700, malo bi ga clockal, na nekih 3.6, a guzu bi mu hladnu držal ovaj robustan momak na slici.

RAMi koje si mi predložil su 70ak eura skuplji, a to je dosta eurića pošto meni 100/200/300 Mhz ne igra neku značajnu ulogu...

A mislim da matična nebi trebala raditi ikakve probleme s navedenim brzinama...

 

Jel se slažemo u tome?

 Onda ljepo i5 8600k sa z370 pločom i opleti kakav Ryzen za gaming.Pusti te fore sa jezgrama koje su mlohave i ničemu ti ne služe u gamingu.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?

Ma odlučil sam probati amd pošto sam oduvijek imal intele :)

12 godina
offline
Koji MOBO za ryzen 1800x?

Samo nemoj da probaš pa da se razočaraš. Intel ti je još uvijek u nabijanju fps-a najbolji i najstabilniji.

 
1 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?

Mislim da nebum, ionak igram sve manje i manje :) 

 

Znači, ok mi je odabir onda?

12 godina
offline
Koji MOBO za ryzen 1800x?

Uzmi ti novu platformu Ryzen 7 2700x(ima jako dobar cooler default) x470 matičnu i neke dobre rame na 3200 za Ryzena i prst u uho. 

https://www.nabava.net/search.php?q=Ryzen+7+2700x

https://www.nabava.net/search.php?q=asus+prime+x470

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 14:03 (mislioc).
 
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?

2600x je odličan i bolji za gaming od 1700 i točka. Nemoj bezveze forsirat 1700 jer nema smisla nikakvog. 

 

Ram igra jako puno ryzenu i ogromna je razlika izmedju 2133 i 3200 recimo. Ovaj ram koji si odabrao ako nije samsung mogao bi zajebavati i ne raditi na propisanoj vrijednosti. 

 

Sa noctuom koju imas mogao bi goniti 1700 na cca 3.8~4.0 ghz ovisno o tome kakvu srecu imas sa procesorom i svejedno ce 2600x koji boosta ko lud vjerojatno bit bolji. Budi pametan i poslusaj nas i uzmi 2600x

#YOLO
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?
AdR03 kaže...

2600x je odličan i bolji za gaming od 1700 i točka. Nemoj bezveze forsirat 1700 jer nema smisla nikakvog. 

 

Ram igra jako puno ryzenu i ogromna je razlika izmedju 2133 i 3200 recimo. Ovaj ram koji si odabrao ako nije samsung mogao bi zajebavati i ne raditi na propisanoj vrijednosti. 

 

Sa noctuom koju imas mogao bi goniti 1700 na cca 3.8~4.0 ghz ovisno o tome kakvu srecu imas sa procesorom i svejedno ce 2600x koji boosta ko lud vjerojatno bit bolji. Budi pametan i poslusaj nas i uzmi 2600x

 Pa rekao je da mu gaming nije toliko bitan, a naigrat će se i na 1700 ili šta već, a imat će bolje perfomranse u drugim stvarima. Pa pobogu nije napisao da cilja na high RR gaming ili nešto slično.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Koji MOBO za ryzen 1800x?

Ovaj Jakovp je liječeni AMD-ovac i nije objektivan za bilo kakav savijet s obzirom da je uzeo threadrippera za gaming.

Njegove postove samo zaobiđi jer jednostavno sama pomisao na AMD kod njega stvara heroinsku ovisnost.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 15:21 (mislioc).
 
1 2 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji MOBO za ryzen 1800x?
A ti si mentalni bolesnik koji ne zna kurca o HW i apsolutno si nereleventan.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice