Max. podržane memorije za I7 core 2630QM

poruka: 10
|
čitano: 3.009
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Max. podržane memorije za I7 core 2630QM

Nadogradio bih na 16GB memorije 1333Mhz da li novi i7 2630QM sandy bridge može da iskoristi svu tu memoriju,nisam nigdje našao konkretan odgovor.

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Max. podržane memorije za I7 core 2630QM
Igor_76 kaže...

Nadogradio bih na 16GB memorije 1333Mhz da li novi i7 2630QM sandy bridge može da iskoristi svu tu memoriju,nisam nigdje našao konkretan odgovor.

Hvala

Ovisio o utorima na laptopu, ali mislim da može...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Max. podržane memorije za I7 core 2630QM

Koji os imas 32 ili 64bitni? za iskoristavanje vise od 4gb rama treba ti 64bitni sustav. Koliko sada memorije uspijes iskoristiti? Za sta ti treba toliko memorije? ti mozes staviti i 128gb rama u teoriji na 64 bitni sustav. Nema neke direktne veze procesor sa max podrzanom memorijom

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Max. podržane memorije za I7 core 2630QM
Igor_76 kaže...

Nadogradio bih na 16GB memorije 1333Mhz da li novi i7 2630QM sandy bridge može da iskoristi svu tu memoriju,nisam nigdje našao konkretan odgovor.

Hvala

Vjerujem da može jer je to ipak vrhunski procesor koji traži (normalno) moderne matične ploče koji sigurno podržavaju ako se ne varam i do 32 GB RAM-a. No, pitanje je možete li vi iskoristiti toliko RAM-a?

 

EDIT: Vidim da ima oznaku M, ali svejedno vjerujem da može.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2011 15:10 (Izzy).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Max. podržane memorije za I7 core 2630QM

Imam Windows Premium 64,znam da windowsi mogu vidjeti svu tu memoriju,ali da li procesor i7 2630QM može iskoristiti svu tu memoriju,tražio sam po netu i nalazim različite odgovore - da max može koristiti 8GB, drugi kažu da može 8GB po jezgri a pak treći da nije dobro imati više od 8GB moguć pad performansi te na neki način šteti procesoru,od Intela nema nikakvih informacije u vezi tog pitanja.

Da radi se o procesoru za laptop,zanima me jer kakva korist što u njega ide 16GB memorije kada procesor nemože da ih koristi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2011 15:12 (Igor_76).
15 godina
offline
Re: Max. podržane memorije za I7 core 2630QM
Igor_76 kaže...

Imam Windows Premium 64,znam da windowsi mogu vidjeti svu tu memoriju,ali da li procesor i7 2630QM može iskoristiti svu tu memoriju,tražio sam po netu i nalazim različite odgovore - da max može koristiti 8GB, drugi kažu da može 8GB po jezgri a pak treći da nije dobro imati više od 8GB moguć pad performansi te na neki način šteti procesoru,od Intela nema nikakvih informacije u vezi tog pitanja.

Dobro, dobro, ali trebam li vam zaista toliko RAM-a? Koje aplikacije mislite koristiti, tj. čime se bavite?

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2011 15:13 (Izzy).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Max. podržane memorije za I7 core 2630QM

Imam Dell XPS sa navedenim procesorom i 12GB memorije, radi bez ikakvih problema. Stavio bih i ja 16GB ali dobio sam lap sa 2x2Gb pa nisam htio mijenjati module, stavio unutra još 2x4. Uglavnom, radi bez ikakvih problema, ako imaš mogućnosti i potrebe, slobodno stavi 16GB

Pavo
15 godina
neaktivan
offline
Re: Max. podržane memorije za I7 core 2630QM

Ne bih htio da se zaobiđe odgovor protupitanjem da li mi zaista treba toliko memorije,ali da kažem evo NE.

U suprotnom slučaju značilo bi prodavanje magle.

14 godina
offline
Max. podržane memorije za I7 core 2630QM
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Max. podržane memorije za I7 core 2630QM

Da,čini mi se da je slučaj prodavanja cigle...

Zaista jeste vrhunski proc,jucer sam ga kupio ali me zanimalo da li ima smisla ugrađivati dodatne memorije,sam laptop podržava 16GB.Bila je to nova dimenzija kopirati cijeli prijenosni disk (318GB) na HD od laptopa (1,3TB),slušati muziku,instalirati igru i gledati po netu najljepše "đevojke" iz cjeloga svjeta.

Pa i pri tome zauzetost memorije se kretala između 8,02 - 8,26 ali nikada više od toga (laptop ima instalirano 10GB memorije) što me je navelo da posumnjam,ne možete ga opteretiti a da ide preko 8GB.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2011 15:46 (Igor_76).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice