MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

poruka: 28
|
čitano: 5.091
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

I tako ja narucim sve iz ZG dostavom u Imotski, krenem sastavljati pc i prva dva slota za ram ne rade. Imao sam slican problem i prije, podignem procesor i vidim uvijen pin. Posto znam kakve su nase tvrtke a trgovina u kojoj sam kupio komponente je 400km od mene, krenem iglicom ispravljati pin. 

Kako nisam uspio odnesem u lokalnu trgovinu da vidim jel oni nesto mogu...pod mikroskopom on uslika pinove i jedan je savijen dok je drugi UVIJEN...nema sanse da sam ga ja mogao tako uviti. Krene on ispravljati i naravno pin pukne. Pucanje pina mi je jos jedan dokaz da ga ja nisam mogao tako uviti. Posto sam garanciju ponistio kazem majstoru da krene lemiti. Inace on lemi pod mikroskopom s nekakvim micro kuglicama (mobitele itd.) I napravi solidan posao, bar na izgled. Donesem maticnu doma...stavim proc i nista...nikakva zivota (prije toga mogao sam bootat s ramovima u 2 i 3 slotu). Posto je taj majstor otisao u Split ja odnesem maticnu u drugu trgovinu...oni mi malo centriraju pinove i puf...pc upali s ramom u 2 slotu (tj. Slotu koji nikako nije radio).

Donesem maticnu kuci, stavim hladnjak...puf...nema zivota...

Moja pitanja su: ako mi majstor koji je lemio jos malo prepravi pin i maticna bude radila, jel riskiram neki kvar na cpu na duze staze (i7 8700)?

Hoce li grijanje pina otopiti lemljenje?

I koji su vasi savjeti...kupnja nove maticne ili ipak samo prepravak pina. 

Ti pinovi...jel oni samo prenose napon ili ima nesto naprednije ispod njih? :)

P.s. pisao sam sve ovo MSI.u...kazu da se socket moze mjenjati ali da bi njima trebao kroz distributera slati maticnu...to bi cijelu vjecnost trajalo. 

Takodje mi je rekao da popravak pina ovisi o znanju majstora i alatu koji koristi.

Mako
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2018 12:50 (Mako).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

Šteta, ja bi to poslao natrag, i trazio zamjensku ploču jer ako nije prošlo 15 dana imaš pravo na reklamaciju.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.
Problem je što će u servisu vidjeti da je netko već prčkao po pinovima i neće mu uvažiti garanciju. Naravno, može pokušati pa što bude.
Tigar Krezumica
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

Update

Ko je pratio gornji post valjda ce shvatiti timeline...

Nakon sto sam donio mbo od drugog majstora i spojio kod sebe, nista....maticna ne radi...

Danas odnesem prvom majstoru da popravi lemljenje pod mikroskopom...i ja sam pogledao...posao je izgledao prilicno dobro. 

Spojimo je...nista...nikakva zivota...

Velim ja njemu "hvatam se za slamku, ali de privjeri napajanje" i puf...nista iz napajanja ne izlazi...

Stavimo drugo napajanje i sve radi...bios se boota s ramom u drugom slotu.

Pa ja ne znam...poludit...corsair RM 650x nov radio 30 minuta kroz sve ove testove.

Sinoc sam pisao msi-u i stvarno su ljubazni...odgovorili mi danas da bi mi oni promjenili socket, da po njihovim procjenama rad, taxa i porez kostali bi cca 60 eura. 

Ali opet savjetuju da kontaktiram resellera da radim RMA preko njih da mi bude jeftinije. 

Sad se postavlja pitanje- kupiti novu pa ovu probati slati dhl-om direktno msi-u? Ili kontaktirati trgovinu i traziti zastupnika da radi RMA...jer su mi iz msi.a rekli da ce popraviti? Ili ostaviti plocu ovako jer radi sve normalno?

Znate kako je s trgovinama nasim...ako probam preko njih to ce biti muka ziva, trajanje najmanje 40 dana...ako mi msi i popravi mozda bi je mogao prodati za cca 800kn...plus troskovi opravka..i sta sam dobio...cca 400kn.

I zadnje pitanje: jel moguce da je maticna zeznula napajanje? Svi serviseri mi kazu ne...jer je to mala struja i kako napajanje ima zastitu...

Uh...roman

Hvala svima na odgovorima 

:)

Mako
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

Ne kuzim zasto je sad uopce hoces slat na rma ili sta vec ako maticna sad radi?

16 godina
offline
Re: MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

Pa eto nije da zelim...pitam za misljenja...strah me na duze staze za cpu..jel mu moze sta biti?

Jos nisam odradio strest test...

I ovo napajanje mi nije jasno...kako je otislo samo tako.

Mako
12 godina
protjeran
offline
Re: MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.
Mako kaže...

Pa eto nije da zelim...pitam za misljenja...strah me na duze staze za cpu..jel mu moze sta biti?

Jos nisam odradio strest test...

I ovo napajanje mi nije jasno...kako je otislo samo tako.

 ja bi posalo zastupniku, em ces imati 100% ispravnu plocu s novom garancijom, kasnije ces pri prodaji takoder dobiti za nju normalnu cijenu a ne kao za popravljanu i sl., procesoru nemre nista biti dok je sve na svojem mjestu, kaj se tice napajanja to ti je normalno u svijetu elektronike.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.
Mako kaže...

I ovo napajanje mi nije jasno...kako je otislo samo tako.

Nemoj se cudit za RMx-a, ima Corsair gadnih problema s pouzdanoscu, dosta ih je riknulo...

16 godina
offline
MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

Opet sranje...drugo napajanje koje smo isprobali i s kojim je maticna radila...kad sam donio kuci nece da pokrene...ali ovaj put lampice se ukljuce i iskljuce pa opet tako...kao da nema dovoljno snage...vent na napajanju zavrti i stane...zavrti i stane...pa sta se vise dogadja...

Mako
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

Ja sam imao situaciju da sam na brzinu, u žurbi malo krivo stavio CPU, i sam sebi iskrivio par PIN-ova na socketu, ispravio sam ih sa 2 kuhinjska noža, dan danas PC radi

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

Ali meni izgleda napajanja umiru od svega ovoga..jel to moguce???

Mako
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

Nađi urara ili neki elektronički servis...

 

Alvin iz IT elektronike ti to ispravi u 4 sek, a možeš probati i sam minipincetom.

 

http://www.itelektronika.com/

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2018 22:52 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

Prije ce da umiru jer je maticna smece nego zbog pina koji sada vjerojatno jos lakse provodi struju zbog vece povrsine lema.

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.
DarthMarkus kaže...

Nađi urara ili neki elektronički servis...

 

Alvin iz IT elektronike ti to ispravi u 4 sek, a možeš probati i sam minipincetom.

 

http://www.itelektronika.com/

 Pin je pukao...tako da je ispravljanje nemoguce...a lik kojem sam nosio radi prilicno dobro...gledao sam pinove kroz njegov mikroskop i izgledaju dobro uradjeni...izgleda da cu morati kupovati novu plocu.

Mako
16 godina
offline
Re: MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

Znaci moguce je da ih maticna ubija?

Mako
12 godina
online
MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

Zamjena socketa onda.

 

Isti servis. Samo ćeš morati slati. Računaj na oko 400-500kn...  

 

Vrlo diskutabilno jel se isplati popravljat ili da je prodaš kao neispravnu pa uzmeš novu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.
Jesi iz Vinjana Gornjih i piješ li kavu u Zebre ili pak Broklyna? 😛
16 godina
offline
Re: MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

Poslao sam poruku u rijeku...vidit cu sta kazu za zamjenu socketa...imam kolege tamo pa cu lako za dostavu...samo ako cijena bude ok.

Mako
16 godina
offline
Re: MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

:)

Mako
16 godina
offline
Re: MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

Zvao sam IT elektroniku, moze mi zamjeniti socket ali problem je naci 1151 h4 socket za osmu generaciju cpu.a

 

Inace, kupio sam novu maticnu...

Mako
16 godina
offline
MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

Jel netko ima pokvarenu 1151 8th gen ploču?

 

 

Mako
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

pogledaj na ebay.de i pitaj za dostavu u hr ili na ebay.com ima tamo

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

Našao samo popravak socketa ne i sam socket.

Mako
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

Odi na aliexpress i trazi 1151 cpu socket i naci ces samo sto dostava zna duze trajati. ako nema tocno to sto trazis pitaj sellera koji prodaje slicne djelove najcesce imaju sto trebas. ili posalji mail Msi u i pitaj njih dali imaju za prodati nekako.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 21:22 (CroVandal).
16 godina
offline
Re: MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

sve to već probao, MSI mi rekao da bi mi oni popravili ali ne znaju kolika je postarina etc.

Mako
14 godina
offline
Re: MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

pa postarinu do njih lako izracunas kad znas gdje trebas poslati ali isplativost je upitna. mislim da ti negine nova ploca a ovu prodas na ebayu pod neispravnu

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

Kupio sam ja novu već, samo sad gledam da nešto za ovu izvučem.

Mako
16 godina
offline
MSI krait gaming uvijen pin na cpu socketu.

Kaže mi lik iz UK koji prodaje sockete da moze svaki 1151 socket ići na 8th gen jer je fizički isti, pinovi su drugacije raspoređeni ali da su to pinovi na matićnoj, bar mislim da je to htio reći. 

Sad kod njega socket 1151 košta 20 funti a u kini 7-10 dolara...jel netko zna ima li ikakve razlike u njima?

Mako
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice