Overclock fx 8300 boot failure

poruka: 24
|
čitano: 8.171
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Overclock fx 8300 boot failure

Kad kod kolege idem podići njegov fx 8300 sa 3.3ghz na 4.0 javlja mi boot failure i nemogu ga overklokat, do čega može biti problem, radi se o matičnoj gigabayte 970A-DS3P?

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock fx 8300 boot failure
BeLLicus kaže...

Kad kod kolege idem podići njegov fx 8300 sa 3.3ghz na 4.0 javlja mi boot failure i nemogu ga overklokat, do čega može biti problem, radi se o matičnoj gigabayte 970A-DS3P?

 Prije i kakavog OC treba isključiti Turbo opciju u BIOSu,kod OC treba adekvatno povečati potrebni napon Vcore na višu vrijednost,također stock hladnjak nije primjeren za OC ako se koristi...

11 godina
offline
Overclock fx 8300 boot failure

Ugasis C7/9 ako se ne varam, cool n quiet, turbo, voltazu stavis 1.3 i stavi 4.2ghz odmah i probaj. Trebalo bi biti to.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Overclock fx 8300 boot failure

Sve smo pokušali ali svaki puta kad se kreće bootat poslje logo screena od matične piše poruka da je core speed: 0.00 mhz i opcije za load default settingsa i boot ili enter bios. Neznam zašto neće da prihvati ni najmanji OC.

8 godina
offline
Re: Overclock fx 8300 boot failure
BeLLicus kaže...

Sve smo pokušali ali svaki puta kad se kreće bootat poslje logo screena od matične piše poruka da je core speed: 0.00 mhz i opcije za load default settingsa i boot ili enter bios. Neznam zašto neće da prihvati ni najmanji OC.

 izvadi Cmos bateriju na 1 min, stisni power i drži min 10 sec, vrati bateriju, uđi u bios, stavi sve na default i bootaju u windows, onda odi u bios i tamo isključi kao što su ti rekli dečki, i diži pomalo ne odmah na 4 ghz, znaci digni ga na 3.5ghz ( dizanje takta cpu se mora pratiti da dizanjem napona ), pa tako pomalo, isto tako možda bi i novi bios ako nije bilo dobro staviti gore ali čisto sumnjam da bi išta pomoglo .... 

 

lp

11 godina
offline
Overclock fx 8300 boot failure

Resetuj bios, pokreni komp ako radi sve kako treba onda je do vaseg cackanja po biosu.


Pokusaj da clockas preko AMD Overdrive programa preko windowsa jer 4ghz clock je nista.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock fx 8300 boot failure

Piso sam ja sa onog accounta od frenda. Čisto da vam javim sve je u redu sad, nismo fulali postavke nego je trebo napon bit +0.250v da proradi, sve ispod toga nije davalo boot u windowse. Sad nek se on igra sa dizanjem clocka još da vidi koliko ide na tom naponu. Hvala svima na pomoći 

12 godina
offline
Overclock fx 8300 boot failure

Ja isto imam navedeni procesor. Stabilan na 4.7 sa voltažom od 1.425 ak se dobro sjećam. Kad sam ga kloko na okruglih 5.0 Ghz neće ući u Windowse,baci crni ekran a čim pokrenem neku zahtjevniju igru za probu tipa gta v  ugasi mi se komp sam od sebe. Vjerojatno mu treba malo više voltaže ali nisam detaljno isprobavao još. Inače dobar procesor, ima manji tdp, mala stock voltaža a da se dobro klokat..

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock fx 8300 boot failure

Slažem se, ja imam eto intel/nvidia konfu al nebi se žalio nimalo na ovaj njegov setup: R9 380 MSI 4G, taj proc i 12gb DDR3 rama. Testirali smo GTA V i BF4 sve fino leti. Btw ne smijemo zanemarit činjenicu da ti imaš Sabertooth matičnu pa možeš doć do tih clockova. Ali reko sam mu da proba doseć što veći, sad zna da je napon bio problem. 

9 godina
offline
Overclock fx 8300 boot failure

Isti cpu i ista matična. Trenutno je OC na 4.0Ghz 1.32V i hladi ga LC-CC-120. temperatura pri najzahtjevnijem opterečenju na socketu oko 50°C package 42°C.

Ono što me brine su više temperature ljeti zbog kojih moram spuštati na 2.6Ghz i 1.12V vjerojatno zbog kučišta NZXT H440 koje ima skoro pa nikakav airflow. Razmišljam čak i o vodenom hlađenju.  

 

Nego jeste li dirali što i NB frekvenciju ili ste je ostavili na auto? Eh da i uključio sam i onu opciju da ne smanjuje frekvenciju kad procesor bude opterećen više od 50% tako da mi je konstantno bez obzira bilo opterećenje 100% ili 1% oko 4.0Ghz i 1.3V

 

Evo i rezultata sa testiranja 3DMark: http://i.imgur.com/LObYHpB.jpg?2

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2015 18:40 (froxie24).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock fx 8300 boot failure

NB frekvencija nije dirana, a za ovo što kažeš da si uključio nisam naletio na to. Ako znaš točno ime napiši tu pa da i to poštelam. Mislim da će njemu temperature biti okej zbog zalman z3 kućišta i dobrog airflowa.

12 godina
offline
Overclock fx 8300 boot failure

Ni ja nisam dirao NB frekvenciju,HTT, memorija i sve ostalo je na auto osim množitelja,voltaže i LLC-a koji je na high..

Mislim da se ta opcja zove APM ili HPC, jedna je od te dvije nisam ziher koja,a to mi je isključeno tj. na disabled.

Jedini mod koji sam napravio je taj da sam stavio onaj vent koji dobiješ uz stock hladnjak, stavio ga iza na backplate gdje je socket proca da dodatno hladi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Overclock fx 8300 boot failure

za Gigabyte ga 970a ud3p ti je pod "Advanced CPU core features" Imaš opciju HPC mode i staviš je na enable.

 

Kod mene je čudno to, neznam jel to normalno pa pitam vas jer imate istu ploču. Kad sam složio PC već pri prvom paljenju nakon instalacije windowsa pri svim default postavkama u biosima na cold startu bi znao upaliti se taman da se malo zavrte ventilatori na sekundu, pa ugasi, pa ponovo zavrti ventilatore i onda normalno boota. Takozvani "double posting".

 

Nekad se tako 2 puta ugasi a iz 3 puta normalno boota. Napravio sam stress test 12sati i prošao ga je bez problema. Sumnjam da nije možda napajanje ili RAM-i a možda i opcija fast boota u win8 koja bi možda mogla zadavati probleme. Tako mi radi već 7 mjeseci otkad sam ga kupio i tokom rada nemam problema ali se brinem da ne bi od toga nastala kakva veća šteta.   

 

Btw ovo sa stock ventom nije loša ideja iako ja imam u planu ga staviti na NB heatsink.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2015 19:59 (froxie24).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock fx 8300 boot failure

Identično se tako ponaša ovaj PC kod boota. Neznam do čega je vjerojatno matična u pitanju, al ima još jedan moj kolega neku msi matičnu iz 2011. socket 775 i isto ima takve "probleme". Ali sve uredno radi. Btw ovaj se nije ni htio bootat pošto je Windows10 u pitanju, samo crna slika pa sam moro stavit u biosu pod boot opcijama umjesto "other os" na "windows 8". Čisto da spomenem ako neko bude imo problema sa dizanjem desetke. 

9 godina
offline
Re: Overclock fx 8300 boot failure
Kad budem u mogučnosti budem se zabavio malo time, testirat ću prvo sve komponente zasebno, možda dolazi do nekompabitilnosti pa tako matična reagira. Nadam se da je stvar samo do matične jer imam u planu zamijeniti je za bolji model MSI 970 gaming posto imam plan overclockati proc malo više a i nesviđa mi se što trenutna ploča nema voltage kontrolu ventova osim hladnjaka procesora, bez veze mi se vrte na max rpm u idleu a nema potrebe.
11 godina
neaktivan
offline
Overclock fx 8300 boot failure

MSI izbjegavat na AM3+ socketu, vjerojatno bi downgrade napravio što se tiče OC

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock fx 8300 boot failure
klapna kaže...

MSI izbjegavat na AM3+ socketu, vjerojatno bi downgrade napravio što se tiče OC

 Zašto MSI izbjegavati imam FX6300 na MSI 990FXA GD80 i sve odlično radi istina imaju koje mušice u BIOSU sa naponima ali sve se da skužiti i riješiti tu malu nelogičnost.Ove novije MSI AM3+ matične kao 970 Gaming tih problema nemaju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 14:48 (3n3m1).
11 godina
neaktivan
offline
Overclock fx 8300 boot failure

Zato što su lošije od konkurencije za slične, čak i manje novce. Eto ta tvoja - high end mbo, košta brdo para, a ima "mušice". Pročitao sam puno lošeg o njoj:

 

[quote]Uzmi Gigabayt nemoj msi. Ja imam msi gd80 njihovu najaču ploču koja je crap. Mogu mislit kakav im je gd65? Nikad više msi...[/quote]

[quote]Imao to govno od 990FXA GD80, ploča je stvarno predivna dušu dala kako je lijepa meni osobno ako ne i najljepša am3+ mbo, ali ono voltage cap na 1.45 i to ajde da radi na 1.450 nego dropa na 1.390, pa nema LLC rekoh ajmo skurit i uzet gigu[/quote]

[quote]Imao sam 990FXA-GD80 ploča je katastrofa .. ogroman vDrop, limitran napon na 1.45 i nemožeš više, nestabilna itd .. masu negativnih iskustava[/quote]

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Overclock fx 8300 boot failure
klapna kaže...

MSI izbjegavat na AM3+ socketu, vjerojatno bi downgrade napravio što se tiče OC

Jedina iz 970 serije od MSI sto valja je MSI Gaming i to je vrhunska ploca, mozda cak i najbolja MSI ploca sa 970 chipsetom za clockanje pogotovo.

990 serija je odlicna.


Jedina negativna strana MSI Gaming ploce je sto kosta skoro kao 990 ploce od Gigabyte a to je vec ipak high end.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 15:55 (chaselol).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock fx 8300 boot failure
chaselol kaže...

Jedina iz 970 serije od MSI sto valja je MSI Gaming i to je vrhunska ploca, mozda cak i najbolja ploca sa 970 chipsetom za clockanje pogotovo.

 Ne bih se baš ni s tim složio. Ako pogledaš recenzije potrebne voltaže za xy clock su prejadne. Čak nema niti neke osnove OC feature poput LLC:

 

As mentioned in the BIOS section of the review, MSI has somewhat crippled the overclocking options on the motherboard by not implementing any form of load line calibration or literal CPU voltage values.

 

Za njenu cijenu se može kupiti 990 UD3 giga koja ju pojede za doručak. MSI je realno žestoko podbacio na AM3+ socketu, te nema niti jedan konkurentan proizvod tj. uvjek se nešto bolje može kupiti za slične ili čak i manje novce

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 15:49 (klapna).
11 godina
offline
Overclock fx 8300 boot failure

Mislio sam na MSI ploce generalno, ne na druge. Imao sam msi plocu prije par godina i strasnih problema s njom, jedva mi je reklamacija uspjela kod ovlastenog distributera i poslije toga nikad vise. 
Pokusaj dokazati DPC latency, kad ljudi ne uzimaju u obzir citavu masinu vec samo plocu 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Overclock fx 8300 boot failure
OK sto se tice "duplog" paljenja kod gigabyte ga-970a-ds3p to je tehnički skoro na svakoj sličnoj gigabyte ploči automatski aktivirano nakon overclocka. Na taj način ploča svaki put provjerava dal se vrijednosti unesene u biosu podudaraju sa stvarnim vrijednostima kad se cpu pokrene.
Inace mislim da se na navedenij ploci multiplier max može povečati na 21x.
Ovako sam ljubitelj asus ploči jer su dosta kvalitetne a mainstream ploče imaju dosta dodataka ali su i skuplje, a osobno preferiram crno crvenu temu konfigiracije.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock fx 8300 boot failure

Meni bez problema s istim hladnjakom radi na 4.2.

 

I to sve uz činjenicu da već 2 godine nije ni čišćen niti je mijenjana termalna pasta.

 

Doduše, probavao sam 4.4 i 4.5, ali mi je bio nestabilan, a na stress testu mi je na 4.5 temperatura išla preko 70.

11 godina
offline
Re: Overclock fx 8300 boot failure

Cijenit će tvoj odgovor, dvije godine kasnije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice