Usb portovi ne rade

poruka: 8
|
čitano: 3.843
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
[Pomoć] Usb portovi ne rade

Gospodo, molim Vas pomoć...Od 11 usb portova, samo tri mi rade...Radi se o matičnoj gigabyte 990fx g1 gaming rev 1.0...Stavio sam nove windowse (win 10 64bit), napravio cmos, qflashao, nove drivere, ali i dalje samo tri rade, jedan 3.0 i dva 2.0, dok ostatak 3.0, 3.1, 3.1c i DAC UP usb ne rade...u privitku stavljam sliku sto mi pise u device manageru...Da li je to moguće rijesiti ili je maticna prdnula? hvala unaprijed 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[Pomoć] Usb portovi ne rade

Digni Linux Ubuntu u live modu pa ih testiraj pod Linuxom. Ako ne budu radili odnesi računar na servis.

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: [Pomoć] Usb portovi ne rade

-provjeri postavke biosa, resetiraj+podesi.

-ubodi neki bootabilan/bilo kakav medij, vidi li ga bios-usb kontroler.. ako ne, crknuto/kvar.

-odspoji sve što je višak... svaki uređaj ako je neispravan može smetati, npr printer.. i relatinvo često se desi kratki spoj (svinut pin u utoru) ili pogrešno spojeni pinovi na usb header-jumperima.

 

-ako usb portovi rade pod biosom/dosom, tad imaš problem u win, smeće, yogurt, malware, driver.. svašta.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 23:22 (ihush).
11 godina
offline
Usb portovi ne rade

Hvala, dečki, sutra probam pa javim 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Usb portovi ne rade

maticna mora na reklamaciju sudeci po ovoj slici, jel da?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Usb portovi ne rade

Prvo pregledaj sam. Viđao sam slične "kvarove" kojima je uzrok bio to što se djelimično izvukao kabal koji je spajao matičnu ploču i USB port. Prvo pregledaj ove kablove. Ako budu uredno spojeni, nosi matičnu na servis.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Usb portovi ne rade
phoenix2003 kaže...

Prvo pregledaj sam. Viđao sam slične "kvarove" kojima je uzrok bio to što se djelimično izvukao kabal koji je spajao matičnu ploču i USB port. Prvo pregledaj ove kablove. Ako budu uredno spojeni, nosi matičnu na servis.

 je, provjerio sam i dalje isto, meni portovi bas i na samoj maticnoj ne rade...nemam pojma zast se to dogodi

14 godina
offline
Usb portovi ne rade

Servis.

Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice