Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

poruka: 103
|
čitano: 7.273
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Pozdrav ekipa,

 

trenutno imam mogućnost prelaska sa i5 7600 ( non k) prijeći na Ryzen 1600x. Imam gtx 1070ti. 

Da li ću osjetiti kakvu razliku u Gamingu. 

 

Hvala. 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16

Pređi, pošto je non k i5.

7 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Bloodraven kaže...

Pozdrav ekipa,

 

trenutno imam mogućnost prelaska sa i5 7600 ( non k) prijeći na Ryzen 1600x. Imam gtx 1070ti. 

Da li ću osjetiti kakvu razliku u Gamingu. 

 

Hvala. 

 nemoj to raditi ako je primarna svrha prelaska gaming 

15 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16

Nisam siguran jer je ovo non k verzija, a mislim da će sve novije igre koje igram tipa BF V , ACO i slično moći iskoristiti više jezgri

te će generalno biti bolji. Ispravite me ako sam u krivu :). 

 

 

Lp

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
12 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Neces osjetiti u vecini naslova, u jednom bf1koji moze iskoristiti puno threadova hoces, ali to se opet odnosi samo ako imas 144hz monitor.

U slucaju da si na 60-75 hz monitoru nece biti nikakve razlike.
12 godina
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

U krivu si. Intel je i dalje dosta bolji za gaming, a te price o igrama koje koriste sve jezgre su u opticaju vec 10ak godina pa nikako da to postane stvarnost... IPC je i dalje kralj :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
2 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Neće biti razlike ali pređi, 12 tredova , mogućnost upgradea a i pomažeš potrebite

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Bloodraven kaže...

Pozdrav ekipa,

 

trenutno imam mogućnost prelaska sa i5 7600 ( non k) prijeći na Ryzen 1600x. Imam gtx 1070ti. 

Da li ću osjetiti kakvu razliku u Gamingu. 

 

Hvala. 

 Ako želiš osjetiti razliku a imaš Z ploču (Pod Moj PC ti stoji da nemaš ali i drugi procesor) ideš na 7700K i to bi bila najbolja opcija.

15 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16

Znači da zaključimo priču.

 

Prelaskom na Ryzen 1600x po vama neću vidjeti apsolutno nikakav apgrejd. 

 

To me interesiralo

 

Hvala ! 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
6 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Bloodraven kaže...

Pozdrav ekipa,

 

trenutno imam mogućnost prelaska sa i5 7600 ( non k) prijeći na Ryzen 1600x. Imam gtx 1070ti. 

Da li ću osjetiti kakvu razliku u Gamingu. 

 

Hvala. 

 tu su negdje za gejmanje  https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-7600-vs-AMD-Ryzen-5-1600X/3890vs3920

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16

Nisam pametan xD Gejmam u 1440p. 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
14 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Predji na ryzena nemas se sta misliti imas upgrejd za iducu generaciju pusti spike 144hz monitor itd na 60hz neces primjetiti razliku ali zato ces imati vise jezgri i thredova. Kad dodje ryzen 3 intel ce da padne na koljena vec je pao sa svojim idiotskim cijenama
AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 11:44 (dreadmoore).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Bloodraven kaže...

Nisam pametan xD Gejmam u 1440p. 

 

U tom slučaju svakako uzmi Ryzena.

13 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16

  Ryzen 5 1600X ti je generalno gledano druga kategorija što se tiče procesorske snage u usporedbi s običnim quad core procesorom kakav ti imaš. Nisu uopće za usporedbu. Igre su jedna stvar te je to software koji nije mjerodavan za testiranje brzine ili performansi procresora. Ti za igranje ne gubiš ništa prelaskom s tog quada na Ryzen, samo možeš profitirati s vremenom i pogotovo s obzirom na rezoluciju koju koristiš, a s druge strane imaš osjetno brži CPU tamo gdje to ima koristi. Pa sad ti vidi. Ovisi koliko te to sve košta, isplati li ti se. Ako uzmeš sad dobru AM4 ploču, uvijek možeš s vremenom uzeti još jači Ryzen. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 12:19 (itomic009).
15 godina
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Zahvaljujem se svima. Utopit ću svoju matičnu i proc. b250m i i5 7600 i uzet ću si ryzen. 

 

Ukoliko je netko zainteresiran slobodno se javite :P.

 

 

Lp

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Bloodraven kaže...

Zahvaljujem se svima. Utopit ću svoju matičnu i proc. b250m i i5 7600 i uzet ću si ryzen. 

 

Ukoliko je netko zainteresiran slobodno se javite :P.

 

 

Lp

Ok je to, neces puno platit, a neces puno ni izgubit...

11 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16

Ako čovjek ima 1440p/60 Hz monitor? 

Kako će osjetit razliku ako mu npr. i ovaj Intel CPU tjera igre do 60fps?

Pitam i radi sebe.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 12:05 (DeniZg).
16 godina
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Pa bolje uzmi i7 ili Xeona s 4 jezgre 8 niti za tu ploču koju imaš. Bolje ingame performanse nego s Ryzenom prve generacije.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
DeniZg kaže...

Ako čovjek ima 1440p/60 Hz monitor? 

Kako će osjetit razliku ako mu npr. i ovaj Intel CPU tjera igre do 60fps?

Pitam i radi sebe.

 

Na toj rezoluciji je GPU bound, pa neće osjetiti razliku.

12 godina
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Prelazis s konja na magarca... potpuno besmislena investicija. Evo ja sam jos na i5 4690k i nisam imao ni 1% potrebe za upgradeom (igram na FHD 60 Hz)... i racunam da jos godinama nece doci igra koja ce ga posteno oznojit. Jedina dosad koja ga je upogonila kak spada i di se osjetio manjak jezgri, pa je cak bio i cappan na momente, je GTA 5.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 12:09 (Minneyar).
Moj PC  
1 5 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
NiramX kaže...
Bloodraven kaže...

Nisam pametan xD Gejmam u 1440p. 

 

U tom slučaju svakako uzmi Ryzena.

 Kakva je logika iza ovoga? Zapravo je bas suprotno od ovoga sto si napisao, sto je veca rezolucija moci ce postici nizi FPS i automatski ce procesor imati manje posla...

itomic009 kaže...

  Ryzen 5 1600X ti je generalno gledano druga kategorija što se tiče procesorske snage u usporedbi s običnim quad core procesorom kakav ti imaš. Nisu uopće za usporedbu. Igre su jedna stvar je to software koji nije mjerodavan za testiranje brzine ili performansi procresora. Ti za igranje ne gubiš ništa prelaskom s tog quada na Ryzen, samo možešprofitirati s vremenom i pogotovo s obzirom na rezoluciju koju koristiš, a s druge strane imaš osjetno brži CPU tamo gdje to ima koristi. Pa sad ti vidi, ovisi koliko te ti sve košta, isplati li ti se. Ako uzmeš sad dobru AM4 ploču, uvijek možeš s vremenom uzeti još jači Ryzen. 

 Opet ista nebuloza, pa ne radi Ryzen bolje na 1440p, stvar je u tome sto na 1440p kartica izbacuje manje FPS-a pa automatski i cpu ne treba pumpati ne znam kolko FPS-a, kad ce vise ove dezinformacije prestati...

 

Covjek je iskljucivo pitao za gaming, a tu su ta dva procesora itekako za usporedbu. Evo ti konkretno novi BF V kojeg covjek spominje klik, 7600k koji ima all core turbo 4.0ghz tj 100mhz visi all core turbo od 7600 je izjednacen sa 2600x... Kolko vidim covjek se nije raspitivao za natjecanje u otpakiravanju zip fajlova i igranju cinebencha, a vi se radi svog fanbojizma igrate sa tudim novcima, jednostavno dno.

12 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
war3_tft kaže...
NiramX kaže...
Bloodraven kaže...

Nisam pametan xD Gejmam u 1440p. 

 

U tom slučaju svakako uzmi Ryzena.

 Kakva je logika iza ovoga? Zapravo je bas suprotno od ovoga sto si napisao, sto je veca rezolucija moci ce postici nizi FPS i automatski ce procesor imati manje posla...

 

Upravo tako. Uz 1070 Ti na 1440p 60 Hz IPC razlika između Intela i Ryzena pada u vodu, pa jedini kriterij postaje zapravo broj jezgri i threadova, a 4 fizičke jezgre bez hyperthreadinga je jednostavno premalo u današnje vrijeme. Barem za novije igre.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 12:17 (NiramX).
15 godina
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Ako neče morat puno nadodat kad proda svoj zašto da ne pređe na rizu. Ipak je taj bez K, anemičan nit smrdi nit miriše.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16

Ma koje danasnje vrijeme, to danasnje vrijem traje vec 10 godina i nikako da dode... To sa potrebom za vise threadova se pocelo dogadati u nekim igrama na 100+ FPS-a, al za tih 60 FPS-a mu je ta i5-ica itekako dovoljna. Mislim sta ce ti bolji dokaz od BF 5 koji je dobo optimiziran i moze koristi ne znam kolko jezgara pa opet cetiri jezgre rasturaju.

12 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
war3_tft kaže...

Ma koje danasnje vrijeme, to danasnje vrijem traje vec 10 godina i nikako da dode... To sa potrebom za vise threadova se pocelo dogadati u nekim igrama na 100+ FPS-a, al za tih 60 FPS-a mu je ta i5-ica itekako dovoljna. Mislim sta ce ti bolji dokaz od BF 5 koji je dobo optimiziran i moze koristi ne znam kolko jezgara pa opet cetiri jezgre rasturaju.

 

Već se na BF1 mogla osjetiti razlika u fluidnosti između 4 jezgre i hyperthreadinga. O Assassin's Creedu i novijim igrama da i ne govorimo. I sam framerate nema veze s iskoristivošću threadova. Neće igra početi koristiti više threadova tek na višem frameratu. Gledaj, na čovjeku je da sam odabere. Ako mu je trošak malen, nema razloga da ne prijeđe na Ryzena. Jedino bi možda bilo bolje da pričeka Zen 2.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 12:32 (NiramX).
11 godina
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Čak i da mu ostane isti FPS u igrama (npr.zakucan u plafon od 60 FPS-a), hoće li mu promjena CPU-a uzrokovati promjene u "microstutteringu".?

 

PSN - DeniZg80
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
NiramX kaže...

 

Već se na BF1 mogla osjetiti razlika u fluidnosti između 4 jezgre i hyperthreadinga. O Assassin's Creedu i novijim igrama da i ne govorimo. I sam framerate nema veze s iskoristivošću threadova. Neće igra početi koristiti više threadova tek na višem frameratu. Gledaj, na čovjeku je da sam odabere. Ako mu je trošak malen, nema razloga da ne prijeđe na Ryzena. Jedino bi možda bilo bolje da pričeka Zen 2.

 

Osjeti se da, al cak i u ta dva cherry pickana naslova se nece osjetiti razlika do 60 FPS-a. 

 

Ovo za Zen 2 se slazem.

 

DeniZg kaže...

Čak i da mu ostane isti FPS u igrama (npr.zakucan u plafon od 60 FPS-a), hoće li mu promjena CPU-a uzrokovati promjene u "microstutteringu".?

 

 Evo famozni AC origins, igra koja kolje cpu, pa covjek kaze da nema problema po tom pitanju (6:20)

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 12:43 (war3_tft).
15 godina
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Najbolje mu nek proba igrat pa ako bude trzanja onda zamjena.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Ja bi mjenjao jer mu je socket mrtav, pogotovo ako ga ne košta nadogradnja. Neku dobru ploču i rižu 1600X za bagatelu, pa kasnije nadogradi na zen2. Sa njegovim mrtvim soketom može nadograditi na uvijek preskupi polovni i7 7700k.

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

bit će suza na kraju ove balade

 

ne vidim tko bi mu normalan za ovo što ima dao više od 800kn... 7600nonK + b250, a 1600x+neka ploča da nije pro4 bar 1500kn zajedno...

znači to je 600-700kn monimalno troška za doslovno ništa, referirajući se na gaming, ako ce vrtiti CB onda je duplo profitirao 

 

 

 

Moj PC  
3 1 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice