Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

poruka: 103
|
čitano: 7.272
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
NiramX kaže...
a 4 fizičke jezgre bez hyperthreadinga je jednostavno premalo u današnje vrijeme. Barem za novije igre.

Dodji do mene vidjet kako 4/4 procesor vrti danasnje igre, u svakom slucaju bolje od 2700X.... Primam oklade...

12 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
ansha kaže...
NiramX kaže...
a 4 fizičke jezgre bez hyperthreadinga je jednostavno premalo u današnje vrijeme. Barem za novije igre.

Dodji do mene vidjet kako 4/4 procesor vrti danasnje igre, u svakom slucaju bolje od 2700X.... Primam oklade...

 

Ne znači da 4 jezgre loše vrte, ali takvi procesori su na izmaku snage. Sjeća li se tko Penryna? Svi su se uzdali u dvojezgrene procesore jer su imali više taktove. E, kasnije su ti viši taktovi bili jedva iskoristivi. Dok su drugi mijenjali svoje Core2Dualce, ja sam i dalje mogao sve ugodno vrtiti s Core2Quadom. Uskoro će četverojezgrene pregaziti vrijeme. Iz iskustva tvrdim da je BF1 na 6-jezgrenom Ryzenu mnogo ugodniji nego na četverojezgrenom i5. Razlika nije 100%, niti blizu, ali je svakako postojeća, a to je igra iz 2016. Previše se uzrujavate oko procesora, a zaboravljate na čovjeka koji je pokrenuo temu. Rekao bih da mu nije bila svrha pokrenuti još jednu forumsku svađu. (Što je ovaj forum postao?  Nekada su ljudi pomagali, a ne zastupali nekakve "tabore".) Situacija je sljedeća: ako želi uzeti Ryzen za malen trošak, to je dobro, pogotovo ako ga ne planira mijenjati nekoliko godina. Uz njega čak ima i mogućnost upgrade patha, pa bi za nekoliko godina mogao uzeti i jeftin Ryzen 2. Ovoga Intela će svakako morati uskoro mijenjati i, iako prva generacija Ryzena nema najbolji mogući IPC, svakako predstavlja bolju investiciju za budućnost. Ponavljam, sve ovisi o čovjekovim potrebama i mogućnostima, ne o velikim forumskim "guruima". Na njegovom mjestu ja bih pričekao Ryzen 2.  

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 13:10 (NiramX).
16 godina
odjavljen
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Ako ima priliku za dobru prodaju nema kaj čekati, sad bi mogla biti dobra prilika jer i3 8100 koša 1300 kn. Ak bu čekao nebu niš prodao i ostao bu na mrtvom socketu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Ovo je nova chat tema jer joj nema kraja
AMD AntiBoy
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16

Zapravo se slazem sa svime, al covjek je konkretno pitao za gaming pa se razvila rasprava.

 

Druga stvar je ta sta ce sad jos malo treca generacija ryzena, a njemu se preporuca prva.

 

Upgrade path je naravno plus, ali nije da se procesori bas mijenjaju svake godine pa je tesko da ce iduce godine odma ici na Ryzen 2 ako sad promijeni procesor, drugi faktor je i ploca posto je pozeljno da uzme malo bolju, a treca stvar je sto jos nemamo nikakve informacije kako ce se Ryzen 2 ponasati na starim chipsetima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 13:16 (war3_tft).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Minneyar kaže...

Prelazis s konja na magarca... potpuno besmislena investicija. Evo ja sam jos na i5 4690k i nisam imao ni 1% potrebe za upgradeom (igram na FHD 60 Hz)... i racunam da jos godinama nece doci igra koja ce ga posteno oznojit. Jedina dosad koja ga je upogonila kak spada i di se osjetio manjak jezgri, pa je cak bio i cappan na momente, je GTA 5.

 Pa baš i nije tako... Ja tražim cpu za BF V, naišao sam na ponudu za 4670k i nakon gledanja po netu i razgovora s ljudima ode na forumu koji su ga koristili u toj igri (beti) vidljivo je da lagano zastario

Jednostavno je preslab, konstantno zakucan na 100%, iskorištenost grafičke nikakva

Možda je problem bete i drivera, ali s druge strane opet ne vjerujem da je problem u tome jer procesori novije generacije rade puno bolje

14 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
NiramX kaže...

 

Ne znači da 4 jezgre loše vrte, ali takvi procesori su na izmaku snage. Sjeća li se tko Penryna? Svi su se uzdali u dvojezgrene procesore jer su imali više taktove. E, kasnije su ti viši taktovi bili jedva iskoristivi. Dok su drugi mijenjali svoje Core2Dualce, ja sam i dalje mogao sve ugodno vrtiti s Core2Quadom. Uskoro će četverojezgrene pregaziti vrijeme. Iz iskustva tvrdim da je BF1 na 6-jezgrenom Ryzenu mnogo ugodniji nego na četverojezgrenom i5. Razlika nije 100%, niti blizu, ali je svakako postojeća, a to je igra iz 2016. Previše se uzrujavate oko procesora, a zaboravljate na čovjeka koji je pokrenuo temu. Rekao bih da mu nije bila svrha pokrenuti još jednu forumsku svađu. (Što je ovaj forum postao?  Nekada su ljudi pomagali, a ne zastupali nekakve "tabore".) Situacija je sljedeća: ako želi uzeti Ryzen za malen trošak, to je dobro, pogotovo ako ga ne planira mijenjati nekoliko godina. Uz njega čak ima i mogućnost upgrade patha, pa bi za nekoliko godina mogao uzeti i jeftin Ryzen 2. Ovoga Intela će svakako morati uskoro mijenjati i, iako prva generacija Ryzena nema najbolji mogući IPC, svakako predstavlja bolju investiciju za budućnost. Ponavljam, sve ovisi o čovjekovim potrebama i mogućnostima, ne o velikim forumskim "guruima". Na njegovom mjestu ja bih pričekao Ryzen 2.  

Slazem se da njihovo vrijeme ide kraju, ali 4/4 @5ghz se jos uvijek bez problema drzi sa 99.9% naslova. A u Superposition 720p low presetu je najbrzi na forumu  Mislim da 6 jezgreni ryzen nema sanse protiv ovog moga ni u BF1, mozda s high-end memorijom...

11 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
dreadmoore kaže...
Ovo je nova chat tema jer joj nema kraja

Kolega, znaš da će biti lockana i kolega upučen na: savjeti-o-nadogradnji-racunala

 

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Ekipa,

 

hvala svima stvarno na komentarima koje ste napisali ali mislim da je ovo otišlo malo 

pre daleko. Gejmam na 1440p 75hz.  Samo me interesiralo da li bi to bio dobar potez, nisam 

htio pokrenuti nikakve rasprave ili slično. Mislio sam ovo napraviti uz minimalne troškove i to je to.

 

Hvala 

 

 

PS : Ovo nije rasprava Quad vs SIX core,  i nemam 7600k OC-an na 5ghz. Imam običan 7600.

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 13:24 (Bloodraven).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
ansha kaže...

Slazem se da njihovo vrijeme ide kraju, ali 4/4 @5ghz se jos uvijek bez problema drzi sa 99.9% naslova. A u Superposition 720p low presetu je najbrzi na forumu  Mislim da 6 jezgreni ryzen nema sanse protiv ovog moga ni u BF1, mozda s high-end memorijom...

 

Zaboravljaš da čovjek ima non-K i5, pa tih 4.5Ghz neće nikada vidjeti. Tvoj i5 bi mogao ponuditi nešto veći framerate na 1080p, možda neznatno i na 1440p, ali opet broj jezgri polako postaje problematičan. No, ovdje uopće ne govorimo o tvojemu procesoru.

7 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
BalkanUSrcu kaže...
Minneyar kaže...

Prelazis s konja na magarca... potpuno besmislena investicija. Evo ja sam jos na i5 4690k i nisam imao ni 1% potrebe za upgradeom (igram na FHD 60 Hz)... i racunam da jos godinama nece doci igra koja ce ga posteno oznojit. Jedina dosad koja ga je upogonila kak spada i di se osjetio manjak jezgri, pa je cak bio i cappan na momente, je GTA 5.

 Pa baš i nije tako... Ja tražim cpu za BF V, naišao sam na ponudu za 4670k i nakon gledanja po netu i razgovora s ljudima ode na forumu koji su ga koristili u toj igri (beti) vidljivo je da lagano zastario

Jednostavno je preslab, konstantno zakucan na 100%, iskorištenost grafičke nikakva

Možda je problem bete i drivera, ali s druge strane opet ne vjerujem da je problem u tome jer procesori novije generacije rade puno bolje

 bfV je zahtjevna CPU igra to stoji, ali da 4670k fino klokan na 4,5-4,6 jednu GPU tipa 1060 a bome i 1070 ne može iscjediti do kraja su "provjerene" priče forumskih gurua

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Bloodraven kaže...

Ekipa,

 

hvala svima stvarno na komentarima koje ste napisali ali mislim da je ovo otišlo malo 

pre daleko. Gejmam na 1440p 75hz.  Samo me interesiralo da li bi to bio dobar potez, nisam 

htio pokrenuti nikakve rasprave ili slično. Mislio sam ovo napraviti uz minimalne troškove i to je to.

 

Hvala 

 

 

PS : Ovo nije rasprava Quad vs SIX core,  i nemam 7600k OC-an na 5ghz. Imam običan 7600.

 

Ovisi koliki je to minimalan trošak. Ako je veoma malen, uzmi toga Ryzena. Ako imaš strpljenja, onda ti je bolje pričekati novu generaciju Ryzena sljedeće godine.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 13:26 (NiramX).
15 godina
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Update: 

 

Uzeo sam rajzena i pristojnu 450 plocu. Hvala svima na pomoći.

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Javi kako si zadovoljan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16

Probao sam pubg i wow. U wowu sve na ultra imam nekih 15 fpsa vise. Pubg sve na ultra isto nekih 15 do 20. Sve je puno fluidnije

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 10:02 (Bloodraven).
15 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16

Lažeš mučki provokatoru riza je nakupina sporih jezgri ne more on to ni pokrenit.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 10:05 (dery).
7 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
dery kaže...

Lažeš mučki provokatoru riza je nakupina sporih jezgri ne more on to ni pokrenit.

 tako je Derimire, sve znaš 

16 godina
odjavljen
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Jel ti radi logitech periferija

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Keller ga dobro zamjesio...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16

Odma san ga ulovio da je troler iz amd armade pokrenio temu da nas zarati. Ne more nas niko zavadit.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Znaci imas 75hz monitor tj vidis max 75 fpsa, obadva cpu-a daju debelo iznad 75 fpsa i ti vidis da je 120 fpsa na ryzenu fluidnije nego 105 na intelu.

Pa mi bi bez ovakvih forumasa u neznaju zivjeli.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 12:17 (war3_tft).
15 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16

LOL xD

 

Koristim fps counter. Sto se tice wowa, sve na ultra nisam imao nikada toliko fpsa. Imao sam negdje 60. Što se tiče pubga također mi je padao ispod 60 sve na ultra. Što se mene tiče ovo mi je odličan upgrade. 

 

Hvala 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
8 godina
neaktivan
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Za koliko je na kraju otišlo ako nije tajna :) Onih 1200 ipak nije bilo previše?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16

Ware nisi više oko sokolovo , ti vidiš razliku između 120 i 144 hz , a on je još jači od tebe. Vjerovatno je mislio da mu nema trzanja kad kaže fluidnije.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
Vidim da je mit o trzanju zadnja slamka spasa ryzen armade, jel trebam opet linkat gameplay ac originsa koji zakolje cpu kud i kamo vise nego pubgic? ;)
14 godina
protjeran
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
war3_tft kaže...
Vidim da je mit o trzanju zadnja slamka spasa ryzen armade, jel trebam opet linkat gameplay ac originsa koji zakolje cpu kud i kamo vise nego pubgic? ;)

Vidis da tip izmislja, wow se nikako ne moze na ryzenu vrtit bolje nego na intelu jer je stari engine i voli brzu jezgru a ne broj threadova...

15 godina
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Nisam mislio da su ljudi ovako agresivni na ovoj temi.

Napisao sam onako kako vidim, sad da li mi se samo pričinjava ili ne nije me briga. Meni je bitno da mi igra radi bolje, bio to intel ili amd tako mi je svejedno. 

 

Također ne ulazim u teške filozofije što se tiče toga. Uzeo sam ono što sam mogao u tom trenutku i što sam smatrao nadogradnjom. Realno to i je. 

 

Ps : Prodano je za 1100. 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16

 Nisu svi agresivni nego par dežurnih koji u svakoj temi sve znaju . Većina nas normalno priča i komentira. Nek ti je ok i super. To je valjda i jedino bitno .

16 godina
odjavljen
offline
Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/1600x

Bitno da ti radi logitech periferija...malo sam se brinuo

Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Potreban Savjet. Prelazak i5/7600 na Ryzen/16
ansha kaže...
war3_tft kaže...
Vidim da je mit o trzanju zadnja slamka spasa ryzen armade, jel trebam opet linkat gameplay ac originsa koji zakolje cpu kud i kamo vise nego pubgic? ;)

Vidis da tip izmislja, wow se nikako ne moze na ryzenu vrtit bolje nego na intelu jer je stari engine i voli brzu jezgru a ne broj threadova...

 Ovo vezano uz Wow je meni isto jako sumnjivo (ukoliko nije isprobano na 8.1 ptr-u koji uvodi navodno multithread support). Može li pitanje za autora topica koliki je fps drop pri recimo 20 man raidu ili još bolje world bossu uz 40 man grupu? Naime imam 4690k na 4.4GHz, čisto za usporedbu, a igram na 1440p 60HZ

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice