Razlika između socketa AM2 i AM3 ?

poruka: 32
|
čitano: 24.121
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Razlika između socketa AM2 i AM3 ?

U nazivu teme je pitanje ?

AMD Duron 800 Mhz, 128 Mb SDRAM, GeForce2 32 Mb, WIN 98 .... Crysis neradi, da je možda problem u konfi, al ja mislim kad bi gore stavio Vistu da bi sve radilo...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
korg11 kaže...

U nazivu teme je pitanje ?

 

Fizički: Procesori s AM3 socketom imaju jedan/dva pina manje.

 

Tehnički: Procesori s AM3 socketom imaju uz DDR2 i DDR3 memorijski kontroler što im na kraju krajeva omogućava rad s DDR3 memorijom.

 

To ti je najkraće moguće objašnjenje.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2009 23:43 (cro_blue).
16 godina
offline
Razlika između socketa AM2 i AM3 ?

e hvala, samo da odmah pitam koliko pinova ima AM3  .........

AMD Duron 800 Mhz, 128 Mb SDRAM, GeForce2 32 Mb, WIN 98 .... Crysis neradi, da je možda problem u konfi, al ja mislim kad bi gore stavio Vistu da bi sve radilo...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
korg11 kaže...

e hvala, samo da odmah pitam koliko pinova ima AM3  .........

mis 938, dok am2 ima 940... nisam siguran

 

Najbolji osjećaj je upala mišića........
16 godina
offline
RE: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
korg11 kaže...

e hvala, samo da odmah pitam koliko pinova ima AM3  .........

  Je! 938 -- LINK!

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2009 23:41 (cro_blue).
16 godina
offline
Razlika između socketa AM2 i AM3 ?

ok, prema wikipedii am3 ima 941 kontakt a am2+ 940, pa zbog čeg onda procevi za am3 imaju manje pinova od proceva za am2

AMD Duron 800 Mhz, 128 Mb SDRAM, GeForce2 32 Mb, WIN 98 .... Crysis neradi, da je možda problem u konfi, al ja mislim kad bi gore stavio Vistu da bi sve radilo...
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Razlika između socketa AM2 i AM3 ?

Neigra ti bas taj jedan pin toliko veliku ulogu, bitnija ti je arhitektura samog procesora, al tu ima vec malo vise zabave Smijeh

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
korg11 kaže...

ok, prema wikipedii am3 ima 941 kontakt a am2+ 940, pa zbog čeg onda procevi za am3 imaju manje pinova od proceva za am2

Raspored pinova je nešto drugačiji na AM2/AM2+ i AM3, pa AM3 ima 938 kontakata kako bi ga se moglo staviti i u ploče s AM2+ utorom, a da se istovremeno ne može AM2+ procesore staviti na AM3 ploču, pošto oni nemaju DDR3 kontroler.

Utor za procesor na AM3 ploči ima 941 kontakt vjerojatno radi buduće kompatibilnosti sa AM3+ ili AM4 procesorima koji će možda imati 941 kontakt, pa da ih se može koristiti i na AM3 pločama.

15 godina
odjavljen
offline
Razlika između socketa AM2 i AM3 ?

Logičan slijed događaja je dizanje HT sabirnice izbacivanje, pa DDR2 kontrolera iz AM3 procesora, kada uvjeti na tržištu budu takvi da se više ne isplati na AM2+ ploču stavljat jači procesor jer će to smanjiti troškove proizvodnje. To vjerojatno neće biti baš skoro, već kad HT sabirnica dostigne znatno veće brzine, kao i DDR3 memorija. Da li će to nazvati AM3+, AM4 ili nekako treće totalno je svejedno.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
pozdrav svima...imam plocu LAN PARTY 790FX-M2RS BUS 2000MHZ am2+ dd2 na 1066 mhz...a neznam koji je bolji procesor od ova dva za igre i ostalo i koji bi bolje odgovrao mojoj ploci...AMD Phenom II X4 940 Black Edition Deneb 3.0GHz 4 x 512KB L2 Cache 6MB L3 Cache Socket AM2+ 125W Quad-Core Processor....... ili.......... AMD Phenom II X4 945 Deneb 3.0GHz 4 x 512KB L2 Cache 6MB L3 Cache Socket AM3 95W Quad-Core Desktop Processor ...HVALA UNAPRIJED
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
cro_blue kaže...
korg11 kaže...

U nazivu teme je pitanje ?

 

Fizički: Procesori s AM3 socketom imaju jedan/dva pina manje.

 

Tehnički: Procesori s AM3 socketom imaju uz DDR2 i DDR3 memorijski kontroler što im na kraju krajeva omogućava rad s DDR3 memorijom.

 

To ti je najkraće moguće objašnjenje.

jel to znači da na AM3 ploču može ići DDR2 memorija, konkretno 800 MHz keksevi?

16 godina
offline
RE: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
the economist kaže...

jel to znači da na AM3 ploču može ići DDR2 memorija, konkretno 800 MHz keksevi?

NE! 

 

Na AM3 ploču za sada idu isključivo AM3 procesori i DDR3 memorija.

 

Na AM2+ pločama je moguće koristiti AM3 procesore i DDR2 memoriju.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 19:25 (cro_blue).
16 godina
neaktivan
offline
Razlika između socketa AM2 i AM3 ?

Ne. Ne postoji AM3 ploca sa DDR2 utorima. Ako imas AM3 plocu onda mozes staviti samo AM3 procesor i samo DDR3 memoriju.

Jedino drugo sto ti preostaje je staviti AM3 procesor na AM2+ plocu (uz vrlo vjerojatnu obaveznu nadogradnju BIOS-a) i ukombinirati sa DDR2 memorijom.

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
dakle da ostanem na am2+ ili da prijedem na ovaj novi am3 procesor i kakve su razlike performansi...am3 manje struje trosi i ima veci bus..a am2+ ima okljucan multi...i koje je bolji za overclock a i vidim da am3 ima neke dodatne pogodnosti :::MMX, 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3, SSE4a, Advanced Bit Manipulation, AMD64 technology, AMD-V (virtualization) technology, Enhanced Virus Protection
13 godina
neaktivan
offline
RE: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
pozdrav svima...imam plocu LAN PARTY 790FX-M2RS BUS 2000MHZ am2+ dd2 na 1066 mhz...a neznam koji je bolji procesor od ova dva za igre i ostalo i koji bi bolje odgovrao mojoj ploci...AMD Phenom II X4 940 Black Edition Deneb 3.0GHz 4 x 512KB L2 Cache 6MB L3 Cache Socket AM2+ 125W Quad-Core Processor....... ili.......... AMD Phenom II X4 945 Deneb 3.0GHz 4 x 512KB L2 Cache 6MB L3 Cache Socket AM3 95W Quad-Core Desktop Processor ...HVALA UNAPRIJED
13 godina
neaktivan
offline
RE: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
dakle da ostanem na am2+ ili da prijedem na ovaj novi am3 procesor i kakve su razlike performansi...am3 manje struje trosi i ima veci bus..a am2+ ima okljucan multi...i koje je bolji za overclock a i vidim da am3 ima neke dodatne pogodnosti :::MMX, 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3, SSE4a, Advanced Bit Manipulation, AMD64 technology, AMD-V (virtualization) technology, Enhanced Virus Protection
16 godina
offline
RE: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
bigo kaže...
dakle da ostanem na am2+ ili da prijedem na ovaj novi am3 procesor i kakve su razlike performansi...am3 manje struje trosi i ima veci bus..a am2+ ima okljucan multi...i koje je bolji za overclock a i vidim da am3 ima neke dodatne pogodnosti :::MMX, 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3, SSE4a, Advanced Bit Manipulation, AMD64 technology, AMD-V (virtualization) technology, Enhanced Virus Protection

Prvo nam reci ostatak tvoje konfiguracije pa ćemo ti moći reći više detalja.

 

U principu, ako zaista imaš AM2+ procesor na trenutnoj ploči isplativost prelaska na AM3 arhitekturu je upitna. Uz neminovnu kupovinu nove matične ploče, nove memorije i novog procesora, ukupne performanse neće opravdati uloženo. 

 

Da kupuješ računalo "iz temelja", onda bi kupovina AM3 arhitekture svakako bio isplativ.

 

EDIT:

 

U tom slučaju bih ti preporučio Phenoma II 945. Za razlilku od Phenoma 940, Phenom 945 je AM3 procesor i u slučaju neke eventualne kasnije promjene ploče i prelaska na AM3 arhitekturu ne bi morao kupovati i novi CPU.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 19:40 (cro_blue).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
8 gb dd2 buffalo rama na 1066mhz.........1TB WD i SSD od 32gb......jedna gafika 3870X2....napajanje HIPER 630W...blu ray citac....i procesor AM2 X2 6000+ 3,1 ghz brisbane jezgra 1mb cache 65nm i hladnjak thermalthake GUNMET ORB i maticna ploca LPdk790FX-M2RS( Phenom CPU može dostići DDRII1066 ) hiper transport 3.0
http://www.bug.hr/vijesti/dfi-lanparty-dk-790fx-m2rs/84637.aspx...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
i imam neki lcd philips 23 incha
13 godina
neaktivan
offline
RE: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
zaboravio sam ti reci am2 socket je trenutno koji imam i nezelim mijenjat plocu nit cu mijenjat..
16 godina
offline
Razlika između socketa AM2 i AM3 ?

Onda ti je sve rečeno u mom ranijem postu!!!

 

Baj d vej... Ubuduće koristi tipku "UREDI" i nemoj pisati po nekoliko postova u nizu. Meni ne smeta, ali bi moglo zasmetati moderatorima pa bi mogao fasovati kartončić!

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Razlika između socketa AM2 i AM3 ?

Phenom II X4 945 može ići na tu ploču.

Evo uvjerite se sami, link.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2010 1:01 (godo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Razlika između socketa AM2 i AM3 ?

bok. 

da li može mala pomoć??

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
callof7 kaže...

bok. 

da li može mala pomoć??

U vezi?

I am so clever that sometimes I don’t understand a single word of what I am saying.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
ovako: imam amd athlon 64 x2 dual core 5000+, 2.6 ghz, matična ploča asus m2n-vm-dvi, podržava socket AM2+, sad me zanima da li mogu stavit na nju procesor socket AM3?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
callof7 kaže...
ovako: imam amd athlon 64 x2 dual core 5000+, 2.6 ghz, matična ploča asus m2n-vm-dvi, podržava socket AM2+, sad me zanima da li mogu stavit na nju procesor socket AM3?

Ne,samo AM2/AM2+ .
Pogledaj ovdje - lijepo piše :
http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2/M2NVM_DVI/#CPUS

AMD Phenom II X4 B45 @ X3 3.75 GHz : http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2179126
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
OK, DA LI JE JAČI PHENOM x4 2.1 ghz ili moj athlon 2.6 ghz 64 x2 5000+??
13 godina
neaktivan
offline
Re: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?
callof7 kaže...
OK, DA LI JE JAČI PHENOM x4 2.1 ghz ili moj athlon 2.6 ghz 64 x2 5000+??

Phenom x4 je jači,ima manji takt,ali više jezgri od tvog te je samim tim bolji od tvog.

AMD Phenom II X4 B45 @ X3 3.75 GHz : http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2179126
9 godina
neaktivan
offline
Re: Razlika između socketa AM2 i AM3 ?

Evo ovako. Ne pricaj te napamet.Procesori am2,am2+,am3 i am3+odgovaraju svaki na svaku plocu sa socketom am2,am2+,am3 i am3+ provereno iz licnog iskustva. Imam plocu gigabyt ga-m52-s rev.1 sa am2 socketom,procesor atlon ii 160u 1.8mhz am2+--am3 socket koji odgovara cak i na am3+ plocu evo linka http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=4591. Potrebno je samo fleshovati bios pre ubacivanja novijeg procesora na stariju maticnu,bios skinuti sa zvanicnog sajta te maticne ploce. Pozdrav svima nadam se da ce vam ovo pomoci.

16 godina
offline
Razlika između socketa AM2 i AM3 ?

Čoveče, 6 ujutru je, iskopao si temu od pre 3 godine, a ni ono što si napisao nije tačno. Rani AM2(+) procesori, kao što su Phenomi, rani Phenomi II (920, 940) i razni Athloni X2 (od kojih su neki bazirani na prastarim Brisbane jezgrima), podržavaju samo DDR2 memoriju. Njih ne možeš da staviš na AM3(+) ploču sa slotovima za DDR3. Isto tako, moderni AM3+ procesori, tj FX serija, ne podržavaju DDR2, tako da ne idu na stare ploče. Kasniji Phenom II procesori (uglavnom oni sa 5 na kraju: 925, 945, 955..., kao i X6-ice) i njihovi derivati idu i na AM2 i na AM3, ali to je to.

Moj PC  
4 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice