[Review] Asus Rampage III Extreme

poruka: 91
|
čitano: 20.969
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
[Review] Asus Rampage III Extreme

Danas cemo napraviti jedan review nove perjanice iz ASUSA, riječ je o novoj X58 highend matičnoj ploči ASUS ROG RAMPAGE III EXTREME.

 

Naime ASUS je morao dati odgovor na nove proizvode koje je izbacila konkurencija na trziste u highend segmentu EVGA CF i Gigabyte UD9, s kojima se nije mogao nositi sa svojom RAMPAGE II pločom. Ove ploče su namijenjene isključivo entuzijastima koji zele imati mogucnost iscijediti i zadnji atom snage iz svojih komponenti, te traze ploču koja im na tom putu nece zadavati dodatne probleme, vec davati dodatne mogucnosti za sto lakse rijesavanje svih mogucih prepreka.

Specifikacija:

Model:
ROG Rampage III Extreme

Podržani CPU:

Intel i7 serije 9xx socket LGA1366

Chipset:
Intel X58/ICH10R

Memorija:
6xDIMM utora, TripleChannel, do 24GB DDR32200(O.C.)/2133(O.C.)/2000(O.C.)/1800(O.C)/1600/1333/1066 MHz

Expansion Slots:
4 x PCIe2.0 x16 slot  (x16; x16/x16; x16/x8/x8 and x8/x8/x8/x8) 1 x PCIe x4 1 x PCI 2.2

Multi-GPU:
NVIDIA 3-Way SLI™ / ATI CrossFireX do 4 single GPU

Storage:
7 x SATA 3.0 Gb/s
2 x SATA 6.0 Gb/s ports
RAID 0, 1, 5 RAID 0+1
1 x eSATA 3.0 Gb/s

Naponski konektori:
ATX 24-pin, Dvostruki  8-pin ATX 12V

Bluetooth: 
Bluetooth V2.0/V2.1+EDR – dodatna kartica dolazi s pločom
RC Bluetooth ON/OFF prekidač

Mreza:
Intel Gigabit LAN

Zvuk:
8-channel High Definition Audio CODEC,  Opticki S/PDIF izlaz

Back I/O
1 x PS/2
1 x eSATA
1 x IEEE 1394
1 x RJ45
6 X Audio Out
6 x USB 2.0/1.1
2 x USB 3.0
1 x Clear CMOS
1 x ROG Connect
1 x USB BIOS FlashBack

Fan konektori:
8 x Fan konektora (1 x CPU / 1 x PWR / 3 x Chassis / 3 x Optional)

Software:

Kaspersky anti-virus (1 godina) i 3DMark Vantage Advanced

Dodatni programi: 

Extreme Engine Digi+, USB BIOS Flashback, ROG Connect,  ROG Extreme OC Kit, Extreme Tweaker, iROG, ProbeIt, ASUS Q-LED, Loadline Calibration, Q-Fan plus

Veličina ploce: 

eATX, 12”x 10.6” (30.5cm x 26.9cm)

 

Ploča dolazi vrlo lijepo zapakirana u kutiji povecih dimenzija,  vrlo dobro zasticena od eventualnih ostecenja. Ploču je moguce pogledati i bez otvaranja kutije.

 
U kutiji cete naci na velik broj korisnih stvarčica tipa kablovi za SATA i IDE, USB ROG connect, dodatni masivniji hladnjak za NB, bluetooth karticu, SLI konektore za sve moguce kombinacije, probe IT kablove, dodatne 1 x USB 2.0 & 1x eSATA,  CD s driverima, knjigu s upustvima, te jednu povecu naljepnicu....

 
Nakon sto sam plocu izvadio iz kutije prvo sto sam rekao vau, ploca je estetski za 5. Crveno crna kombinacija jednostavno plijeni paznju i ploca izgleda kao naslikana.
Odmah se da uocit da je ploča vrhunske kvalitete te savršene završne obrade. Kao i kod drugih ASUS ROG (Republic of gamers) proizvoda ovdje dolaze u obzir samo najkvalitetnije i provjerene el. komponente.

  
  

Hladnjaci  za chipset su niski te estetski za 5 ali barem za moj ukus ne obavljaju posao bas za 5. Poprilocno su vruci na dodir. Vjerojatno bi se ugradnjom dodatnog masivnijeg NB hladnjaka koji se dobije s plocom temperature popravile, jer cim sam stavio dodatni 120 fan da lagao pusika po hladnjacima situacija se dosta popravila. Citajuci po stranim forumima dosta se ljudi zalilo na temp NB te su na nekim plocama primjecivali da se NB hladnjak uopce ne dotice sa podlogom.


Asus na ovoj ploči dolazi s novom regulacijom napona, sad je to kombinacija analogno-digitalne regulacije napona. U gornjem lijevom dijelu nalaze se 2 8 pinska konektora koji se brinu za sto kvalitetniju isporuku napona.  Malo ispod imamo i 4 pin molex za dodatni napon prilikom korištenja multi GPU sustava.

 

U gornjem lijevom dijelu nalaze se utori za memoriju te prekidači za paljenje, reset i Q button, te mjerna mjesta za mjerenje različitih napona koje daje ploca. Prvo neugodno iskustvo s plocom sam imao prilikom ugradnje memorije u utore za memoriju. Asus je ovdje ugradio sistem s jednom kopcom, neznam sto im je to trebalo ali eto. Prilikom prvog paljenja sistem se nije upalio jer bas memorija nije bila dobro sjela u utore. Medjutim tu su odmah dosle do izrazaja LED lampice smjestene pokraj 24 pin konektora koje kazu zbog cega se sistem nije bootao te koja je komponenta zakazala.

 
Ispod 24 pin konektora imamo 6+1 sata 2.0 i 2xsata 3.0 konektora, u donjem desnom uglu imamo i tipku za promjenu Biosa jer ploca ima ugradnjena dva bios cipa, tu su i ostali standardni konektori za kuciste i usb i ostalo.

 

Lijevo se nalaze 4 PCIE slota te jedan PCI slot.

 

Nastavak u slijedecem postu zbog limitiranosti broja slika po postu.......

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2010 22:13 (Jurky).
Moj PC  
31 0 hvala 32
14 godina
neaktivan
offline
[Review] Asus Rampage III Extreme

Od dodatnih funkcija koje ploca ima napomenit cemo ROG connect USB na straženjem panelu koji omogućava spajanje dodatnog računala ili laptopa na plocu na kojem se instalira programska podrska za kontrolu napona, fsb blck i pci-e blck, temperatura i sl. Drugim riječima moguće je overclockati preko drugog računala.

Tu jos mozemo napomenuti bluetooth preko kojeg se mozemo spojiti sa svojim mobilnim aparatom te isto tako vrsiti overclock i monitoring. Steta je sto iphone nema podrsku za spajanje te ovu funkciju nisam bio u stanju provjeriti.

 
 

 

Od ostalih noviteta tu su i prekidaci za PCI-E slotove pomocu kojih lako mozemo otkriti koja je kartica zastekala u testovima te je jednostavno izgasimo pomocu prekidaca te nastavimo testiranje sa ostalim karticama. Ovo je vrlo korisno za LN2 testiranja jer nije potrebna demontaza kartice.

 

Dalje imamo dva nova botucica to su go button i q reset button. go button pokusava popraviti nekompatibilnost memorije i ploce, dok q reset je odlicna funkcija koja ustedjuje vrijeme kad racunalo bloka i da ne stiscemo power tipku ili reset jer ce se racunalo vjerojatno ugasiti te cemo uci u S5 mod, umjesto toga stisnut cemo q reset i racunalo ce se resetirati i ocistiti bios postavke i odmah uci u bios bez cekanja.

 
 
BIOS

 

U biosu imamo nekoliko novih funkcija za podesavanje uz vec standardne na ASUS plocama.
Auto Tune - za automatsko pretvaranje slabijeg i7 u jaci - za one manje iskusne
QPI Link Data Rate - ovdje je uveden Slow mode koji je jako koristan pri 2d testiranjima, kod 3d ga se neisplati koristiti jer performanse drasticno opadaju.
Digi+ PWR Mode: mozemo izabrati  X-Power i T-Balanced. Prva opcija vam omogućuje što bolju isporuku napona, dok je druga manje agresivna i pogodna za ugodniji i duži rad komponenata
PWM Volt. Control: podesavanje voltaze regulacije od 6V do 10V. Za zracno testiranje 6V, a za LN2 10V
Load-Line Calibration: Stabilizacija napona na procesoru. Sada dolazi u  tri mogućnosti, 0%, 50% i 100%.
CPU PWM Frequency: podesavanje frekvencije regulacije od 700Mhz do 1000MHz.
Extreme OC: za snižavanje Cold Buga
CPU PLL Voltage: sad je moguce podesiti ovu opciju ispod 1.8V prema potrebi

 
 
 

Sada u biosu ima jos vise dodatnih mjesta za snimanje postavki razlicitih overclockova. Ostalo je vise manje isto kao i na drugim plocama, postoji jos par manje vaznih dodataka koje nisu vrijedne spomena....

 

 

 

Ploča u praksi

 

U praksi ploca nadodaje 0.5MHz na postavljeni blck u BIOSU, tako kad stavite blck u biosu 200 u win na cpu-z ce pokazivati 200.5 sto ponekad zna iritirati ako ste vec picajzla.

 

Sto se tice overvolta prvo sam bio imao sluzbeni bios sa asusovih stranica 0901 te je ploca overvoltala oko 0.02V dok se to sa beta 0011 smanjilo na 0.008V.

 

Sto se tice LLC (load line calibration) kad se stavi na 100% je prilicno agresivan te dodaje oko 0.03V u loadu te se na te vrijednosti trebalo malo priviknuti s prelaska sa P6T delx. v2. kod koje je to bilo oko 0.01V

Jos jedna bitna stvar za napomenuti je da ploca ima LLC i za VVT napon koji se treba rucno ukljuciti prebacivanjem jumpera na ploci pokraj 24 pinskog konektora. Dok nije bilo ukljuceno LLC VVT ploca je davala manji napon za oko 0.05V sto je puno i moze dovesti do nezeljenih posljedica ako se gledaju samo uneseni brojevi, jer razlika izmedju qpi/dram (VVT) voltaze i dram voltaze nesmije biti veca od 0.5V. sa ukljucenim LLC VVT vrijednosti su skoro indenticne onima unesenim u biosu.

Inace s ovom plocom u odnosu na staru P6T delx v2 sam dobio dosta bolje rezultate jer je ploca davala veci BLCK koristeci QPI Slow mode sto bios od p6t nije imao u opciji.

Da bi dobili prave rezultate koji ce izvuci max iz sistema trebalo bi se testirat sa LN2, sto se nadam da cu u skoro vrijeme i napraviti ta javiti dojmove......

 

za sad testovi samo na zraku u slijedecem postu........

 

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2010 23:29 (Jurky).
Moj PC  
22 0 hvala 24
14 godina
neaktivan
offline
[Review] Asus Rampage III Extreme

Test

Za testiranje ploce imao sam na raspolaganju provjereni i7 920, te novi i7 930 low vcore.

 

Moram napomenuti da mi je dosta problema zadavala memorija (1600MHz) za clockove preko 4.8 buduci bi sistem se uglavnom rusio radi nje, te je pozeljno  imati 2000Mhz stabilnu memoriju za  clockove 4.6+.

 

Ono sto je je odmah iznenadilo je da ploca daje veci BLCK u odnosu na prijasnju p6t plocu koja je imala limit oko 223., te je taj blck limit najveca zamjerka prijasnjim ASUSOVIM serijama.

Testni sistem
i7 920 i 930, zracno hladjenje sa TRUE push/pull
Rampage 3 EX
Corsair Dominator 3x2gb 1600 Mhz 8-8-8-24 2T

Super Pi 1M

oba procesora su na oko 4.8 jer nemoze vise ic stabilno za test jer memorija postaje nestabilna

920 super pi 1m 920 super pi 1m
 
930 super pi 1m 930 super pi 1m
 
Pi Fast

ista stvar kao i sa super pi, memorija neda za nesto vise

920 pi fast 920 pi fast
 
930 pi fast 930 pi fast
 
Cpu-z max clock

920/930 na 4.900MHz

920 max clock 920 max clock
 
930 max clock 930 max clock
 
Cpu-z max blck

Veci BLCK je ono za cim je kaskao ASUS u svojim prijasnjim serijama naspram konkurencije. Sad je to vec respektabilno te nema vise BLCK limita. Inace max BLCK postignut na R3E je 269, za sad je kod mene 240 vidjet cu jeli se da to jos malo poboljsati.

max blck max blck
Linx stress test

Ovdje sam se definitivno razocarao u 930 i temp pri 1.26V na 4.2 jer iste temperature dobijem sa 920 pri 1.4V na 4.2... te se jos jednom potvrdjuje teza o umjesanosti intela u povecanim temperaturama na 930.

4.2 1.26V i7 930 4.2 1.26V i7 930
Maxxmem

Ovdje nisam puno testirao radi "lose" memorije, ali vidim da poteze veci NB frek, nego moja prosla P6T ploca, pa je i rezultat malo bolji.....

maxxmem maxxmem
 

 

Zaključak

 

ASUS je sa R3E napravio dobar posao, izbacio je na trziste vrlo kvalitetan proizvod sa niz prednosti naspram prosle serije, rijesio BLCK limita, te uveo dodatne inovativne stvarcice poput ROG conecta, bluetootha, mjernih konektora, itd.... a cijenom je ostao ispod konkurencije EVGA CF i Gigabyte UD9. Cijena se u nasim trgovinama krece oko 3000kn. Svaka od ovih ploca ima nekih svojih mana i prednosti ali gledajuci u globalu su tu negdje podjednake. U 2D testovima je EVGA malo brza, dok u 3D je R3E bolja dok se koristi do dvije graficke kartice oko 2%, a kad se ugradi 4 kartice r3e je najsporija jer asus u R3E nije ugradjivao nforce cipove te nema max propusnost u svim PCIe utorima.

 

Ploca ima nekih svojih manjih minusa a to su memorijski utori, malo vece zagrijavanje bez dodatnih ventilatora, te jos se ceka prava verzija BIOSA.

 

Ovu plocu preporucujem svima koji zele izvuci maksimum iz svojih komponenti, a ako ce te se zadovoljit sa nekim prosjecnim overclockom mozda bi bilo bolje da idete na neku slabiju verziju x58 ploca koje ce isto tako dobro posluziti.

 

Moja ocjena 9.5/10

 

 

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 10:23 (Jurky).
Moj PC  
23 0 hvala 26
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme

Uh jesam zino kad sam vidio šta se sve dobije uz ploču i kako ploča izgleda (3. i 4. slika).

Ploča je strašna.Bogataš

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
[Review] Asus Rampage III Extreme

i want more

 

 

EDIT:

moze slike cijelog sistema?

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!! Prodajem JBL 2200w pojacalo za auto(za natjecanja)-PM
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2010 22:42 (šiloman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme
šiloman kaže...

i want more

 

 

EDIT:

moze slike cijelog sistema?

evo ti nesto sto sam sad slikao jer sad sistem ide u kuciste......

Google is your friend
13 godina
protjeran
offline
[Review] Asus Rampage III Extreme

Ovo sa gumicama je zakon kao i cijela konfa! Cool

Stisni HVALA nije teško.
 
3 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
[Review] Asus Rampage III Extreme

evo jos par slika koje nisu stale u review

 

uskoro ce biti i 3D testovi kad dodje brza memorija da se testovi mogu vrtiti preko 4.6, za sad je to ograniceno na 4.5 a takve rezultate ne zasluzuje ova ljepotica Namigiva

Google is your friend
Moj PC  
16 0 hvala 15
14 godina
online
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme

sjajna stvarcica,malo skupa ali opravdava cijenu

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Lollik91][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean1/pc/Lollik91.png[/img][/url]
13 godina
protjeran
offline
[Review] Asus Rampage III Extreme

Jel bi mi neko objasnio sta moze maticna od 3000kn,grafa od 5000kn ili prof od 2500kn naspram masticne od 1000kn grafe od 1500kn i proca od ajmo rec 1200kn?

Stisni HVALA nije teško.
 
0 13 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme
Johnny Jump kaže...

Jel bi mi neko objasnio sta moze maticna od 3000kn,grafa od 5000kn ili prof od 2500kn naspram masticne od 1000kn grafe od 1500kn i proca od ajmo rec 1200kn?

Ajme koje glupo pitanje. Je l' bi mi netko objasnio što može auto sa 500 konja naspram auta sa 100 konja? Ili što mogu u stanu od 150 kvadrata naspram stana od 40 kvadrata?

Slobodno klikni hvala ako sam ti pomogao.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 21:24 (lukavg).
13 godina
protjeran
offline
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme
lukavg kaže...
Johnny Jump kaže...

Jel bi mi neko objasnio sta moze maticna od 3000kn,grafa od 5000kn ili prof od 2500kn naspram masticne od 1000kn grafe od 1500kn i proca od ajmo rec 1200kn?

Ajme koje glupo pitanje. Je l' bi mi netko objasnio što može auto sa 500 konja naspram auta sa 100 konja? Ili što mogu u stanu od 150 kvadrata naspram stana od 40 kvadrata?

Kakve su to igrice koje ne pokrece normalan komp,jedino ako igras preko telke 102 cm. Nevinašce

Stisni HVALA nije teško.
14 godina
online
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme

takva racunala nisu za "igrice"

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Lollik91][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean1/pc/Lollik91.png[/img][/url]
13 godina
protjeran
offline
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme
lollik91 kaže...

takva racunala nisu za "igrice"

Pa no pitam za sta sluze?

Stisni HVALA nije teško.
14 godina
online
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme
Johnny Jump kaže...
lollik91 kaže...

takva racunala nisu za "igrice"

Pa no pitam za sta sluze?

kaj da ti kazem...sve ti pise u reviewu

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Lollik91][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean1/pc/Lollik91.png[/img][/url]
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme
Johnny Jump kaže...
lollik91 kaže...

takva racunala nisu za "igrice"

Pa no pitam za sta sluze?

Svrha ove ploce je primarno probijanje overclockerskih rekorda i izvlacenje posljednjeg raspolozivog MHz koristeci LN2, za posao ili igrice ti je dovoljna i ploca od 1500kn ako je kompatibilna sa hardwareom koji zelis ugraditi na nju.... Na R3E se moze raditi i igrati ali primarno za to nije napravljena.....

Google is your friend
15 godina
offline
[Review] Asus Rampage III Extreme

Pa isto je tako i sa stanovima i autima, biciklima, zenskama, 

 

sve navedeno ce odraditi posao, samo ce ih bolje stvari odraditi bolje Cool

 

EDIT: awsome rewiew, svaka cast tvom novcaniku :D

I i7 920 I HD5970 I 12Gb Kingmax I EX-58 UD-5 I Xilence1200W I 2Tb Hitachi I Antec 1200 I
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 22:45 (zaki).
Moj PC  
6 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme

Za posao je dovoljna ploča od 300kn, ne 1500kn... Cool

 

@ Work konfa: N68C-S UCC + 555BE + SSD 64GB Apacer + 2x2 GB DDR2 800MHz

 

Za posao mi ne treba više.. Fkorz, imam Quada, B55 otključan @ 3.2GHz...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme
Don Kihoty kaže...

Za posao je dovoljna ploča od 300kn, ne 1500kn... Cool

 

@ Work konfa: N68C-S UCC + 555BE + SSD 64GB Apacer + 2x2 GB DDR2 800MHz

 

Za posao mi ne treba više.. Fkorz, imam Quada, B55 otključan @ 3.2GHz...

zavisi kako kome sto treba, mislio sam na ploce za i7 9XX za 1500kn.....

Google is your friend
14 godina
protjeran
offline
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme

Ebiga, kome treba i7 9xx za posao, taj stvarno radi ili glazbu, ili sliku, ili video...

 

Ostalim smrtnicima ne treba...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme
Don Kihoty kaže...

Ebiga, kome treba i7 9xx za posao, taj stvarno radi ili glazbu, ili sliku, ili video...

 

Ostalim smrtnicima ne treba...

Cuj svatko moze najbolje procijenit sto mu je najisplativije, za igranje i neki prosjecni posao mu definitivno netreba i7 i R3E dovoljno mu je i neko prosjecno racunalo.....

 

a bogme netreba mu ni ovo sto sad radim, lapam 930 drugi put jer nisam zadovoljan temperaturama.... prvi put mi je hebena povrsina blago zanosila u jednu stranu i temp su se malo popravile ali biti ce to sad ko pjesma.....

 

ova je ploca za ljude koje hoce izvuc max iz svega i hebe ih se za ista osim MHz,..... sigurno to netreba 99% forumasa na ovom forumu ali sigurno zanima onih 1% oni ce sigurno cijeniti i plocu i dodatne Mhz

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 0:00 (Jurky).
14 godina
online
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme

istina

 

 

iako za cijenu te jedne maticne ostalih 99% korisnka si moze kupiti jedno sasvim dobro racunaloŠutim

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Lollik91][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean1/pc/Lollik91.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 10:09 (lollik91).
15 godina
neaktivan
offline
[Review] Asus Rampage III Extreme

Kako misliš jedna kopča? 2 su kopče, samo što je jedna "normalna", a druga se okomito stisne.

 

Ova ploča još uvijek ne može parirat eVGA 4way Classified i Giga UD9 prvenstveno što po defaultu nema NF200 odnosno 4way SLi / CF podršku.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 14:09 (franky).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme
franky kaže...

Kako misliš jedna kopča? 2 su kopče, samo što je jedna "normalna", a druga se okomito stisne.

 

Ova ploča još uvijek ne može parirat eVGA 4way Classified i Giga UD9 prvenstveno što po defaultu nema NF200 odnosno 4way SLi / CF podršku.

vjeruj mi nije nimalo ugodan osjecaj ugradnje a pogotovo demontaze memorije..... puno bolji i jednostavniji je stari sistem.....

 

Tu si u pravu za 4way ali koristeci do dvije kartice R3E je brza oko 2% u 3d, ali kad pogledas da UD9 dodje oko 2000kn vise sve je jasno..... Po meni je najbolja u ovom segmentu EVGA CF jer donosi cijeli paket po ajmo rec normalnoj cijeni za razliku od UD9, samo je problem nabavit evgu u hr jer je nitko ne uvozi..... Ali kome nije potreban 4way u svom punom sjaju R3E je vise nego odlican izbor s obzirom na cijenu.....

Google is your friend
14 godina
protjeran
offline
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme

UD9 je šminka, ne može se mjeriti sa RIII i EVGA:

http://www.anandtech.com/show/3820/asus-evga-gigabyte-msi-four-flagship-motherboards-reviewed

http://www.anandtech.com/show/3751/asrock-x58-extreme3an-enthusiast-x58-motherboard-at-a-budget-price

 

UD9 -> nikad...

 

Imaš video gdje ju tip namjerno pere u sudoperu, očito teško razočaranje...

 

 

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme
Don Kihoty kaže...

UD9 je šminka, ne može se mjeriti sa RIII i EVGA:

http://www.anandtech.com/show/3820/asus-evga-gigabyte-msi-four-flagship-motherboards-reviewed

http://www.anandtech.com/show/3751/asrock-x58-extreme3an-enthusiast-x58-motherboard-at-a-budget-price

 

UD9 -> nikad...

 

Imaš video gdje ju tip namjerno pere u sudoperu, očito teško razočaranje...

 

 

ma UD9 je odlicna ploca samo ne za cijenu po kojoj se sad moze naci, jer 700$ je kako kod okrenes prepapreno....... EVGA CF ploca je po meni najbolja opcija i da ju je bilo uzeti u HR vjerojatno bih isao na nju, ali sad kad sam probao R3E zadovoljila me je vise od ocekivanja.... uskoro ce biti jos malo poboljsani rezultati jer dolazi brza memorija i moci cu iskoristiti veci BLCK koji daje. Meni je prvenstveno bilo bitno da ploca daje stabilni 230+blck i to ocekivanje ispunjeno i vise nego je potrebno, za 4way me nije toliko ni briga, dual GPU ce biti max na noj i tu daje bolje rezultate od EVGA-e. Evga je nesto malo brza u 2D tako da kad sve skupa sad sagledam zadovoljan sam dobivenim, po "odlicnoj"(ma koliko parilo puno 3000kn) cijeni.

Google is your friend
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme
Don Kihoty kaže...

UD9 je šminka, ne može se mjeriti sa RIII i EVGA:

http://www.anandtech.com/show/3820/asus-evga-gigabyte-msi-four-flagship-motherboards-reviewed

http://www.anandtech.com/show/3751/asrock-x58-extreme3an-enthusiast-x58-motherboard-at-a-budget-price

 

UD9 -> nikad...

 

Imaš video gdje ju tip namjerno pere u sudoperu, očito teško razočaranje...

 

 

UD9 je najbolja ploča uz eVGAu definitvno.

 

Ova tvoja ASRock je prema UD9 smeće.

14 godina
protjeran
offline
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme

Je, smeće koje je 2.5 puta jeftinije, a u testovima sporije možda 1%.

 

Najs. Cool

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme
Don Kihoty kaže...

Je, smeće koje je 2.5 puta jeftinije, a u testovima sporije možda 1%.

 

Najs. Cool

Kod X58 nema razlika u perfomansama preko 2-3% bilo da se radi o najslabijem ASRocku ili najjačoj eVGAi

 

Ovdje se radi o opremljenosti i dodacima, regulaciji napona, bundleu, dužoj garanciji, hlađenju, etc..

14 godina
protjeran
offline
RE: [Review] Asus Rampage III Extreme

Ok, da vidimo.

Opremljenost: checked

Regulacija napona: checked

Boundle: sve što trebaš. Nemaš 150 sličica, 200 SATA kablova i 25 IDE konektora koje nećeš iskoristiti,

ali ima sve što trebaš.

Duža garancija? Hmmm... 2 godine je standard. Kod nas EVGA kad ju je uvozio HG spot je imala 2 godine,

svi osim MSI-a imaju kod nas 2 godine, tako da ti to za jamstvo nikako ne stoji.

Hlađenje: checked! Čak ima podršku za 775 coolere, koje nema ni jedna druga ploča,

a ako si recimo kupio dobar vodeni blok za 775, i nemaš nosače za 1366,

ne moraš ga prodati, nego i dalje koristiti.

 

Dakle daj nekakve dokaze, nešto fizikalno, opipljivo i potvrdno da je smeće.

 

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice