Stvarna potrošnja sustava

poruka: 49
|
čitano: 20.690
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Stvarna potrošnja sustava
itomic009 kaže...

  Ima puno naklapanja oko potrošnje kompova i komponenti, poglavito procesora. Evo napokon sam nabavio uređaj za mjerenje potrošnje ( zahvala Wolverinu što je napisao u jednoj od tema da ima u Baumaxu takav uređaj za male pare, uzeo sam na rasprodaji Njemački neki za 57 kn, inače košta 180 kn ali ih rasprodaju jel ih više neće nabavljati ) što sam imao želju dugo vremena kupiti, da vidim sam, i testiram potrošnju u raznim scenarijima. Htio bih da ova tema bude pokazatelj realne potrošnje, i da stanemo na kraj raznim naklapanjima i čudnim rezultatima sa svakakvih stranica. Postajte ovdje svoje rezultate koje ste dobili mjerenjm, a ne prepisivanjem sa neke stranice. Dakle, ovdje će mo stavljati svoje rezultate dobivene mjerenjem, a ne gluposti.

 

  Za mjerenje potrošnje CPU-a sam zamislio da koristimo P95 Blend test. Ako ima netko drugu ideju, neka napomene pa će mo promijeniti. Za test potrošnje grafe je možda Heaven 3.0 dobar jel mi se neda sada instalirati neke igre ili skidati. Imam F1 2012 na kompu, i tu igru bih uzeo kao možda dobru referencu za gaming potrošnju, budući da iskoristi grafu full, a i CPU optereti dosta solidno. Malo koja igra optereti CPU tako kao F1, i još GPU je u full loadu  ( naravno ako imate quad core ili bolje ). Možda BF 3 Multiplayer još bolje optereti, ali to nemam i neću sad ni instalirati. Ionako 90% igara u gamingu troši sigurno manje nego F1 2012 tako da ostajem pri tome. Imati će mo referencu idle potrošnje gdje ostavim komp recimo 5 minuta da ništa se nedešava, i zabilježimo nekakv podatak o potrošnji. Load potrošnja naravno P95 i igre pa da vidimo. 

 

 Što se tiče napajanja i brojeva o potrošnji, riječ dvije i o tome. Primjetih da se ne spominje baš pojam "efikasnost" napajanja previše u raspravama oko potrošnje, mada je to vrlo bitna stavka. Dakle, ako komp vuče u nekakvom load scenariju recimo 400W iz zida, a to je brojka koju pokazuje watt meter. Ako imate napajanje efikasnosti recimo 85%, to znači (400 x 0,85 ) da računalo troši u tome trenutku 340W, a ne 400W kako piše na watt meter-u. To je vrlo bitna informacija koja dovodi do dodatnih dezinformacija po forumima. Za napajanje i njegovu efikasnost bih zamolio sve koju se uključe u temu da prilože link sa stranice Plug Load Solutions . To je neovisna stranica, gdje mjere efikasnost napajanja i promoviraju 80+ efikasna napajanja. Dakle priložite link od vašeg napajanja gdje imamo navedenu testiranu efikasnost. Evo za primjer moje napajanje LC6560GP3 V2.3 GREEN POWER EDITION. Moje napajanje po testiranju njihovom ima vrlo visoku efikasnot od oko 88% do 89% kroz standardni radni spektar. Ja ću za svoje uzeti recimo 85% brojku jel je sigurno nešto izgubilo na efiksnosti s vremenom. Tako se i vi ravnajte, ako je novo ili staro par mjeseci onda stavite brojku koja je, ako je nešto starije onda je efikasnot opala malo sigurno. Treba navesti komponente i naravno taktove te napone. Još naravno za CPU treba uslikati CPU-Z za napon i za grafu GPU-Z ili CPUID HWMonitor koji bilježi sve napone.

 

Evo dosta uvoda, sad ću krenuti testirati razne scenarije pa da ubacimo malo rezultata {#}. Slobodno se sad i vi ubacite sa svojim rezultatima mjerenja ili komentarima {#}.

Ovo šta sam boldao nije mi baš najjasnije?

Ako na wat metru piše da troši npr 400w a napajanje ima npr efikasnost od 85% zar nebi onda logično bilo da komp vuče 400/0,85 pa dobiš 470w koju povuče kroz utičnici?? a npr ako imaš efikasnost od 90% onda bi bilo 400/0,90  pa dobiš 

444wata.

 

Mislim da bi formula trebalo biti malo drugacija sta se tice te efikasnosti. jer npr kao sta ti kazes 400*0,85 je 340w. ako je moja efikasnost 50% po tome bi bilo 400*0,50 je 200w pa bi po tome bolje bilo imati napajanje sa cim manjom efikasnosti. nesto u toj formuli fali.

 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2013 0:23 (Patrick_cro).
13 godina
online
Stvarna potrošnja sustava

 Evo još malo svježih informacija. Sistem je pod "Moj PC" a test postavke sljedeće. FX 8320 @4.42Ghz, napon je 1.475v. Grafa HD 7850 1GB 1050/1200 Mhz @1.14v. Znači CPU clockan i to na visokom naponu te grafa clockana ali default napon. Vrtim P95 Blend + Heaven 4.0 na full HD rezi high detalji, normall teselacja te 4xAA. Dakle to je full gas CPU + full gas GPU. Potrošnja doseže brojku od 390W iz zida ali imam upaljen i Chrome te potrošnja nije stalno 390W iz zida, nego je u prosjeku uglavnom oko 360W kad minimaliziram Chrome i ništa ne diram. Napajanje je efikasno malo više od 85% u ovom režimu što znači da komponente vuku oko 330W stvarne potrošnje.  E da, ventovi na NH-D14 su na low okretajima ;). Ambijentalna temperatura je oko 23C, kućište zatvoreno i na podu. Evo i slike.

 

P.S. Dodao bih samo da sam sa FX 8120 i GTX 560 Ti  clockanima iz zida vukao slične brojke ali u F1 2012 benchu dok sadašnji set-up sa ovim postavkama u F1 2012 benchu je ispod 250W ili čak i oko 220W ( moram provjeriti sutra ). To je više od 100W manje a brži sustav. Napredak u potrošnji kod procesora i kod grafe {#}.

 

 

http://www.pohrani.com/?2g/bZ/4Z745zSG/full-gas-potrosnja-p95--.png

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2013 0:58 (itomic009).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Stvarna potrošnja sustava

Odličan totorijal.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Stvarna potrošnja sustava

Danas sam se malo igrao sa potrošnjom i zabilježio sam zanimljiv peak koji naravno nikako i nikada neću dobiti u igrama , pa evo malo revizije ,

Konfa je:

 

CPU: Intel Q6600 + CM Hyper 612S + 2xSP120 QE @ 3.0 ghz
MBO: Abit IX38 QuadGT
RAM: 4x1GB kingmax
GPU: ATI Radeon HD 5770 XFX
PSU: Corsair CX430 V2

 

Potrošnja u idleu : http://i.imgur.com/T9fFEgy.jpg

 

Potrošnja u loadu : http://i.imgur.com/Rh9nptp.jpg

 

Print screen : http://i.imgur.com/5ixEtR5.jpg

 

Mislim da bi mogao navući 350 watta sa još malo klokanja ali i ovo je lijepa brojka za tu konfu. To je ono što kaže watt metar. Po računici itomica iz prvog posta je 308*0,80=246.4 watt :)

Pozz.

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2013 15:28 (Nikacc).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Stvarna potrošnja sustava
Patrick_cro kaže...
itomic009 kaže...

 

... Što se tiče napajanja i brojeva o potrošnji, riječ dvije i o tome. Primjetih da se ne spominje baš pojam "efikasnost" napajanja previše u raspravama oko potrošnje, mada je to vrlo bitna stavka. Dakle, ako komp vuče u nekakvom load scenariju recimo 400W iz zida, a to je brojka koju pokazuje watt meter. Ako imate napajanje efikasnosti recimo 85%, to znači (400 x 0,85 ) da računalo troši u tome trenutku 340W, a ne 400W kako piše na watt meter-u. ...

Ovo šta sam boldao nije mi baš najjasnije?

Ako na wat metru piše da troši npr 400w a napajanje ima npr efikasnost od 85% zar nebi onda logično bilo da komp vuče 400/0,85 pa dobiš 470w koju povuče kroz utičnici?? a npr ako imaš efikasnost od 90% onda bi bilo 400/0,90   pa dobiš

444wata.

 

Mislim da bi formula trebalo biti malo drugacija sta se tice te efikasnosti. jer npr kao sta ti kazes 400*0,85 je 340w. ako je moja efikasnost 50% po tome bi bilo 400*0,50 je 200w pa bi po tome bolje bilo imati napajanje sa cim manjom efikasnosti. nesto u toj formuli fali.

 

 

Na tvom primjeru, da je bolje imati napajanje koje s ulazom od 400W daje na izlazu 200W, od napajanja koje na izlazu daje 340W (sa ulazom od 400W), se sve "lomi".

 

Primjer 400/200W (50% eff) znači da će napajanje bacati 200W u toplinu, a samo 200W predavati komponentama. Primjer 400/340W (85% eff) znači da će napajanje baciti samo 60W u toplinu, a ostalih 340W može isporučiti komponentama (ukoliko im je potrebno naravno).

 

 

Cijela stvar oko potrošnje je krajnje jednostavna.

 

Važne su dvije brojke: potrošnja napajanja i potrošnja konfiguracije. Potrošnja napajanja je brojka dobivena na mjeraču potrošnje (npr. 400W/h), dok potrošnja konfiguracije tj. snaga koju napajanje predaje ostatku komponenti u slučaju 75% efikasnosti iznosi 300W.

 

Znači negdje se izgubilo 100W. Kako bi se lakše objasnila situacija, evo termo-snimke jednog vrlo efikasnog napajanja:

 

http://imageshack.us/a/img191/5050/seasonic520platinum.jpg

 

Kao što je moguće vidjeti sa slike, čak i najefikasnija napajanja gube dio preuzete energije iz utičnice, te ju pretvaraju u toplinu. To je jednostavno princip rada svih električnih/elektroničkih komponenti.

 

Oštrom oku je lako za primjetiti da je najtopliji dio napajanja njegova sredina, tj. lokacija na kojoj se nalazi glavni impulsni transformator. On je taj "prasac" u napajanju koji većim dijelom sudjeluje u zagrijavanju vašeg napajanja (uz manju asistenciju PFC i switch tranzistora).

 

Nadalje efikasnost napajanja NIJE stalna tj. mijenja se ovisno o opterećenju, ulaznom naponu, radnoj temperaturi okoline u kojoj se napajanje nalazi, te u konačnici ovisi i o vrsti komponenti koje su priključene na njega.

 

Drugim rječima, moderna napajnja NEMAJU istu efikasnost ukoliko se iz njih vuče sva snaga preko +12V ili u kombinaciji sa +3.3/5V/5Vsb railovima.

 

Efiksnost nije ista i ukoliko napajanje radi na 25°C u usporedbi sa 40°C ambijentalne temperature (mijenja se ovisno o dizajnu platforme napajanja).

 

Ono što je još bitnije za ovu temu, zbog niza razloga (uključujući i PFC dijela), efikasnost na 115Vac (80Plus službene brojke) i 230Vac se razlikuje od cca 1-2%. Veća efikasnost na 230Vac pri 30-100% loada za 1-2%, u usporedbi sa efikasnosti istog napajanja pri 115Vac.

 

 

Gledajući dalje, PFC faktor je zapravo način na koji napajanje ispravlja vrstu snage koju vaša konfiguracija zahtjeva, te tu ispravljenu vrijednost povlači iz mreže (nastoji se uvijek približiti vrijednosti PF=1).

 

Zašto je PFC vrijednost PF=1 bitna ?

 

Pri vrlo niskim PF vrijednostima se stavlja povećano opterećenje na vaše instalacije, osigurače, utičnice te u konačnici, ono što je najbitnije, na HEP.

 

Ovo se jalovo  opterećenje stvara kada je potrošač kapacitivnog ili induktivnog karaktera, a u slučaju računala to su sve one zavojnice i kondenzatori na vašim pločama/grafama i naravno ventovi/pumpe/meh. diskovi itd.

 

Pri ovoj jalovoj komponenti se stvara razlika između prividne i realne/radne snage. Upravo ta razlika vrši opterećenje na HEP-ovu mrežu, a brojila koja posjeduje većina HR kućanstava tu jalovu snagu ne registrira - opet, opterećenje na mreži postoji.

 

Ovo je pogotovo važno kada se uz veliko jalovo opterećenje (isključivi kapacitivni ili induktivni karakter) pojavi i radno opterećenje na HEP mreži. Više o ovoj temi možete pronaći na slajdovima.

 

Praktički se za normalan rad mreže zahtjeva 110/120/130% napora cijelog sustava (10/20/30% jalove komponente), kako bi se isporučilo 100% potražnje, te što je najbitnije, naplatilo samo tih 100% potrošnje.

 

Upravo ovdje se stvaraju problemi u ljetnim mjesecima, te u dnevnoj potrošnji - zbog čega su uvedena dvotarifna brojila - kako bi se ravnomjerno rasporedila potrošnja između dana i večeri, te odteretio cijeli sustav.

 

 

 

Par riječi i o potrošnji konfe (3930K/GTX680/AX1200i) u npr. Prime95 pri spuštenim (ljetnim) i dignutim (zimskim) vrijednostima napona (SpeedStep: ON, Offset: -0.05V):

 

3930K @3.8G @1.16V - IDLE: ~125W, Prime95: ~290W

3930K @4.9G @1.42V - IDLE: ~200W, Prime95: ~510W

 

3930K @4.9 @1.42V + 2xGTX680 @1200/6500MHz @1.175V: 3DM13 Firestrike: ~800W

 

U slučaju paljenja Prime95 uz Firestrike, potrošnja bi vjerojatno podivljala debelo preko 1kW, no to je ionako SF scenarij.

 

 

EDIT: 

 

Ovo je 80Plus specifikacija korištenog AX1200i.

 

Na 138/120W (utičnica/komponente) potrošnje, efikasnost je nekakvih 87%, ali na 115Vac. Pri ovako niskom loadu, efikasnost na 230V je u stvarnosti nešto niža (~86%), zbog specifičnosti PFC dijela napajanja koji je efikasniji pri nižim naponima uz nisko opterećenje.

 

U tom slučaju napajanje daje cca. 107W pri 125W izmjerenih iz utičnice. Pri 200W/290W efikasnost raste, sa izmjerenih 90.8% na 80Plus izvješću (115Vac), na nekakvih 91-91,5% (230Vac), jer tu PFC anomalija već gubi utjecaj.

 

S druge strane pri 510W potrošnje, AX1200i ima efikasnost od ~92% (115Vac) koja pak raste na 93,5-94% na našem 230V naponu gradske mreže (tj. 480W daje napajanje konfi).

 

Pri 800W potrošnje, smo već prešli polovicu krivulje efikasnosti ovog modela, pa efikasnost polako počinje padati, te je na 230Vac realna brojka negdje u području 92,5-93% (tj. 744W daje napajanje konfi).

 

Ovako visoka efikasnost, omogućava Corsairovom modelu da radi pasivno, tj. bez okretanja ventilatora, čak do brojki od ~750W potrošnje iz utičnice.

 

Upravo je to najveća prednost efikasnosti koju krajnji korisnik osjeti.

 

Ukratko :)

 

 

 

 

 

 

 

Seasonic 520W Platinum Seasonic 520W Platinum
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2013 18:30 (dh41400).
13 godina
online
Re: Stvarna potrošnja sustava
Nikacc kaže...

Danas sam se malo igrao sa potrošnjom i zabilježio sam zanimljiv peak koji naravno nikako i nikada neću dobiti u igrama , pa evo malo revizije ,

Konfa je:

 

CPU: Intel Q6600 + CM Hyper 612S + 2xSP120 QE @ 3.0 ghz
MBO: Abit IX38 QuadGT
RAM: 4x1GB kingmax
GPU: ATI Radeon HD 5770 XFX
PSU: Corsair CX430 V2

 

Potrošnja u idleu : http://i.imgur.com/T9fFEgy.jpg

 

Potrošnja u loadu : http://i.imgur.com/Rh9nptp.jpg

 

Print screen : http://i.imgur.com/5ixEtR5.jpg

 

Mislim da bi mogao navući 350 watta sa još malo klokanja ali i ovo je lijepa brojka za tu konfu. To je ono što kaže watt metar. Po računici itomica iz prvog posta je 308*0,80=246.4 watt :)

Pozz.

 S čime si to opteretio sustav kada si potegao do 308W iz zida ??

12 godina
neaktivan
offline
Stvarna potrošnja sustava

IntelBurnTest + FurMark ... Vidi se na print screenu....

Pro audio equipment
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Stvarna potrošnja sustava

 Koliko ti u prosjeku vuče u normalnom gamingu kad igraš ove neke moderne igre ? Ja oko 180 do 190W pa do oko 220W ( u  cpu zahtjevnijim ) vučem iz zida.

13 godina
online
Re: Stvarna potrošnja sustava

 Jel ima još netko AMD FX 8 core cpu i onaj uređaj za mjeriti potrošnju ??

15 godina
offline
Stvarna potrošnja sustava

Konfa pod moj pc, grafe stock proc na 4.2ghz uključujući monitor i periferiju igranje bf3

 

idle - 130w

 

load 430w

 

 

Keep Calm and Carry On
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2013 11:37 (toxic).
Moj PC  
8 0 hvala 3
14 godina
offline
Stvarna potrošnja sustava

Pokrenuo prime95 i evo rezultata, vise nisam mogao nagurati ni u igricama (konfa pod Moj PC)

Slika br. 1 = Centralna, monitor, zvucnici(5.1) i modem

Slika br. 2 = Centralna, zvucnici(5.1) i modem

 

Oduvijek sam mislio da CRT monitor trosi vise od centralne, a sada sam se u to i uvjerio, na kraju krajeva monitor mi potrosi dosta vise struje nego komp, jer je komp vrlo rijetko pod punim opterecenjem

 

U idle-u oko 60W potrosnja (bez monitora)

 

 

Slika br. 1 Slika br. 1
Slika br. 2 Slika br. 2
http://www.speedtest.net/result/2906188858.png
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stvarna potrošnja sustava
toxic kaže...

Konfa pod moj pc, grafe stock proc na 4.2ghz uključujući monitor i periferiju igranje bf3 30minuta

 

idle - 130w

 

load 430w

 

 

evo i klokani i7 na 4.7ghz i grafe klokane na 1000/1500 potrošnja se povecala za svega 50w - bf3

 

 

Keep Calm and Carry On
12 godina
neaktivan
offline
Stvarna potrošnja sustava

Jednom sam gledao na tv-u da je neka žena isklučivala sve aparate iz utičnice i da je onda imala manji račun za struju.pa ako nije problem da netko vidi jel ima kakva potrosnja kada je računalo isključeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stvarna potrošnja sustava
laux kaže...

Jednom sam gledao na tv-u da je neka žena isklučivala sve aparate iz utičnice i da je onda imala manji račun za struju.pa ako nije problem da netko vidi jel ima kakva potrosnja kada je računalo isključeno.

ima oko 5w mi toris zgasen komp sa svim periferijama, pretpostavljam da to trose lampice koje svijetle

Keep Calm and Carry On
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stvarna potrošnja sustava

da standby lampice troše, ja sam nedavno sebi izračunao pa ako te zanima:

 

ja sam baš sa tim watt metrom izmjerio sve živo u kuci sto radi na standbyu, zaokruživao brojke ako je recimo trošilo 4.3w ja sam računao kao 5w...da bi došao na brojku od 50w na sat svi uređaji u kuci na standbyu (komp, linije, radio, televizori, dvd, maxtv, monitor, mikrovalna, pecnica, bla bla itd)

 

Na hep-u sam, kućanstvo, bijeli tafifni model (viša i niža tarifa)

u mom slučaju 50w*24h*365dana = 438kwh/godišnje standby proguta

imam omjer 60% skupe i 40% jeftine struje = 438kw kad razdjelimo, dobijemo: 262kw skupe i 175 jeftine

skupa struja : 262kw*1.14kn/kw= cca 300kn

jeftina :175kw*0,56kn/kw= 98 kn

 

zaključak : ukupno meni standby proguta oko 400kn godišnje

samo krupno, ništa sitniš
10 godina
neaktivan
offline
Stvarna potrošnja sustava

Još jedna informacija o potrošnji sustava

 

CPU: AMD FX8350 AM3+ (stock)

MBO: Gigabyte GA-990XA-UD3
RAM: Corsair DDR3 2x4GB 1600 MHz Value
VGA: Asus GTX680 DC II Cu (stock)
PSU: Antec HCG 520W 80+ Bronze
HDD: 2x SATA HDD + Corsair Forcfe 3 SSD
Ostalo: optika, 4x 120mm ventilator, USB miš/tipkovnica ...

Call of Duty 4 MP:   ~200W peak
Prime + Furmark: ~520W peak

Navedene vrijednosti pokazuju potrošnju iz utičnice (mjerač potrošnje), dok je snaga koju daje napajanje  komponentama 170W tj. 450W kada uračunamo 86% efikasnost napajanja pri ovom opterećenju.


Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2013 13:53 (dh41400).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stvarna potrošnja sustava

Evo par mojih mjerenja:

 

PC: 

Intel i7-2600 @ 4GHz, 1.2v

Gigabyte Z77-D3H
G.Skill Ares 2x8GB 1600MHz 

Sapphire HD7750 @ 850MHz, 5000MHz

Mushkin Chronos MX 120GB

2x WD Blue 1TB

WD Green 1TB

4 venta + od procesora

Corsair CX400W

 

Potrošnja samo kućišta na utičnici

 

IDLE: ~60W

CPU LOAD: ~135W (AIDA64 stress)

GPU LOAD: ~125W (Furmark)

CPU+GPU: ~180W (AIDA64 stress + Furmark)

 

Cinebench R15

 

@ 4GHz, 1.2v = ~138W

@ 3.4GHz, 1.08v = ~115W

 

Dell U2312HM

 

0% brightness - 15W

50% brightness - 22W

100% brightness - 34W

 

Jedino što me (negativno) iznenadilo je grafička, ispada oko 65W samo na nju pod furmarkom, al vjerojatno nešto ode i na proc ako mu se poveća usage. (+ furmark ubija kartice u pojam)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Stvarna potrošnja sustava

Nisam odkad, pa da malo testiram potrošnju svoje trenutne konfiguracije.
MB:ASUS P8B75-V
CPU: Intel Pentium G2030 3.0Ghz
RAM: 10GB | 2X4GB Kingston 1333mhz (KVR13N9S8/4) + 2GB G.Skill 1333mhz (F3-10600CL9S-2GBNT)
VGA:EVGA GeForce 9600 GT 512MB 256 bit GDDR3
SSD: Samsung 840 EVO 120GB MZ-7TE120BW
HDD1:WD Caviar Blue WD5000AAKX 500GB
HDD2: WD Blue WD2500AAJS 250GB
PSU:LC Power LC5550 550W
CoolerMaster SickleFlow 120mm prednji ventilator
SCREEN: Acer G236HL BBD 23inch widescreen 1920x1080, na nekoj srednjoj jačini svjetlosti, uvijek mi je tako podešeno

Wifi router i modem koji troše par Watti, kao i 5.1 sistem zvučnika koji također troši par Watti pri normalnoj glasnoći.

 

IDLE

 
Normalno surfanje i slušanje muzike

 

Gaming(max), prosječno 178W

 

Full load Furmark + Prime95

 

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2016 15:13 (Haker_x).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Stvarna potrošnja sustava

Mali update.

104.65KWh za 1089 sati i 54 minute.

Prosječna potrošnja ~96W po satu u proteklih ~45 dana

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice