2 racunala na 1 monitor

poruka: 6
|
čitano: 11.581
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
2 racunala na 1 monitor
pitanje

Evo imam jedan, moglo se bi reci kompleksni problem!

Naime, komp koji je "Master" prikopcan je prek DVI-a na monitor Samsung 205BW.

Imam jos jedan komp koji bi htel umreziti s ovim (Masterom) ali na isti monitor.

Posto ovaj monitor ima i VGA prikljucak zanima me dal bi mogel ovaj drugi komp spojiti na taj prikljucak?

Napomenul sam da ih zelim i umreziti.

Sad me zanima sljedece i pretpostavljam mogucnosti: Spojim oba kompa na isti monitor i istvovremeno mogu raditi ili prek podjeljenog screena ili na neki drugi nacin (i to ne znam pa vas pitam) sa oba istovremeno!

                                                                                      Spojim oba kompa ali ne mogu raditi istovremeno (jedan je ugasen sto mi nema smisla jer ih mislim umreziti!)

 

Evo, mislim da je opis dovoljan!

Navedite mi cijeli postupak ak je to uopce moguce!


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 racunala na 1 monitor
pogledaj u opcijama monitora koje nacine rada podzava, Samsung 205BW bi trebao moci na neki nacin raditi s dva racunara , al da li ce ti odgovarati to sto on moze ili ne moze?? uglavnom, logika bi bila da na monitoru mozes podesiti sta je primarni a sta sekundarni ulaz, npr DVI primar, VGA sekundar i onda vidis koji modaliteti su moguci i da li ima opciju split screen...
testiraj, mislim da ne mozes nista pokvariti :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 racunala na 1 monitor

http://www.dlink.com/products/?pid=517

 

Doduse, morao bi odustati od DVI nacina spajanja, ali ovo je po meni najelegantniji nacin.

 

Ako su ti kompjuteri umrezeni, onda ti je stvar jos jednostavnija preko Remote Desktopa (ako su sve winXP pro masine) ili nekog od VNC programa (UltraVNC npr.)

15 godina
neaktivan
offline
2 racunala na 1 monitor

Probaj temu iz Bug-a Broj 174 - svibanj 2007. Tema samogradnja:VGA preklopnik.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 racunala na 1 monitor
prihvaćeno rješenje

Prema opisu ovog monitora, možeš birati "source" ili izvor signala koji se šalje na monitor. To znači da oba računala spojiš na monitor (jedan pomoću DVI a drugi VGA priključka), te zatim (ako se ne varam) pritisneš tipku MENU i odabereš source te zatim DVI ili VGA. Naime sličnu stvar sam imao i na starom Samsung monitoru (gdje je za tu radnju bila posebna tipka), a i na trenutnom Phillipsu gdje je postupak sličan kao i kod tvog Samsunga. Što se tiče istovremenog rada s oba računala, u smislu da ti je ekran podijeljen na dva dijela pa da imaš slike s oba izvora, mislim da to nije moguće ali ne mogu tvrditi. Uglavnom, to što su računala u mreži nema nikakve veze sa prikazom na ekranu, naime ja često imam spojena dva računala na jedan monitor radi servisiranja, nekad umrežena nekad ne, i upravo na gore opisani način prebacujem prikaz na monitoru. Pokušaj. I računala ne moraš gasiti i paliti dok to radiš. Mogu stalno biti upaljena.

16 godina
offline
RE: 2 racunala na 1 monitor
autorov komentar

 

Ovo zbilja radi!

Sve kak si objasnil je istinito i ucinkovito!

Ima na monitoru tipka, ona za potvrđiavanje u meniju i s njom instantno mijenjam sliku s jednog na drugi monitor!

Hvala gox!

Naravno i drugima!

Tema rijesena uspjesno, moze lock!

 

 

Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, 4GB DDR2 800 Kingmax, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr., Logitech Z-2300, Logitech LX 500
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2008 14:58 (Armor).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice